Обява

Свий
Няма добавени обяви.

На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

    Тези от вас , които имат 'ВРЪЗКИ" в БДЖ-да си взимат дизел от тях.Няма по-чист и добър от техния,защото БДЖ имат собствена лаборатория,която ежедневно изпитва горивото за влаковете.Познайте колко струва ремонт на един локомотив?! ...КОЛКОТО си мислите по 5!!! Честно!!!

    Коментар


    • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

      Има много логика в това което пишеш. Аз карах една Тойота Хайлукс като бях в Енергото - още първата зима при -15 градуса замръзна нафтата на всички в автопарка. Почнах да продавам служебната нафта и с парите да купувам такава от ЖП-то. Разликата е ОГРОМНА! Та дори и във външния вид. После като ми спря кранчето там, почнах да зареждам биодизел, без да знам, че не се препоръчва за комън рейл двигатели - нямаше и нищо на колата, но да ти кажа, палеше и зимата с него.

      Коментар


      • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

        Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
        винаги след първия сняг започвам да сипвам в резервоара следната смес.....на 50 литра нафта-10 литра бензин А95-1 литър масло М10д и 0.400 л(една опаковка) спирачна течност ДОТ4 !!!!!!


        вие ме убивате бре хора...... това ако го сипеш на съвременен дизел....не ми се мисли

        в момента съм на бензин, но карах един голф 1.6 GTD ot 1997 до 2004г. за този период, два пъти не е палил - и двата пъти заради умрял акумулатор..... добавки съм сипвал само след кофти нафта, за прочистване.....

        аз твърдя, че при читава нафта и изправна кола, няма нужда от никакви добавки..... всеки да си намери бензиностацията, дето най-малко кръщават горивото и няма да има нужда от горните алхимии
        ________________________________________________
        Subaru OUTBACK 2,5
        Hyundai TUCSON 2.0

        Коментар


        • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

          Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
          ... това ако го сипеш на съвременен дизел...
          Ще му стане какво? Имам предвид, какво по-лошо от обичайната калпава нафта?

          Коментар


          • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

            Спирачната течност е хигроскопична и това означамва че поема вода от въздуха, а не че разтваря водата.
            По принцип гумените части контактуващи със спирачно течност са със специален състав защото обикновенната гума се разтваря в нея.
            Не бих я сипал в горивото ...
            ,а за маслото съм за, но това е препоръчително когато има бензин или керосин в нафтата .При горенето маслото замърсява въздуха доста повече от горивото.

            Коментар


            • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

              Та колеги...откъде купувате добавката RS-антигел??Споделете!
              0899 шест5313нула
              За всекиго по нещо

              Коментар


              • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                Първоначално публикуван от FLY_FREE Преглед на мнение

                1. Спирачната течност е хигроскопична и това означамва че поема вода от въздуха, а не че разтваря водата.
                2. По принцип гумените части контактуващи със спирачно течност са със специален състав защото обикновенната гума се разтваря в нея.
                ...
                3. При горенето маслото замърсява въздуха доста повече от горивото.
                1. Двете свойства са неразривно свързани. Спирачната течност е хигроскопична точно защото е способна да разтваря водата. Даже много иска да го прави, затова събира вода и от въздуха. Ще събере и от горивото.

                2. Обратното - спирачната течност е измислена точно защото маслото разтваря гумата, а маслоустойчивите гуми са неудачни в спирачната система.

                3. В дизелов двигател - не. Най-чист ще е ако го караш само с двутактово масло.

                Коментар


                • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                  RS-а го има на всяка бензиностанция на Лукойл
                  „Дори водата придобива лош вкус, щом се взема по рецепта.“

                  Коментар


                  • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                    Всичко което съм хаписал( масло и спир.течност в нафтата) не съм го измислил аз.Така правят всички ТИРаджий,дори тези от Австрия и Германия,въпреки,че сипват и синьо гориво за екология. Зимната нафта е по суха заради липсата на парафините. А относно двутактовото масло- то не е нищо друго,освен нормално(в БГ) М10Д, но разредено обикновено с керосин или нещо друго(ПИТАЙ СПЕЦ. ОТ ЛАБОРАТОРИИТЕ).Тези които карат двутактови машини спокойно да добавят М10Д в бензин,но 30-40 гр на литър.Гарантирам по мека работа на двигателя,липса на прегряване поради по доброто смазване(мноооого личен опит)!

                    Коментар


                    • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                      Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                      Всичко което съм хаписал( масло и спир.течност в нафтата) не съм го измислил аз.Така правят всички ТИРаджий,дори тези от Австрия и Германия,въпреки,че сипват и синьо гориво за екология. Зимната нафта е по суха заради липсата на парафините. А относно двутактовото масло- то не е нищо друго,освен нормално(в БГ) М10Д, но разредено обикновено с керосин или нещо друго(ПИТАЙ СПЕЦ. ОТ ЛАБОРАТОРИИТЕ).Тези които карат двутактови машини спокойно да добавят М10Д в бензин,но 30-40 гр на литър.Гарантирам по мека работа на двигателя,липса на прегряване поради по доброто смазване(мноооого личен опит)!
                      Всички тираджии карат чужди камиони,а относно маслото за двутактови двигатели много си далеч от истината.




                      Тук не е място за този спор,темата е за друго.
                      Последно редактирано от Красимир Начев; 14-12-08, 15:04.
                      ТЛК 80 4,2ТД-95г

                      Коментар


                      • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                        Спор е хубаво да има!Знаеш ли на колко хил.км се прави ремонт на ТИР? По -добре питай (все някой твой познат е "стар ТИРаджия". За двутактовото масло-подчертах МНООООГО ЛИЧЕН ОПИТ,МНОГО и то само по черни пътища. До сега, само на колеги с които сме на излет се е налагало да чакаме да си дойде мощността след загряване на двигател(важи за двутактови мотори).А опит - за мен това е 60 000 КМ само ЧЕРЕН ПЪТ,МНОГО ЧЕРЕН!Д(АНО ДА МОЖЕ ДА НАПРАВИМ НЯКОЙ ОБЩ ПОХОД(и джипове , и мотори),Ще е много ЩУРО и приятно. Айде друг да се включва в спора!

                        Коментар


                        • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                          И не всички ТИРаджии карат чужди камиони!!!

                          Коментар


                          • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                            Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                            .....на 50 литра нафта-10 литра бензин А95-1 литър масло М10д и 0.400 л(една опаковка) спирачна течност ДОТ4 !!!
                            ДОТ4 съдържа гликоли и етилен-гликоли на борната киселина... Хигроскопична е до максимум 3.5% вода. Т.е. с 400 мл ти "обираш" 1.4 милилитра вода.

                            P.S. Що не опиташ с готварска сол? Тя също е хигроскопична...

                            Коментар


                            • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                              Първоначално публикуван от Tougi Преглед на мнение
                              ДОТ4 съдържа гликоли и етилен-гликоли на борната киселина... Хигроскопична е до максимум 3.5% вода. Т.е. с 400 мл ти "обираш" 1.4 милилитра вода.

                              P.S. Що не опиташ с готварска сол? Тя също е хигроскопична...
                              Сметката ти за водата не е много вярна, нито като числа, нито като замисъл. Спирачна течност и вода се смесват неограничено, просто е по-добър сушител от, примерно, спирта. Определено ще попречи на водните капки да станат ледени парчета. Не се различава много от антифризите.

                              Готварската сол не е никак лоша идея, стига да има как да махнеш после лугата от резервоара, преди да е стигнала до нещо ценно по горивната уредба. И е много по-слаб сушител от гликолите.

                              Коментар


                              • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                                Първоначално публикуван от Tougi Преглед на мнение
                                ДОТ4 съдържа гликоли и етилен-гликоли на борната киселина... Хигроскопична е до максимум 3.5% вода. Т.е. с 400 мл ти "обираш" 1.4 милилитра вода.

                                P.S. Що не опиташ с готварска сол? Тя също е хигроскопична...
                                3,5 % от 400 мл е 14 мл, но пак си е нищо ... Имам доста приятели-ТИРаджии, но не съм чул да правят подобни бъркочи. Пък карат чужди камиони....
                                П.П. Писали сме едновременно с Ясен.... А дали уплътненията по ГНП и разните гумени съединения по горивопроводите ще се радват на спирачната течност?
                                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                                Неизвестен мъдрец

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X