Обява

Свий
Няма добавени обяви.

На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

    О'к. Спирам да спамя. Няма опасности от конденз, което е прекрасно

    Коментар


    • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

      И какво ще излезе накрая? Май няма да има лоша нафта, а зле поддържани машини?

      Коментар


      • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

        Насов, не спамиш, бе човек.
        Нали повече глави мислят повече.
        Всеки се сеща нещо и предлага, така ще отсеем истината.

        Ето че един мит падна.
        Че нафтата става на гел под -20гр.
        Е, не става, течна си е

        Ма едно е да е течна, друго филтруема.

        Коментар


        • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

          Миксер, не миксер, в нафта (или бензин) ще разтвориш доста под 1% вода при стайна температура. В бензиностанцията вече са го направили. Останалото ще си седи отдолу.

          Ако вземеш този "разтвор" и го охладиш сериозно, водата ще изпада на дъното като утайка. От сняг.

          Коментар


          • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
            И какво ще излезе накрая? Май няма да има лоша нафта, а зле поддържани машини?
            ...Или просто не сме уцелили.

            Интересно ми е "мътната" нафта какво ще направи на филтърната хартия, и дали добавките ще имат някакво отношение към мътността на пробите.

            Щото едрината на частиците мътилка има пряко отношение към това дали нафтата става, или не. Едните минават, а другите запушват филтъра, и "честито на печелившите".

            А водата, от конденз или не, специално за мен е била проблем няколко пъти, за разлика от парафина.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

              ... след направените от вас проби,моята се обезмисля но заради спорта ще я направя.
              След добавяне на добавката, цвета на нафтата (ОМV) леко се промени (като помътняване).
              Реших да пробвам и антифриза разреден на 50/50.
              резултатите в сряда 10.12.08

              п.п. ....чуствам се в момента като "Сам в къщи"
              Прикачени файлове
              Land Rover Discovery:
              - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
              Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

              Коментар


              • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                Според мен опита с водата е излишен. Тя не се смесва с нафтата, а като по-тежка остава на дъното (на резервоара). А на всеки е ясно при каква температура замръзва водата. Колкото и вода от конденз да има в резервоара, тя би трябвало да си стои на дъното. Сондата смуче от долния край на резервоара, но не и от самото дъно. А дори и да има повече вода, в горивния филтър тя също остава на дъното му и не пречи.
                Имам въпрос за "онова гадже 80-ти набор" (нафтата де - с тъмния цвят). Това нафта за автомобилни двигатели ли е, или за отопление ? Защото ако е за отопление, при нея си има "по подразбиране" повече парафин, и участието й в експеримента има смисъл само като индикатор, че температурата е действително ниска (за невярващите от тези, които не са могли да присъстват), а също и като повод да се замислят - особено при ниски температури тези, които мислят че дизелите им са "почти всеядни".

                Коментар


                • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                  Петракиев, браво!
                  Ако идваш към София мини да ударим по една студена нафта.

                  Коментар


                  • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                    Първоначално публикуван от gr_kanev Преглед на мнение
                    Според мен опита с водата е излишен. Тя не се смесва с нафтата, а като по-тежка остава на дъното (на резервоара). А на всеки е ясно при каква температура замръзва водата. Колкото и вода от конденз да има в резервоара, тя би трябвало да си стои на дъното. Сондата смуче от долния край на резервоара, но не и от самото дъно. А дори и да има повече вода, в горивния филтър тя също остава на дъното му и не пречи.
                    Де да беше. Помисли какво става докато караш. На място колата не върши повече работа от нафтова печка. Че дори и по-малко - неефективна е за отопление.

                    Ако водата си стоеше на дъното, как стига до филтъра?... Бинго!!! - минава през цялата горивна система до него. Демек може да си замръзне където и е кеф.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                      Първоначално публикуван от gr_kanev Преглед на мнение
                      ...Имам въпрос за "онова гадже 80-ти набор" (нафтата де - с тъмния цвят). Това нафта за автомобилни двигатели ли е, или за отопление ? Защото ако е за отопление, при нея си има "по подразбиране" повече парафин, и участието й в експеримента има смисъл само като индикатор, че температурата е действително ниска (за невярващите от тези, които не са могли да присъстват), а също и като повод да се замислят - особено при ниски температури тези, които мислят че дизелите им са "почти всеядни".
                      Нафтата 80-ти набор е последното количество от един 200л. варел,
                      зареден от Петрол преди да се родят доста членове на форума от раздел "Ендуро"
                      Останалото количество го изяде Тойотата ми лятото и много добре си вървеше.
                      Но явно не става за зимата.

                      Коментар


                      • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                        Първоначално публикуван от gr_kanev Преглед на мнение
                        Според мен опита с водата е излишен. Тя не се смесва с нафтата, а като по-тежка остава на дъното (на резервоара). А на всеки е ясно при каква температура замръзва водата. Колкото и вода от конденз да има в резервоара, тя би трябвало да си стои на дъното. Сондата смуче от долния край на резервоара, но не и от самото дъно. А дори и да има повече вода, в горивния филтър тя също остава на дъното му и не пречи.
                        Имам въпрос за "онова гадже 80-ти набор" (нафтата де - с тъмния цвят). Това нафта за автомобилни двигатели ли е, или за отопление ? Защото ако е за отопление, при нея си има "по подразбиране" повече парафин, и участието й в експеримента има смисъл само като индикатор, че температурата е действително ниска (за невярващите от тези, които не са могли да присъстват), а също и като повод да се замислят - особено при ниски температури тези, които мислят че дизелите им са "почти всеядни".

                        Чакай сега, смученето си е бая от ниското, инак как изсмуква и резервата? Освен това определено има значение колко вода се е струпала на дъното, щото ако стигне до смукателя и все тая, че отгоре е пълно с хубава нафта... Проблем с вода в нафтата е зимен и напълно реалистичен смятам аз, още не сте ме светнали за физичен закон, който да забранява конденз-а при различни температури. Не беше ли 8 градуса разликата за да образува конденз?

                        Коментар


                        • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                          Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                          Чакай сега, смученето си е бая от ниското, инак как изсмуква и резервата? Освен това определено има значение колко вода се е струпала на дъното, щото ако стигне до смукателя и все тая, че отгоре е пълно с хубава нафта... Проблем с вода в нафтата е зимен и напълно реалистичен смятам аз, още не сте ме светнали за физичен закон, който да забранява конденз-а при различни температури. Не беше ли 8 градуса разликата за да образува конденз?
                          Еми, сметни колко вода има в 30-ина литра въздух, среднозимно. После сметни, че не може да се кондензира всичкото. После сметни, че вътре има и доволно количество изпарения от нафтата. И най-накрая - как ще се образува тая разлика от 8 градуса в резервоара, след като нафтата се климбуца постоянно, докато караш, а капачката би-трабвало да е херматична, или поне да има някакъв клапан - демек нов въздух не може да влезе изведнъж.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            Де да беше. Помисли какво става докато караш. На място колата не върши повече работа от нафтова печка. Че дори и по-малко - неефективна е за отопление.

                            Ако водата си стоеше на дъното, как стига до филтъра?... Бинго!!! - минава през цялата горивна система до него. Демек може да си замръзне където и е кеф.
                            По принцип имаш право, но не мисля че до това може да се стигне от вода от конденз - беше обяснено преди няколко поста че количеството е твърде малко. Вода в в резервоара в по-големи количества може да попадне от грунтови (/под/почвени) води в цистерната, или (с това не съм наясно така ли е - чел (чувал) съм) от това, че течните горива се съхраняват на вода, или от прекомерно желание за бърза печалба (т.е. умишлено добавяне от недобросъвестни търговци). Лечението на това "заболяване" е ситна цедка и бавно наливане, предварително утаяване (ако е възможно), или спирт.

                            За добавките (фирмените - от типа на Liqui Moly) не ми стана ясно кога сте ги добавяли - защото според упътванията на производителя (а и от опита на патили със замръзнала нафта) се добавят на топла (т.е. температура над 0*С) нафта - на студена нямат ефект. Защо - могат да се произнесат химицте.

                            Коментар


                            • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                              Дам, явно от другаде иде водицата. Аз съм виждал как в цетка като тази за тестовете се събира бая вода от 1 туба. Но пак, бая бая 50-80 литра няма как да е много. Реално ако е 1% не би трябвало да се усеща. Колко % вода трябва да имаме при пълен резервоар за да създава проблеми? От друга страна, наистина е достатъчно да има малко в горивопровода за да замръзне и да направи протичането на нафтата много тежка задача...

                              Коментар


                              • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                                Вземи една декоративна свещ и я потопи в бензин. Или бас за 1 кг банани и правим опита пред свидетели.
                                Естествено, подобни се разтварят в подобни. Мислата ми беше че при -20 разтворимостта на парафините е такава щото пак ще има мътилка. А с 20% бензин в нафтата не бих карал.

                                Всъщност като прочетох още веднъж какво съм писал, излиза двусмислено. По тоя повод примам баса за 50% загубен, кажи къде да пратя половин кило банани с наложен платеж

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X