Обява

Свий
Няма добавени обяви.

На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

    Момчета аз мога да ви помогна с една идея миналата година в бриколаж се продаваха мини духалки на 12 волта и даже един приятел си взе за да си топли изпаритела на служебния голф че гръмна бензиновата помпа и имаше ефект колата пали цяла зима само на газ. Просто беше направил нещо като яке на испаритела с духалката вътре. Включваше я 5 минути преди да запали и нямаше ядове. Та защо не пробвате тоя номер с филтъра може и там да стане
    0-

    Коментар


    • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

      В ръководството за експлоатация на Pajero 3.2DID пише, че при температури под -15гр. може да се добавя до 30% нискооктанов бензин, като се сипва в резервоара преди нафтата.
      sigpic

      Коментар


      • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

        Първоначално публикуван от rumbata Преглед на мнение

        Той и Стефан така каза, ама нещо се стресирах от мисълта, че мога да сложа в резервоара 30л. бензин и 65л. нафта.
        А собственика например на Нисанския 2.8ТД какво да прави?
        Ще сложа проба и с 30% , не е проблем, но това нафта ли е ?
        Става ли за по-съвременни дизели? Май не.
        Личен опит с дизел-бензинова смес:

        Един заспал момък на Еко Ботевграгско шосе почна да сипва 95 в колата. Аз докато се усетя (и аз бях заспал) наля 5 литра. След това наляхме до 55л нафта (т.е. 1:10 съотношение). Колата дори не го и усети... (хлОпел Астра, 1997, 1.7 турбодизел).

        Но 30% наистина звучи много....
        Георги Гатев

        Коментар


        • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

          Първоначално публикуван от trimata Преглед на мнение
          Личен опит с дизел-бензинова смес:

          Един заспал момък на Еко Ботевграгско шосе почна да сипва 95 в колата. Аз докато се усетя (и аз бях заспал) наля 5 литра. След това наляхме до 55л нафта (т.е. 1:10 съотношение). Колата дори не го и усети... (хлОпел Астра, 1997, 1.7 турбодизел).

          Но 30% наистина звучи много....
          това съотношение ми препоръча и човек строшил много дизели в градския транспорт. Когато се качвам на високо и студено, винаги го правя и никога не ме е предавало
          всичко над това мисля че е прекалено .....

          Коментар


          • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

            Първоначално публикуван от Zdravko.M Преглед на мнение
            В ръководството за експлоатация на Pajero 3.2DID пише, че при температури под -15гр. може да се добавя до 30% нискооктанов бензин, като се сипва в резервоара преди нафтата.
            Чел съм същото в ръководството за експлоатация на Space Star 1,9 DID

            Коментар


            • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

              Ще опитам и с 30% проба.
              То е ясно, че може да се смеси, но добре ли е за двигателя, помпата и т.н.?

              Коментар


              • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                Първоначално публикуван от rumbata Преглед на мнение
                Ще опитам и с 30% проба.
                То е ясно, че може да се смеси, но добре ли е за двигателя, помпата и т.н.?
                Румба, 30% е много. Остави ги за най накрая, за екстемни условия. Пробвай с 10%.
                Можеш ли да кажеш коя от пробите (OMW Alpin и тая с добавката RS Antigel) тече през цедката по добре? При еднаква температура?

                Коментар


                • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                  Може и три проби - 10%, 20% и 30%.

                  Определено тази с добавката тече по-добре.
                  Джорджо ако ми изпрати една бургаска проба от ОМВ може да изпробваме дали на изток и на запад нафтата е еднаква

                  Тъкмо ще направя тест за екстремна температура.
                  Нафта ОМВ-Апин + добавка.
                  Фризера ще свали до -35

                  Коментар


                  • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                    Първоначално публикуван от rumbata Преглед на мнение
                    Може и три проби - 10%, 20% и 30%...
                    Супер! Идеята ми е че бензина на всякъде е достъпен. Докато примерно RS Antigel едва ли. Kакто и Alpin dizel. Да видиме до колко може да се разчита на бензина.

                    Коментар


                    • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                      Умната с бензина като добавка в дизеловото гориво.Слага се но колко?Не знам колко от вас са пробвали действието на бензина при дизелов двигател,но ще ви споделя нещо от личен опит.
                      Монтирам на ИФА чисто нов двигател от сандък.За да не тормозя двигателите(нови и след основен ремонт),както и акумулатоприте,след ръчно подкачване на нафтата със спринцовка през всмукателната тръба вкарвах ПОЛОВИН кубик бензин.Повярвайте ми ефекта будеше у мен страхопочитание.Камионите буквално подскачаха от мощта и скоростта на завъртане.По-голямо количество имах чувството че ще пръсне двигателя.А говорим само за половин кубик със спринцовка и то в смукателната тръба,т.е. до цилиндрите стигат само изпарения...

                      rumbata -евала,отивам да видя на практика как ще подейства РС Антигел-а на джипката ми.
                      Последно редактирано от adwokat; 12-12-08, 08:40.
                      Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
                      NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

                      Коментар


                      • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                        Първоначално публикуван от rumbata Преглед на мнение
                        ... Джорджо ако ми изпрати една бургаска проба от ОМВ може да изпробваме дали на изток и на запад нафтата е еднаква

                        Тъкмо ще направя тест за екстремна температура.
                        Нафта ОМВ-Апин + добавка.
                        Фризера ще свали до -35
                        .... rumba след като мине пробата във фризера оставия на стайна,плюсова температура да видим дали и тази ще остане ЛЕКО мътна.
                        При мен така си остана (OMW Alpin),иначе си бяха течни след изваждането от фризера,нямаха утайки на дъното но на вид

                        Пенчо
                        Това което виждам, ме кара да не зареждам в Белово.Особено зимата.
                        Пенчо
                        Лошо. Зачеркваме Пазарджик
                        .... Пенчо като гледам резултатите на rumbata няма много разлика.
                        п.п.а и мойте снимки са доста по-смотани като качество
                        Land Rover Discovery:
                        - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                        Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                        Коментар


                        • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                          Поздравления за полезната тема и положените усилия,пичове!
                          Предлагам ръководството да поощри(финансово)най-активните участници!
                          Да кажа и моето мнение как се кара при голям студ дизел-т.е. какво е добре да се сипе в нафтата.
                          1.Най-добре е да се сипе керосин(до 30%),защото в по-голямо количество ще вдигне много цетановото число,което не е добре за мотора!Керосина гори много по-чисто в дизела-почти няма сажди,и е най-близо до нафтата,като гориво.Проблема е,че започна да се намира много трудно!
                          2.Газ за горене-тя би трябвало да е 99% керосин,но от мноооого години,като купя шише с газ и го отворя мирише в най-добрия случай на нафта!Като,че ли в Световрачене правят най-читавата газ за горене.
                          3.Бензин до 10%,като към количеството бензин се добавя 10% моторно масло,понеже бензина е"сух",а мераклиите могат да сложат двутактово синтетично!
                          Последно редактирано от mbenz; 12-12-08, 11:33.
                          много автомати-слаби резултати!

                          Коментар


                          • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                            Преди време работих за кратко на бензиностонция, та от тогава знам, че всяка верига има договори с определени доставчици на добавки и други такива. И мисля , че ще е добре да се спомене от къде сте я набавили тази "панацея" RS antigel. Другите по-известни добавки ги има почти на всякъде, но тази за пръв път я виждам.
                            [COLOR=Blue][B][SIZE=3]Пътя към ада е постлан с добри намерения![/SIZE][/B][/COLOR]
                            JEEP GRAND CHEROKEE 2.5 TD

                            Коментар


                            • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                              В момента колите са ми на бензин,но от 95 карам дизели и през зимата не съм ги вкарвал в гараж.Слава богу нямал съм случай да не запаля,дори и в най-големите студове!Не знам дали е от колите или: винаги след първия сняг започвам да сипвам в резервоара следната смес.....на 50 литра нафта-10 литра бензин А95-1 литър масло М10д и 0.400 л(една опаковка) спирачна течност ДОТ4 !!! 1.Бензина смъква температурата на парафиниране-желиране(през зимата в дизела не трябва да слагат парафини гадоветв капиталисти).НО ВНИМАНИЕ !Резервоара трябва да диша ,ако ще добавяте бензин в него(проверете си отдушника и по-често отваряйте капачката на резервоара).Сместа дизел-бензин е ВЗРИВООПАСНА,но не се шашкайте и бензина "сам" е взривоопасен.2.Маслото подобрява смазването на ГНП,защото тя се смазва само от дизела.3.Спирачната течност е хигроскопична-тя обира водата от нафтата и успява да я прокара през филтъра и инжекторите без последствия(ще си спестите замръзването на малките капчици вода във филтъра,а водата за инжекторите е бавна смърт).А когато времето се затопли над 15 градуса-спрете да добавяте бензин! Успех и безпроблемна зима на ВСИЧКИ готини от ОФФ РОУДА!!!

                              Коментар


                              • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                                Забравих да спомена ,че ако някои кара със еко дизел(растителни маслени горива) по-добре зимата да ги забрави.Те се сгъстяват около нулата и паленето сутрин е малко приключение.Иначе през топлите дни 70% "ОЛИО" смесено с 30% нафта е наи-добрия дизел (смазочност на ГНП и мощност при изгаряне).

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X