Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разпознаване на масло Бардал?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Разпознаване на масло Бардал?

    http://www.offroad-bulgaria.com/show...162458&page=26
    Тук не ти дават да пишеш ли?
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника
    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

    Коментар


    • От: Разпознаване на масло Бардал?

      Не съм чел темата прекалено задълбочено, но ми се струва силно политическа от това, което мернах.

      Моите размишления са далеч по-непретенциозни.

      Както вече казах, ако някой смята, че силно вредят темата да бъде преместено или изтрито. В поста ми няма лоши чувства, просто от едно известно време у мен се създава впечатлението, че редовия българин обича колата си повече от жена си и се грижи за нея повече отколкото за децата си. Та реших спонтанно да си излея мъката и да видя дали някой има същите наблюдения

      Коментар


      • От: Разпознаване на масло Бардал?

        На мен на служебното поло преди 3 години ,когато беше още гаранционно в Автотрейд(Варна) ми сипаха масло ОМВ Bixxol 5в40 въпреки ,че колата беше на 27к км и по специфика трябва да е 5в30....
        Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
        Ford Fiesta 1.4 Tdci

        Коментар


        • От: Разпознаване на масло Бардал?

          Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
          Да беше питал нашият вносител.

          Щеше всичко да му обещае и гарантира, нали !?
          Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

          Коментар


          • От: Разпознаване на масло Бардал?

            Първоначално публикуван от ivokbg Преглед на мнение
            Не съм чел темата прекалено задълбочено, но ми се струва силно политическа от това, което мернах.

            Моите размишления са далеч по-непретенциозни.
            Пробвай тука: Общи приказки - Bogoljub Gagic
            Напълно споделям наблюденията ти. На българина можеш да му счупиш главата и пак след време да ти се умилква и да станете приятели, но-о-о-о-о ако му "оскверниш" колата (пр. изплюеш се върху нея, или я одраскаш нарочно), побеснява и става "той или ти" - единият трябва да убие другия, иначе край не се вижда.
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • От: Разпознаване на масло Бардал?

              Първоначално публикуван от Keltis Преглед на мнение

              Щеше всичко да му обещае и гарантира, нали !?
              Е как не !
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • От: Разпознаване на масло Бардал?

                Първоначално публикуван от ivokbg Преглед на мнение
                Като гледам колко мислене и четене се влага в избор на масло на някоя 10-годишна бангия.....па сертификати, па стандарти, пък писма до тек съпорта.... Много ми е чудно влагате ли дори 10% от тия усилия, за да прочетете примерно какво ядете или какво ядат децата ви? Бардалчето от коя рафинерия, от кой нефтен кладенец идва....а сиренцето Пилос от Лидл примерно в коя мандра е произведено?

                Просто ми е интересно има ли друга нация в света, която издига в пободен култ притежанието и поддръжката на вече използван от друго лице автомобил...па дори и нов да е...



                Смятам, че темата с тази народопсихология е интересна. Ако и някой модератор смята така може да я обособи в отделна тема...в кой раздел не зная
                Ха ха ха ха абсолютно точно!! Но ако неглижираме до ниво практичност маслата , какво ще правят маслоджамбазите? И те семейства хранят.Пък и къде ще отиде тръпката от избора на масло и страховете дали няма да изтропат лагерите
                Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

                Коментар


                • От: Разпознаване на масло Бардал?

                  Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                  Нищо не каза за оригиналното масло на VAG, което е производство на Кастрол.
                  А за препоръчването...Ситроен препоръчваше Total, а Пежо Valvoline. Колите им сходни, моторите пък абсолютно еднакви...иди разбери кое им влияе по-добре.
                  Шкода в България сипват Шел от поне 10 години - ходил съм да сменявам на гаранционна кола някъде около 2004-2005г.

                  В момента карам с Кастрол, щото доколкото разбрах винаги е карана с Кастрол. Проблеми нямам, но може би ще си се върна на Лики Моли.
                  Ще го пробвам и оригиналното,но според мен е тъпкано с добавки до посиняване
                  За тези лонг лайф щуротий,не е само до маслото. Явно шкодилака има и маслено охлаждане на двигателното масло. Температурата му стои до около 92-3 градуса. Ако го сръчкам(а днес го ръчках да мине чистането на ДПФ),стига до 102-103.Като върна газта си отива на 92.И там си стои. До колкото намирам информация, "нормална работна температура" е 120-130 градуса. За да изкарва повече км маслото,просто не го подлагат на тези температури.
                  Това което ме спира за VAG, e че става дума за "трета ръка" поръчка.
                  VAG поръчват на кастрол,те на БП. Първата смяна ще бъде с Мотул,като изчисвам точно кой да бъде. След това друго масло и т.н След две-три смени ще си покаже сам двигателя.

                  Ivokbg, някой хора като мен,обичат да се грижат за колите си.Дали ще я продам утре,или след 5г няма никакво значение. Мърляви истории не обичам. Като не ти харесва темата,спри да четеш и пишеш в нея.It's that simple.

                  Коментар


                  • От: Разпознаване на масло Бардал?

                    В официалните сервизи на автомобилните марки може ли да се има вяра на маслото?
                    Там наливат от варел, добре ли е зле ли е, но цената е поносима и по-приемлива от кварталното сервизче.
                    "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                    Коментар


                    • От: Разпознаване на масло Бардал?

                      Онзи ден приятел си налива в току що основно ремонтираният Мерцедес 5W30, специално произведено за фирмата в която работи за тежка високонатоварена техника.
                      Понеже го сипа с идеята да е с него две-три-четири хиляди километра докато се поразработи, позачетох етикета на тубата и видях, че покрива МВ228.5, като за някои камиони 5W30 е за 150К Км пробег, и с приятна изненада разбрах, че МВ228.5 е и за ОМ602, освен за камионските мотори.
                      Въпреки, че цената му е над ниските автомобилни оферти, обмислям следващата смяна да е с него, защото е поръчано и произведено специално за фирмата, а не за търговци.
                      Проблема е, че най-малката разфасовка е 20л, но ще го измисля някак.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • От: Разпознаване на масло Бардал?

                        Точно 60х работи и с пикня
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • От: Разпознаване на масло Бардал?

                          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                          Точно 60х работи и с пикня
                          Така де, но се учудих, че 228.5 (а предполагам и 228.3) го дават и за ОМ602.

                          Слагам масла с които да не го мисля 20-30К и/или две години, и се надявам с камионският стандарт поне пробега да е гарантиран, въпреки че за последната година съм минал само 10К.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • От: Разпознаване на масло Бардал?

                            Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                            Ще го пробвам и оригиналното,но според мен е тъпкано с добавки до посиняване
                            За тези лонг лайф щуротий,не е само до маслото. Явно шкодилака има и маслено охлаждане на двигателното масло. Температурата му стои до около 92-3 градуса. Ако го сръчкам(а днес го ръчках да мине чистането на ДПФ),стига до 102-103.Като върна газта си отива на 92.И там си стои..
                            Те го моето:
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image-0-02-05-449a9eb7c9aa889b988de055ce1a3f7789c2bc2a0473f1612801d6dafd3169d4-V.jpg
Прегледи:1
Размер:116.7 КБ
ID:5765649

                            Фолксваген моторспорт ползват и препоръчват марката. Включително се ползва и в Шкода в рали шампионата. И въобще марката си има самостоятелна история, изследователски центрове и пр, та не е за подценяване(официалният им сайт има превод и на български).

                            Иначе за охлаждането...от години много коли са с водно-маслен топлообменник. Специално дизелите на Фолксваген са така от много време.

                            Ето една снимка от показанията на температурите на различните течности в MB Citaro:
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image-0-02-04-00958c3866b59a8de420a44659c627ccfa7dbfab75913e7cce13d41929c3fba0-V.jpg
Прегледи:1
Размер:50.5 КБ
ID:5765650
                            С много ръчкане се постига разлика до 10-15 градуса, явно колкото и в колата.
                            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                            Коментар


                            • От: Разпознаване на масло Бардал?

                              Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
                              На мен на служебното поло преди 3 години ,когато беше още гаранционно в Автотрейд(Варна) ми сипаха масло ОМВ Bixxol 5в40 въпреки ,че колата беше на 27к км и по специфика трябва да е 5в30....
                              И в какво се състои разликата между 5W30 и 5W40, aко приемем, че маслата са били A3B4- кое считате за по подходящо....................

                              Коментар


                              • От: Разпознаване на масло Бардал?

                                Презумцията,че с масло от товарни автомобили може да се удължи пробега до следващата смяна на масло е станало почти аксиома сред каруцарите. Първата вероятна причина ,че се сдобиват с масло покрай камьона,втората е тредуктивния подход-щом на големия и тежък камьон може -значи при леката кола по две. Третата причина е липсата на техническа грамотност -върти геврека и репродуктира шофьорски анекдоти.

                                Лекия автомобил е с работни обороти между 2000-5000, с 3-4.5 литра масло мажат и охлаждат двигател "произвеждащ" 80-150 киловата . И като се отговори на въпроса, къде маслото има по голямо термично "натоварване" ще лъсне отговора ,че няма такъв филм...............
                                -Защо не вземем масло от корабен двигател и да не сменяме до "Надин"....................

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X