Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разпознаване на масло Бардал?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Разпознаване на масло Бардал?

    Първоначално публикуван от Keltis Преглед на мнение
    Основателно съмнение ха хах , добре, че не е и на гръцки сайта
    Явно Симантек Корпорейшън раздават цифровите си сертификати на куцо, кьораво и сакато
    E, не ми дойде на ум да гледам сертификата, а ти си ме изпреварил, докато съм "проследявал IP-адреса". Прочее, нямам голямо доверие на тия "проследители" из интернета.
    Все пак ми е странно, ако гугълнеш за Тойота, първо излиза това: http://www.toyota-global.com/, а от него има линк към това: http://www.toyota.co.jp/
    Ти така и не сподели откъде аджеба изрови този японски интернет-магазин?
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • От: Разпознаване на масло Бардал?

      Първоначално публикуван от Keltis Преглед на мнение
      ...
      Явно Симантек Корпорейшън раздават цифровите си сертификати на куцо, кьораво и сакато
      Нека да кажем че в издаването на сертификати не липсват скандали.

      В случая по-скоро е някакво менте вътрешно за Тойота. Големите фирми имат такива чудеса.

      IP адресът на akamai е съвсем нормално да е в Гърция защото akamai е облак и винаги те свързва с нещо близо до тебе.

      Коментар


      • От: Разпознаване на масло Бардал?

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        .................
        В случая по-скоро е някакво менте вътрешно за Тойота. Големите фирми имат такива чудеса.
        Е щом Тойота си лъже клиентите няма да и вярваме, нали
        Авторитета на "авторитетите" е спасен
        Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

        Коментар


        • От: Разпознаване на масло Бардал?

          Тойота не лъже, просто от край време Япония си е в Гърция. Инак и за мобил така....
          А тези простотии се правят от името на всички ни.
          Даника
          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

          Коментар


          • От: Разпознаване на масло Бардал?

            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
            Концерн-монцерн, ама лошо тръгнаха 90-те години с "Хеликса" по бензиностанциите си. Още им държи влага лошата слава. Честно казано не знам защо, тъй като карах "Жигула" по онуй време и съм ѝ сипвал от "червения Хеликс" дето специално го рекламираха за такива таратайки.
            В интерес на истината не беше лошо маслото . По онова време всичките ми соц возила ги карах с него .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • От: Разпознаване на масло Бардал?

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170904_125522.jpg
Прегледи:1
Размер:375.5 КБ
ID:5765638
              Това изчерпва темата. Все пак едва ли Шкода си позволява да лъже като Тойота.
              Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

              Коментар


              • От: Разпознаване на масло Бардал?

                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                В интерес на истината не беше лошо маслото . По онова време всичките ми соц возила ги карах с него .
                #Кой и защо пусна мухата през 90-те години в БГ, че маслата на "Шел" не стават?
                На мен ми се оплакаха двама души, че им изтропали двигателите и "това било от маслото "Шел"", ама така им казали майсторите... Междувременно още някакви легенди плъзнаха, аз пък преминах на НЕ-соц-возила и оставих всичко в ръцете на човека, който ги поддържаше, той също плюеше "Шел"...
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • От: Разпознаване на масло Бардал?

                  Червеното шелско масло си беше точно за лади и москвичи, нещо като диона супер. Те така си го и рекламираха. Сега, че вентиловите БМВ-та не го харесваха, шел какво са виновни

                  Коментар


                  • От: Разпознаване на масло Бардал?

                    Шел си имат рафинерии,докато Кастрол и една нямат.Как правят маслото,как преработват "динозаврите" ....А сега де
                    Отделно Шел,правят маслото на John Deere. За незнаещите,това е селскостопанска техника. При тракторите и комбайните,работят на 2000 - 2200 об/м (т.е на макс),с часове и дни без да се спират.И изкарват без проблем над 15 000 мт/ч.
                    Двигателите и са пословично здрави.Едва ли има "по-яки" железа от техните.
                    Реално,производителите на масла са около 10-12 в света,работят на ишлеме,за кой каквото поръча.
                    Всичко останало е маркетинг + етикет.
                    Гледах по сервизната книжка на шкодилака,че е карана само с Шел през около 30 000км смяна.Средно на 8-11 месеца е сменявано. До края на месеца,ще и сменя маслото,и ще промия двигателя. Днес купих химията за целта. Ще видим какви "зайци" ще излезнат ...

                    п.с Брадал ги зачерквам от всякакви списъци като вариант.Ако ще и да са най-по-по-НАЙ. Защо? Писах на оставеният е-мейл за комукация за Европа.Този е-мейл е оставен за всякакъв support and technical questions. Конкретно запитване към тях. Ако взема и сипя от тяхната добавка 6+1 ,дали повлиява върху качествата на маслото,което трябва да покрива стандартите на "наса" 507.00. Щото от България,пише на чист български,че не променя/изменя и т.н Вече месец,няма отоговор.
                    Същият е-майл към САЩ,уж централата. Пак хой.
                    Последно редактирано от FiveFinger; 04-09-17, 14:25.

                    Коментар


                    • От: Разпознаване на масло Бардал?

                      Да беше питал нашият вносител.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • От: Разпознаване на масло Бардал?

                        Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                        Шел си имат рафинерии,докато Кастрол и една нямат.Как правят маслото,как преработват "динозаврите"
                        Аа, така не. Кастрол са собственост на BP, а тези копат и преработват "динозаври"..

                        Коментар


                        • От: Разпознаване на масло Бардал?

                          При "нашкъ", слагай не боЙ сЯ. Ами ако двигателя сгъне?Дай да видя документацията къде и какво пише по този въпрос,и там още чакам.

                          Не знаех за Кастрол и BP . Мерси,една причима и тях да ги махна от списъка с маслата

                          Коментар


                          • От: Разпознаване на масло Бардал?

                            Първоначално публикуван от mikivt Преглед на мнение
                            Червеното шелско масло си беше точно за лади и москвичи, нещо като диона супер. Те така си го и рекламираха. Сега, че вентиловите БМВ-та не го харесваха, шел какво са виновни
                            Е, то се продаваха още 10 цвята бутилки, вкл. някакво за "Ферари" и реклама такава вървеше. Никой от оплакалите ми се (а те бяха само двама) не беше ползвал червена опаковка, а такава уж по предписанията.
                            Но помня, че яко се заговори, че "Шел"-маслата са кофти, после стана ясно, че "Шел" в БГ не са баш "Шел", а турски дериват и ... това кампания ли беше някаква?
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • От: Разпознаване на масло Бардал?

                              Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                              Не знаех за Кастрол и BP . Мерси,една причима и тях да ги махна от списъка с маслата
                              Нищо не каза за оригиналното масло на VAG, което е производство на Кастрол.
                              А за препоръчването...Ситроен препоръчваше Total, а Пежо Valvoline. Колите им сходни, моторите пък абсолютно еднакви...иди разбери кое им влияе по-добре.
                              Шкода в България сипват Шел от поне 10 години - ходил съм да сменявам на гаранционна кола някъде около 2004-2005г.

                              В момента карам с Кастрол, щото доколкото разбрах винаги е карана с Кастрол. Проблеми нямам, но може би ще си се върна на Лики Моли.
                              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                              Коментар


                              • От: Разпознаване на масло Бардал?

                                Като гледам колко мислене и четене се влага в избор на масло на някоя 10-годишна бангия.....па сертификати, па стандарти, пък писма до тек съпорта.... Много ми е чудно влагате ли дори 10% от тия усилия, за да прочетете примерно какво ядете или какво ядат децата ви? Бардалчето от коя рафинерия, от кой нефтен кладенец идва....а сиренцето Пилос от Лидл примерно в коя мандра е произведено?

                                Просто ми е интересно има ли друга нация в света, която издига в пободен култ притежанието и поддръжката на вече използван от друго лице автомобил...па дори и нов да е...

                                И в тази връзка....бях за 2 дни на море....за първи път от 5 години насам и сигурно за последен в близките 10 (наситих му се ) и направо останах поразен какъв стремеж виждам у хората да си паркират колата :
                                А/ Възможно най-близо до входа на хотела/вилата, в която са отседнали
                                Б/ На възможно най-дебелата сянка....нали, да не им пече таблото.

                                Ако пък може 'ем да е на входа, 'ем да е сянкЯ... Имам чувството, че това е цел номер едно на почивката.

                                Та...на какво се дължи това?

                                Смятам, че темата с тази народопсихология е интересна. Ако и някой модератор смята така може да я обособи в отделна тема...в кой раздел не зная

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X