Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Масло Манол

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Масло Манол

    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
    Смело сипвай в трактора, генератора и автомобила. За последния ще чакаме интересната тема за ремонти.
    Ще ти се наложи доста да почакаш но за сметка на това ще имаш време да пишеш интересни коментари
    Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

    Коментар


    • #92
      От: Масло Манол

      Първоначално публикуван от Keltis Преглед на мнение
      Ще ти се наложи доста да почакаш
      Нищо чудно, защото ти няма да си сипеш в колата "майстор Манол", нали?
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • #93
        От: Масло Манол

        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
        Нищо чудно, защото ти няма да си сипеш в колата "майстор Манол", нали?
        Напротив, приятел автомонтьор предлага на клиентите си две марки масло Манол и Дъглас.Някои избират едното други другото.До сега нямат оплаквания.Той е пробвал 10W40 Манол на неговата Алфа 156 1.9 JTD както и Дъглас-а. След тези проби е започнал да ги предлага на клиентите си.Нищо не ми коства на пролет като сменям сегашното ми масло ACDelco 10W40 да сложа един Манол.Или каквото и да е е евтино масло + Политрон или Бардал 6 в 1.
        Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

        Коментар


        • #94
          От: Масло Манол

          На каква кола туй?
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • #95
            От: Масло Манол

            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
            На каква кола туй?
            Rover 75 2.0 CDTI , може и проба с Приста 10W40 + Политрон да видим дали ще му стане нещо
            Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

            Коментар


            • #96
              От: Масло Манол

              евнити на брашното скъпи на триците-типично по български

              Коментар


              • #97
                От: Масло Манол

                Първоначално публикуван от Георги Крумов Преглед на мнение
                евнити на брашното скъпи на триците-типично по български
                мнение на вносител на масла или на експериментатор?
                Няма как да се убедя в качествата на "реномираните" марки само по думите на продавачите им. За сметка на това опитът натрупан чрез експерименти върху личните ми автомобили показва друго, което не обслужва продавачите на "реномирани" марки
                Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

                Коментар


                • #98
                  От: Масло Манол

                  МОето е на експериментатор. Някъде по-напред в темата съм го писал - след изминати май нещо като 500км, шума на мотора се промени осезаемо. Дали би се скапал от това не знам - мотора е всеяден по принцип. Но тракаше осезаемо повече отколкото с OMV 15W40 след като загрее. От тогава съм на Motul и Castrol 5W40.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Масло Манол

                    Кастрола го пропусни като марка,три-четири заварени мотора от TVS,после май стана RS.
                    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                    Коментар


                    • От: Масло Манол

                      Първоначално публикуван от Keltis Преглед на мнение
                      мнение на вносител на масла или на експериментатор?
                      Няма как да се убедя в качествата на "реномираните" марки само по думите на продавачите им. За сметка на това опитът натрупан чрез експерименти върху личните ми автомобили показва друго, което не обслужва продавачите на "реномирани" марки
                      някъде съм писал за това какво съм експериментирал. Всяко една мое мнение е на база личен опит. Обикновенно добаките към маслата са като пастата за зъби. От това да продаваш измислена надежда няма по хубаво. А пък има хора и дето вярват. Купе си МС 20 и си му сложи тама добавките и експериментирай. Щото и това съм го правил.
                      За това дали едно масло става или не се съди след около 100-120000 км пробег само с него. Имам коли на по 180000 с едно масло. Аз затова залагам на произхода на маслото. Много малко масла могат да се локализират къде точно са произведени и какво има вътре.
                      Последно редактирано от Георги Крумов; 01-08-17, 15:02.

                      Коментар


                      • От: Масло Манол

                        Сигурно скъпо и истинско масло (ако изобщо може да се намери на нашия пазар) е хубаво нещо, но комбинацията от евтино (притежаващо качества съпоставими с цената му) + изпитана добавка дава същите резултати при по-ниска цена понякога. Изпробвано е на 10 от 11-те автомобила, които съм притежавал за последните 20 години.
                        Мога да ги изброя по марка, модел и добавка, с която са били третирани.
                        Автомобила, който не беше третиран с никаква добавка бе Вартбург 353 (двутактов) .
                        Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

                        Коментар


                        • От: Масло Манол

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          .. От тогава съм на Motul и Castrol 5W40.
                          Дали си сравнявал с Тотал 9000 5W40 (има го по 40лв./5л.)
                          байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                          Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                          Суперспам - спама на суперите

                          Коментар


                          • От: Масло Манол

                            Първоначално публикуван от Keltis Преглед на мнение
                            Сигурно скъпо и истинско масло (ако изобщо може да се намери на нашия пазар) е хубаво нещо, но комбинацията от евтино (притежаващо качества съпоставими с цената му) + изпитана добавка дава същите резултати при по-ниска цена понякога. Изпробвано е на 10 от 11-те автомобила, които съм притежавал за последните 20 години.
                            Мога да ги изброя по марка, модел и добавка, с която са били третирани.
                            Автомобила, който не беше третиран с никаква добавка бе Вартбург 353 (двутактов) .
                            Не е необходимо да е рекламирана марка.по тава се различават скъпите от евтините масла. А тук реномираните марки са си чисти ментета. По долния пост след твоя Тотал 9000- дали струва 40 лв във Франция или този за Българие е някакво си друго производство.

                            Коментар


                            • От: Масло Манол

                              Първоначално публикуван от Георги Крумов Преглед на мнение
                              .. ментета. По долния пост след твоя Тотал 9000- дали струва 40 лв във Франция или този за Българие е някакво си друго производство.
                              Ето го
                              байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                              Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                              Суперспам - спама на суперите

                              Коментар


                              • От: Масло Манол

                                Първоначално публикуван от Георги Крумов Преглед на мнение
                                някъде съм писал за това какво съм експериментирал. Всяко една мое мнение е на база личен опит. Обикновенно добаките към маслата са като пастата за зъби. От това да продаваш измислена надежда няма по хубаво. А пък има хора и дето вярват. Купе си МС 20 и си му сложи тама добавките и експериментирай. Щото и това съм го правил.
                                За това дали едно масло става или не се съди след около 100-120000 км пробег само с него. Имам коли на по 180000 с едно масло. Аз затова залагам на произхода на маслото. Много малко масла могат да се локализират къде точно са произведени и какво има вътре.
                                200 000 километра за 8 години на Muso с двигателя на Мерцедес W210 E230 2.3 16V веднъж с Приста 10w40 и после само с ACDelco 10w40 + една от добавките, които ползвам. Без никакви проблеми и преди и сега при новия му собственик.
                                Измислени надежди продават и тези с маслата, най-вече като почнат да се кълнат в качеството И при условие, че нито мога да знам произхода на маслото, нито какво са му сложили като рецепта, а трябва да се уповавам на "известна" марка, по-добре аз да му добавя каквото смятам за добре.
                                Между другото и за Мусо-то имаше едни страховити предсказания тук, но защо ли нищо не се сбъдна за 200 000 километра навъртяни от мен (на колко е било преди това не се наемам да гадая) .
                                Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X