Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Масло Манол

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Масло Манол

    Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
    Моите впечатления са от минералното - на един бензинов и два дизелови мотора в продължение на около 2 години експлоатация .
    Пробег, другарю, пробег? Ти и с М10Д можеш две години да си ги "експлоатираш" държейки ги в гаража. И нищо няма да им се случи.
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • #47
      От: Масло Манол

      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
      Пробег, другарю, пробег? Ти и с М10Д можеш две години да си ги "експлоатираш" държейки ги в гаража. И нищо няма да им се случи.
      Товаришч , специално за теб утре ше накарам секретарката да пресметне пробега по пътните листове .Малко ми е обидно като ми говориш баш на мен за гараж . Все пак не става въпрос за "вектрата на баща ми" - човек на възраст съм , за да говоря празни приказки и знам за какво иде реч.

      Всъщност , за единия дизел мога още сега : около 500 моточаса - мотор от МБ 240D , от ония , железните . Монтиран е на токов агрегат 15,5 KW ( в една друга тема съм го снимал) . .... и работи при доста по- тежки условия , отколкото на автомобил .
      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

      Коментар


      • #48
        От: Масло Манол

        Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
        Всъщност , за единия дизел мога още сега : около 500 моточаса - мотор от МБ 240D , от ония , железните . Монтиран е на токов агрегат 15,5 KW ( в една друга тема съм го снимал) . .... и работи при доста по- тежки условия , отколкото на автомобил .
        И какво му е по-тежкото на условията - ни променливи обороти, ни променливо натоварване, ни променливи температури, ни вибрациЙ, ни пАли-гАси-пАли-гАси... егаси!
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • #49
          От: Масло Манол

          Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
          ... човек на възраст съм , за да говоря празни приказки ...
          То и Гагич, но както виждаме, нищо не му пречи.


          Гагич, само не ми станА ясно, как толко гоУем хипер-турбо тЕтикат като тебе, дето като покаже 5лв. и сички почват да му лАзат у краката, като преди това са си сецнАли кръстовете докато са му правИли метани, си сипва у любимата идолизирана придобивка антихрист Манол ?!

          ... и , да не ти е скучно сам !
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #50
            От: Масло Манол

            Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
            То и Гагич, но както виждаме, нищо не му пречи.


            Гагич, само не ми станА ясно, как толко гоУем хипер-турбо тЕтикат като тебе, дето като покаже 5лв. и сички почват да му лАзат у краката, като преди това са си сецнАли кръстовете докато са му правИли метани, си сипва у любимата идолизирана придобивка антихрист Манол ?!

            ... и , да не ти е скучно сам !
            Някакви собствени интерпретациЙ имаш май. Пробвай да покажеш 5 лева и дано не те бият много тия, дето очакваш да ти лазят в краката.
            А "майстор Манол" дядо Владо ме уговори да сложим - и дЕфринцялно мАсло и антифриз. Той продължава да твърди (и тука по-горе в темата, че майстор Манол много убави ги правел маслата).
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • #51
              От: Масло Манол

              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
              И какво му е по-тежкото на условията - ни променливи обороти, ни променливо натоварване, ни променливи температури, ни вибрациЙ, ни пАли-гАси-пАли-гАси... егаси!
              Това е един от най шибаните режими за работа на ДВГ . От момента на запалването автоматиката го праща примерно в 2000 оборота . Няма време за подгряване на ниски обороти няма нищо .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • #52
                От: Масло Манол

                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                И какво му е по-тежкото на условията
                Извади мотора на либито, тури го да поработи няколкостотин часа в тоя режим, и със сигурност ще разбереш. Затова и масово по генератори ще видиш мотори с кубатури над тоя на либито и мощност доста под неговата.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #53
                  От: Масло Манол

                  Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                  Това е един от най шибаните режими за работа на ДВГ . От момента на запалването автоматиката го праща примерно в 2000 оборота . Няма време за подгряване на ниски обороти няма нищо .
                  И ? Само дето не стоЙ навън на -20 градуса нали? И го палиш и гасиш по веднъж в денонощието? И нема варЯциЙ от 1000 до 5000 оборота, нали?
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • #54
                    От: Масло Манол

                    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                    И ? Само дето не стоЙ навън на -20 градуса нали? И го палиш и гасиш по веднъж в денонощието? И нема варЯциЙ от 1000 до 5000 оборота, нали?
                    Ами стоЙ си навън на -20 . Палиш- гасиш по 20-ина пъти за 8 часа работа на ден . И охлаждането на място не е като да караш с 90-100 км/час , така че "работната температура" му е все в червеното на термометъра ( казано на достъпен език за децата на комунистите-дипломати). Ма в другарската КНДР германски мотор на агрегат не си виждал , та кво да ти обяснявам .

                    Аре лека , че ми писнА от дървена философИя.
                    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Масло Манол

                      Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                      ....
                      Нищо не разбираш, а ръсиш лични напаТки. Сипвай си "майстор Манол" където и колкото душа ти сака, но не го препоръчвай на други участници, щото ги заблуждаваш.
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • #56
                        От: Масло Манол

                        Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                        Впечатления от 15W40 имам на трактор МТЗ 952.2,в далечната 2004г закупен нов,до достигане на 1000моточаса се движеше с такова.Смяна на 30 и след това на всеки 200,трактора не се е оплаквал и все още си бръмчи,мина 3500м.ч.
                        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                        Нищо не разбираш, а ръсиш лични напаТки. Сипвай си "майстор Манол" където и колкото душа ти сака, но не го препоръчвай на други участници, щото ги заблуждаваш.
                        Що си мисля,че си чешеш ... клавиатурата.
                        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                        Коментар


                        • #57
                          От: Масло Манол

                          Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                          Що си мисля,че си чешеш ... клавиатурата.
                          Щото авторът на темата не пита нито за трактор, нито за генератор. Пък вие си им наливайте кравешка урина, ако искате.
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • #58
                            От: Масло Манол

                            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                            Щото авторът на темата не пита нито за трактор, нито за генератор. Пък вие си им наливайте кравешка урина, ако искате.
                            Немам говеда,инак бих пробвал.
                            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                            Коментар


                            • #59
                              От: Масло Манол

                              Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                              Немам говеда,инак бих пробвал.
                              Ще бъдеш приятно изненадан от резултата - същото като с "майстор Манол" ще бъде
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар


                              • #60
                                От: Масло Манол

                                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                                И ? Само дето не стоЙ навън на -20 градуса нали? И го палиш и гасиш по веднъж в денонощието? И нема варЯциЙ от 1000 до 5000 оборота, нали?
                                Ако случайно си виждал стационарен дизелов генератор щеше да знаеш че примерно радиатора на генератора е значително по голям от такъв който се използва като двигателя е на автомобил/камион . Има и доста други разлики .
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X