Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Масло Манол

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Масло Манол

    Проблемът с въпросното масло е наличието на некоректна информация на тубата. А след като има лъжа за едно нещо, няма гаранция ,че съдържанието отговаря на описанието.Останалото всеки си го решава- прави си сметка за цената,качеството и пътя на продукта. Качеството на едно масло може да се провери само в лабораторни условия ,дали отговаря на стандартите и спецификациите. От там нататък е въпрос на конкретния двигател и начин на експлуатация.

    Коментар


    • #62
      От: Масло Манол

      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
      Ако случайно си виждал стационарен дизелов генератор щеше да знаеш че примерно радиатора на генератора е значително по голям от такъв който се използва като двигателя е на автомобил/камион . Има и доста други разлики .
      Виждал съм и са с невероятно пошли двигатели, дето за нищо друго не стават. Производител № 1 в света на дизелови генератори, ако не знаете, е "Тата Мотърс" - Индия Вие тука някакви хуморески разправяте, как едва ли не реактивни или от "Формула 1" трябвало да бъдат тия двигатели.
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • #63
        От: Масло Манол

        Първоначално публикуван от Георги Крумов Преглед на мнение
        Проблемът с въпросното масло е наличието на некоректна информация на тубата.
        Точно! Made in EU пише на тубата ... и толкоз!

        Коментар


        • #64
          От: Масло Манол

          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
          Виждал съм и са с невероятно пошли двигатели, дето за нищо друго не стават. Производител № 1 в света на дизелови генератори, ако не знаете, е "Тата Мотърс" - Индия Вие тука някакви хуморески разправяте, как едва ли не реактивни или от "Формула 1" трябвало да бъдат тия двигатели.
          От Ф1 няма как да станат ( за реактивни не знам) - генераторът ми работи на 1500 оборота и тогава дава точно 380 V. А като е насред нищото по чукарите цяла година , на мен ми трябва не "пошъл" ( дреме ми кво произвежда Тато Мотори" ), а надежден двигател , щото ми изкарва пари.
          Затова използвам МБ 240 D от 123-ка. И тъй като радиаторът е от същия хафтомОбил , охлаждането е недостатъчно . При което двигателят държи постоянно работна температура малко над 100 градуса . Това че съм му сложил термостат 78 градуса не решава нищо .... та както писах по- горе , с масло Манол ( сменя се на около 80-90 моточаса) за около 500 моточаса съм нямал проблеми.
          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

          Коментар


          • #65
            От: Масло Манол

            80-90 ЧАСА СА ОКОЛО 6000 КМ ,ЗАТОВА НЯМАШ ПРОБЛЕМИ.подкарай го на 200 часа и виж какво ще източиш. И му сложи по голям радиатор- от Зил, Газка . И ако няма дефлектор на перката.

            Коментар


            • #66
              От: Масло Манол

              Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
              От Ф1 няма как да станат ( за реактивни не знам) - генераторът ми работи на 1500 оборота и тогава дава точно 380 V. А като е насред нищото по чукарите цяла година , на мен ми трябва не "пошъл" ( дреме ми кво произвежда Тато Мотори" ), а надежден двигател , щото ми изкарва пари.
              Затова използвам МБ 240 D от 123-ка. И тъй като радиаторът е от същия хафтомОбил , охлаждането е недостатъчно . При което двигателят държи постоянно работна температура малко над 100 градуса . Това че съм му сложил термостат 78 градуса не решава нищо .... та както писах по- горе , с масло Манол ( сменя се на около 80-90 моточаса) за около 500 моточаса съм нямал проблеми.
              Имам по-добро предложение за теб, ама ше ти драсна на лични.
              ... а ако си с автомобилен мотор, директно свален от кола без доработки, който се ползва за стационарна работа, не е добре, ама пак не е за тук.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #67
                От: Масло Манол

                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                Щото авторът на темата не пита нито за трактор, нито за генератор..
                ....та по този повод , обещаното :

                Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                Товаришч , специално за теб утре ше накарам секретарката да пресметне пробега по пътните листове .....
                ( Обаче , Гагич , за последно ти се връзвам на акъла ! )

                След като секретарката ми категорично отказа "да се занимава с глупости" , наложи се да искам справка от счетоводството . Та резултатът е следния :

                1. "Форд Транзит" , бензинова моноинжекция - 15 000 км за почти 2 години с Манол.
                2. "Форд Транзит" , атмосферен дизел - за същия период : малко над 10 000 км. със същото масло.

                Това до преди 2 години . От тогава насам им сипвам руско масло , което купувам на варел при цена 2,75 лв. за литър с включен ДДС.

                ... търкалят си и до ден - днешен . На бензиновия имам една сменена горивна помпа ( което няма отношение към маслото ). И на двата нищо не е пипано по двигателите ( все още ) .Хем и двата са ми секънд хенд.

                ПС. ... и на никой нищо не препоръчвам , просто споделям факти .
                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                Коментар


                • #68
                  От: Масло Манол

                  Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                  ... а ако си с автомобилен мотор, директно свален от кола без доработки, който се ползва за стационарна работа, не е добре, ама пак не е за тук.
                  Директно от колата . Беше на 60 000 след основен ремонт , когато го качих на агрегата .
                  Иначе , аз знам кое е по- добре , ама нямам време да се занимавам . Но и така си върши работа . ХванАли сме му цаката .
                  Както споменах : по двайсетина пъти на ден "пАли - гАси" поради спецификата на работата . Ма това за Гагич е "лек режим" .
                  Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Масло Манол

                    Тато Мотори,е много общо казано.Прозивеждат най-много какви генератори?Хоби,профи?Къде най-много продават?Ако е в Индия,и правителството ги пази със мита и данъци,на тоя над 1 мил циганор без ток е нормално

                    Коментар


                    • #70
                      От: Масло Манол

                      Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                      ....та по този повод , обещаното :



                      ( Обаче , Гагич , за последно ти се връзвам на акъла ! )

                      След като секретарката ми категорично отказа "да се занимава с глупости" , наложи се да искам справка от счетоводството . Та резултатът е следния :

                      1. "Форд Транзит" , бензинова моноинжекция - 15 000 км за почти 2 години с Манол.
                      2. "Форд Транзит" , атмосферен дизел - за същия период : малко над 10 000 км. със същото масло.

                      Това до преди 2 години . От тогава насам им сипвам руско масло , което купувам на варел при цена 2,75 лв. за литър с включен ДДС.

                      ... търкалят си и до ден - днешен . На бензиновия имам една сменена горивна помпа ( което няма отношение към маслото ). И на двата нищо не е пипано по двигателите ( все още ) .Хем и двата са ми секънд хенд.

                      ПС. ... и на никой нищо не препоръчвам , просто споделям факти .
                      А така - по 5000-7000 км. годишно Чекай, бре, нали ти обЕсняваше как в Клета Майка професионалните возила навъртат поне по 100 000 годишно? Нещо да не си изпуснАл по една нульа?
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • #71
                        От: Масло Манол

                        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                        Виждал съм и са с невероятно пошли двигатели, дето за нищо друго не стават. Производител № 1 в света на дизелови генератори, ако не знаете, е "Тата Мотърс" - Индия Вие тука някакви хуморески разправяте, как едва ли не реактивни или от "Формула 1" трябвало да бъдат тия двигатели.
                        Ами със самолетни не съм виждал ама съм обслужвал генератори с модифициран танков двигател . За АД 30 с двигател ВАМО Перкинз Д 3900 мога да напиша дисертация .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • #72
                          От: Масло Манол

                          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                          Ами със самолетни не съм виждал ама съм обслужвал генератори с модифициран танков двигател . За АД 30 с двигател ВАМО Перкинз Д 3900 мога да напиша дисертация .
                          Това кой какъв двигател на боклука е намерил или е свалил от бракувано МПС, за да си го приспособи на генератор, не означава че тия двигатели работят в по-тежък режим от автомобилните. Фабрично генератори се правят с по-нисък клас двигатели. Ако беше обратното, "туних-манЯците" щеха отдавна да са надушили далаверата да присаждат такива двигатели на бегачки.
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • #73
                            От: Масло Манол

                            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                            Това кой какъв двигател на боклука е намерил или е свалил от бракувано МПС, за да си го приспособи на генератор, не означава че тия двигатели работят в по-тежък режим от автомобилните. Фабрично генератори се правят с по-нисък клас двигатели. Ако беше обратното, "туних-манЯците" щеха отдавна да са надушили далаверата да присаждат такива двигатели на бегачки.
                            Гагич, замисляш ли се изобщо, че тези двигатели работят често натоварени на предела, а в автомобила по подобен начин го товариш единствено на дълго изкачване, като и там имаш опция да свалиш една-две предавки?
                            Също така не го чакаш да загрее, а директно го пускаш натоварен сериозно. Има и още ама няма смисъл да ти се обяснява.
                            Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                            Телефон - в профила!

                            Коментар


                            • #74
                              От: Масло Манол

                              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                              Това кой какъв двигател на боклука е намерил или е свалил от бракувано МПС, за да си го приспособи на генератор, не означава че тия двигатели работят в по-тежък режим от автомобилните. Фабрично генератори се правят с по-нисък клас двигатели. Ако беше обратното, "туних-манЯците" щеха отдавна да са надушили далаверата да присаждат такива двигатели на бегачки.
                              Боголюбе, технически си ударИл дъното с такава сила, че над тинята ти се вижа само носа.

                              Да сложиш генераторен двигател на автомобил е глупост, по простата причина че не е правен за това, както и обратното. Има разни случки с механично еднакви двигатели, слагани и на автомобил и на генератор (мотора на тераното ми например - слаган е и на малки камиончета и автобусчета освен на генератори), обаче като характеристики няма нищо общо - върху генератора е примерно 60-80 коня, вместо 125 като на джипката, компютри няма, а динамиката му е тотално различна до толкова че ако го махнеш вкупом от генератора и го сложиш на автомобил, тоя автомобил ще е умрял кон отвсякъде, но пък каквото и да правиш, мотора ще е последното живо нещо в тоя автомобил далеч след като всичко останало е станало на шепа ръжда. Вадиш си генерални изводи, гледайки долнопробна китайска техника.

                              Дори да оставим генераторите - двигателя на един трактор работи в доста сходни режими с генератор, че и по-тежки. И все ги правят с двигатели 3-4 пъти по-тежки от тоя на джипката ти, и заедно с това с 3-5 пъти по-малка мощност. Нали не мислиш че някой е гламав да слага големи железа ей-така за спорта? Двигателя на самосвал Камаз е 230 коня - колко ли би изкарал двигател от лек автомобил на същшото място, даже да е 2 пъти по-мощен и да се експлоатира на половин мощност?
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Масло Манол

                                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                                Боголюбе, технически си ударИл дъното с такава сила, че над тинята ти се вижа само носа.

                                ....
                                Репресираха ме модератори, затова се оттеглям.
                                Все пак това ми хареса:
                                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                                Да сложиш генераторен двигател на автомобил е глупост, по простата причина че не е правен за това, както и обратното.
                                Поздрави на Vlado_TS!
                                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X