Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов автомобил - какво гориво? Бензин, дизел, LPG или CNG?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Нов автомобил - какво гориво? Бензин, дизел, LPG или CNG?

    Затова са сложили скоростна кутия хората. Иначе, нямаше да си правят труда.
    HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

    Коментар


    • #92
      От: Нов автомобил - какво гориво? Бензин, дизел, LPG или CNG?

      Твърдо бензин, ако навърташ по-малко от 20000 км на година.
      Поне по мои наблюдения, разход 1.8тси спрямо 2.0тди .. разлика в разхода по едни и същи машрути, градско 2-2.5 / 100 повече при бензина.
      Цена на дизела със същите екстри +5000 заради двигателя. Обслужване ~180 лева повече за нафтата.
      Ако не се включва обслужване (груба сметка 6 лв. на 100 км) повече разход за гориво на бензина.
      600 лева на 10000км повече за бензин .. тоест трябва да минеш 80000+ километра, за да почнеш да пестиш от гориво.
      Аз примерно карам около 13-17000 км на година, преди да стигна километрите за пестене и да изтече гарацията на колата ще съм я продал.

      Колите са купувани чисто нови, моята след 25 месеца е на 35600 км, дизела е на ~31000.
      Колите са VW Golf DSG
      Последно редактирано от _HITMAN_; 10-11-17, 14:41.

      Коментар


      • #93
        От: Нов автомобил - какво гориво? Бензин, дизел, LPG или CNG?

        Първоначално публикуван от dimkaraganchev Преглед на мнение
        Затова са сложили скоростна кутия хората. Иначе, нямаше да си правят труда.
        И точно, щото са я сложили, бензина гори с около 2 литра нагоре, което е 30% повече спрямо корееца ....

        Коментар


        • #94
          От: Нов автомобил - какво гориво? Бензин, дизел, LPG или CNG?

          Напълно нормално е дизелов автомобил да гори с около 30% по-малко при сравними други условия.

          Коментар


          • #95
            От: Нов автомобил - какво гориво? Бензин, дизел, LPG или CNG?

            Наскоро покарах един рентакар 3 дни в Германия/Холандия - новата Фиеста автоматик, без да знам какъв точно е мотора освен, че е бензин. По магистралите ускоряваше до 180 км/ч като мотор, а по пътищата изпреварвах по 2 тира наведнъж без рискове - всичко това с четирима души. Накрая се сетих да отворя капака да видя какво карам - блокче с размер А4, три цилиндъра 1.0 Ecoboost 100 коня, доста се изненадах колко приятен и динамичен мотор са направили - носи се с голяма лекота! Комбинираният разход дойде в крайна сметка 6.5/100 при голямо бързане през цялото време и разбрах, че тази кола ще ми пасне идеално - единствено не съм сигурен колко ще кара този очевидно "напомпан" мотор!
            Honda XL600LM, 1987
            Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
            Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

            Коментар


            • #96
              От: Нов автомобил - какво гориво? Бензин, дизел, LPG или CNG?

              Аз съм лют фен на дизеловото гориво, но ми се налага да го променя. В други теми съм обяснил защо. Компромисът, който правя с въртящ момент от около 300 нютона на барнатият ми двигател, на 140-150 при турбо-бензинка с фабричен газов инжекцион, си е направо срив в душата ми. Всеки, който е изпитвал подобно удоволствие с "дизел-терминатор", знае за какво говоря. Но животът продължава и трябва да се нагаждам. Избирам бензин-газ, защото именно тази комбинация, смятам че поне няма да ме натовари достатъчно финансово, сравнено със закупуването на чисто нов дизелов автомобил Евро 6. Няма как да го мисля това! Не намирам кинтите под възглавницата сутрин. Е, няма да има среден разход, който ми харесва; няма да има 160 км/ч при 2 900 оборота, а при 3 000 излиташ в небитието; няма да има "среден пръст" на голфове и баварци "първа младост". Но пък ще има газчица. Мда, с предишните ми два By Renault, средно годишно изминавам по 25 000 километра! Реших и избрах според бюджетът, който ще мога да обслужвам 5 години. А иначе, знам какво искам..... .

              Коментар


              • #97
                От: Нов автомобил - какво гориво? Бензин, дизел, LPG или CNG?

                Преди 1-2 години карах една Фиеста в щатите две седмици. Мисля беше 2012-14 година колата. Е по-смотана и каруцава кола не бях карал. Вярно моторите които монтират са различни от европейските, но тази ми разби всички представи за по-нова кола. В сравнение с нея Киа Соул беше направо самолет. Киата определено ми направи много добро впечатление.

                Коментар


                • #98
                  От: Нов автомобил - какво гориво? Бензин, дизел, LPG или CNG?

                  Стигам до извода, че голяма част от любителите на дизела като се качат на бензин включват 5-та със 60 и се чудят защо не върви. Също така обороти над 3000(да не говорим над 5000) ги плашат и ги избягват. Като се замисля, аз извън града избягвам да падам под 3000 оборота. При изпреварване редовно стигам до прекъсвач(на различните коли ми е на различни обороти от 6250 до 7000), дори и дизел да карам по навик го вкарвам във високите като изпреварвам, но то нищо не се случва.
                  Истината е в турбото по принцип, дизел без турбо пак няма нютони. Мерак ми е да си купя турбо бензин, но ми е скъпо за притежание, а за дизел пък съвсем нямам пари.
                  Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                  Телефон - в профила!

                  Коментар


                  • #99
                    От: Нов автомобил - какво гориво? Бензин, дизел, LPG или CNG?

                    Гледаме да спазваме и правилата понякога, Иване.

                    Коментар


                    • От: Нов автомобил - какво гориво? Бензин, дизел, LPG или CNG?

                      Първоначално публикуван от _ninja_ Преглед на мнение
                      Гледаме да спазваме и правилата понякога, Иване.
                      Това пък какво общо има? Когато някой ми се влачи с под 60-70 изпреварвам на 2-ра до 90-100 и после директно 5-та.

                      Иначе си признавам, че извън града карам със 100-120 където позволя, 90 ми е много бавно на хубав път.
                      Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                      Телефон - в профила!

                      Коментар


                      • От: Нов автомобил - какво гориво? Бензин, дизел, LPG или CNG?

                        Аз щото спомена за дизеловците, пък при мен беше да повторя, 2 900 оборота 160, та.....

                        Коментар


                        • От: Нов автомобил - какво гориво? Бензин, дизел, LPG или CNG?

                          Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                          Стигам до извода, че голяма част от любителите на дизела като се качат на бензин включват 5-та със 60 и се чудят защо не върви. Също така обороти над 3000(да не говорим над 5000) ги плашат и ги избягват. Като се замисля, аз извън града избягвам да падам под 3000 оборота. При изпреварване редовно стигам до прекъсвач(на различните коли ми е на различни обороти от 6250 до 7000), дори и дизел да карам по навик го вкарвам във високите като изпреварвам, но то нищо не се случва.
                          Истината е в турбото по принцип, дизел без турбо пак няма нютони. Мерак ми е да си купя турбо бензин, но ми е скъпо за притежание, а за дизел пък съвсем нямам пари.
                          Мани любителите, сестра ми я учих втори път да кара, щото вика че два литра бензин 140 коня, не върви колкото леко чипнат дизел с 90к.с.
                          Над 3000об/мин и се струвало, че много бръмчи, и беше зор докато я убедя, че е нормално и няма проблем.
                          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                          Коментар


                          • От: Нов автомобил - какво гориво? Бензин, дизел, LPG или CNG?

                            Първоначално публикуван от _ninja_ Преглед на мнение
                            Аз щото спомена за дизеловците, пък при мен беше да повторя, 2 900 оборота 160, та.....
                            Със 160 масовия безнин 1,8-2,0л. 100-150к.с. е на около 4500об..
                            Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                            Телефон - в профила!

                            Коментар


                            • От: Нов автомобил - какво гориво? Бензин, дизел, LPG или CNG?

                              Моята максима е ако колата е бензинова ,трябва да е с Газ,ако няма да има Газ,задължително дизел.Точно в тоя форум,едва ли е нужно да се коментира кое е по добре или зле бензин/дизел.
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар


                              • От: Нов автомобил - какво гориво? Бензин, дизел, LPG или CNG?

                                Да кажа и аз.... От 98-а година карам само дизели, с изключение на един тримесечен период с форд сиера газ/бензин по принуда. Навъртам около 50-60 000 на година и винаги съм мислел, че с дизел е най-евтино. Най-минимален разход съм постигал 5,3/100, (щото нафтата беше 2,50) но с голямо влачене.... Средно само за гориво около 12-14лв на 100км. Преди една година приятел ме нави да си купя метан/бензин... Вече е на 50 000км. С какво гориво се движа се разбира единствено от борд-компютъра, без никаква разлика в динамиката. Среден разход 6-7лв на 100км. Другата кола е само бензин, три цилиндров 1,2 110кс. За 7 месеца е на 18 000км и по борд компютър среден разход 6,3л/100. Забравих къде са бензиностанциите (чак липсвам на касиерките... )
                                В миналото ще остане, каквито сме били...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X