Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов автомобил - какво гориво? Бензин, дизел, LPG или CNG?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Нов автомобил - какво гориво? Бензин, дизел, LPG или CNG?

    Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
    И аз мисля, че решението на задачата е в шоурума на Тойота. Без хибридите и дизелите.
    Не знам у нас пуснаха ли водородната Тойотка,че да караш на прост бензин нема далавера за майсторчетата.
    Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
    Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
    Враца

    Коментар


    • #62
      От: Нов автомобил - какво гориво? Бензин, дизел, LPG или CNG?

      .Просто за работещо семейство в София 20 хиляди лева изплатени за 5 години не са толкова непосилни.
      Май стигат за ново триврато Айго, с какъвто двгател дойде. Хибридите и т.н. нормални семейни коли не са около тази цена. За избор на двигател почти не говорим.
      Sent from my Nokia s fenerche

      Коментар


      • #63
        От: Нов автомобил - какво гориво? Бензин, дизел, LPG или CNG?

        Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
        Тъй де, много добре се вижда, какво става под 10х.км пробег при това нямаш каско и цената на самото авто, но най-вече загубеното време свързано с кочинката.
        При пробег под 10х./год какво ще е горивото въобще е без значение при нова кола (горивото вероятно ще е по-малко от платената лихва по лизинга)

        пп
        темата тръгна в тая посока,щото е зададена повече като каква кола, а хората помагат да не се набута чиляка
        днес в Ройтерс излезе прогноза, че търсенето на нефт/въглища почва да пада от 2020
        Време за кочинката не съм губил, проблеми не ми е създавал, мога да напиша статистика за г*зовоза ми за 6-те години, които я карам.
        Мога да напиша същото и за "новата" тойота корола на съпругата ми от 2007-ма година до сега.
        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

        Коментар


        • #64
          От: Нов автомобил - какво гориво? Бензин, дизел, LPG или CNG?

          Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
          И аз мисля, че решението на задачата е в шоурума на Тойота. Без хибридите и дизелите.
          Те бензиновите Короли и Айго с тези малки двигатели са мъртвородени.
          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

          Коментар


          • #65
            От: Нов автомобил - какво гориво? Бензин, дизел, LPG или CNG?

            За Айго не знам, но Королата ще погребе твойте Грандове!
            Явно питащия иска да си планира разходите и не влага емоция в колата. Тойотите са за него. Корола или Авенсис. 6 год. гаранция - какво по предвидимо от това? Дизела скоро ще го изхвърлят от града. Хибрида е скъп и със съмнителна(за мен) икономичност.
            Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

            Коментар


            • #66
              От: Нов автомобил - какво гориво? Бензин, дизел, LPG или CNG?

              Първоначално публикуван от Justif Преглед на мнение

              И на метана и на газа имат един изключителен недостатък - при катастрофа опасността от взрив/запалване е по-голяма отколкото при бензин/дизел.
              Айде бе?!!

              Другите глупости в поста изобщо няма да ги коментирам.
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #67
                От: Нов автомобил - какво гориво? Бензин, дизел, LPG или CNG?

                Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                За Айго не знам, но Королата ще погребе твойте Грандове!
                Явно питащия иска да си планира разходите и не влага емоция в колата. Тойотите са за него. Корола или Авенсис. 6 год. гаранция - какво по предвидимо от това? Дизела скоро ще го изхвърлят от града. Хибрида е скъп и със съмнителна(за мен) икономичност.
                Аз никъде не виждам коментар за планиране на разходи. Въпроса е "кое гориво ще е актуално". Отговора е "всичките сегашни".
                https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                Коментар


                • #68
                  От: Нов автомобил - какво гориво? Бензин, дизел, LPG или CNG?

                  Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                  За Айго не знам, но Королата ще погребе твойте Грандове!
                  Явно питащия иска да си планира разходите и не влага емоция в колата. Тойотите са за него. Корола или Авенсис. 6 год. гаранция - какво по предвидимо от това? Дизела скоро ще го изхвърлят от града. Хибрида е скъп и със съмнителна(за мен) икономичност.
                  Темата не е за бензинопийци, така, че Гранда и V8 са аут.
                  Но по темата: королата и гаранционно, и извънгаранционно е влизала десетки пъти в сервиз. И сега предния четвъртък се върна от Тойота Венци... И пак имаше яко финансово разтоварване... А още не е направила 150 000 км. и е с Джапонски ВИН.
                  Митко Джамбазов я познава от малка.
                  Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                  "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                  Коментар


                  • #69
                    От: Нов автомобил - какво гориво? Бензин, дизел, LPG или CNG?

                    Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                    Темата не е за бензинопийци, така, че Гранда и V8 са аут.

                    ....
                    "Първо да уточня, че не искам темата да се превърне във вечния спор, кое е по-тарикатско, по-евтино, по-готино и т.н. в момента..."

                    Защо V8 да не е за темата? Я прочети пак какво пита колегата. Никъде не пише, че трябва да е евтино, даже напротив! Всички V8 ще надживеят коя да е Корола с двигател "миксер в истерия". Нали търсим правилното гориво на бъдещето. Е, кое да е ще свърши работа, стига да гo прекарваш през V8.


                    Тука няма и 1 след обед, ама тая тема ще ме накара да извадя фъстъците и уискито! хахаха
                    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                    Коментар


                    • #70
                      От: Нов автомобил - какво гориво? Бензин, дизел, LPG или CNG?

                      За 21 700 има нов фиат ТИПО 2016 год. седан, хечбек и стейшън вагон.Последният(комбито) е по-скъпо.

                      Гаранция 5 години или 150 000 км - което първо настъпи.

                      Атмосферен бензин 95 коня с ниска консумация на гориво.


                      =========================================================================


                      Правилният избор според мен е седан или комби(ако трябва повече пространство и товароносимост), атмосферен бензин с обем между 1.4 и 1.7 , коне между 85 и 135.Четири цилиндъра. Ако има турбо ,може двигателя да е и 1.3.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Нов автомобил - какво гориво? Бензин, дизел, LPG или CNG?

                        Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                        "Първо да уточня, че не искам темата да се превърне във вечния спор, кое е по-тарикатско, по-евтино, по-готино и т.н. в момента..."

                        Защо V8 да не е за темата? Я прочети пак какво пита колегата. Никъде не пише, че трябва да е евтино, даже напротив! Всички V8 ще надживеят коя да е Корола с двигател "миксер в истерия". Нали търсим правилното гориво на бъдещето. Е, кое да е ще свърши работа, стига да гo прекарваш през V8.


                        Тука няма и 1 след обед, ама тая тема ще ме накара да извадя фъстъците и уискито! хахаха
                        Има разумен лимит за цена за придобиване на нов автомобил, за изплащане на 20 000 лв за 5 години.

                        За мен горивото е бензин/LPG, ако няма лимит 20 000 - електричеството.

                        А за уискито-не ми харесва, и пуканки не харча, ама темата се заформя интересна.
                        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                        Коментар


                        • #72
                          От: Нов автомобил - какво гориво? Бензин, дизел, LPG или CNG?

                          Поразгледах набързо 2-3 марки. За нова кола под 40 000лв. май няма нищо което да си заслужава по моите критерии. Всяка втора кола на 10 години с цена над 7 000лв. би била много по-добра от нова за под 40 000лв..
                          Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                          Телефон - в профила!

                          Коментар


                          • #73
                            От: Нов автомобил - какво гориво? Бензин, дизел, LPG или CNG?

                            S-s1 В първите две страници навалицата правилно даваше предложения за конкретен бюджет и автомобил. И накрая колегата се разсърди, че не отговаряме на зададената задача. НИКЪДЕ не се пита за РАРУМЕН каквото и да е. Пита се за и само за вид гориво. Отговора е- което и да е, само да е през V8 или там някъде голяма кубатура мото. Причината- понеже не знаем какво ще става с горивата и ментето електроники след 10 години, може да ни се наложи да правим фокуси. Всеки 8-10-12 цилиндров мотор яде кофти гориво, мешано гориво, с кеф /сравнен с 3 цилиндров звяр/. И да не ми бачкат една-две свещи, пак си бачка /как е 3 цилиндъра с два умрели?/.

                            Та- при положение, че не се знае накъде ще тръгнат горивата- V8
                            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                            Коментар


                            • #74
                              От: Нов автомобил - какво гориво? Бензин, дизел, LPG или CNG?

                              Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                              Поразгледах набързо 2-3 марки. За нова кола под 40 000лв. май няма нищо което да си заслужава по моите критерии. Всяка втора кола на 10 години с цена над 7 000лв. би била много по-добра от нова за под 40 000лв..
                              Бингооо! И аз това виках, ама колегата за друго пита.
                              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                              Коментар


                              • #75
                                От: Нов автомобил - какво гориво? Бензин, дизел, LPG или CNG?

                                Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                                Хибрида е скъп и със съмнителна(за мен) икономичност.
                                Да, под 6 л/100 км. с 2.5 мотора на Лексус - 197 к.с - 22.000 км вече...
                                Дай Боже, повече такива основания за съмнения...:

                                Тoyota Rav 4
                                Plug-in-Hybrid Benzin, BJ 2016, 145 kW (197 PS)
                                от април до декември:
                                20.552 km със 1.225 л - или 5.96 л/100 км
                                45% градско - 35% магистрала - 20% междуградско
                                Изминати:
                                икономично каране - 5,63 л./100 км или 1.616 км. с 91 л.
                                нормално - 5,84 л./100 км. или 15.862 км. с 926 л.
                                магистрала - 6,77 л./100 км. или 3.074 км. с 208 л.

                                или 6,49 EUR/100km = 20.552 km за 1.335 EUR

                                Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                                Королата ще погребе твойте Грандове!
                                И не само Грандове - ами и много от премиум сегмента...

                                Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                                Поразгледах набързо 2-3 марки. За нова кола под 40 000лв. май няма нищо което да си заслужава по моите критерии. Всяка втора кола на 10 години с цена над 7 000лв. би била много по-добра от нова за под 40 000лв..
                                Уви, колегата тук е много прав, бих добавил само 7 бона, но в Евро... т.е. 14 бона в лв.
                                Ярис-а хибрид влиза в тези параметри (под 40 000лв.) + Аурис h - Комбито си заслужава донякъде, но (за мен) са ми малки...
                                Последно редактирано от ivied; 02-02-17, 23:28.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X