Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов автомобил - какво гориво? Бензин, дизел, LPG или CNG?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Нов автомобил - какво гориво? Бензин, дизел, LPG или CNG?

    Всъщност цената на метана продаван от Булгаргаз ( демек всичкия) чрез сложна методология е свързан с цената на останалите горива ! Просто тренда се движи със забавяне от около 9 месеца ! Тръгне ли петрола нагоре тръгва след време и метана и обратното !

    Коментар


    • #47
      От: Нов автомобил - какво гориво? Бензин, дизел, LPG или CNG?

      Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
      Аз за година и малко , изминати 35 000 километра ( грубо, че е в Русе колата и не мога да проверя точно), за гориво да речем 3500 лева ( пак грубо, на метан съм , но нали гори и някакъв бензин ) , 10 500 за придобиване на автомобила, първоначално обслужване, ремонти , застраховки , гуми, 4 смени масла, един ремонт на двигателя след паднал ангренажен ремък и всички съпътстващи разходи ( конкретните суми пак са в Русе ) - средно на километър ми излиза 0,4 лева .
      Да, но аз не съм сложил цената за първоначалното придобиване на автомобила и поставянето на ГИ.
      Мога да направя и тази сметка за изминати близо 100 000 км, защото всички разходи по автомобила ги пиша, не пиша административни разходи като данък, ГО, винетка и ГП.
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • #48
        От: Нов автомобил - какво гориво? Бензин, дизел, LPG или CNG?

        И ремонт на двигателя заради паднал ремък !

        Коментар


        • #49
          От: Нов автомобил - какво гориво? Бензин, дизел, LPG или CNG?

          Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
          Да, но аз не съм сложил цената за първоначалното придобиване на автомобила и поставянето на ГИ.
          Мога да направя и тази сметка за изминати близо 100 000 км, защото всички разходи по автомобила ги пиша, не пиша административни разходи като данък, ГО, винетка и ГП.
          Аз съм сметнал всички разходи от придобиването до момента , защото нещо спорехме с жената за нови и стари коли ... та затова .... жената вече не спори

          Първоначално публикуван от stankos Преглед на мнение
          И ремонт на двигателя заради паднал ремък !
          Да,като падне ангренажа на 27 000 след смяна( заради майстори тарикати, които уж са сменили всичко по комплекта) , някои друг клапън среща буталцето. Резултата , двигател на масата, шлайф, гарнитури, клапани , и т.н. Ако желаеш ще ти ги изброя.
          Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
          За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

          A1+

          Коментар


          • #50
            От: Нов автомобил - какво гориво? Бензин, дизел, LPG или CNG?

            Това може да се случи на кола с всяко гориво.

            Коментар


            • #51
              От: Нов автомобил - какво гориво? Бензин, дизел, LPG или CNG?

              Първоначално публикуван от stankos Преглед на мнение
              Това може да се случи на кола с всяко гориво.
              Ставаше въпрос за сравнение нов-стар автомобил изразено финансово.
              Иначе писах вече за гориворо.
              Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
              За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

              A1+

              Коментар


              • #52
                От: Нов автомобил - какво гориво? Бензин, дизел, LPG или CNG?

                Първоначално публикуван от stankos Преглед на мнение
                Всъщност цената на метана продаван от Булгаргаз ( демек всичкия) чрез сложна методология е свързан с цената на останалите горива ! Просто тренда се движи със забавяне от около 9 месеца ! Тръгне ли петрола нагоре тръгва след време и метана и обратното !
                Не само от Булгаргаз. На световния пазар енергийните суровини са доста свързани, защото потреблението им е свързано.

                Коментар


                • #53
                  От: Нов автомобил - какво гориво? Бензин, дизел, LPG или CNG?

                  Условията на заданието са следните:
                  - автомобил нов, на лизинг с опция придобиване за срок от 5 години, ще се употребява ~10 години
                  - бюджет до към 30-40 хиляди лв. макс (хибридите се коментира, че са скъпи.- Също каза се, че се гледа и Октавия на метан)
                  - търси се гориво, което да е актуално (да се предлага, да няма драстина промяна на цената) за следващите 10 години

                  При тези условия, възможните горива са: бензин, пропан бутан/метан и дизел
                  Електрика - не, скъпо е. Хибриди - не, скъпо е. Водород - не, рано е и е скъпо. Друго масово и комерсиално - няма. Лично аз бих махнал метан-а, защото пропан-бутана е на близка цена и не си заслужала цялото неудобство на метана.

                  Следва да се уточни марката и модела и от наличните нему опции за задвижване с тези горива, да се избере конкретно устройващата потребителя. Защото стигне ли се до този избор, огромно значение вече оказват и фактори като: разходи на гориво, разходи за поддръжка, мощност, данък, разходи за придобиване, но също и предпочитание на ползвателите. Тези не ща не са универсални, а специфични за конкретният потребител. Все неща, дето никой тук не може да ги каже, освен купувача на автомобила.
                  Последно редактирано от Vitku; 02-02-17, 14:07.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Нов автомобил - какво гориво? Бензин, дизел, LPG или CNG?

                    Според мен за следващите 10 години , няма никакво значение.
                    Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                    За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                    A1+

                    Коментар


                    • #55
                      От: Нов автомобил - какво гориво? Бензин, дизел, LPG или CNG?

                      Годишен пробег до 5000 - 7 000км бензин или бензин +газ/метан(но само ако е заводски направен автомобила така) .


                      За годишен пробег 10 000 км и нагоре дизел.


                      С най-перспективно задвижване/"двигател" са електричките, но засега са:

                      А/ с ограничен пробег;Най-новите са едва по 650 -700км пробег и то ако не включваш климатик, навигация ...

                      Б/ с ограничени места за зареждане

                      В/с доста продължително зареждане в сравнение с автомобилите с резервоар.Поне 4-5 пъти по продължително.



                      Метанът освен че са рядко метан станциите извън България, ако бутилките са метални има и друг недостатък - тежат си доста, а това се отразява на окачването с всеки изминат километър.

                      Газът положителното е ниската цена/разход на километър, отрицателното е, че в България е много скапан, особено като гориво и най-вероятно рано или късно ще имаш проблеми решаеми само с €€€ ...

                      И на метана и на газа имат един изключителен недостатък - при катастрофа опасността от взрив/запалване е по-голяма отколкото при бензин/дизел.

                      За семеен автомобил не бух купил такъв с газова/метанова уредба.
                      =====================================================================================

                      Фен съм на дизела засега в размер 2.2-2.8 двигател, ама съм фен и на 3.0 литровите турбинирани бензини(в бъдеще).

                      Коментар


                      • #56
                        От: Нов автомобил - какво гориво? Бензин, дизел, LPG или CNG?

                        Разходи се то представителство на Тойота.В момента за Корола 1.4 90 к.с дизел,фул екстри пред фейса, на 35 000 ще ти я дадът. 6г или 200 000км гаранция.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Нов автомобил - какво гориво? Бензин, дизел, LPG или CNG?

                          Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                          За 1 година точно съм дал, за да си возя г*за и да ходя на работа и се връщам съм дал 1564 лв. за гориво, 115 лв за смяна на масло и ремонти, 19 лв. за др. течности, 40 за преглед, 220 лв за данък, 250 лв за ГО и 97 за винетка. Износил съм 1/3 от 4 гуми за 600 лв, 2 пъти съм сменил и балансирал за 60 лв, 3 пъти съм пукал гуми заради дупки за 85 лв. За тези общо 2650 лв съм изминал 21 500 км. Средно 1 км. ми струва 0,1232 лв.

                          Останалите сметки ги правете Вие. Макар и евтин LPG, горивото е основен разход.
                          Тъй де, много добре се вижда, какво става под 10х.км пробег при това нямаш каско и цената на самото авто, но най-вече загубеното време свързано с кочинката.
                          При пробег под 10х./год какво ще е горивото въобще е без значение при нова кола (горивото вероятно ще е по-малко от платената лихва по лизинга)

                          пп
                          темата тръгна в тая посока,щото е зададена повече като каква кола, а хората помагат да не се набута чиляка
                          днес в Ройтерс излезе прогноза, че търсенето на нефт/въглища почва да пада от 2020
                          байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                          Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                          Суперспам - спама на суперите

                          Коментар


                          • #58
                            От: Нов автомобил - какво гориво? Бензин, дизел, LPG или CNG?

                            Много тъпа тема /вижда се от кога съм във форума, сефте наричам тема така, ама.../. На ти отговор- атмосверен V8 бензин. Причини- двигателите са здрави, бензин- бол. Сега ще рипне "ама V8 харчи много", да де, ако ще си говорим за финансии, и кое е по-изгодно да се кара, защо тогава говорим за нова кола, която е дупка за пари в морето?!
                            Актуално гориво- всичките които ги има сега, ще ги има след 10 години. Е, не всички нови коли ще са коли след 10 години, ама поне ще има бензин да я полееш и да и драснеш клечката.
                            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                            Коментар


                            • #59
                              От: Нов автомобил - какво гориво? Бензин, дизел, LPG или CNG?

                              В близките 10 години, моя избор е нафта. Ако съм жив де!
                              Както и в предишните 26.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Нов автомобил - какво гориво? Бензин, дизел, LPG или CNG?

                                Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                                Разходи се то представителство на Тойота.В момента за Корола 1.4 90 к.с дизел,фул екстри пред фейса, на 35 000 ще ти я дадът. 6г или 200 000км гаранция.
                                И аз мисля, че решението на задачата е в шоурума на Тойота. Без хибридите и дизелите.
                                Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X