Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

    Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
    ...
    P.S. КАДИто е 2.0Д (щото се оказа, че му монтират много видове печки), на Вива от служебните.
    Кой тва бре? Да вида аз, кой кара служебния хафтомобил в събота!
    The Flat Earth Society has members all around the globe.

    Коментар


    • От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

      Шът ,дума да не става ,всичко скрито да остава Че другия път ще върти с манивелата.
      Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

      Коментар


      • От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

        Първоначално публикуван от Вива ViRuS4eto Преглед на мнение
        Кой тва бре? Да вида аз, кой кара служебния хафтомобил в събота!
        Как кой ?! Тия дето ги карате да работят !
        ... па и го запали за помощ на приятел.

        Ма като се замисля, нищо не ми помогна, та ше си измисла нещо да го натОпа !

        Що сте си наплашили така хората ?!
        Казах му да сложи малко бензин, а той каза, че не можело, щото не давате, и варианта беше той да се изважда.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

          Ееее, и мен ме карат да работа, така че няма страшно. Нафтата им е с карти, кат им се свиди да искат фактури, да реват. Много са се разглезили. Аз си карам с обикновена нафта, която не е гледала прогнозите и не е замръзнала още.
          The Flat Earth Society has members all around the globe.

          Коментар


          • От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

            Първоначално публикуван от piars Преглед на мнение
            Интересното при твоя джип,мисля че беше писал че е МУСО,имали подгрев на филтъра,аз със твоите смеси ще се одъва от студ по пътищата.

            Поздрави!!!
            Мусо с 2.9 петак.
            Филтъра му е в предния край на главата, и се стопля добре като загрее.
            Не съм си сложил печката и го паля студен, и съм учуден от резултата !
            Е, трябва малко да поработи на място, но аз така или иначе го правя, щото е с почти 10л. масло, но пък и после държи температура по-дълго като го изгася.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

              Първоначално публикуван от Вива ViRuS4eto Преглед на мнение
              ...
              Аз си карам с обикновена нафта, която не е гледала прогнозите и не е замръзнала още.
              Виждаш ли до къде води информационното затъмнение !
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

                Първоначално публикуван от mdn Преглед на мнение
                Лъскавите обекти,за зареждане на гориво си имат реотани в цистерните и горивото си излиза на 15 градуса!Който не вярва с термометъра.
                Готов ли си да го повториш това твърдение пред съдия, бидейки ответник по дело за клевета?
                Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                Коментар


                • От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

                  От изписаното да момента , стана ясно , че основните неща , които наливаме в нафтата , за да се спасим от замръзването и са : бензин , газ за горене , керосин и магазински добавки на Кастрол и Бардал . От направеният тест разбрахме , че купешките добавки са ниско ефективни , че дори и опасни за горивните филтри на колите ни , поради това , че протича някаква реакция и се отделя субстанция , която може да ги запуши . Спиртът за горене също беше подложен на съмнение за неговото качество . Керосинът пък от своя страна , също се разбра , че е трудно достъпно гориво , и не всеки може да се сдобие с него , въпреки високата му ефективност за нашите цели . От прочетеното и в други подобни статии разбрах , че не е добре нафтата да се разрежда с повече от 20% други горивни вещества . В крайна сметка , се оказва , че единствената общодостъпна дабавка си остава чистия бензин . Варианти за неговото количество към определено количество нафта , написахме няколко , но като цяло , всичките са както се казва , едно към око , без да знаем , как изглеждат всъщност нещата в резервоара , когато температурата падне повечко . На мен лично , много ми се иска да се намери оптималните количества , които да се добавят към нафтата , за да се избегне нежеланото замръзване . От там нататък , идва и момента със запазването на ГНП-то , за която цел , ясно се разбра , че трябва да се добави и двутактово масло към бензина . Тук си мисля , че не може да сгрешим много с неговото количество , като естествено имам предвид нормални количества . Въпреки , че е доста относително , и вероятно от научна гледна точка ще прозвучи смешно , но смятам , че е необходимо просто да догодим смазочното качество , чрез стриване между пръсти , бензина с двутактовото масло на едната ръка , и нафтата на другата ръка . Вярно , че с апаратура всичко е възможно да се направи перфектно , но все пак , нали темата е за самоделни добавки . От тук нататък , се поражда и въпроса , до каква отрицателна температура ще е ефективна въпросната добавка . Това , което можем да бъдем сигурни , е че ще е ефективна на температура около -20°С , колкото всъщност е температурата в камерите на хладилниците . Дали обаче , ако сложим двойно количество добавка , към едно е също количество нафта , температурата на замръзване ще се покачи на -40°С , нямам представа . Също както нямам представа , дали едно такова двойно павишаване количеството на добавката , няма да надвиши допустимите 20% на разреждане на нафтата .
                  Jeep Grand Cherokee WJ - 2001g.- 3.1TD - Quadra-Drive
                  Kawasaki ZZR 1200 - 2002 g.

                  Коментар


                  • От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

                    Явно по бензиностанциите се случват нещата . В Победа поръчваме дизел Б5 за горелките на машините в момента в цеховете температурата е колкото навънка а нафтата във варела за мотокара си е бистра като вода . Това при положение че последно сме зареждали някъде септември и би трябвало да се води лятна .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

                      Аз слагам 5 литра бензин 95, допълвам отгоре 50 литра нафта и карам....На минус 14 градуса пали на четвърт и не е замръзнало нищо........

                      Коментар


                      • От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

                        Е теми като тази нали вече няколко пъти са дискутирани, защо всяка година едно и също?
                        Миналата година даже пак експерименти имаше, мануали се постваха, добавки се коментираха.
                        На дизела целогодишно може да му се добавя двутактово/ според мен и машинно10/40 да речем/през топлите месеци може и малко олио, а зимата 10% бензин и1% масло спрямо нафтата в резервоара. Спирта в дизела няма работа-справка една друга тема. Газта за горене се оказва че не е това което е и по-добре да не се рискува.
                        На помпа дюза нормалната зимна пропорция не вреди-проверено.
                        На комонрейл олиото не му влияе в големи количества добре-това проверено от познат автомонтьор в Англия.
                        Добавките и те май са шит неземен, щом бардала става на пастет, а уж скъп и готян.
                        Sent from my Nokia s fenerche

                        Коментар


                        • От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

                          Добре ще бъде,ако лятото/може и по-рано/тук в тази тема,съвсем откровено,всеки сподели има ли и какви са последиците от "сделаните" бъркочи.
                          Grand Cherokee WJ
                          Dodge Caliber
                          E 430 4-matic-T(S210)
                          GLK

                          Коментар


                          • От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

                            Първоначално публикуван от piars Преглед на мнение
                            Ако не ти пречат,остави мътното шише 1-2 седмици,да видиш какво ще се утаи на дъното.

                            Поздрави!!!
                            От Диското ми беше останала малко нафта в туба от вода. Зареждана на бензиностанция. Държана в гараж без прозорци. Няколко месеца след това беше станала мътна с утайка.

                            Коментар


                            • От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

                              Първоначално публикуван от Cvetomir_nikolov81 Преглед на мнение
                              ... Някой знае ли , колко точно литра е резервата на горивото на Гранд - WJ
                              20 галона, празен събра 78 литра до капачката.
                              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                              Коментар


                              • От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

                                В нафтата има биодизел, той се утаява - това не е фатално
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X