Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

    Преди време, като имах дизелов джип, си правих експерименти. Пускал съм клипчетата тук, някой ако му е интересно, да ги потърси.
    Доколкото си спомням, тествах трансформаторно масло във фризера на -25. Чисто и с бензин - все тая, става камък. Бензина няма как да помогне срещу студа. Който не вярва, да тества.

    Коментар


    • #47
      От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

      Случайно да има колега пробвал с мазут !

      Коментар


      • #48
        От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

        Писах по други теми, ама ще пиша и тук - от 2Т маслото в нафтата има само плацебо ефект. Има едни стари тестове дето показват, че с биодизела смазването е по-добро отколкото с 2Т маслото, а в сегашната нафта има достатъчно биодизел.

        Коментар


        • #49
          От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

          Да колега , вероятно си прав , че може да е и просто ефект на внушение . За целта , понеже събуди съмнението в мен , ще направя експеримент , като поставя в камерата на кладилника четири проби . Една с чист дизел , една с бензин , една с бензин и 2Т масло и една с бензин и двигателно масло . Като няма да бъдат произволно забъркани с добавки , а по определената схема , която аз съм описал в началото на темата , и ще ползвам горива от една и съща бензиностанция .
          Jeep Grand Cherokee WJ - 2001g.- 3.1TD - Quadra-Drive
          Kawasaki ZZR 1200 - 2002 g.

          Коментар


          • #50
            От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

            от 2Т маслото в нафтата има само плацебо ефект


            Не съм съгласен.И швабите имат много изписано по темата.
            Grand Cherokee WJ
            Dodge Caliber
            E 430 4-matic-T(S210)
            GLK

            Коментар


            • #51
              От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

              Сутринта при -15,нямах никакви проблеми.
              Относно качеството на нафтата,всеки може да направи следния тест,
              сипва в едно 10л. шише нафта,оставя го от вън и гледа какво се случва.
              Винаги когато съм сипвал от туба,съм цедил нафтата със еднократна цедка за боя 150 микрона,когато са положителни температурите тече без проблеми,
              ако са отрицателни,по цедката остават едни прозрачни зрънца подобни на желе,единствено при една руска нафта,която беше със зеленикав цвят,нямаше подобни истории.

              Поздрави!!!
              Pajero 2.5.TDI GLS Super Selekt
              лодка RIGIFLEX CAP370+YAMAHA 15hp. four stroke

              Коментар


              • #52
                От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

                2T маслото няма общо със замързването на нафтата, а със смазочните свойста на същата. Добавките против замръзване/желиране на нафтата определено са полезни и си вършат работата. И аз ползвам такава. Тези за почистване на горивната система също са полезни при определени ситуации.

                Та за да има смисъл от тестове на 2Т маслото трябва не да замразяваш нафтата, а да видиш колко се променят смазончните свойства на същата. Теста там се прави като метална съчма се трие в метална повърхоност. Подробности има в нета, не ми се рови сега .

                Плацебо ефекта и при немци и при българи си е плацебо ефект. Няма нация която да не е податлива на него . Тъй че не излизай с аргумента за "швабите", ние също имаме много изписано по темата. След като 3ма пишат, че има ефект винаги ще се намери 4ти да ги подкрепи. Даже след като бъдат направени тестове за това нещо и бъде доказано, че всъщоност ефект няма винаги има някой останал който смята, че е по-прав от физиката.

                Изрових теста и резултатите от него - http://www.dieselplace.com/forum/76-...y-results.html . Пък вие продължавайте да сипвате 2Т масло .

                Коментар


                • #53
                  От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

                  Нищо не слагам, само гледам от къде зареждам.
                  Днес във Варна при -11 никакви проблеми с паленето и с вървенето.
                  "Когато целта е всичко и пътят е без значение"

                  Grand Cherokee Limited 2.7CRD

                  Коментар


                  • #54
                    От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

                    След месец декември винаги слагам бензин в нафтата, примерно 70-80 литра нафта 3-5 литра бензин, проблем с паленето никакъв. Даже веднъж на -29 градуса спечелих "бас", тогава бях с Трупър 2.8 ТД, запали все едно е през лятото. Трябва да се внимава на веднъж "желирана" нафта трябва затопляне и чак тогава слагане на добавки или бензин.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

                      С други думи казано : - Да вържем попа , че да е мирно селото . Може и да не ни помага кой знае какво като слагаме бензинец , но според мен си има полза . Но слагайте и масло , за да повъзстановим смазочните качества . Може и то да не ни помага , ама нали са блажени вярващите :-) . Е , чак за мазут , не съм чак толкова смел , а и не съм го пипал , да разбера какво представлява . Биодизела бил не лош , но къде да се намери такова чудо , че да се пробва . Някои казват , че карат на такова чудо , но то не е баш , защото е стара мазнина от фритюрници , от което поне , покрай колата работеща с тази субстанция , винаги миреше на топло изпържени мекици , а докато се кара , си вечно гладен .
                      Jeep Grand Cherokee WJ - 2001g.- 3.1TD - Quadra-Drive
                      Kawasaki ZZR 1200 - 2002 g.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

                        Био дизела,въобще не е стара мазнина от фритюрниците!
                        .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                        Киа спортаж2000тди 98г
                        Ауди А3 1.9ТДИ
                        Каравана Аdria 390Q

                        Коментар


                        • #57
                          От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

                          Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
                          2T маслото няма общо със замързването на нафтата, а със смазочните свойста на същата. Добавките против замръзване/желиране на нафтата определено са полезни и си вършат работата. И аз ползвам такава. Тези за почистване на горивната система също са полезни при определени ситуации.

                          Та за да има смисъл от тестове на 2Т маслото трябва не да замразяваш нафтата, а да видиш колко се променят смазончните свойства на същата. Теста там се прави като метална съчма се трие в метална повърхоност. Подробности има в нета, не ми се рови сега .

                          Плацебо ефекта и при немци и при българи си е плацебо ефект. Няма нация която да не е податлива на него . Тъй че не излизай с аргумента за "швабите", ние също имаме много изписано по темата. След като 3ма пишат, че има ефект винаги ще се намери 4ти да ги подкрепи. Даже след като бъдат направени тестове за това нещо и бъде доказано, че всъщоност ефект няма винаги има някой останал който смята, че е по-прав от физиката.

                          Изрових теста и резултатите от него - http://www.dieselplace.com/forum/76-...y-results.html . Пък вие продължавайте да сипвате 2Т масло .

                          Швабите изобщо не са аргумент,ако обаче смяташ колегите от форума и опита им за такъв,прочети темите за 2Т по внимателно.Защото имаме много изписано и там извода е,че не е плацебо ефект.
                          Последно редактирано от Чавдар (V93); 08-01-17, 06:27.
                          Grand Cherokee WJ
                          Dodge Caliber
                          E 430 4-matic-T(S210)
                          GLK

                          Коментар


                          • #58
                            От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

                            Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                            Преди време, като имах дизелов джип, си правих експерименти. Пускал съм клипчетата тук, някой ако му е интересно, да ги потърси.
                            Доколкото си спомням, тествах трансформаторно масло във фризера на -25. Чисто и с бензин - все тая, става камък. Бензина няма как да помогне срещу студа. Който не вярва, да тества.

                            Тествам в момента , сложих на терасата две шишета ,двете имат еднакво количество добавка бардал ,но само в едното има добавено бензин и газ за осветление .Та утре сутринта е часа на истината.
                            Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                            Коментар


                            • #59
                              От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

                              Внимателно гледайте каква газ за осветление си вземате,че има едни заместители.
                              .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                              Киа спортаж2000тди 98г
                              Ауди А3 1.9ТДИ
                              Каравана Аdria 390Q

                              Коментар


                              • #60
                                От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

                                Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
                                .....Пък вие продължавайте да сипвате 2Т масло .
                                Стига да не е приста, както и всичко друго де
                                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                                Даника
                                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X