Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

    Преди 1 час дърпах едно замръзнало Паджеро,филтъра му е сменен преди 2 седмици,в нафтата е сипана добавка TDA.
    В София е -15.
    Поздрави
    Pajero 2.5.TDI GLS Super Selekt
    лодка RIGIFLEX CAP370+YAMAHA 15hp. four stroke

    Коментар


    • #77
      От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

      Първоначално публикуван от jimito Преглед на мнение
      [ATTACH=CONFIG]897367[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]897368[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]897369[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]897370[/ATTACH] Орязах ги много незнам дали ще се виждат добре


      пп Е добре е
      Ако не ти пречат,остави мътното шише 1-2 седмици,да видиш какво ще се утаи на дъното.

      Поздрави!!!
      Pajero 2.5.TDI GLS Super Selekt
      лодка RIGIFLEX CAP370+YAMAHA 15hp. four stroke

      Коментар


      • #78
        От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

        Не ми пречат само някой да не ги помисли за ракия и да ги откраднат ,че съм на първия етаж


        пп Истината май ще се окаже в бензина, а добавките са за успокоение на водача
        Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

        Коментар


        • #79
          От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

          Огромни най-искрени благодарности на колегата jimito . Съвсем ясно виждаме ефекта от самоделката . Тук идва и въпроса , дали някой от противниците на това , което ние сме избрали да правим , ще каже , че по този начин си чупим колите , или си задръстваме филтрите . Другото което мисля , е че добавкана на Бардал , вероятно също няма да позволи на горивото да се желира , а само ще се сгъсти до някаква степен . Ефекта от това обаче , ще го разберем следващия път , когато колегата качи следващите снимки от експеримента . Относно добавката на Кастрол - ТДА , която , вече изчезна от плевенския пазар , от нея бях изключително доволен , когато я ползвах на едно дизелово Венто през лятото . Наистина подобряваше мощността на автомобила и сваляше разхода , но само тогава , когато предозирах двойно - на един резервоар , слагах добавка като за два резервоара . Иначе , за зимно шофиране , нямам никакви наблюдения , поради това , че колата стои в гараж , а не навън , и не ми се е налагало да разсъждавам върху подобни дилеми . Колегата каза , че вече е дърпал кола с такава добавка днес , така че , семенцето на съмнението вече е посято . Другото , което все пак смятам , че трябва да вземем под внимание е , че със сигурност добавката , която е произведена за страни от първия свят , като големите европейски , със силни икономики , и такива като нас - от втория и третия свят , е различна като качество . Това същото все пак важи и за горивата , което в случая си е очебийно , и е причината да пусна тази тема. Изключително се радвам , че до момента към нея има доста голям интерес , и съм благодарен на всички колеги , които отделят време да дадат мнение и принос към нея .
          Последно редактирано от Cvetomir_nikolov81; 07-01-17, 21:04.
          Jeep Grand Cherokee WJ - 2001g.- 3.1TD - Quadra-Drive
          Kawasaki ZZR 1200 - 2002 g.

          Коментар


          • #80
            От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

            Желателно е да преместите темата в основния форум, че е доста интересна и повече потребители ще я видят!
            O898595418 - Митко

            Коментар


            • #81
              От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

              Първоначално публикуван от jimito Преглед на мнение
              ........ ....
              пп Истината май ще се окаже в бензина, а добавките са за успокоение на водача
              Имаме участник познал верния отговор!
              Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

              Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

              Коментар


              • #82
                От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

                Зареждам нафта от една малка бензиностанциика в Русе, която има само дизелова колонка. На колонката стои една колбичка с надпис Б6, в която има дизел, какъвто има и в цистерната. И при +40 и при -20, цвета и консистенцията са еднакви и такива, като самоделката с бензина на jimito ( другия път като зареждам ще снимам колбичката). Никога не съм имал проблем с паленето и замръзване на нафтата. Всичките ми коли са дизелови и палят от четвърт с един подгрев. Карам ги с масла 5/ 30.
                Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
                SSang Yong Kyron 2.0xdi
                Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

                Коментар


                • #83
                  От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

                  Относно това , че верния отговор , и решение на проблемите , е бензиновата кола , ще кажа само това ; - Ако има собственик на бензинов джип тук , и да не му е сложил газ , за да му е по-изгодно на джоба , че иначе не му отърва , моля да вдигне високо ръка . Вярно е , че и на дизела се слага и газ , и метан , но също вярвам , и че хората направили това , са скромно малцинство . Аз лично предпочитам дизеловите автомобили . Относно преместването на темата , нямам представа дали имам правото на това , а и да имам , не знам как . Но предполагам , че това се извършва от други хора . Ако имат желание , нека го направят . Аз лично , нямам нищо против това . Дори ще се радвам , че ще стане по-общоизвестна и полезна .
                  Jeep Grand Cherokee WJ - 2001g.- 3.1TD - Quadra-Drive
                  Kawasaki ZZR 1200 - 2002 g.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

                    Темата е друга , и да не навлизаме в голямо обстоятелстване , но не е ли малко тъничко масло 5w30 за дизелов Гранд WJ ?
                    Jeep Grand Cherokee WJ - 2001g.- 3.1TD - Quadra-Drive
                    Kawasaki ZZR 1200 - 2002 g.

                    Коментар


                    • #85
                      Първоначално публикуван от Cvetomir_nikolov81 Преглед на мнение
                      Относно това , че верния отговор , и решение на проблемите , е бензиновата кола...
                      Я прочети пак поста, преди да се газираш!

                      Верният отговор си е точно по темата - като сипеш примерно 10% бензин в нафтата, тя спира да мътнее и парафина и да се желира. Вече втора зима оправям тръгваща да замръзне нафта имено по тоя начин. Дали съм успял и втория път утре ще се разбере, ама даже и днес буквално 2 минути след като сипах бензина вече прекъсване при високи обороти и тежък крак нямаше, та съм по-скоро оптимист.

                      Първоначално публикуван от atanas_93 Преглед на мнение
                      Зареждам нафта от една малка бензиностанциика в Русе, която има само дизелова колонка. На колонката стои една колбичка с надпис Б6, в която има дизел, какъвто има и в цистерната. И при +40 и при -20, цвета и консистенцията са еднакви и такива, като самоделката с бензина на jimito ( другия път като зареждам ще снимам колбичката). Никога не съм имал проблем с паленето и замръзване на нафтата. Всичките ми коли са дизелови и палят от четвърт с един подгрев. Карам ги с масла 5/ 30.
                      И аз никога не бях имал. До миналата зима.

                      Впрочем ако цистерната е под земята, то нафтата в нея е поне с 5-6 градуса над околната, ако е плитко. Ако е достатъчно дълбоко като нищо при -20 външна температура нафтата е с температура над нулата.

                      ...и не нма последно място - по време на движение в условия като сегашните се случва нафтата в резервоара вместо да се стопли след тръгването, поне в първия половин-един час да се изстуди до температури под околните.
                      Последно редактирано от Чавдар (V93); 08-01-17, 06:31.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

                        Лъскавите обекти,за зареждане на гориво си имат реотани в цистерните и горивото си излиза на 15 градуса!Който не вярва с термометъра.
                        Иначе не им излизат сметките с литрите през зимата.
                        Е сега някой ще се заяде за газ,там не знам какви са магарийте.
                        Последно редактирано от mdn; 08-01-17, 04:36. Причина: допълнение

                        Коментар


                        • #87
                          От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

                          Първоначално публикуван от sparkybg
                          И аз никога не бях имал. До миналата зима.

                          Впрочем ако цистерната е под земята, то нафтата в нея е поне с 5-6 градуса над околната, ако е плитко. Ако е достатъчно дълбоко като нищо при -20 външна температура нафтата е с температура над нулата.

                          ...и не нма последно място - по време на движение в условия като сегашните се случва нафтата в резервоара вместо да се стопли след тръгването, поне в първия половин-един час да се изстуди до температури под околните.
                          Спарки на ОМВито до работата вече ми свикнаха 5 литра бензин и нафта догоре . Като се постопли сипвам от една бензиностанция дето цената е 15 стотинки надолу . В тая връзка Марешки до къде я добута неговата бензиностанция в София ?
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • #88
                            От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

                            Първоначално публикуван от mdn Преглед на мнение
                            Лъскавите обекти,за зареждане на гориво си имат реотани в цистерните и горивото си излиза на 15 градуса!Който не вярва с термометъра.
                            Иначе не им излизат сметките с литрите през зимата.
                            Е сега някой ще се заяде за газ,там не знам какви са магарийте.
                            А дали ще им излезе сметката за тока? Ако трябва да топлиш 30 40 кубика нафта бая ток май ще иде.


                            пп -8 градуса ,цветовете се запазват като при -7 само че не третираната започва да сгъстява ,сега е като масло 10на 40 при 25 градуса.Изглежда че при нас днес няма да падат много температурите .Ще сложа термометъра в фризера но няма да мога да следя градус по градус какво става с нафтата ,ами направо ще дам резултат примерно колкото е на минус да речем 20 ,колкото е настроен фризера.
                            Последно редактирано от jimito; 08-01-17, 07:40.
                            Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                            Коментар


                            • #89
                              От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC17138.JPG
Прегледи:1
Размер:341.5 КБ
ID:5739767 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC17139.JPG
Прегледи:1
Размер:301.3 КБ
ID:5739768 На дъното на не третираната около 1 пръст се получи някаква утайка ,нещо кат свинска мас като почнеш да я топиш.С фризера за сега отпада ,че термометъра ми стига до -20 и изписва ЛО и дефакто няма да знаем каква е реалната температура във фризера защото е доста под -20

                              пп Лошото е че с фотоапарата няма как да я уловя.
                              Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                              Коментар


                              • #90
                                От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

                                Да , sparkybg , нещо се бях афектирал , и после като прочетох поста , разбрах , че колегата си е имал предвид , че истината е в бензина в нафтата , ама вече бях изтръскал поста . Не че това , което съм написал , е лъжа де ☺☺☺ . Относно утайката в шишето , това си е просто т.нар. парафин . Може не точно това да е названието му , но ние така си му казваме .
                                Jeep Grand Cherokee WJ - 2001g.- 3.1TD - Quadra-Drive
                                Kawasaki ZZR 1200 - 2002 g.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X