Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

    Първоначално публикуван от jimito Преглед на мнение
    [ATTACH=CONFIG]897403[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]897404[/ATTACH] На дъното на не третираната около 1 пръст се получи някаква утайка ,нещо кат свинска мас като почнеш да я топиш.С фризера за сега отпада ,че термометъра ми стига до -20 и изписва ЛО и дефакто няма да знаем каква е реалната температура във фризера защото е доста под -20

    пп Лошото е че с фотоапарата няма как да я уловя.
    Като поседи 1 седмица и след това се позатопли времето,нафтата ще се избистри,а на дъното ще остане парафина,тогава и с фотоапарата ще се види прекрасно,само не го клатушкай много.

    Поздрави!!!
    Pajero 2.5.TDI GLS Super Selekt
    лодка RIGIFLEX CAP370+YAMAHA 15hp. four stroke

    Коментар


    • #92
      От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

      По темата мога да споделя, че преди нова година заредих Алпин дизел от 3-буквената верига и диското1 си пали дори и с еднократно подгряване.
      Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

      Няма вече Диско,няма вече Pinz...

      Коментар


      • #93
        От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

        Днес на -12 нямах проблем,нито с Киата нито с Опела.
        С обикновена нафта,но утре ще сипя и малко бензин.
        Все си мисля за филтър с подгряване.
        Последно редактирано от georgipetkov64; 08-01-17, 20:52.
        .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
        Киа спортаж2000тди 98г
        Ауди А3 1.9ТДИ
        Каравана Аdria 390Q

        Коментар


        • #94
          От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

          а какъв ще е ефекта като нафтата в тръбопровода е замръзнала

          Коментар


          • #95
            От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

            Първоначално публикуван от moci111 Преглед на мнение
            а какъв ще е ефекта като нафтата в тръбопровода е замръзнала
            Не знам,предполагам там най-лесно замръзва.А част от горивото се връща в резервоара/мисля не на всички/,
            и се затопля до някъде.А може и 12в. бързовар,в резервоара.
            .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
            Киа спортаж2000тди 98г
            Ауди А3 1.9ТДИ
            Каравана Аdria 390Q

            Коментар


            • #96
              От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

              Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
              Все си мисля за филтър с подгряване.
              Гоше,аз почнах да мисля,да слагам медна серпентина на изпускателните тръби,ама ме е страх при по дълъг път да не кипна нафтата.

              Поздрави!!!
              Pajero 2.5.TDI GLS Super Selekt
              лодка RIGIFLEX CAP370+YAMAHA 15hp. four stroke

              Коментар


              • #97
                От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

                Най добре едно преносимо резерварче 10 литра и си го прибирайте във вкъщи до радиатора )))

                Коментар


                • #98
                  От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

                  Първоначално публикуван от piars Преглед на мнение
                  Гоше,аз почнах да мисля,да слагам медна серпентина на изпускателните тръби,ама ме е страх при по дълъг път да не кипна нафтата.

                  Поздрави!!!
                  Имаше някъде такава тема,но не мога да я намеря.
                  .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                  Киа спортаж2000тди 98г
                  Ауди А3 1.9ТДИ
                  Каравана Аdria 390Q

                  Коментар


                  • #99
                    От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

                    Аз на моята ибиза като и сменях последният път горивният филтър и сложих от голф 2 1,6тд само с вход и изход, излишната нафта директно я върнах в резервоара. Това упражнение има няколко предимства:
                    1.Лятото в помпата винаги постъпва по-хладна нафта и аванса не се еб@ва.
                    2. Зимата затоплената от помпата нафта не се връща през филтъра обратно в помпата а отива в резервоара и затопля нафтата там.
                    3. филтъра е много евтин и го има навсякъде, а и мога да си позволя да си клупувам от по-премиум марките.
                    За собствено спокойствие си слагам винаги двитактово масло - обикновенно си вземмам за дърворезачки щил, защото имат шишенце с дозатор. Слагам си и добавка на бардал, защото цената е 35 лв за 1000 литра и наистина си върши добре работата.
                    В комбинация с изправни свещи , читав акумулатор и качествено синтетично масло, колата си пали абсолютно винаги с един подгрев.
                    Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                    Ford Fiesta 1.4 Tdci

                    Коментар


                    • От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

                      Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
                      1.Лятото в помпата винаги постъпва по-хладна нафта и аванса не се еб@ва.
                      Ако аванса ти се ебава от температурата на нафтата, категорично не филтъра и системата за обратна нафта са ти виновни. Повечето системи, дето връщат нафтата във филтъра , имат и съответния термостат, тъй че прегряла нафта няма как да се случи. Отделно потока между филтър и резервоар е достатъчно голям за да няма сериозна разлика между
                      горивото във резервоара и това във филтъра.

                      Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
                      2. Зимата затоплената от помпата нафта не се връща през филтъра обратно в помпата а отива в резервоара и затопля нафтата там.
                      Затопля, ама нищо не може да затопли. Загубите през стените на резервоара са няколко порядъка по-високи от топлината, която носи обратното гориво. То даже и филтъра трудно стопля с повече от 10-15 градуса над околната температура, нищо че е в двигателния отсек и е на завет., и нищо че и тръбите са там. Обратното гориво докато стигне до резервоара вече е доволно охладено още по пътя.

                      Отделно, преди горивото съвсем да се спече и да не може да минава дори през тръбите от резервоара до филтъра, проблема е че не може да минава през филтъра. Тоест ти трябва топъл филтър, а не гориво от резервоара стоплено с някои и друг градус.

                      Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
                      В комбинация с изправни свещи , читав акумулатор и качествено синтетично масло, колата си пали абсолютно винаги с един подгрев.
                      Проблема при мен никога не е бил в паленето. Това обикновено се оправя лесно на приличен изначално двигател в нормално техническо състояние. Проблемите при мен са идвали чак при движението - като настъпиш хубаво, и започва да не стига гориво. Имам си навика вече да проверявам от време на време за симптоми. Тогава и резервоара изстива допълнително от обдухването и мокренето. По камионите руснаците го решават много просто - слагат ауспуха да обдухва резервоара, и готово - запалиш ли и поработи ли някоя и друга минута, щом е запален или в движение проблеми със студена нафта няма.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

                        Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                        Не знам,предполагам там най-лесно замръзва.
                        Докато замръзне в тръбите много отдавна ще е запушило филтъра, ако филтъра е без отопление (дали от обратна нафта или нарочно такова - без значение). Но пък замръзне ли в тръбите е много вероятно да се сдобиеш с паметник до напролет, защото това означава че е замръзнало и на много други места.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

                          Аз се чудя,как да вкарам топла нафта във филтъра,а други гледат да я изкарат от там.
                          Не обичам да правя цигании по колата,но остави ли ме още веднъж на пътя,ще се наложи.

                          Поздрави!!!
                          Pajero 2.5.TDI GLS Super Selekt
                          лодка RIGIFLEX CAP370+YAMAHA 15hp. four stroke

                          Коментар


                          • От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

                            Здравейте ,експеримента продължава ,тази вечер се прибирам -8 и гледам чудо двете проби бистри,но като загледах дъното на не третирана се видя един пръст грес на дъното .Ето и снимки

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC17141.JPG
Прегледи:1
Размер:318.0 КБ
ID:5739913 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC17142.JPG
Прегледи:1
Размер:254.0 КБ
ID:5739914 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC17143.JPG
Прегледи:1
Размер:240.7 КБ
ID:5739915
                            Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                            Коментар


                            • От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

                              Сега ако сипеш бензин,сигурно ще стане на парцали.

                              Поздрави!!!
                              Pajero 2.5.TDI GLS Super Selekt
                              лодка RIGIFLEX CAP370+YAMAHA 15hp. four stroke

                              Коментар


                              • От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

                                После вкарах сондата на термометъра във бутилката с третираната нафта и сложих двете проби във фризера.След като термометъра изписа -18 изкарах ги за оглед и снимки .Оказа се че и двете са замътени но тази с бензина си стои течна като топла нафта а другата почва да желира ,маже се по стените ,което ме навява на мисълта че тази с бензина ще си запали колата не знам само как ще е филтъра ,а другата е тотална щета няма как да мине през филтъра .Апарата ми се бъгна и не мога да ви кача снимките за съжаление. Така да обобщим БАРДАЛ БДЦ ФАЙДА ЙОК ,САМО ЗА УСПОКОЕНИЕ .Истината се таи в бензина и може би на малка част газ за осветление , 10% бензин 2% газ за осветление . Не знам само как ще стои работата с ГНП то ,за мое успокоение сложих двутактово масло в резервоара . Това от мен .
                                Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X