Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    .
    1. Аванса си е така "заводски" с увеличаването на температурата на горивото екуто връща аванса и колата си става яко мудна. Като се върне в резервоара, където е е по-голямо количество по-хладна нафта , се охлажда и тази нафта от помпата. Тя се нагрява доста като се раздава газ или ако е топло времето. Температурите стигат 70-75 градуса,което може да отговори на 2. дали ще успее да затопли нафтата в резервоара. Ами успява, до сега нямам замръзнала в движение нафта а съм карал при - 25 градуса със скорост межу 70 и 100км/ч.
    За мен това е работещ вариант вече 7 години, щом при теб горивото замръзва в движение помисли дали не грешиш в разсъжденията си.
    Бтв, помпата ти е ВП44 , моята ВП37 имат сходство и би трябвало да нагряват нафтата в близки граници при сходни режими на работа.
    Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
    Ford Fiesta 1.4 Tdci

    Коментар


    • От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

      Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
      20 галона, празен събра 78 литра до капачката.
      Благодаря за инфото колега , но аз това го знам . Убягва ми , колко литра е резервата - от момента в който светне лампичката !?
      Jeep Grand Cherokee WJ - 2001g.- 3.1TD - Quadra-Drive
      Kawasaki ZZR 1200 - 2002 g.

      Коментар


      • От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

        Ето една интересна статийка , която ме кара да се замисля доста , особено върху цената на Ecto в Лукоил , който всъщност съдържа по-малко биодизел от така наречения Евро дизел ............. http://energia.elmedia.net/bg/2011-6...и_00337.html . Изглежда малко странично от темата , но който реши да я прочте , ще намери и общото с нея
        Jeep Grand Cherokee WJ - 2001g.- 3.1TD - Quadra-Drive
        Kawasaki ZZR 1200 - 2002 g.

        Коментар


        • От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

          Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
          За мен това е работещ вариант вече 7 години, щом при теб горивото замръзва в движение помисли дали не грешиш в разсъжденията си.
          То и моето беше работещ вариант над 7 години, до миналата зима. Също съм карал при подобни условия без никакви проблеми. Колко се стопля резервоара е измеримо. Пак - конзолата на филтъра ми започва да връща всичкото гориво в резервоара при достигане на 30 градуса, тоест в критичните откъм висока температура режими работи като твоята. Нафтата в резервоара лятото и без друго е над това. Нафтата във филтъра ти също.

          Колкото до аванса - сигурен ли си че дърпа аванса, а не дърпа количеството. Точно при студа сега аванса е дръпнат на максимум, което се вижда ако погледнаеш данни от двигателя в реално време. Веднъж заради самата температура, и втори път заради повечето въздух, влизащ в мотора. На жега става обратното, а на съвсем жега и въздуха става по-малко, съответно и количеството гориво, турбо-дупката и тя става по-голяма.

          Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
          Бтв, помпата ти е ВП44 , моята ВП37 имат сходство и би трябвало да нагряват нафтата в близки граници при сходни режими на работа.
          Помпата ми е VE-EDC, не VP. И слава Богу! На трилитровото дизелово терано 2 е VP44, моето е 2.7TDI.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

            Първоначално публикуван от Вива ViRuS4eto Преглед на мнение
            ...Аз си карам с обикновена нафта, която не е гледала прогнозите и не е замръзнала още.
            За всичко си има първи път.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

              Първоначално публикуван от Cvetomir_nikolov81 Преглед на мнение
              Благодаря за инфото колега , но аз това го знам . Убягва ми , колко литра е резервата - от момента в който светне лампичката !?
              На бензиновия резервата е около 6 литра.
              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

              Коментар


              • От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

                Първоначално публикуван от Cvetomir_nikolov81 Преглед на мнение
                Ето една интересна статийка , която ме кара да се замисля доста , особено върху цената на Ecto в Лукоил , който всъщност съдържа по-малко биодизел от така наречения Евро дизел ............. http://energia.elmedia.net/bg/2011-6...и_00337.html . Изглежда малко странично от темата , но който реши да я прочте , ще намери и общото с нея
                Хубаво, ама ми се чини че някой пак се е изходил на метеното. Ако за останалите изброени има някакви възможни механизми за намаляване, то при зачервеното нещо не виждам такива. Нещо повече - би трябвало да се вдигне за сметка на намаляването на останалите. Това при еднакви други условия, тоест еднакво возило с еднакъв двигател.
                Значителното намаляване на вредните емисии, включително CO, CO2, SO2, NOX
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

                  На мен основната ми идея е желирането на биодизела , и защо след като е по-скъп , нафтата с по-малко съдържание на същия , е по скъпа от тази с по-голямо съдържание . Парадокс по български .
                  Jeep Grand Cherokee WJ - 2001g.- 3.1TD - Quadra-Drive
                  Kawasaki ZZR 1200 - 2002 g.

                  Коментар


                  • От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

                    Първоначално публикуван от Cvetomir_nikolov81 Преглед на мнение
                    На мен основната ми идея е желирането на биодизела , и защо след като е по-скъп , нафтата с по-малко съдържание на същия , е по скъпа от тази с по-голямо съдържание . Парадокс по български .
                    Така е навсякъде, не само в България.
                    Има там някаква директива на европейска комисия, за възобновяемите източници на енергия, и в частност за биогоривата. Стимулира се ползването с намаляване на акциза за смесите на нефтени и биогорива, а за чистите биогорива дори се премахва акциза.
                    Биогоривото в състава на бензина пък е етанол (спирт).
                    Всички тези неща са надлежно регламентирани, лесно се намират нормативните документи в нета.
                    Предвидени са и евентуални вреди за някои МПС от ползването на смеси с биогорива, и затова е регламентирано надлежното етикетиране на смесите съдържащи биогорива, както и наличието на чисти нефтени горива на пазара.
                    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                    Коментар


                    • От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      Хубаво, ама ми се чини че някой пак се е изходил на метеното. Ако за останалите изброени има някакви възможни механизми за намаляване, то при зачервеното нещо не виждам такива. Нещо повече - би трябвало да се вдигне за сметка на намаляването на останалите. Това при еднакви други условия, тоест еднакво возило с еднакъв двигател.
                      Не си прав.

                      "био" горивата действително отделят по-малко CO2 за единица енергия.

                      Коментар


                      • От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        Колкото до аванса - сигурен ли си че дърпа аванса, а не дърпа количеството. Точно при студа сега аванса е дръпнат на максимум, което се вижда ако погледнаеш данни от двигателя в реално време. Веднъж заради самата температура, и втори път заради повечето въздух, влизащ в мотора. На жега става обратното, а на съвсем жега и въздуха става по-малко, съответно и количеството гориво, турбо-дупката и тя става по-голяма.
                        Точно аванса ми се дърпа, количеството гориво е колкото поиска педала(driver's wish e картата в еку-то). Да поясня, караш си навън е 15 градуса. Мачкаш си колата щото е хладно и колата върви. След 2-3 дължини колата става мудна, навън все още е 15 градуса и количеството постъпващ въздух е същото, при всичката газ температурата в интейка достига максимум 40 градуса, но температурата на горивото вече е доста по-висока и докато не се охлади колата продължава да е мудна. Изстине ли става пак рязка.
                        Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                        Ford Fiesta 1.4 Tdci

                        Коментар


                        • От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

                          Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
                          Точно аванса ми се дърпа, количеството гориво е колкото поиска педала(driver's wish e картата в еку-то). Да поясня, караш си навън е 15 градуса. Мачкаш си колата щото е хладно и колата върви. След 2-3 дължини колата става мудна, навън все още е 15 градуса и количеството постъпващ въздух е същото, при всичката газ температурата в интейка достига максимум 40 градуса, но температурата на горивото вече е доста по-висока и докато не се охлади колата продължава да е мудна. Изстине ли става пак рязка.
                          Колега , извинявай за забележката , но това е информаци , която вече отива далеч от съществото на основната тема . Вярно , че и по-нагоре имаше отклонения , и че дори и аз лично съм правил такива , но нека да се придържаме по близичко до съществото на разговора . Иначе информацията е наистина интересна и полезна .
                          Jeep Grand Cherokee WJ - 2001g.- 3.1TD - Quadra-Drive
                          Kawasaki ZZR 1200 - 2002 g.

                          Коментар


                          • От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            Не си прав.

                            "био" горивата действително отделят по-малко CO2 за единица енергия.
                            А "значително" ли е по-малкото или единици проценти? Говоря за това, което номинално излиза от ауспуха, не за глобалния ефект от използвае на биодизел.

                            ПП: Защото из нета се мъдрят 75% намаление на емисиите CO2 при използване на 100% биодизел като глобален ефект, от което логично следва че излизащото от ауспуха номинално е повече. Просто голяма част от него се връща обратно в биопродуктите, от които се добива биодизел. Поправи ме ако бъркам.
                            Последно редактирано от sparkybg; 10-01-17, 15:01.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

                              На презряният тук дизелов WJ, заради студовете превантивно сложих 5% бензин към обикновената нафта на Еко. Специално станах рано за теста. Температура -18, вятър, усещане за -25. Есента ревизирани свещи и филтър.Единично подгряване , запали от раз.
                              Иначе от стари камионджии знам че до -10 бензина е 5%, под -10 е 10%.

                              Това което ме притеснява, е повдигнатият вече въпрос за влиянието върху ГНП?

                              Коментар


                              • От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

                                Току що запалих с едно подгряване, с акумулатор на който явно не мога да имам доверие.
                                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X