Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

    Първоначално публикуван от ALEX_Z Преглед на мнение
    На презряният тук дизелов WJ, заради студовете превантивно сложих 5% бензин към обикновената нафта на Еко. Специално станах рано за теста. Температура -18, вятър, усещане за -25. Есента ревизирани свещи и филтър.Единично подгряване , запали от раз.
    Иначе от стари камионджии знам че до -10 бензина е 5%, под -10 е 10%.

    Това което ме притеснява, е повдигнатият вече въпрос за влиянието върху ГНП?
    Преди 13-14г. имах за малко Омега А 2.3ТД, та в нейната книжка, или в книжката на един дърт дизелов Нисан (беше отдавна и не се сещам точно) пишеше, че зимата може да се слага 10 до 30% бензин според температурата.
    Това съм ги видял лично.

    P.S. Джипката почти загря на място.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      А "значително" ли е по-малкото или единици проценти? Говоря за това, което номинално излиза от ауспуха, не за глобалния ефект от използвае на биодизел.

      ПП: Защото из нета се мъдрят 75% намаление на емисиите CO2 при използване на 100% биодизел като глобален ефект, от което логично следва че излизащото от ауспуха номинално е повече. Просто голяма част от него се връща обратно в биопродуктите, от които се добива биодизел. Поправи ме ако бъркам.
      Малки проценти са.

      Иначе 75% намаление се постигат като върнеш 100% от въглерода обратно в растителността. Просто имаш енергиен разход за самото земеделие, за транспорт и преработка който също дава въглероден отпечатък.

      Коментар


      • От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

        Първоначално публикуван от ALEX_Z Преглед на мнение

        Това което ме притеснява, е повдигнатият вече въпрос за влиянието върху ГНП?
        Отговора на този въпрос , е добавяне и на дветактово масло , двигателно 10W40 , или по предложение на колега , пожелал да остане анонимен - хидравлично масло . Спочед мен , около 0,1л. 2Т масло на 10л. нафта е добре . Аз в момента карам с около 80 грама на 10 литра нафта . За двигателното масло знам , че пропорцията е 38-40 грама на 10 литра . За хидравличното , нямам никаква идея . Относно двутактовото , някои казват , че е добре да се ползва полусинтетика , други казват синтетика . Не знам с кое би било по-добре . Моя личен избор е полусинтетика .
        Jeep Grand Cherokee WJ - 2001g.- 3.1TD - Quadra-Drive
        Kawasaki ZZR 1200 - 2002 g.

        Коментар


        • От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

          Първоначално публикуван от Cvetomir_nikolov81 Преглед на мнение
          Относно двутактовото , някои казват , че е добре да се ползва полусинтетика , други казват синтетика . Не знам с кое би било по-добре . Моя личен избор е полусинтетика .
          Някои масла не се харесват на някои двигатели, евентуално и на някои добавки в горивата - факт. Ама аз още не съм попадал на масло, дето двигателя на тераното да не го яде. Не слагам нищо отработено, защото не си струва играчката с филтриране и утаяване предвид мижавите количества, обаче всеки излишък някакво масло регулярно отива в резервоара. А след многогодишен опит с минррално и синтетично 2Т масло на OMV, мога да кажа че разлиак и да има, е мижава. Съшо мога да кажа че границата, от която се усеща че в горивото има двутактово масло е нещо като 200ml/65литра. Лично слагам около 300 милилитра на резервоар, каквото 2Т попадне, защото това на OMV вече го няма по бензиностанциите, а и май за известно време няма да съм им клиент.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

            Предполагам , че ако се прекалява много с двутактовото масло , е възможно да се омаслят малко саждите на ауспуха , което от своя страна не е никакъв проблем . Тук обаче си задавам въпроса , как ли това ще се отрази на катализатора , ако изобщо е останал стар автомобил , без тай да е премахнат одавна .
            Jeep Grand Cherokee WJ - 2001g.- 3.1TD - Quadra-Drive
            Kawasaki ZZR 1200 - 2002 g.

            Коментар


            • От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

              Здравейте,

              Рано или късно се пише първо мнение. Принципно гледам повече да чета.

              Дизелов автомобил имам от 7 години. Не съм имал проблеми, доскоро зареждах единствено на лукойл, и то само обикновен дизел. Кастрол тда съм ползвал един път, но целогодишно ползвам лики моли сузатц, от скоро и двутактово масло като добавки.
              Всъщност маслото ползвам откакто се сдобих с втори дизел, джип, но това е друга тема.
              Въпросът ми, след като внимателно прочетох темата, е дали няма противоречие между добавянето на бензин, при положение че вече органичната добавка за бензин е спирт?... а спиртът се спомена не е добра идея в нафтата /не знам защо и не намерих темата по въпроса/.
              На предишния ми бензинов автомобил винаги добавях спирт за горене в резервоара през зимата, сондата и цедката ѝ бяха ниско на дъното, и съвсем малко вода водеше до кихане, кашляне, и др. при палене... ако изобщо се случеше...

              Коментар


              • Re: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

                Това са любимите ми теми. Те ми нашепват подсъзнателно никога в никакъв случай да не си купувам дизел. Скоро си купих нов стар автомобил и естествено не е дизел. Всяка сутрин пали от половин оборот.

                Коментар


                • От: Re: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

                  Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                  Това са любимите ми теми. Те ми нашепват подсъзнателно никога в никакъв случай да не си купувам дизел. Скоро си купих нов стар автомобил и естествено не е дизел. Всяка сутрин пали от половин оборот.
                  А има ли монтирана газ-чица , и ако да , пали ли си на студеното на газ , или докато позагрее , си работи на бенз . Както и по-рано казах , кой каква кола ще кара , си е въпрос на личен избор , дали ще е нафтова печка , или бензинова лампа тунингована до газова запалка
                  Jeep Grand Cherokee WJ - 2001g.- 3.1TD - Quadra-Drive
                  Kawasaki ZZR 1200 - 2002 g.

                  Коментар


                  • От: Re: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

                    Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                    Това са любимите ми теми. Те ми нашепват подсъзнателно никога в никакъв случай да не си купувам дизел. Скоро си купих нов стар автомобил и естествено не е дизел. Всяка сутрин пали от половин оборот.
                    До колкото имам впечатления за теб, едва ли би си купил стар дизел, а по-новите и умни са кисели на горива, та си прав.

                    Обмислям по-наташна покупка на некъв гагичоубиец, и определено ще е бензин, поне 6-так.
                    Това дето го взех за гората, а сега е за обща употреба, пак ще е за първоначалните си цели.
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • Re: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

                      Газта е другата ми мътна тема. И газ няма да си сложа никога. За съжаление живота ми е такъв че нямам време да се занимавам да правя каквото и да е. Както и колата ми да е в сервиз непрекъснато. Искам дизел, но ме е страх да си купя по гореспоменатите причини.

                      П.с аз си имам Гагичоубиец. Само не съм го засичал за тест драйв.

                      Стар дизел бих си купил, но не става за всекидневен семеен автомобил с 4х4.

                      На паркетника врътнах 30 000 и за сега проблемите са ми нула. Вярно по скъпо ми е горивото но смятам грубо, че ще се изравни с ремонтите на нова стар дизел.
                      Последно редактирано от Daniel; 10-01-17, 17:33.

                      Коментар


                      • Re: От: Re: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

                        Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                        До колкото имам впечатления за теб, едва ли би си купил стар дизел, а по-новите и умни са кисели на горива, та си прав.
                        Не знам защо си останал с това впечатление, до миналата година карах суби 2000 година.

                        Коментар


                        • От: Re: От: Re: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

                          Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                          Не знам защо си останал с това впечатление, до миналата година карах суби 2000 година.
                          Чета почти всичко, и съм останал с такова впечатление на база писаното от теб, както и това което каза за газта, което си споделял и друг път, а и Субарото ти беше бензиново.
                          И имах предвид, че от бензиновото Инфинити (или беше Трибека) с което мисля си сега, не би се върнал назад, и не би взел по-стар дизел за ежедневна употреба.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

                            А що е туй Гагичоубиец
                            Jeep Grand Cherokee WJ - 2001g.- 3.1TD - Quadra-Drive
                            Kawasaki ZZR 1200 - 2002 g.

                            Коментар


                            • От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

                              Първоначално публикуван от Cvetomir_nikolov81 Преглед на мнение
                              А що е туй Гагичоубиец
                              Нещо по-бързо от Гранд Чероки с 5.7 Хеми,но такива са много.
                              Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                              Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                              Враца

                              Коментар


                              • От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

                                Първоначално публикуван от genadi.tsvetkov Преглед на мнение
                                Нещо по-бързо от Гранд Чероки с 5.7 Хеми,но такива са много.
                                И в крайна сметка , кой автомобил е това ?
                                Jeep Grand Cherokee WJ - 2001g.- 3.1TD - Quadra-Drive
                                Kawasaki ZZR 1200 - 2002 g.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X