Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Супер „ала-бала"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Супер „ала-бала"

    Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
    Когато нямаш контрол над изходната съставка, всичко друго е неистов напън да я вкараш във вид удобен за ползване от двигателя.
    Е , петролен кладенец нямам ма с другото още се оправям на вкус.

    Коментар


    • #77
      От: Супер „ала-бала"

      Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
      Това да сипваш добавка на кристализирала нафта,е все едно на някой със счупена глава да му се даде аспирин...
      Зависи.

      Постигал съм впечатляващи успехи с нафта, в която не можеш да забиеш пръчка. Сложих в качеството на добавка още толкова зимна нафта, ама нагрята до около 90 градуса (направо тубата върху газовия котлон).

      Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
      Си го правиш сам.
      Така де. По-горе търтея е пуснал рецептата: слагаш каквото си знаеш, накрая гледаш таблицата и слагаш бензин или керосин за да станат нещата.

      Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
      Когато нямаш контрол над изходната съставка, всичко друго е неистов напън да я вкараш във вид удобен за ползване от двигателя.
      По-забавното е че върху изходната съставка имаш много по-голям контрол (или поне яснота), отколкото над състава на повечето "добавки".

      Коментар


      • #78
        От: Супер „ала-бала"

        Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
        ...ма с другото още се оправям на вкус.
        А аз още се мъча на ракия да се таковам у заблудения...
        Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

        Коментар


        • #79
          От: Супер „ала-бала"

          Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
          А аз още се мъча на ракия да се таковам у заблудения...
          След два тона и половина джибре у едно габровско село и преди това една кола възлезти дръва за цепене и аз вече оцених майсторството.На ЛС ще ти драсна с какво се гласи ракия - да ги е завист.

          Коментар


          • #80
            От: Супер „ала-бала"

            Това току що стана най-търсеното село у габровско
            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

            Коментар


            • #81
              От: Супер „ала-бала"

              Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
              Ся , за КОЙ модел цедес е тва ръководство е едно на ръка .
              Ама дори да е некво универсално ( като се почне от А класата и се свърши с Актрос ) , то си е универсално за цедеса . Не може да се дава като универсална препоръка за де що има Дизел по принцип.
              Мнда. Явно и тия спряха да правят вечни коли.
              Това е пресно пресно от тоя месец - нищо не дават вече да се сипва ...

              Winter operation with diesel fuels-1.pdf
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #82
                От: Супер „ала-бала"

                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                ...
                Това е пресно пресно от тоя месец - нищо не дават вече да се сипва ...

                [ATTACH]891457[/ATTACH]
                Явно и Цедес дойдоха на моя акъл - храни кучетата и нищо не пипай.

                Не че нещо ще им стане ако го направиш по старата рецепта. Просто новото нормално е шафьора да не може да я изпълни.

                Коментар


                • #83
                  От: Супер „ала-бала"

                  п.п. сипах на Савиема по-скъпата нафтичка от Шел вчера. По грешка, както д-р Емо в началото на темата. Само че грешката си беше моя та не се разправях ами си платих.

                  Ми нула разлика. Имам си динамометричен баир за целта.

                  Ще разкажа след няколко дни как сме с паленето. Ама с новите акумулатори нещо палим от четвърт та не знам как ще преценя разликата.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Супер „ала-бала"

                    На тия древни мотори и бензин да сипеш пак ще върви
                    Та си зависи за кой двигател става въпрос вече. Те новите и на сярата се мръщат и какво ли още не.
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #85
                      От: Супер „ала-бала"

                      На стар всеяден дизел никога не усетих разлика м/у горивата. С комън рейл обаче получих къде литър разлика! София - Сливен с евтиното 5.5, Сливен - София със скъпото гориво, 4.6. По борд комп, но той не лъжеше особено, около 0.2 спрямо пълно празно засичане даваше. Може би има разлика от бензиностанция до бензиностанция. Не малко от тях са на различни оправители, собственици или аз нз, но под общата фирмена шапка, примерно ОМВ... Но това беше преди 5 години, вече не карам дизели и нямам идея, не вярвам да има голяма промяна. Наистина обаче разликата може да се компенсира с Кастрол добвака, използвах я с голям кеф преди и определено освен по-евтино излизаше и доста по-сигурно.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X