Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Супер „ала-бала"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Супер „ала-бала"

    Вени, за да не приключим ние с тебе, смирено те информирам че за последен път намесваш модераторския статут на събеседниците си в лични спорове. Търпението е хубаво нещо, но не трябва да се бърка с глупост.
    Издъних се на Тюринг теста

    Коментар


    • #32
      От: Супер „ала-бала"

      Значи, зимата-парафин... А лятоска защо е такъв боклук? Къде в региона мога да зареждам нормална нафта? Мислил съм да си нося в туби, ама нема как.
      Животът е харизан кон според мен...

      Теди

      Коментар


      • #33
        От: Супер „ала-бала"

        Първоначално публикуван от avzdrav Преглед на мнение
        А лятоска защо е такъв боклук?
        Кой да ти каже... българският търговски гений не познава граници. Няма ли някоя от големите вериги наоколо - те зареждат централизирано?
        Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

        Коментар


        • #34
          От: Супер „ала-бала"

          Централизирано, да...минава една цистерна с нафта и зарежда всички бензиностанции в региона. Навсякъде е еднакъв бълвоч.
          Животът е харизан кон според мен...

          Теди

          Коментар


          • #35
            От: Супер „ала-бала"

            Не мога да вдяна какво толкова и се втелясвате на нафтата,като 85% в БГ е на лукойл,7-8% на ромпетрол и на други знайни и незнайни фирми.Дизеловото гориво е два вида за шир-потреба,лятно и зимно такова.Всякакви "хипер-дупер авио супер" са за аджамии паралии.След има няма месец ще има опарени със лятно гориво(неизразходвано и не сменено със такова за зима по бензиджийниците) и ще четем поредната тема за калпава нафта.
            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

            Коментар


            • #36
              От: Супер „ала-бала"

              Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
              7-8% на ромпетрол
              За нафтата не знам, ама доскоро зареждах газ на ромпетрол, защото я "внасят от Румъния". Е, позагледах се миналия месец в лицензите окачени на стените и там си пише, че зареждат от Лукойл.
              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

              Коментар


              • #37
                От: Супер „ала-бала"

                Ще се окаже, че ВСИЧКО е „ала-бала".

                Моля за практически насоки какво да правим тази зима

                Т.е. приемаме, че „всички са маскари", служебно.
                Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                LZ1EMS

                Коментар


                • #38
                  От: Супер „ала-бала"

                  Зареждаш си най-нормална нафта и ако намериш качествена газ за осветление, сипваш по малко. Иначе слагаш някаква добавка - те така или иначе "зимната" нафта просто я бухат с добавки да не замръзва.
                  Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                  Коментар


                  • #39
                    От: Супер „ала-бала"

                    Верно че идва зима, айде пак да пусна цедес кво казват по въпроса

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:fuel.jpg
Прегледи:1
Размер:98.8 КБ
ID:5729432

                    Уау, даже и на „зимната“ нафта може да се добавя бензин
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #40
                      От: Супер „ала-бала"

                      Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                      Ще се окаже, че ВСИЧКО е „ала-бала".

                      Моля за практически насоки какво да правим тази зима

                      Т.е. приемаме, че „всички са маскари", служебно.
                      Ако говорим за нафтата - до 5% добавяш бензин; 1л поне двутактово масло на резервоар; не пречи и добавка (не искам да правя реклами, питай тираджиите); гледаш винаги да ти е пълен резервоара, че л@йната са на дъното и те така.
                      Ако можеш, прибираш нощем на топло; колкото по дърт и прост двигател, по добре.
                      Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Супер „ала-бала"

                        Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                        Ще се окаже, че ВСИЧКО е „ала-бала".

                        Моля за практически насоки какво да правим тази зима

                        Т.е. приемаме, че „всички са маскари", служебно.
                        От 1-ви октомври официялно по бензинджийниците започва да се зарежда зимен дизел.Въпросът е кога ще падне "кочан" и колко аджеба лятно гориво има заредено на тънка цена в кварталната бензиностанция,преди да презаредят!?
                        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                        Коментар


                        • #42
                          От: Супер „ала-бала"

                          Първоначално публикуван от avzdrav Преглед на мнение
                          ............... Навсякъде е еднакъв бълвоч.
                          Аз пък карам дизелови автомобили от 1993г. Сега карам 2 на коренно различни "позиции": Стар, 25-годишен ЛР и 10-годишна баничарка 2,0 hdi. Зареждам само на прокажения Лукойл / вкл. многократно в Плевен"/ обикновен дизел и не съм имал проблем до сега. Сменяйте горивен филтър на всяка смяна на маслото. А маслото - редовно! И никакви добавки. Нито купени, нито " зимата - 10% бензин"

                          А относно начина на изразяване и отношението спрямо Вени, модераторите не трябва да се държат като богоизбрани, а да слязат на земята.
                          За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Супер „ала-бала"

                            Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
                            ...модераторите не трябва да се държат като богоизбрани, а да слязат на земята.
                            Не искам да оставаш със заблудата че точно тази тема е отворена за дискусия, нито очаквам да си в течение на подробностите. Важното е че аз и Вени ги знаем.
                            Издъних се на Тюринг теста

                            Коментар


                            • #44
                              От: Супер „ала-бала"

                              Пък аз забелязах, че от няколко месеца да кажем година, всички дизели, включително и моя, бая си пропушват. Миналата година не беше така. Имате ли такива наблюдения?
                              Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                              Коментар


                              • #45
                                От: Супер „ала-бала"

                                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                                Верно че идва зима, айде пак да пусна цедес кво казват по въпроса

                                [ATTACH=CONFIG]884425[/ATTACH]

                                Уау, даже и на „зимната“ нафта може да се добавя бензин
                                Може, ма с тоя пример вдигаш летвата.
                                В книжката на Омега А пише, че зимата се слага до 30% бензин, а същото май го пишеше и в книжката на некъв Нисан Блубърд.
                                ОМ61Х и ОМ60Х ядат всичко, и не се оплакват.

                                С ОМ602 2.9 съм. Зимата, когато сутрин е под -5 или -10, гледам да съм с около 50% нафта, другото е олио. Слагам и 10% бензин да разтваря гъстите мазньочи които се отлагат на студено във филтъра, но и първи изгарят като се затопли.
                                Не слизам от джипа, а от петте работещи свещи, три са ми в жабката от миналата година по това време.


                                Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                                Пък аз забелязах, че от няколко месеца да кажем година, всички дизели, включително и моя, бая си пропушват. Миналата година не беше така. Имате ли такива наблюдения?
                                10% бензин оправят проблема, изцяло, или поне частично.
                                Ако искаш пробвай, и после сподели.

                                P.S. Проверявал ли си дюзите като налягане, и като работа ?
                                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X