Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газова уредба на УАЗ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Газова уредба на УАЗ

    Въпреки опитите ми /с търсачка и без / не успях да намеря тема за газова уредба на УАЗ и всичко свързано с нея, освен някаква откъслечна информация. Понеже съм решил да слагам газ на моя УАЗ 31514 и ме интересува всякаква информация на темата. Къде е най подходящото място за монтаж на бутилката, с плочка или с разпробиване на карбуратора е по-добре? Къде се разпробива? Каква е ситуацията при различните карбуратори /аз съм с К 151/? Аз лично съм ползвал газова STARGAS но не на УАЗ и съм много доволен. Има ли нещо по-добро. Мисля че може да стане хубава тема, щото невярвам някой да е враг на джоба си и да кара на бензин при тези цени на горивата.
    Хайде колеги, споделете своя опит с невежия.Дайте да раздвижим форума УАЗ-ГАЗ че от 4-5 дни няма почти никакви побликаций. Не си карате УАЗ-ите ли или пък вече не се чупят? А може и да не слизате от тях и затова да не пишете
    Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

  • #2
    До: Газова уредба на УАЗ

    Сьщо ме интерисува това сьс газта, но моят е Гранд Чероки и е още по сложно.
    Jeep Grand Cherokee Limited 4.0L 1999г.
    Тодор Събчев

    Коментар


    • #3
      До: Газова уредба на УАЗ

      От две години карам с газова уредба на Ловато и съм много доволен.В цифрово изражение наполвина левчета. Газовата уредба е без плочка и карбуратора не ми е пипан, пробиха малка дупчица на тръбопровода под карбуратора. Газовата бутилка не ми е голяма 40л. но пък засметка на това я заврях под задната седалка. Почти не намирам разлика в мощноста на бензин/газ. Единствено се усеща разлика в мощноста от качеството на газта. Най качествената за мен газ продават на ЕКО.
      P.S. Зиме лете палим само на газ.

      Коментар


      • #4
        До: Газова уредба на УАЗ

        Първоначално публикуван от edobg Преглед на мнение
        Газовата уредба е без плочка и карбуратора не ми е пипан, пробиха малка дупчица на тръбопровода под карбуратора. Газовата бутилка не ми е голяма 40л. но пък засметка на това я заврях под задната седалка.
        Искаш да кажеш че са ти пробили смукателните колектори, така ли? Интересно решение. В кой сервиз ти я монтираха?

        Аз мисля да сложа бутилката на мястото на десния резервоар. За обема незнам но ще трябва да се събере без да се подава от долу.
        Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

        Коментар


        • #5
          До: Газова уредба на УАЗ

          Първоначално публикуван от Sasho74 Преглед на мнение
          Искаш да кажеш че са ти пробили смукателните колектори, така ли? Интересно решение. В кой сервиз ти я монтираха?
          Да точно така.

          Сервиза е в София..
          http://argus.dir.bg/serviz.htm

          Коментар


          • #6
            До: Газова уредба на УАЗ

            от опит ти казвам че на мястото на десния резервоар не е добър варянт след един скок бутилката приличаше на банан и предполагам че при по силен удар може да не издържи не че ще гръмне но ще изпусне газта и ...

            Коментар


            • #7
              До: Газова уредба на УАЗ

              Първоначално публикуван от ANARCHY Преглед на мнение
              от опит ти казвам че на мястото на десния резервоар не е добър варянт след един скок бутилката приличаше на банан и предполагам че при по силен удар може да не издържи не че ще гръмне но ще изпусне газта и ...
              Много мислих по този въпрос, но не искам бутилката да заема полезно място в кабината. А не е ли еднакво лесно да смачкаш резервоара или бутилката? Даже бутилката като ли че е по здрава само дето газта е по взривоопасна ама ще видим. Още несъм решил окончателно.
              Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

              Коментар


              • #8
                До: Газова уредба на УАЗ

                И на моя УАЗ 469 бутилката е монтирана на мястото на десния резервуар и до сега не съм имал проблеми. Изпарителя ми е Ловато вакумен карбуратора е разпробит за газта. Винаги пали на газ даже и при минусови температури.
                ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                Коментар


                • #9
                  До: Газова уредба на УАЗ

                  бензиновия резервоар съм го мачкал жестоко но не е протичал друг въпрос е ако е изгнил

                  Коментар


                  • #10
                    До: Газова уредба на УАЗ

                    Първоначално публикуван от Sasho74 Преглед на мнение
                    Много мислих по този въпрос, но не искам бутилката да заема полезно място в кабината. А не е ли еднакво лесно да смачкаш резервоара или бутилката? Даже бутилката като ли че е по здрава само дето газта е по взривоопасна ама ще видим.
                    Не смятам, че под задната седалка бутилката ще заема полезно място.
                    Относно мачкането на резервоар и газова бутилка с налягане 20атм. мисля, че не е все едно ( имам предвид последствията!).
                    Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Газова уредба на УАЗ

                      От 8 години карам на газ и в гората ми дава 30/100 разход, по шпсе около14-15. Бутилката според мен е най-удачно да е на мястоото на резервоара, като може да се уреже малко от гредичките и тя се прибира много нагоре. Това е за бутилка 40 литра от тези пуричките. Зареждачката я сложи на празното място на гърловината на резервоара. Под бутилката съм виждал монтирана рифелна ламарина за защита, но си може и без нея.
                      Аз съм с карбуратор к131 и съм сложил жигулов филтър и газта е вкарана във филтъра. Изпарителя ми е вакумен но според мен електрическия е по добрия вариянт.
                      Ключа за превключване ми е с четири позиций газ, газ+бензин, бензин 0, от опит това е най-добрия вариант за 4x4.
                      И сега най-важното, системата си я монтирай ти лично, никой газаджия няма да ти я направи по добре от теб.
                      Като я монтираж отиди при някой газаджия да ти я узакони срещу 20 лв. и приятно возене.
                      "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                      Коментар


                      • #12
                        До: Газова уредба на УАЗ

                        Здравейте,имам два въпроса:при разпробиване на карбуратор К-131 има ли нужда от втори щуцер за газ или един е достатъчен,и още какъв е оптималния вътрешен диаметър на щуцера(щуцерите)за да могат да пускат достатъчно газ.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Газова уредба на УАЗ

                          Аз съм я сложил на мястото на основния резервоар. Карам ГАЗ 69. 40 литра е. Според мен е малка като обем и сега смятам да монтирам още една 30 литрова пура. Нестандартна е и ще я крия някак. По отношение на здравината бих споделил този факт-сопотските бутилки се изпитвали на хидравлична проба с рзрушаване. Бутилката издържа до 80 атм. и става на бъчва но издържа! Представете си бензинов резервоар в подобна ситуация. Освен това, в главата на бутилката има клапан, който спира изтичането на газ при скъсване на тръбопровода, а бензинопровода няма такива екстри. Някои хитреят като изваждат поплавъка и печелят 20% обем за гориво, но е опасно, ако заредиш до горе и бутилката остане без необходимото за обемно разширение пространство-газта се разширява много при загяване и това качва силно налягането в нея. В нормални условия то е 6-8 атм. Налягането с което се зарежда на газостанциите е около 12. Ако няма поплавък и се зареди догоре, може да се случи газовия клапан да не се отвори и да не пусне горивото при стартиране на мотора.
                          Аз съм твърдо ЗА газта като гориво. Единственият минус на това гориво е по-честата смяна на ауспуси защото продукта на горене съдърга много прегрята водна пара. И за клапаните на старите двигатели, пригодени да работят само с етилизирани бензини е другият минус. Всичко друго е ПЛЮС!
                          Карбуратора, К-22Г, си го разполових-над дроселната клапа и сложих плочка-с два 10мм щуцера, прибизително един срещу друг. Всъщност с такова гориво модела на карбуратора е без значение, работи като такъв само при ползване на бензин.
                          Успех!
                          Последно редактирано от Иван/Ivan; 20-03-08, 20:30. Причина: уточнение
                          0886 854 174

                          Коментар


                          • #14
                            До: Газова уредба на УАЗ

                            Колега нашата уазка е буханка и е на газ, бутилката е монтирана на мястото на левия резервар тя е 40 литра. И не стърчи много а бутилка от 35 съвсем няма да се подава под прага, но пък е малка защото не се пълни до горе. Карбуратора ни е дупчен и щуцерите са изпилени под ъгал и потози начин струята се начова налоду към колекторите, може и с плочка но трябва много да си играеш и трудно се намира за майсторите е по-лесно да се сдупчи. Когато не е загряла е тромава но когато вдигне градусите е по-динамична и като вървеш се доближва до бензина и е по-икономична. Ако газовата ти е втора ръка и няма паспорт трябва да си вземеш бутилка с електирически магнет винтил с този вид бутилка получаваш паспорт. Нашата газова е ловато ползваме я доста започна да харчи газ и да пали трудно, сменихме на изпарителя гумените мембрани за 35 лв. и клапанчето и нещата си се върнаха по старому. При монтажа на агу при бордова или фургон уаз трябва да се внимава за мястото на монтаж на изпарителя да не се постави на точка по-висока от радиатора. Успех с монтажа и да се похвалиш с трудаси!

                            Коментар


                            • #15
                              До: Газова уредба на УАЗ

                              И аз съм за газта като алтернативно гориво. Цената е горе-долу на половина, как да си против.За мястото на бутилката вече реших че ще е на мястото на резервоара. Това което ме притеснява е че засега не намирам газаджия който да има плочка за карбуратор К 151. Това с разпробиването малко ме притеснява. Ами ако не е добре какво? Запушване на дупки в карбуратор с калай олово еп. смола или нов карбуратор? Съгласен съм и да се разпробие карборатора ама кажете къде точно да се дупчи.

                              А всъщност, кое е най-добре плочка, разпробиване на карбуратор или пробиване на колектори? Има ли разлика в работата на мотора, разхода на гориво или нещо друго?
                              Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X