Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Монтаж на газова уредба Opel Astra F C14SE и няколко въпроса.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Монтаж на газова уредба Opel Astra F C14SE и няколко въпроса.

    Благодаря за мнението,ще ги настроя на 0.7,кабелите ако не вижда искри вечер, и куплунзите в бобината няма нагорели контакти мисля,че би трябвало да са ок,ако не се оправи до тогава ще обогатя малко сместа.Ще пиша за резултата.
    Поздрави!
    Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

    Коментар


    • От: Монтаж на газова уредба Opel Astra F C14SE и няколко въпроса.

      Здравей, проблема ти е в бубината. Изказването ми е от личен опит с тези мотори и коли. Имам малко виждане върху нещата и ти гарантирам че с нова хубава (различно от Китай и Турция) колата ще работи много - много по добре.
      Който оцелее ще закусва!

      Коментар


      • От: Монтаж на газова уредба Opel Astra F C14SE и няколко въпроса.

        Здравей,бобината какъв може да и е проблема?Да измени индуктивността си или да окъсява към маса?Как да я проверя за да не давам излишно пари?
        Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

        Коментар


        • От: Монтаж на газова уредба Opel Astra F C14SE и няколко въпроса.

          Проблема винаги се изразява когато загрее колата, студена си работи на чук Не може да се мери работната намотка, поне в манулите за Опел изобщо я няма тази информация. Бубина имам при мен една която е за проба и гледам си от София. Може да ми се обадиш и да пробваме 0885 50 69 00
          Който оцелее ще закусва!

          Коментар


          • От: Монтаж на газова уредба Opel Astra F C14SE и няколко въпроса.

            Не пречи да пробваме.При мен работи еднакво,като е студена и загряла.Първо искам да сменя маслото и кабели + свещи да видя дали ще се оправи поне на газ.Моята бобина е от така наречените "блок"бобини,от нея излизат 4-те кабела за свещите,докато на вектрата беше един кабел от бобината който отиваше в разпределителя и от там вече излизаха кабелите за свещите.
            Поздрави!
            Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

            Коментар


            • От: Монтаж на газова уредба Opel Astra F C14SE и няколко въпроса.

              Започни от свещите... щом не са сменявани при теб сигурно са заминали, на повечето обикновени свещи им дават пробег 20-30 Х- км.
              ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

              Коментар


              • От: Монтаж на газова уредба Opel Astra F C14SE и няколко въпроса.

                Здравейте,смених свещите,но работата в ниските обороти не се подобри.На газ е поносимо и почти не се усеща но пък гърми понякога,трябва да се кара "технично".На бензин пък като се изреже след 3000 оборота върви доста повече от на газ.След доста настройки от моя страна не мога да я наглася да харчи нормално и да върви и това е.Или харчи 10-11 градско но едвам крета или 12-13 с нормален вървеж до 3000 оборота.Когато нямаше газ извън 6.5-7 беше постижим разход а 8,9 градско също. Замислям се като се постопли малко да си сложа сам газов инжекцион.Ще търся нещо втора ръка от блъсната кола например и ще го монтирам сам,както и сам ще се опитам да го настроя ако намеря съответния кабел и софт.Общо взето се убедих,че на пълна инжекция обикновенна уредба не е много препоръчително.
                За много години!
                Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                Коментар


                • От: Монтаж на газова уредба Opel Astra F C14SE и няколко въпроса.

                  1.4se. Е пълна инжекция само заради 4 дюзи. Иначе си е обикновено просто Моно. Няма никаква електроника, и работи перфектно с обикновена газова. Отиди на добър газаджия, Ако искаш колата да работи добре и във високите сложи правилния смесител - маркуч в колектора не върши работа. Провери изпарителя дали е за правилните обем и коне. И направи хубава настройка с газанализатор и както си трябва
                  Последно редактирано от biol; 03-01-15, 08:23.

                  Коментар


                  • От: Монтаж на газова уредба Opel Astra F C14SE и няколко въпроса.

                    Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                    1.4se. Е пълна инжекция само заради 4 дюзи. Иначе си е обикновено просто Моно. Няма никаква електроника
                    Какво отличава моното от пълната? Как няма електроника? Датчик кол вал,двусекционна бобина и казваш няма електроника? А компа какво прави? МАП сензор? Да не говорим за разликите в главата и профила на челата на буталата. Иначе съм съгласен че с обикновена ще работи чудно. Много я бърка моята (Ц16СЕ глава,вал от 1,3С,блок и бутала Х16ХЕЛ и делко от 1,3С) картерните газове-просто ми се падат м/у плочката и дросела. В момента (и за постоянно) са в атмосферата. То и без друго почти нищо не излиза от там.
                    Калин Владов,09РСПБЗН

                    Коментар


                    • От: Монтаж на газова уредба Opel Astra F C14SE и няколко въпроса.

                      Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                      1.4se. Е пълна инжекция само заради 4 дюзи. Иначе си е обикновено просто Моно. Няма никаква електроника, и работи перфектно с обикновена газова. Отиди на добър газаджия, Ако искаш колата да работи добре и във високите сложи правилния смесител - маркуч в колектора не върши работа. Провери изпарителя дали е за правилните обем и коне. И направи хубава настройка с газанализатор и както си трябва
                      С плочка съм,не със маркуч в колектора.Изпарителя е турски,не знам за каква мощност е,доверих се на газаджията.На газ не ми харесва това,че двигателя няма спирачна сила както на бензин (нещо да спира газта когато не си натиснал педала)Това инжекцията го има и предполагам,че ще свали рахода.
                      Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                      Коментар


                      • От: Монтаж на газова уредба Opel Astra F C14SE и няколко въпроса.

                        Здравейте,след извесни премеждия с работата на мотора се оказа,че "новите" свещи са били менте.Смених кабелите и филтъра както и нови едноелектродни свещи NGK.
                        Сега след около 30 000 км на газ почнаха да се проявяват проблеми с бензина.До сега винаги паля на бензин и вдигам оборотите докато прехвърли на газ.
                        Искам да направя така,че колата да пали на газ по-лесно,сега има въртене от около 10 сек за да запали на газ,като на 5-тата секунда все едно пали и после пак гасне.
                        Някой да има решение на проблема?
                        Поздрави!
                        Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                        Коментар


                        • От: Монтаж на газова уредба Opel Astra F C14SE и няколко въпроса.

                          Старите Опели не им носи студен изпарител, моята зимата като я запаля трябваше да я оставя да поработи малко на газ, иначе гасне. После няма палене.
                          Ford Maverick II 2.3 XLT
                          Ford Mondeo MK5

                          Коментар


                          • От: Монтаж на газова уредба Opel Astra F C14SE и няколко въпроса.

                            Зимата ще прежаля да паля на бензин но лятото бих се изкефил да паля на газ,едно,че дюзите и горивния филтър в момента са зле и трудно пали на бензин играят оборотите и е пред гаснене за 4-5 секунди.Другия момент е,че като запаля на бензин веднага форсирам за да обърне на газ а това не е много хубаво защото не е качила масло и главата остава на сухо...
                            Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X