Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв изпарител?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какъв изпарител?

    Здравейте,

    искам да сложа газ на джипката (1.4 с еднокамерен карбуратор). Имам бутилка и останалите чаркалъци, но изпарител нямам. Какъв да купя? Колебая се между Lovato и Landi. Също така се колебая дали да е вакуумен или електронен. И за двата имам много добро мнение. Някой има ли представа как върви цената на изпарителите в момента?

    Поздрави!
    Аз не вярвам в чудеса!
    Разчитам на тях!

  • #2
    До: Какъв изпарител?

    не мога да ти отговоря директно на въпроса, но от Куадрата знам, че изпарителя трябва да е достатъчно "мощен" за джипка, за да не грее

    в тази връзка моя изпарител е нов Ловато, но е слаб за 4000 к.см. и май ще го сменям така че.... ако ти се стори подходящ за твоята кола - може да говорим
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • #3
      До: Какъв изпарител?

      Съгласен съм на втора ръка, стига да е читав. Ако го продаваш пусни едно лично съобщение. Лошото е, че първият изпарител, който имах имаше подобен проблем - беше малък и не можеше да храни едно Ауди. Така го и купих. После се оказа, че проблемът е по-сериозен и не е виновен капацитетът на изпарителя. Самият материал на корпуса на изпарителя се разлагаше - люспеше се и задръстваше всичко по пътя си към двигателя. Голяма гадост. Надявам се случаят с твоят да не е такъв.
      Аз не вярвам в чудеса!
      Разчитам на тях!

      Коментар


      • #4
        До: Какъв изпарител?

        Неговия е хубав, аз го видях. За 1.4 става отвсякъде. А ти Иване вземи си купи един симулатор за 6-цилиндров двигател (ама с щекерите, да не купиш някакъв евтин и да се наложи да режем жиците), че това СЕ много гадно свети...
        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

        Коментар


        • #5
          До: Какъв изпарител?

          Според мен Ловато ел.(140лв.) и превключвател с интервал(20 лв.).Може да се пали студен и зимата.Мембраните са около 18лв.

          Коментар


          • #6
            До: Какъв изпарител?

            Вярно. Обаче не е проблема в мембраните, те държат на много ниски температури без да се пукат, проблема е в това че когато колата е студена, няма какво да топли газта, изпарителя почва да пуска студена, течна неизпарена газ и става такова зверско задавяне, че само вадене на тръбата от двигателя до изпарителя и дълго въртене на максимално отворена дроселова клапа помагат.
            Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

            Коментар


            • #7
              До: Какъв изпарител?

              Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
              Неговия е хубав, аз го видях. За 1.4 става отвсякъде. А ти Иване вземи си купи един симулатор за 6-цилиндров двигател (ама с щекерите, да не купиш някакъв евтин и да се наложи да режем жиците), че това СЕ много гадно свети...
              нищо не купувам без теб нали знаеш че не разбирам от газови и ще те водя за симулатор, а и за "кихалка".

              просто ми направи впечатление вчера, че като карам със 110 и пуснат климатик - стрелката за температурата подминава средата.... ако е без клима - седи на средата (е, на баир също я подминава и без клима) и си помислих, че е от изпарителя...... но не се сетих да пробвам дали на бензин ще прави същото.


              иначе по темата: ако установя със сигурност че е от изпарителя - ще го сменям с по-мощен, така че този отива за продаване
              ________________________________________________
              Subaru OUTBACK 2,5
              Hyundai TUCSON 2.0

              Коментар


              • #8
                До: Какъв изпарител?

                Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                нищо не купувам без теб нали знаеш че не разбирам от газови и ще те водя за симулатор, а и за "кихалка".

                просто ми направи впечатление вчера, че като карам със 110 и пуснат климатик - стрелката за температурата подминава средата.... ако е без клима - седи на средата (е, на баир също я подминава и без клима) и си помислих, че е от изпарителя...... но не се сетих да пробвам дали на бензин ще прави същото.


                иначе по темата: ако установя със сигурност че е от изпарителя - ще го сменям с по-мощен, така че този отива за продаване
                Пак ще греее уви... Това им е болежка на всички 4.0 Грандове. Трябва всичко да му е наред, промит и чист радиатор, изправно виско на вентилатора и чак на последно място може с нещо да повлияе изпарителя при теб.
                Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                Коментар


                • #9
                  До: Какъв изпарител?

                  Случвало ми се е само ако след палене студена работи около 1-2 мин. и я угася.После има въртене , но става и с изключен и газ и бензин на пълна газ.Ако не я гася няма проблеми.
                  18лв. бензин ги хабя за около 1-2 месеца ако работи колата по 2-3 мин. сутрин.Мембраните ми издържат около 2 год. Излиза по-евтино да паля само на газ и да си купувам през 2 год. нов изпарител, но няма смисъл-сменям само това което старее - мембраните.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Какъв изпарител?

                    По повод паленето на студено - случвало ми се е да изливам от изпарителя течна неизпарена газ. Потече ми по панталона - стана на дъска за секунди, голям студ . По този повод бях мислил нещо от типа на подгрежните свещи за дизела, но за изпарител. Някакъв реотан или нещо подобно. Пробвах със голяма подгревна свещ, но една чаша вода я грях 10 мин. Какво остава за цял изпарител при наличие на газ, която го охлажда. Тъпото е че трябва нагревателя да е мощен за да има ефект.

                    Когато направиха газта пурвите няколко дни работеше добре, но разхода се оказа страшен. Казаха ми че за да стане далаверата трябва да се слови ограничаваща тапа на входа на въздушният филтър. Отвора му е 60мм, намалиха го до 30мм в диаметър, което е близо 4 пъти намаляване на отвора. Наистина имаше резултат, но за сметка на това на бензин хич не работеше добре. Виждал съм и на други коли ограничаване на отвора на въздушният филтър за да работят на газ. Какво е обяснението на това?

                    Ако взема изпарител мога ли да си монтирам газовата сам? Проблем са тръбичките и лещите, от къде може да се купят?
                    Аз не вярвам в чудеса!
                    Разчитам на тях!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Какъв изпарител?

                      Първоначално публикуван от Иван Горчев Преглед на мнение
                      По повод паленето на студено - случвало ми се е да изливам от изпарителя течна неизпарена газ. Потече ми по панталона - стана на дъска за секунди, голям студ . По този повод бях мислил нещо от типа на подгрежните свещи за дизела, но за изпарител. Някакъв реотан или нещо подобно. Пробвах със голяма подгревна свещ, но една чаша вода я грях 10 мин. Какво остава за цял изпарител при наличие на газ, която го охлажда. Тъпото е че трябва нагревателя да е мощен за да има ефект.

                      Когато направиха газта пурвите няколко дни работеше добре, но разхода се оказа страшен. Казаха ми че за да стане далаверата трябва да се слови ограничаваща тапа на входа на въздушният филтър. Отвора му е 60мм, намалиха го до 30мм в диаметър, което е близо 4 пъти намаляване на отвора. Наистина имаше резултат, но за сметка на това на бензин хич не работеше добре. Виждал съм и на други коли ограничаване на отвора на въздушният филтър за да работят на газ. Какво е обяснението на това?

                      Ако взема изпарител мога ли да си монтирам газовата сам? Проблем са тръбичките и лещите, от къде може да се купят?
                      Обяснението на това е че т.н "плочки" всъщност не са нищо различно от струйна помпа или ежектор, които работят по закона на Вентури. Човекът го е измислил преди 200 години и не е нищо сложно, но тъпанарите и до ден днешен не могат да проумеят че това там си е чиста аеродиномика и плочката трябва да работи по съответния начин. И понеже профила на дифузьора ватре е много далече от профил на самоленто крило, завито на тор, то разбирасе че няма да създава необходимото разреждане за да всмуква достатъчно газ...И те слагат опред нещо, което не е нищо друго освен един смукач, или с други думи обогатител. Много ясно че няма да работи, той двигателя иска и въздух освен гориво...Олигофрени!
                      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Какъв изпарител?

                        Преди 4-5 години купихме едно фиатче от Италия. Сега се сетих че неговата плочка е върху карбуратора. Кръгла е и самата тя ограничава потока въздух, като отстрани има и отвори за подаване на газ. Много интелигентно и красиво изпълнена. Разхода е 8/100 за 1.6 моторче Ще се огледам дали мога да намеря по магазините тук. Иначе моя карбуратор е надупчен над дифузорите. Сега дупката е затапена за да работи на бензин. Мисля да не я отварям въобще - директно плочка.

                        От къде мога да купя необходимите части за да спретна газовата?
                        Аз не вярвам в чудеса!
                        Разчитам на тях!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Какъв изпарител?

                          Сигурно аз не съм в час, ама единствения автомобил, който съм виждал с надупчен карбуратор (а не с плочка) беше първата ми кола (жигулка 71-ви набор). От там насетне съм имал няколко и на всичките е слагана плочка върху карбуратора, която е с входове за газта отстрани.

                          Мисля, че има много добре зареден магазин за АГУ в Дианабад. Ако те интересува мога да проверя за точен адрес и дали съществува още.
                          Аз си купих LOVATO-то от техен магазин на бул. Христо Ботев.

                          Освен това в доста от ГАЗ-сервизите можеш да купиш и само плочка.

                          По въпроса за изпарителя - LOVATO за мен е марката.
                          Карал съм с Marini - пълен боклук се оказа и на близо 6 месеца се сменят мембрани (показателен е факта, че на 7-ия месец от купуването като отидох за рекламация се оказа, че само на Marini гаранцията е 6 месеца).
                          Карал съм с BRC-Fox и съм страшно недоволен. Ходил съм в над 10 сервиза (вкл. СБА, Изток и др.) и навсякъде я оправят, ама за 5-10 дена. После един ден върви и три дена гасне по светофарите.

                          Откакто сложих LOVATO не съм минавал на бензин (което създаде ядове при продажбата, щото като минахме на бензин и взе да облива с гориво карбуратора). Или последните 3 зими не са били студени или просто LOVATO е много добър изпарител.

                          Поздрави и успех при избора.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Какъв изпарител?

                            За Ловато си прав, но на него ще му свърши чудесна работа и лиценза на Ловато - Волтран
                            Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Какъв изпарител?

                              Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
                              За Ловато си прав, но на него ще му свърши чудесна работа и лиценза на Ловато - Волтран
                              А дали е толкова по-евтин, че да си заслужава разминаването с оригинала?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X