Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газова уредба на Дизел?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Газова уредба на Дизел?!

    Първоначално публикуван от AgeraR Преглед на мнение
    Колеги здравейте, някой би ли се наел да сложи Газ на VW Transporter T4 2.5 TDI 102 коня? Или ще е нужен газов инжекцион? Кой бихте ми препоръчали за тази работа? Искам колата да върви съвсем малко повече от нормално, но да гори доста по малко.
    Колега, не знам дали си разбрал каква е идеята на пропан бутана при дизела, ама максималното което ще получиш, и при вървежа, и при икономията е не повече от 30%(и то с тъй наречения газов инжекцион преработен за монтаж на дизели) и в повечето случаи след като се постави газта всички забравят за икономията, защото много ги кефи как върви дизелака. В тоя ред на мисли искам да ти кажа, че икономията не очаквай да е голяма, а тази система е твърде скъпа.
    Ако си чел предходящите коментари и мнения в темата ще установиш, че повечето монтират тъй наречените обикновени АГУ защото е доста по евтино, е вярно е, че не можеш да я настроиш оптимално за всички режими на работа на двигателя, но резултатите които се постигат са добри и то основно по-отношение на динамиката на автомобила, и това се обуславя от това че обикновената АГУ позволява да се настройва до появата на детонации във високите обороти, и поради това в ниските пропана не е достатъчно, а режимите на работа при ниските и средни обороти за икономията са съществени. При тъй наречения газов инжекцион се позволява оптимизация във всички режими, но цените....... Всъщност при обикновеното АГУ също може да се постигне добро оптимизиране във всичките режими но трябва повечко игра и газаджията да е запознат какво прави - имам изпълнения такива, но тоя човек най-малкото кара икономично-много го кефи как "стрелката на оборотомера се телепортирала от 800 на 5000 об." и още се чуди защо на 4-та и 5-та като е включена газта съединителя му буксува а колата е едно комби опел астра А 1,7тд-1996г. по каталок-68к.с. от 0-100км./ч. за 15,5с. а ние от любопитство я засякохме и резултата беше 11с. Ако се съгласи момчето, ще направя едно клипче и ще го кача.

    Коментар


    • От: Газова уредба на Дизел?!

      Първоначално публикуван от superMAX Преглед на мнение
      Дай тел за връзка! Ще те свържа с човека! Има три транспортера направени вече и резултатите са много добри!
      Прати ми координатите на ЛС.

      Майстора на такива Транспортери ли е правил на газ? Щото колата доста ще се кара годишно затова питам и не ми е проблем да дам 1500 лв. за газов инжекцион ако е нужен.

      Коментар


      • От: Газова уредба на Дизел?!

        Здравейте , колеги.
        Това за съединителя е вярно при рязко ускоряване на 4-та и 5-та предавка приплъзва като износен. След първия монтаж на уредба се вързах на
        това приплъзване и го свалих и подмених с нов но каква беше изненадата ми след като и новият приплъзваше по същия начин.

        После установих че, приплъзва само когато е на газ.
        Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
        Място и хора към които да принадлежи ...

        Коментар


        • От: Газова уредба на Дизел?!

          Здравейте колеги. Имам Seat Ibiza 1,9 TDI - 90 коня и се питах, дали не можете да ми препоръчате някой утвърден монтьор на газови уредби в района на Стара Загора... или където и да е? Темата много ме заинтригува и съм решил да си поставя инсталация на колето, но тъй като съм доста зелен в темата механика и по–специално газови уредби, бих искал да се консултирам на място с човек който наистина разбира от тези неща и най–вече който е поставял и поставя такива уредби. Моите уважения към всички в този сайт – показвате завидни познания и аз на моменти само халюцинирам, все едно че ми говорят на китайски и въобще не мога да стопля за какво става на въпрос... Така че бих бил безкрайно благодарен на всеки който ме насочи към някой който наистина би могъл да ме консултира и постави такава уредба.
          Другото което така и не разбрах в този форум е колко би струвала инсталацията на такав уредба? Мненията варират доста – от 500 до 1000...
          Предварително благодаря на всички. До скоро. Надявам се...

          Коментар


          • От: Газова уредба на Дизел?!

            Колеги, изчетох всички постове и мнения , но никъде не срещнах моя проблем. От 1 година имам монтирана такава газова уредба на мотор 2,4 тд на Тойота Ландкрузер. Всичко описано дотук е вярно - повишената мощност, наличната /някаква/ икономия на парични средства, пушенето на черен дим при висока скорост и натоварване, по-високата работна температура на мотора. Само никъде не срещнах моя проблем - за 300 километра извънградско каране свещите една по една се разпрашават като от подгревната им част изчезват докъм 5мм и после няма палене когато е около 0-та навън. Говоря за оригинални свещи на Тойота. Втори комплект - същата работа. Това ме отказа от експеримента и махнах газовата бутилка, че и без това багажното е малко. Та - само аз ли имам този проблем - моля пишете.

            Коментар


            • От: Газова уредба на Дизел?!

              Ще се разпрашават, заедно със сегментите и други части, ако предозираш газ в някой зъл режим като високо натоварване. Високата скорост позволява повече газ, а голямото натоварване по-малко - да го превидиш в регулирането.

              Коментар


              • От: Газова уредба на Дизел?!

                Първоначално публикуван от victorio Преглед на мнение
                Колеги, изчетох всички постове и мнения , но никъде не срещнах моя проблем. От 1 година имам монтирана такава газова уредба на мотор 2,4 тд на Тойота Ландкрузер. Всичко описано дотук е вярно - повишената мощност, наличната /някаква/ икономия на парични средства, пушенето на черен дим при висока скорост и натоварване, по-високата работна температура на мотора. Само никъде не срещнах моя проблем - за 300 километра извънградско каране свещите една по една се разпрашават като от подгревната им част изчезват докъм 5мм и после няма палене когато е около 0-та навън. Говоря за оригинални свещи на Тойота. Втори комплект - същата работа. Това ме отказа от експеримента и махнах газовата бутилка, че и без това багажното е малко. Та - само аз ли имам този проблем - моля пишете.
                Ти на пропан бутан ли караш или на метан. Имам наблюдение върху няколко автомобила на метан и няма проблеми!

                Коментар


                • От: Газова уредба на Дизел?!

                  Монтирай EGT уред на генерацията (блози до мотора) и следи температурата на изгорелите газове. Ако е висока през повечето време докато караш - проблема ти е от много газ. За висока можеш да считаш при нормално кране (и поддържане на 90км/ч) ако темепратурата е 400 и нагоре. Виж колко е и максималната. За заводски турбо дизел на VW (само над тях имам наблюдение) нормално е да виждаш до към 700-800 градуса максимална температура.

                  Ако пък не ти се занимава с уреди - смятам, че газта е била в повече от необходимото.

                  Коментар


                  • От: Газова уредба на Дизел?!

                    Аз имам три монтирани уредби на всяка една от тях съм навъртял по 10 х.к. и не съм имал подобен проблем.

                    Провери ли дали свещите се изключват след достигане на работна температура на двигателя?

                    Аз имах проблем с един Ситроен Евазион 2.1 ТДИ гореше често свещи,оказа се че работят непрекъснато докато двигателя е запален, релето нещо се беше повредило.

                    Сега съм сложил една мини пищялка свързана заедно със свещите за да се разбира дали спират.
                    Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                    Място и хора към които да принадлежи ...

                    Коментар


                    • От: Газова уредба на Дизел?!

                      Карам на Пропан бутан. Режима,в който държа подаването на газ е такъв, че мотора да не почне да трака поне до 4000 оборота - обороти,които никога не достигам - и с една газова бутилка от 20 литра - пълни се докъм 18 литра газ - да премина 1000-1200 км. Не прекалявам с газта. Релето за изключване подгрева на свещите също работи на 100%. Другаде някъде е причината и подозирам,че се крие в начина на изгарянето на горивото,когато участва и газ.

                      Коментар


                      • От: Газова уредба на Дизел?!

                        Здравейте, някой слагал ли е газ на нисан патрол 2.8. 99г
                        Имам го от месец и това което знам за този двигател е че създава проблем с охлаждането на главата.
                        С оглед на това че газ-дизела ще повиши температурата в цилиндрите съветва те ли ме да го газифицирам.

                        Коментар


                        • От: Газова уредба на Дизел?!

                          Здравейте, колеги не успях сам да си отговоря на въпроса и ще го задам тук. http://www.auto-data.net/bg/?f=showCar&car_id=2121 Opel Corsa B 1.7D 60 hp. http://www.theoutpost.org/uploads/Misc/CorsaGM1.7D.jpg Подходящ ли е за газифициране? Нямам дадената кола за пример, но не е скъпа и затова мога да си я позволя, грубо казано да експериментирам с нея. Мога сам да монтирам изпарителя, клапана и две релета/превключвателя: един вътре в купето (централен стоп) и един някъде около ГНП или жилото. Има доста запознати колеги с газодизел тематиката, ако ме информират какви да очаквам и рентабилен ли е този проект ще съм много благодарен, преди да съм се вкарал в филм!!! Главната цел е снижаване на разхода изразен в пари за 100 километра извън градско градско шофиране. Без каквато и да е била намеса по ГНП, само добавяне на пропан бутан уредба. Приемаме 4 литра за разхода без монтирано АГУ. Предварително благодаря на отзовалите се................................

                          Коментар


                          • От: Газова уредба на Дизел?!

                            Здрасти, колега. Не виждам причина да не става за газификация. Проблеми правят само комон-рейл двигателите. Аз карам една фелиция с 1.9 с пропан-бутан вече година. Общо взето по-вече се радвам на повишената мощност и пъргавина, отколкото на някакъв значителен спад в разхода извън града. Понеже има възможност за каране с по-високи скорости комфортно. ;-) Виж, в София обаче съм надолу с 2 л./100 км. Но все пак говорим за намаляване от 9 л. на 7 л. в града.
                            Имай предвид, че по-осезаем ефект от към разход се чувства при по-големите мотори. Все пак намалението е % от настоящия ти разход, така че при 4 л. би трябвало да паднеш с не повече от 0.8 на 100. Дали си заслужава ти си преценяваш. Най-приятното е повишената мощност и динамика.
                            Honda TransAlp 650 '02

                            Коментар


                            • От: Газова уредба на Дизел?!

                              Здравейте колеги, радвам се, че повече хора се опитват сами да експериментират. Тази работа с изпарителите не е много добра. Просто трябва да впръсквате едно дозирано гориво LPG, което да стигне за средните обороти и не е богато за максималните, че да повреди мотора. Аз работя с изпарена газ от битова бутилка редуцил и клапан. По евтин вариант от това надали ще се намери. При този вариант въпроса е в реглажа. Ако искаш да имаш икономия ще си я получиш. Не се преправят много излишни системи за да накарате изпарителя да пуска газ. Просто и бързо.
                              По този начин съм направил доста коли и всички са доволни. Това може да си го маправи всеки.

                              http://emm69.snimka.bg/experiment/lp...24897.30101731

                              Ако мога да помогна с нещо съм насреща.
                              Успех на всички
                              Енергията е свободна, само трябва да си я вземем.

                              Коментар


                              • От: Газова уредба на Дизел?!

                                Здравейте колеги, имам въпрос към "emm69" , сложих газово на колата си ''pasat 1.9 td aaz" , всичко е ок , върви перфектно,страхотно ускорение,няма странични шумове-детонации,но въпросът ми е следния - Трябва ли допълнителна преработка на изпарителя? И по точно някакви настройки на голямата мембрана.А относно разход ще дам резултати в края на месеца. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0738.jpg
Прегледи:1
Размер:198.7 КБ
ID:5468951Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0737.jpg
Прегледи:1
Размер:146.9 КБ
ID:5468952Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0736.jpg
Прегледи:1
Размер:128.9 КБ
ID:5468953Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0735.jpg
Прегледи:1
Размер:142.6 КБ
ID:5468954Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0733.jpg
Прегледи:1
Размер:139.3 КБ
ID:5468955Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0731.jpg
Прегледи:1
Размер:127.6 КБ
ID:5468957

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X