Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газова уредба на Дизел?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Газова уредба на Дизел?!

    Бутилката е голяма и временна.
    Смятам да взема малка(10-15л) и да я сложа под едната седалка в багажника, така че да може да се ползва и седалката.
    Отдолу не намерих място

    Коментар


    • От: Газова уредба на Дизел?!

      Как се управляват дюзите? С 12В импулси ли - колко да са широки тогава?
      Сещам се за една хитра корекция - да има дюза (и) след турбото. Доколкото знам изпарителят поддържа налягане 1 атмосфера. При високо налягане в колектора ще намалява потока на газта. Донякъде съвпада със задачата да се намали газта при повишаване на топлинното и мощностно наоварване на горивната камера и двигателя, съответно.

      Коментар


      • От: Газова уредба на Дизел?!

        Има едни май са 16л. Ф 190мм могат да се съберат на шасито от външната страна, иначе аз съм приготвил една 25л, но си мислех за голяма битова бутилка но с кран, гледах такива на един мотокар в един склад но не знам къде ги зареждат иначе може да си стои изправена и да заема по малко място.
        идеите са навсякъде и даже не ги заключват

        Коментар


        • От: Газова уредба на Дизел?!

          Първоначално публикуван от hotrod Преглед на мнение
          Има едни май са 16л. Ф 190мм могат да се съберат на шасито от външната страна, иначе аз съм приготвил една 25л, но си мислех за голяма битова бутилка но с кран, гледах такива на един мотокар в един склад но не знам къде ги зареждат иначе може да си стои изправена и да заема по малко място.
          Трябва да се черпи от течната фаза на газта така, че права битова бутилка няма да върши работа. Може, но легнала.

          Коментар


          • От: Газова уредба на Дизел?!

            С битовата ще имаш проблеми със зареждането. И трябва да седи обърната, за да пуска течна газ. Или да направиш цялата система с газова фаза и със дюзи, без автомобилен изпарител. Виждал съм такава система, но не ми харесва. Бутилката беше на мястото на крика.
            Дори и ф190-200 стърчат под рамата, което не е решение за мен, все пак не карам само по пътя. С бодилифт ще се съберат, но няма смисъл само заради бутилката. Отпред има доста място, ако се разместят някой неща, но пак си е занимавка.
            Една 15л бутилка няма да пречи чак толкова отзад.

            Коментар


            • От: Газова уредба на Дизел?!

              Колега можеш ли да дадеш някакви резултати за разхода на Диско1 нафта и газ защото и аз искам да слагам газова уредба.

              Коментар


              • От: Газова уредба на Дизел?!

                Не мога.
                Трудно се засича, само на извънградско може.
                След няколко месеца ще дам.
                Вчера направих 360км извънградско, но само в едната посока карах с газ, на връщане нещо се прецака и почна да пуска много газ и да чука, а нямах време да я оглеждам на пътя и карах само на дизел. Отделно влачих много тежко ремарке и карах бавно. А и нямам точно засичане на разхода само на дизел с големите гуми.
                Ако очаквате големи икономии, забравете. Ще падне малко от нафтата, но газта не е без пари. Но за вървенето съ заслужава. Разликата е огромна!

                Коментар


                • От: Газова уредба на Дизел?!

                  Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                  ... Но за вървенето съ заслужава. Разликата е огромна!
                  А не те ли е страх?
                  Въпросът е, имат ли ресурса такива двигатели, да понесат тази разлика?

                  Коментар


                  • От: Газова уредба на Дизел?!

                    Имат. Доста ги надуват по други начини без последствия.

                    Коментар


                    • От: Газова уредба на Дизел?!

                      Мерси за отговора. Като имаш някакви резултати пиши да мислим за газ.

                      Коментар


                      • От: Газова уредба на Дизел?!

                        Здравейте,чета редовно темата и следя развитието на проекта.За мен обогатяването на дизел с пропан-бутан не е новост и имам опит и нагледна експоатация на приятел с така направена система от вече една година.
                        Така...за по-нетърпеливите ще кажа че икономията се върти около 25% според това какво е возилото и колко е тежък крака на задкормилното устройство!
                        Другото което исках да ви кажа е....Гледам доста от вас искат да направят същото нещо притиснати от цените на горивата.Въпросът е защо не се замислите за обогатяване ,но с ...метан!
                        Знам,че темата е за пропан-бутана,но...все пак нали гледаме да направим възможно най-доброто и най-удачното.
                        Метана има доста преимущества пред пропан-бутана.Той е гас/т.е. няма нужда да го ограничавате температурно,за да го ползвате и зимата НЕ замръзва/,метана е доста по-стабилно гориво/т.е. няма свойствата да детонира предварително още в колектора,вследствие на което няма и да ви се случва чукане на аванс,вибрации и т.н./
                        Една система на метан ви идва като средства също толкова,колкото и пропан-бутановата!
                        Бутилката на метана ,няма да е по-голяма от тази на пропана...е малко по-тежка/примерно около 30кг./,но това е нищо...машините ви няма да я усетят!
                        Метана влияе много по-благотворно на горенето на дизела и това води до по-голяма икономия.Да не говорим,че само разликата в парите на изгорения пропан-бутан и метан за 100км. пробег ще ви се равнява на около 500-700гр. дизел...а това при едни 10/100 разход си е 5%икономия в пари!
                        Аз лично като притеглих всичките тия разлики реших и монтирах метан/за интересуващите се има линк към темата в съседната тема за "дизел и метан"/.Карам вече една седмица и проблеми нямам.Няма тресене,няма чукане на аванс,не се налага да чакам мотора да загрее/сутрин при около +1-2-градуса стартирам на дизел,изчаквам само около минута да поработи мотора и оборотите на паднат по 1000 и пускам метана/.Проблеми няма!!!
                        Та ..за тия които са мераклии,претеглете ЗА и ПРОТИВ преди да захванете проекта!
                        Поздрави!
                        NISSAN FOREVER
                        -----------------------------------------------------------------------------
                        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                        Коментар


                        • От: Газова уредба на Дизел?!

                          Вчера завърших монтажа.Нямах много време за проби, но веднага се усети повишението на мощноста.
                          Като натрупам повече впечатления ще пиша.


                          Коментар


                          • От: Газова уредба на Дизел?!

                            Първо засичане: 8.5л нафта/100км градско с 32" гуми и нормално каране.
                            За сравнение преди, с оригиналните 28" даваше 10 градско.
                            Газта все още не знам колко е, но съм пуснал малко, да не чука.
                            Сега ще карам 100-на км без газ, да имам база за сравнение.

                            Коментар


                            • От: Газова уредба на Дизел?!

                              Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                              Първо засичане: 8.5л нафта/100км градско с 32" гуми и нормално каране.
                              За сравнение преди, с оригиналните 28" даваше 10 градско.
                              Газта все още не знам колко е, но съм пуснал малко, да не чука.
                              Сега ще карам 100-на км без газ, да имам база за сравнение.
                              Не се набутвай брат...карай 50км. и доливай.Ежедневното каране в градски условия е идентично и няма смисъл да бавиш купона!
                              П.П.при мен даде на първо засичане 11.15л. дизел/+метан за 2.00лв. = на около 700мл дизел= на под 12/100км./,но все още предстоят настройките на количеството метан.
                              При мен съм със заключен преден мост и карам с 31" вместо стандартните 29".Другия фактор е...половината ми километри са на студен мотор,което вдига разхода също.Смятам,че сега като подам допълнително още метан и разхода ще отиде надолу!
                              Поздрави!
                              NISSAN FOREVER
                              -----------------------------------------------------------------------------
                              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                              Коментар


                              • От: Газова уредба на Дизел?!

                                За 100км засичането е доста неточно, камо ли за 50
                                82л резервоар събира 100л, ако при наливането задната гума е малко по-високо.
                                Най-точно е да се сипе в туба, но не ми се занимава.
                                И защо да се набутвам, аз си карам. И не въртя напразно км, само за да засека, затова резултатите излизат бавно. Особено вече като е топло и повече съм със скутера или мотора.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X