Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газова уредба на Дизел?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Газова уредба на Дизел?!

    Обоснови се.Турбо е.

    Коментар


    • От: Газова уредба на Дизел?!

      За да не отиде газ в аспуха.
      Помогни си сам,за да могат и другите да ти помогнат.
      АСК Ален Мак

      Коментар


      • От: Газова уредба на Дизел?!

        Първоначално публикуван от Венци В Преглед на мнение
        Ако е атмосферен дизел може да пуснеш газта във филтъра,но за турбо по добре е да е след предпазния клапан на турбото.Изпитано е.
        Кой по точно предпазен клапан - уестгейта ли имаш предвид и как точно си го представяш, защото той е на топлия охлюв - след двигателя. Или нещо не съм разбрал?
        "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

        Коментар


        • От: Газова уредба на Дизел?!

          Нямам ЕГР, няма как да отиде.
          Но и да има, пак е невъзможно.
          А wastegate-а е на изпускателната страна на турбото и там няма как да стане, както е писал колегата по-горе.

          Коментар


          • От: Газова уредба на Дизел?!

            Иване, приложи някоя снимка как вкара газта - плочка, дросел, вентил за гума? И ключето на помпата къде е на стержена ли или ползваш някаква ел.схема за оборотите от генератора? Снимки сложи, снимки!
            "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

            Коментар


            • От: Газова уредба на Дизел?!

              Снимки като го завърша, че сега е все още плетеница.
              Газта на изхода на филтъра с щуцер за карбуратор от газаджиите.
              Ключето е стоп-машинка от мотор, закачено на помпата. Направих му закрепващата пластина, така че да може да се регулира момента на включване.

              Коментар


              • От: Газова уредба на Дизел?!


                Коментар


                • От: Газова уредба на Дизел?!

                  Не е нужен ограничител на оборотите. Неконтролирано развъртане може да стане само на свободна скорост. Достатъчно е да се пусне педала на газта и АГУ се изключва. Ограничителя ще реагира на 4000 оборота /примерно/, а ти ще реагираш веднага като усетиш, че двигателя увеличава оборотите си. Изпитано.

                  Коментар


                  • От: Газова уредба на Дизел?!

                    Не е ли по- добре да се използва изпарител за турбо и газта да се пуска непосредствено преди смукателните тръби?

                    Коментар


                    • От: Газова уредба на Дизел?!

                      Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                      Днес се хванах да монтирам газовото на джипа.
                      Уредбата е същата като на бензинов двигател, но газта се пуска по-малко. Има ключе на помпата, да пуска газ след 900об.
                      Вървенето се промени коренно - сякаш дойдоха още 50 коня. Звука се промени към по-твърд.
                      За малко да счупя двигателя - не съм закачил водата на изпарителя и като замръзне пуска много и двигателя полудява - започва да чука, трака и да детонира, не гасне от ключа.
                      Вкарвам газта веднага след филтъра.
                      Направих си датчик за температура, да пуска след като загрее до 50гр. Остава да измисля и ограничител на оборотите, да изключва на 4000 и съм готов.
                      Следват тестове и ще споделя резулатите.
                      Я кажи малко повече за този датчик за температурата. Ще може ли да видя цялата работа на живо ?
                      GSM 0877 08 99 19
                      Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

                      Коментар


                      • От: Газова уредба на Дизел?!

                        Първоначално публикуван от atanas05 Преглед на мнение
                        Не е ли по- добре да се използва изпарител за турбо и газта да се пуска непосредствено преди смукателните тръби?
                        Добре е при такива изказвания да се обосновем, нали
                        При бензиновите има значение къде се подава, за да не е прекалено интертна системата или да се намали опасността от взрив. Тук няма как да се получи, освен от много духащ всмукателен клапан.
                        Ако забележа инертност, първо ще сложа клапан да спира газта след втората степен, а след това ако има нужда ще мисля дали да променям входа на газта.
                        Този изпарител с успех може да работи и като "турбо изпарител", на капака му се завива щуцер, който се свързва с въздушния обем преди турбото.

                        Коментар


                        • От: Газова уредба на Дизел?!

                          Здравеите колеги , вчера успешно монтирах газова на Nissan primera 2.0d , дотук всичко OK как да постигна желаната ефективност , смисъл как да настроя испарителя ?

                          Коментар


                          • От: Газова уредба на Дизел?!

                            Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                            Добре е при такива изказвания да се обосновем, нали
                            При бензиновите има значение къде се подава, за да не е прекалено интертна системата или да се намали опасността от взрив. Тук няма как да се получи, освен от много духащ всмукателен клапан.
                            Ако забележа инертност, първо ще сложа клапан да спира газта след втората степен, а след това ако има нужда ще мисля дали да променям входа на газта.
                            Този изпарител с успех може да работи и като "турбо изпарител", на капака му се завива щуцер, който се свързва с въздушния обем преди турбото.
                            Не давам мнение, а питам. Изречението е с въпросителен накрая. Точно това ме интересуваше- опасност от взрив. Форда с АГУ го продадох и сега имам Дукато, но е с турбо и затова ме интересува как е по- добре да се монтира уредбата, че ми се върти нещо в главата. А и как ще е по- лесно за настройка, че с турбо до сега не съм се занимавал

                            Коментар


                            • От: Газова уредба на Дизел?!

                              Днес довърших уредбата и навъртях 30-на км.
                              Намалих газта, че ме притеснява голямото увеличение на мощността, да не строша двигателя.
                              Сега се движи доволно добре за 2т камионче, повече не му трябва. Ще покарам така, ще засека разход и ще споделя.
                              За градско почти няма да се ползва, т.к. датчика за Т включва когато стрелката стигне първата черта, а Диското в града рядко загрява дотолкова. На по-ниска Т не се произвеждат то този тип.
                              Атанас, не се заяждам, разискваме. И за мен това е нова материя.

                              Коментар


                              • От: Газова уредба на Дизел?!

                                Колега Ivan_J понеже знам че си с Диско 1 ме интересува къде си сложил бутилката и какъв обем е тя. Благодаря и успешни тестове.
                                идеите са навсякъде и даже не ги заключват

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X