Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газова уредба на Дизел?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Газова уредба на Дизел?!

    По ред причини бях замразил проекта, но отскоро го възобнових. Сега само свободното време е "препъни камъка". Има и промяна в автомобила. Сега е с турбо. Има ли нещо по-особено, което трябва да се има предвид при подаването на газова фракция? Идеята е да се подсигурят максимално правилните елементи, за да не се преправя много.
    По-горе колегата emm69 пише, че има някаква подробност - нека сподели.
    Приятели не се печелят - губят се завинаги.
    УМЪТ НЕ Е ЗА ВСЕКИ
    Времето е ценно, само ако не бързаш.
    0889623098

    Коментар


    • От: Газова уредба на Дизел?!

      Първоначално публикуван от ivotosod Преглед на мнение
      . Има и промяна в автомобила. Сега е с турбо. Има ли нещо по-особено, което трябва да се има предвид при подаването на газова фракция?
      По-горе колегата emm69 пише, че има някаква подробност - нека сподели.
      Подробностите са ,че като гръмне в колектора и ще отвори предния капак! Имаш: (колектор , интеркулер , турбина и пак всмукател) и всичко това пълно с газ! Пропан-бутана се възпламенява при 500 грдуса а турбините нощно време светят! Но засега не съм чул някои да е гръмнал. Предполагам ,че турнината е доста по студена от към всмукателния колектор! При бензиновите двигатели никога не се пуска газ преди турбото!
      Чакам да кажат Стефан и Ясен нещо по въпроса!

      Коментар


      • От: Газова уредба на Дизел?!

        Е, никога е голяма дума. Не казвам, че е правилно, но доста коли така си пътуват. Да напълниш такъв обем с горивна смес си е рисковано, но да очакваш, че ще се запали от температурата в турбината - наивно.

        А за домашно - от какво се нагрява влизащият в турбината въздух.

        Коментар


        • От: Газова уредба на Дизел?!

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Е, никога е голяма дума. Не казвам, че е правилно, но доста коли така си пътуват. Да напълниш такъв обем с горивна смес си е рисковано, но да очакваш, че ще се запали от температурата в турбината - наивно.

          А за домашно - от какво се нагрява влизащият в турбината въздух.
          Аз до сега не съм видял да подават газ преди турбината. Те и без турбина добре си кихат , а какво остава като прибавим и температура плюс някакво налягане. Едно време преди да измислят газовите инжекциони имаше спецялни изпарители за след турбината ама как са се управлявали незнам....

          Коментар


          • От: Газова уредба на Дизел?!

            Първоначално публикуван от superMAX Преглед на мнение
            Аз до сега не съм видял да подават газ преди турбината. Те и без турбина добре си кихат , а какво остава като прибавим и температура плюс някакво налягане. Едно време преди да измислят газовите инжекциони имаше спецялни изпарители за след турбината ама как са се управлявали незнам....
            Аз пък съм виждал - и докато не кихне, работи, а някои двигатели по принцип не са склонни към кихане.

            Специалните изпарители за след турбината са досущ като не-специалните, само че вместо дупки за референтно налягане има щутцер за референтно налягане, който се свързва с обема между турбината и дросела. Досущ по тази схема се прави и специален изпарител от неспециалния - с поставяне на щутцер и запушване на дупките. Това, когато нямаш +50-100 лева за изпарител с оригинален, но с нищо особен щутцер.

            Коментар


            • От: Газова уредба на Дизел?!

              Не съм специалист по турбо, но смятам, че самозапалване причинено от висока температура(при перката на въздуха) не е възможно. При добре загрял двигател и работеща турбина съвсем спокойно се пипа с ръка корпуса на турбината. По-точно участъка, където минава въздуха. Друго "доказателство" е наличието на маркучета, които излизат директно от корпуса и са свързани с помпата и др. клапани. Дори връзката от изхода на турбината към всмукателните колектори е гумен маркуч.
              Имам термометър, който смятам да монтирам на различни места по въздушния тракт и ще видим какви са резултатите.
              Приятели не се печелят - губят се завинаги.
              УМЪТ НЕ Е ЗА ВСЕКИ
              Времето е ценно, само ако не бързаш.
              0889623098

              Коментар


              • От: Газова уредба на Дизел?!

                Сетих се за още нещо, което ще попречи на самозапалването - при изпаряването пропан-бутана е студен и допълнително ще охлажда получената смес.
                Приятели не се печелят - губят се завинаги.
                УМЪТ НЕ Е ЗА ВСЕКИ
                Времето е ценно, само ако не бързаш.
                0889623098

                Коментар


                • От: Газова уредба на Дизел?!

                  Първоначално публикуван от ivotosod Преглед на мнение
                  Сетих се за още нещо, което ще попречи на самозапалването - при изпаряването пропан-бутана е студен и допълнително ще охлажда получената смес.
                  Няма да пречи. А интеркулерите са измислени не случайно.

                  Коментар


                  • От: Газова уредба на Дизел?!

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Няма да пречи. А интеркулерите са измислени не случайно.
                    Няма да пречи на самозапалването ли?
                    Приятели не се печелят - губят се завинаги.
                    УМЪТ НЕ Е ЗА ВСЕКИ
                    Времето е ценно, само ако не бързаш.
                    0889623098

                    Коментар


                    • От: Газова уредба на Дизел?!

                      да, няма да пречи.

                      Коментар


                      • От: Газова уредба на Дизел?!

                        1. Да смятм ли, че най-доброто място за смесване на въздуха с изпарената газ е входа на всмукателния колектор?
                        2. Какви са възможните причини за самовзривяване ако се направи смесването преди турбината?
                        Приятели не се печелят - губят се завинаги.
                        УМЪТ НЕ Е ЗА ВСЕКИ
                        Времето е ценно, само ако не бързаш.
                        0889623098

                        Коментар


                        • От: Газова уредба на Дизел?!

                          Като газифицираш дизел, трябва да вкараш газ 20-30% от нормалното количество газ спрямо въздуха. При това положение, сместа ще е трудна за запалване и със искра, а в дизела има малко източници на искри - евентуално, ама с много условности, EGR-системата да вкара нещо тлеещо. Ама това не го вярвам.

                          Ако имаш интеркулер, по-удачно място за вкарване на газ е преди турбината. Газта от изпарителя всъщност излиза нагрята до температурата на двигателя и няма лошо и тя да мине през кулера. Ако нямаш - всичко зависи от това, какъв изпарител имаш, дали за турбо или за атмосферен двигател. Както по-напред писах, единият лесно се преобразува в другия вид.

                          В случая, когато подаваш газ преди турбината, ще имаш малко закъснение при включването и изключването на изпарителя. Не мога да преценя, дали ще е осезаем, но едва ли.

                          Коментар


                          • От: Газова уредба на Дизел?!

                            Изпарителят ми е с резба, където може да се навие щутцер за референтното налягане. Така че не е проблем да включа газта точно преди всмукателния колектор. Друга причина да се включа там е наличието на 3бр. клапани(поне двата са с мембрани), за които не съм сигурен дали ще издържат на съприкосновението с пропан-бутана. Нямам интеркулер. Мисля в бъдеще да имплантирам, но не е сигурно. Намерих начин да се изработи смесител, който да пасне на фланеца на всмукателния колектор. Така, остава само един проблем, за да задвижа монтажа - къде да монтирам бутилката. Не искам да е в купето, понеже и без нея няма място за по-голям сак. Размера на бутилката е D=200мм, L=600мм. Още не съм я взел. Първо трябва да реша къде да я сложа. Както казах и преди, само времето ми е малко, но полека-лека ще стане.

                            Ако някой има идеи може да сподели.
                            Приятели не се печелят - губят се завинаги.
                            УМЪТ НЕ Е ЗА ВСЕКИ
                            Времето е ценно, само ако не бързаш.
                            0889623098

                            Коментар


                            • От: Газова уредба на Дизел?!

                              Нищо им няма на мембраните, но за другото - ти си знаеш. Каква е тая чудесия, че не можеш да намериш място за такава малка газова бутилка?

                              Коментар


                              • От: Газова уредба на Дизел?!

                                Извинявам се, че така се намесвам в темата, но как би се отразило монтирането на газово на 2,5 TD на VM с оглед на склонността му към прегряване? Иначе двигателя механично е много здрав и дуракоустойчив... Подаването на газ в горивната смес променя ли температурата на горене (до колкото знам на нафтата е по-ниска)..?!! Ще се наложи ли преработка на охладителната система (монтиране на ел. перка на мястото на виското и ел. помпа за принудително охлаждане след изгасяне на двигателя, примерно)...?!! Благодаря за отговорите предварително..

                                П.П. Какво се случва с температурата на маслото? Наблюдават ли се промени до степен на прегряване и губене на смазочните свойства?

                                Поздрави
                                Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 28-04-11, 12:03.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X