Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Каране при зимни условия с автоматик

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Каране при зимни условия с автоматик

    Първоначално публикуван от Margheritta Преглед на мнение
    Със сигурност има блокаж на диференциала, ама не знам как се изключва!
    Говорех не за блокажа на диференциала (той на Паджеро май не може да се изключва ръчно), а за блокаж на раздатъчната кутия (на раздатъчни кутии тип SuperSelect).
    Ама ако никъде по колата не пише SuperSelect, това не го мислиш, а просто включваш 4х4, бавни и първа предавка.

    Коментар


    • #62
      От: Каране при зимни условия с автоматик

      На Паджеро ако има блокаж на задния, се вкл/изкл ръчно - с копче. А SuperSelect го пише на таблото, както и лампичките - жълта на заден диф, жълта на междуосов. Тези без блокажи нямат лампички, а е в бяло оцветено на таблото съответното - заден диф или междуосовия.

      п.п. А за спускане по наклон по-добре на заден мост, да ти държи колата права, ама си зависи и от наклона де.
      Последно редактирано от Вива ViRuS4eto; 03-12-12, 16:31. Причина: п.п.
      The Flat Earth Society has members all around the globe.

      Коментар


      • #63
        От: Каране при зимни условия с автоматик

        Първоначално публикуван от Liebherr4eto Преглед на мнение
        На Паджеро ако има блокаж на задния, се вкл/изкл ръчно - с копче. А SuperSelect го пише на таблото, както и лампичките - жълта на заден диф, жълта на междуосов. Тези без блокажи нямат лампички, а е в бяло оцветено на таблото съответното - заден диф или междуосовия.

        п.п. А за спускане по наклон по-добре на заден мост, да ти държи колата права, ама си зависи и от наклона де.
        Не бих казал че при сняг и лед е наи удачен заден мост . Защо задните колелета бутат а предните запират , и какво става задницата се опитва да те изпревари , личен опит .

        Коментар


        • #64
          От: Каране при зимни условия с автоматик

          Първоначално публикуван от Nadu Преглед на мнение
          Не бих казал че при сняг и лед е наи удачен заден мост . Защо задните колелета бутат а предните запират , и какво става задницата се опитва да те изпревари , личен опит .
          Не знам как е на лед, но вчера в дъжда си правихме със сина ми експерименти на Люлин по пътя от Манастира вдясно (щяхме да се обърнем при опит да излезнем от коловозите ), както и по Бонсовите поляни. На спускане само на задно ама моментално завърта в калта задницата по посока на наклона и си е гоУемо шубе за лаици като мен, особено ако има и страничен към някое деренце На първа бавна директно тръгва да се пързаля настрани - пак в дерето, пък втора бавна на мойто му идва доста бърза...
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • #65
            От: Каране при зимни условия с автоматик

            Първоначално публикуван от Liebherr4eto Преглед на мнение
            п.п. А за спускане по наклон по-добре на заден мост, да ти държи колата права, ама си зависи и от наклона де.
            Масова заблуда. Ама сама ще видиш де.

            Коментар


            • #66
              От: Каране при зимни условия с автоматик

              Първоначално публикуван от Margheritta Преглед на мнение
              Със сигурност има блокаж на диференциала, ама не знам как се изключва!

              Ами някои от съседите имат Mitsubishi, ама са с Outlander-и и то не е същото, дори и да се опитат да ми покажат.
              Снимай баира! Напиши какъв модел е Паджерото и ще се намерят поне десетина които да ти кажат как да включиш и изключиш каквото и да било.
              @Марто (Мартин Христов)
              Позволи ми да съм пробвал абсолютно всичко. Гумите ми са goodyear wrangler ultra grip с около 7-8 мм., допълнително нарязани.
              При мен баира е такъв че на 1ва бавна не можеш да го изкачиш при сняг и лед. По някое време по средата тежестта на камиона те дърпа надолу защото пъплиш с много бавна скорост. Изкачвам го на 2ра бавна с много газ и засилка.
              Отделно от това пътят е еднолентов и от едната страна е дере. Кефи.
              Специално пък с твоя Гранд знаеш ли кога на 1 ва бавна скорост ще превъртиш 5 литров двигател стъпал върху лед при този наклон?
              Не забравяте че при спускане блокажите не играят, ако е включен твърд блокаж може и да пречи ако си ограничен от една лента само.
              Sent from my Nokia s fenerche

              Коментар


              • #67
                От: Каране при зимни условия с автоматик

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Масова заблуда. Ама сама ще видиш де.
                На нашия баир помага, никога неизчиствана от сняг улица, голямо изкачване/спускане. Поледица, с аудито с предно на изкачване се извъртя, давам му аз газ на 2-ра нагоре, то спира и обръща с носа надолу. Миналата зима с Пажерото, същия баир - на задно, на спускане - екстра, на 4х4 почва да шава. На изкачване, 2-ра и газ. Само на SuperSelect, без твърдо 4х4, без блокажи и т.н. Личен опит.
                The Flat Earth Society has members all around the globe.

                Коментар


                • #68
                  От: Каране при зимни условия с автоматик

                  Първоначално публикуван от Liebherr4eto Преглед на мнение
                  На нашия баир помага, никога неизчиствана от сняг улица, голямо изкачване/спускане. Поледица, с аудито с предно на изкачване се извъртя, давам му аз газ на 2-ра нагоре, то спира и обръща с носа надолу. Миналата зима с Пажерото, същия баир - на задно, на спускане - екстра, на 4х4 почва да шава. На изкачване, 2-ра и газ. Само на SuperSelect, без твърдо 4х4, без блокажи и т.н. Личен опит.
                  С личния опит не споря. Ама ето ти джокер: защо предните спирачки са около 4 пъти по-мощни от задните и винаги се настройват да блокират първи?

                  Коментар


                  • #69
                    От: Каране при зимни условия с автоматик

                    Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                    По принцип сте прави, ама само по принцип... Минималната скорост на круиз контрола е обвързана с оборотите на мотора - контролира се от датчик който мери единствено обороти в минута, а не физическата скорост на автомобила! От там и твърдението, че му трябват 60 км/ч става леко невярно! Трябват му оборотите на двигателя когато се движи на 2-ра "бързи" с 60 км/ч... Сега остана да разберем колко са оборотите на 1-ва "бавна" по време на спускане по стръмен наклон, за да проверим кое от двете твърдения е вярно, защото никой не е мислил, че криуз контрола някой ще го ползва когато кара на "бавни"..?!! Колко според вас са оборотите на мотора на 2-ра "бавни" когато изкачва много стъмен баир и по-малко ли са те от оборотите на мотора, когато колта се движи с 60 км/ч по магистралата (за справка - Гранда пере със 180 км/ч по равното с 3000 об/мин от 5000 възможни)..?!! Аз съм написал КОНТРОЛ НА ОБОРОТИТЕ, ако не сте забелязали, а не КОНТРОЛ НА СКОРОСТТА - това във случая го правят раздатката и скоростната кутия с които круиз контрола няма общо.... Ограничението не е физическо - в смисъл, че наличните системи не могат да го поддържат и под тези нива. Ограничението е наложено с оглед на безопасността на движението - малко е кофти някоя баба да се влачи с 20 км/ч (примерно) по магистралата...
                    Грешиш изцяло за принципа на работа на круиз контрола Всъщност той се интересува предимно от километража, независимо дали е с жило, датчиците за абс и т.н. Оттам насетне подава или отнема газ, или превключва предавка в зависимост от зададен параметър. Досега не съм видял круиз контрол, сработващ под 40 км/ч. и няма каквото и да е приложение към ситуацията, описана от девойката.
                    Случайно карам същата кола автоматик и при подобни ситуации използвам първа бърза или бавна и малко спирачки, в зависимост от терена и наклона. Досега не ми се е случвало да не мога да я овладея. АБС в много случаи помага, но в много пречи. Блокажът в задния диф се изключва със същото копче, с което се включва.
                    Виве, слизането само на задно по лед е добър начин да слезеш с теглича напред.
                    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                    Коментар


                    • #70
                      От: Каране при зимни условия с автоматик

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      С личния опит не споря. Ама ето ти джокер: защо предните спирачки са около 4 пъти по-мощни от задните и винаги се настройват да блокират първи?
                      А защо на лед спирачки избягваш да пипаш и абс-а в калта не помага?
                      The Flat Earth Society has members all around the globe.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Каране при зимни условия с автоматик

                        Не знам, аз не избягвам да ползвам спирачки на лед. А АБС гледам да изключа, преди да се кача на колата.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Каране при зимни условия с автоматик

                          Първоначално публикуван от Liebherr4eto Преглед на мнение
                          А защо на лед спирачки избягваш да пипаш и абс-а в калта не помага?
                          Ами пробвай с АБС на лед - почва едно яко бръмчене, не стандартното щрака-рита, направо се побърква системата (говоря за кола без ESP, TCS и т.н., само с ABS) и изобщо оставаш без спирачки - дори не можеш да се пързулнеш качествено. Върти си колелата и си ускорява както си иска.
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • #73
                            От: Каране при зимни условия с автоматик

                            Изобщо не мога да зацепя защо вмъкнахте в темата круиз контрола?
                            Спускаш се и си включил на първа бавна круиза. И какво?
                            Да речем че работи според оборотите и може да работи при много ниски скорости.Спускаш се и колелото приплъзва. Какво ще направи круиза?
                            Sent from my Nokia s fenerche

                            Коментар


                            • #74
                              От: Каране при зимни условия с автоматик

                              Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                              Изобщо не мога да зацепя защо вмъкнахте в темата круиз контрола?
                              Спускаш се и си включил на първа бавна круиза. И какво?
                              Да речем че работи според оборотите и може да работи при много ниски скорости.Спускаш се и колелото приплъзва. Какво ще направи круиза?
                              Някакво чудо ще направи - ще подейства като интардер/ретардер с мУторна спирачка ще предпази от приплъзване... Само дето откъде да знаеш каква точно скорост трябва да му зададеш, за да не приплъзне - ей тези изчисления не са ми ясни как ще станат. Сигурно взимаш проба от гняста, покрила пътя и я пъхаш в ECU-то, задаваш наклона в градуси и кривините на пътя, то анализира и определя параметрите на не-при-плъзването.
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар


                              • #75
                                От: Каране при зимни условия с автоматик

                                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                                Ами пробвай с АБС на лед - почва едно яко бръмчене, не стандартното щрака-рита, направо се побърква системата (говоря за кола без ESP, TCS и т.н., само с ABS) и изобщо оставаш без спирачки - дори не можеш да се пързулнеш качествено. Върти си колелата и си ускорява както си иска.
                                Карам кола с АБС от 5г.
                                Преди това карах кола само със задно. Живея от 10г. на място, дето снегорин не се е качвал, откак е вилна зона. За 800 метра денивелация 100 и нещо метра. Досега никой от никъде не ме е вадил, всекидневно се придвижвам с колата до София и обратно. Като Ви чета, се чудя как ли съм се оправяла.
                                The Flat Earth Society has members all around the globe.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X