Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Каране при зимни условия с автоматик

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Каране при зимни условия с автоматик

    Първоначално публикуван от Margheritta Преглед на мнение
    Разгледах джипа, ама не видях нещо за круиз контрол. Може впоследствие и да се наложи да си сложа надпис NO INDIANS, но на този етап не открих такъв копчалък ....
    Едно копче, вляво на таблото за включване и един лост под този на мигачите за управление
    Нафтовите печки от марката, невинаги имат круиз-контрол.
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • От: Каране при зимни условия с автоматик

      Да кажа и аз за круиз контрола щото в един друг форум преди две години пак имаше такава полемика.
      За мен Марто е абсолютно прав. Круиз контрола следи и поддържа ОБОРОТИТЕ на двигателя запаметени при съответната скорост. Две коли Митсубиши съм имал с круиз контрол и двете "включваха" от 2000 оборота нагоре независимо на каква предавка и с каква скорост си. Ръчни скорости
      Сега, при автоматиците и при съвременните "адаптивни круиз контроли" /чувал съм, но не съм виждал/ може да сменят предавки и да поддържат СКОРОСТ, а не обороти, но не съм запознат.
      сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
      dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

      Коментар


      • От: Каране при зимни условия с автоматик

        Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
        Това удебеленото при спускане на скорост не е вярно. Поради конструкцията на отворения диференциал (един кардан към 2 движещи колелета) не е възможно само едното колело да превърти при спускане. Ако едното колело спре да се върти, другото трябва да се върти два пъти по-бързо, за да се запази скоростта на въртене на кардана. Иначе казано: Ако едното колело се опита да спре, другото ще се опита да засили и така се балансират и се въртят и двете колелета еднакво...
        То през цялото време на работа диференциала редува колелетата. Ако едното приплъзне точно на него дифа ще предаде цялото движение - щот така му е по- гот.
        Но като цяло при моторна спирачка и 4 по 4 имаш 2 колела(едно предно и едно задно), които спират автомобила, независимо как и колко често дифа ги върти ляво- дясно.
        Затова аз предпочитам да обирам леко спирачката за да включа всичките 4 в процеса.
        Sent from my Nokia s fenerche

        Коментар


        • От: Каране при зимни условия с автоматик

          Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
          .
          Затова аз предпочитам да обирам леко спирачката за да включа всичките 4 в процеса.
          Така е!
          Едно време с Жигулата като видехме зор опъвахме леко ръчната спирачка при тръгване.
          Тя много лесно превърташе "задницата". Затова има лаф: "Който се е справял с Жигула зимно време с едни гуми за всички сезони, няма проблеми със сегашните коли и гуми".
          сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
          dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

          Коментар


          • От: Каране при зимни условия с автоматик

            Нещо набедихте диференциала да прави неща, дето не ги умее и не са му работа. Редувал колелата, спирал само с едното - отивайте да четете. Сериозно.

            Коментар


            • От: Каране при зимни условия с автоматик

              Първоначално публикуван от vento5 Преглед на мнение
              Всеки силно хлъзгав терен (за спускане иде реч и за терен на който не можеш да спреш от хлъзгавост) си има една определена скорост(индивидуална за конкретния автомобил/гуми) под която, ако опиташ да спускаш колата почва да се пързаля. Колкото е по-хлъзгаво/наклона по-голям толкова тя е по-висока. Въпрос на опит е да "налучкаш" да си малко над тая гранична скорост "начало на пързаляне".
              Аз лично съм се "подхлъзвал" на първа бърза при лед и наклон и се наложи се да мина на втора(иде реч за ръчни скорости 3,4 дизел с поведение на трактор). Разбира се това нищо не значи. Моите бързи може да са съпоставими като скорост на нечий бавни и така да изпадаме в заблуда. Та всяка кола си е индивидуална и генерализирането май не върши работа.
              Може би най-смисленото мнение което прочетох.Та и всяка кола има инструкции за употреба ,които не е лошо да се четат . Моята книжка е дебела като корана , но пък пише почти всичко .
              Виден столичен ихтиолог

              Коментар


              • От: Каране при зимни условия с автоматик

                Аз пък призовавам колежката след като хубаво си разгледа джипа от всички страни и отвътре, да го наснима, че да разгадаем наличните опции, тракшъни, блокажи и що за джип е то аджеба. Може и наклона да снима.
                The Flat Earth Society has members all around the globe.

                Коментар


                • От: Каране при зимни условия с автоматик

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Нещо набедихте диференциала да прави неща, дето не ги умее и не са му работа. Редувал колелата, спирал само с едното - отивайте да четете. Сериозно.
                  Отворен диф върти само едно колело- по- малко натовареното. Заради микропрофила на пътя и завоите работи ту едното - ту другото. Не съм казал че ги сменя стриктно по някаква схема или честота.
                  Sent from my Nokia s fenerche

                  Коментар


                  • От: Каране при зимни условия с автоматик

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Нещо набедихте диференциала да прави неща, дето не ги умее и не са му работа. Редувал колелата, спирал само с едното - отивайте да четете. Сериозно.
                    Чели сме, ама сме и пробвали. На заледен път диференциал без блокаж прави каквото си иска /каквото му е най-удобно/.
                    Може би не е обяснено по най-разбираемия начин.
                    сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                    dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                    Коментар


                    • От: Каране при зимни условия с автоматик

                      Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                      Отворен диф върти само едно колело- по- малко натовареното. Заради микропрофила на пътя и завоите работи ту едното - ту другото. Не съм казал че ги сменя стриктно по някаква схема или честота.
                      Ами не. Върти двете с еднакъв момент. Или спира, пак с еднакъв момент. Това, че едното буксува, не променя картинката - то пак действа на пътя с някаква сила. Точно с такава действа и другото, даже и да може с повече.

                      Прочее, затова е и блокажът - да даде на всяко колело възможност да действа на пътя колкото може, независимо от другите.

                      Коментар


                      • От: Каране при зимни условия с автоматик

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Ами не. Върти двете с еднакъв момент. Или спира, пак с еднакъв момент. Това, че едното буксува, не променя картинката - то пак действа на пътя с някаква сила. Точно с такава действа и другото, даже и да може с повече.

                        Прочее, затова е и блокажът - да даде на всяко колело възможност да действа на пътя колкото може, независимо от другите.
                        Цък. Ако вдигнеш задницата във въздуха и хипотетично силите на триене във възлите е равна ти се струва че въртят заедно, но в някаква малка част от време дифа бута едното колело, то започва да се бори с допълнителни сили на триене и центробежната и тогава нашия приятел подпира другото.
                        Ако минеш в/у "легнал полицай" само с едната гума -коя гума тегли колата? Тази която е на асфалта.
                        Ако едната гума попадне във вдлъбнатина? Тази във вдлъбнатината но само докато е в ниското.
                        Sent from my Nokia s fenerche

                        Коментар


                        • От: Каране при зимни условия с автоматик

                          Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                          Ако минеш в/у "легнал полицай" само с едната гума -коя гума тегли колата? Тази която е на асфалта.
                          Ако едната гума попадне във вдлъбнатина? Тази във вдлъбнатината но само докато е в ниското.
                          И в двата случая - и двете.

                          Коментар


                          • От: Каране при зимни условия с автоматик

                            При всяка дупка щяхме да чупим зъби на диференциали.
                            Sent from my Nokia s fenerche

                            Коментар


                            • От: Каране при зимни условия с автоматик

                              ОК, намери някоя от 100-те лекции по диференциали във Форума, тази тема е за друго.

                              Коментар


                              • От: Каране при зимни условия с автоматик

                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                                ОК, намери някоя от 100-те лекции по диференциали във Форума, тази тема е за друго.
                                Радо е прав(не за дупките и легналите полицаи, а по принцип). Преговори си основния недостатък на ръчната спирачка монтирана на кардана(както е в УАЗ) и ще го разбереш.
                                И не само това, виждал съм дори случаи, когато заради действието на диференциала, колелото с малко сцепление да се върти в обратна на движението посока. Затова е по-добре да се ползва блокаж ако има.
                                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X