Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Топъл експедиционен Душ - Невероятно !

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Топъл експедиционен Душ - Невероятно !

    Само изчакай. Вече има желаещи да се пробват.
    Можем да обявим награда за първият направил сполучливо копие.
    Например пакет сапуни "ТЕО"

    Така де, няма само китайците да крадат патенти

    Коментар


    • #17
      До: Топъл експедиционен Душ - Невероятно !

      И все пак,си мисля,че няма да е лошо да се знае и цената,пък нека всеки сам си прецени дали му е скъпо или не.
      Който мисли за последствията, не може да бъде храбър!
      Nissan Terano 2 2.7TDI 2001г. Дълга база

      Коментар


      • #18
        До: Топъл експедиционен Душ - Невероятно !

        Страхоно приспособление.
        Тоя Станко кво ли няма в джипа си?
        Върти ми се идея "направи си сам".... и ще се прбвам.
        О899 2б2 1З2

        Коментар


        • #19
          До: Топъл експедиционен Душ - Невероятно !

          Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
          А така,я аз да питам в тая топла тема.

          По всяка кирлива лодка го имаме това,има си крьг на охлаждането на мотора който е вьрзан кьм бойлера на лодката и работи ли мотора има топла / гореща / вода.Принципа е сьщия,само дето топли водата в бойлера,а не излиза веднага от душа.

          А познайте кьде ме сьрби?НЯМА ПАРНО бе,парно няма.За чий ми е тая топла вода като трьгна от Калифорния за Канада???Водата става гореща за около час брьмчене,около 50 литра вода ма няма парно.Никой не се е сетил,че ще брьмчим десетина дни и през това време може да се грее лодката както се грее водата в бойлера.

          Та вьпроса е / отиде си убавата тема,ако трябва я делим веднага / продават ли се радиатори за парно с малко вентилаторче / и без става,аз ще му вьржа / там кьдето се продава това бойлерче???Нещо което да му забия единия маркуч в мотора,да го напьлне с вода или антифриз и за му затворя крьга та като работи мотора да минава през тоя радиатор,а зад него вентилатор да обдухва.С 2 прости думи преносимо парно от кола,да си го разнасям в раница по лодките който пьтуват на студено.Вода топла колкото искаш ма няма как да я карам тая лодка с боси крака в леген с топла вода,парно си трябва.



          Сори за ОФФа,но ако има нещо подобно ще ми трябва именцето му или модела.Ако няма.................монавам на вариянта НАПРАВИ СИ САМ,че ми писна от студени лодки с работещ мотор.
          АААА и да е макс 150$,че ако е над това и сам ще си го направя.Айде 200 да е,но не повече.
          Взимаш допълнителното парно от някой пътнически бус и си ок.
          Единственото сигурно нещо е, че нищо не е сигурно.

          Коментар


          • #20
            До: Топъл експедиционен Душ - Невероятно !

            Добре де, имам тръби. Има къде да ги запоят със сребърен припой, ще трябва да платим нещо. Някой има ли една торба фин пясък и да видим каква макара за навиването трябва да се направи.
            Хм. Светлия отвор на тръбите които имам е 10 мм. Няма ли да объркаме пък охлаждането на мотора ...

            Коментар


            • #21
              До: Топъл експедиционен Душ - Невероятно !

              Според мен ще е лесно да се затвори в кутия едно радиаторче за парно.
              OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

              Коментар


              • #22
                До: Топъл експедиционен Душ - Невероятно !

                Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                Добре де, имам тръби. Има къде да ги запоят със сребърен припой, ще трябва да платим нещо. Някой има ли една торба фин пясък и да видим каква макара за навиването трябва да се направи.
                При мен се мотат,една-две кофи кварцов пясък,фин е,ма му забравих точната едрина (за песъкоструя го купувах).Ако върши работа мога да услужа.Тази джажа от месинг може ли да се изработи?
                Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                Коментар


                • #23
                  До: Топъл експедиционен Душ - Невероятно !

                  Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                  Добре де, имам тръби. Има къде да ги запоят със сребърен припой, ще трябва да платим нещо. Някой има ли една торба фин пясък и да видим каква макара за навиването трябва да се направи.
                  Що ще плащаш, с пари всеки може!
                  Звънкаш и се домъкваш. Гънеме, режеме заваряваме и пием БИРИ. Може пиенето на бири да не е в края на мероприятието...примерно!
                  Ferrum dum ignis candet cudendum est.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Топъл експедиционен Душ - Невероятно !

                    Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
                    При мен се мотат,една-две кофи кварцов пясък,фин е,ма му забравих точната едрина (за песъкоструя го купувах).Ако върши работа мога да услужа.Тази джажа от месинг може ли да се изработи?
                    И аз имам толкова, ако не ви стигне свиркате ....пък и магазина в Кривина сигурно има още тонове
                    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                    Коментар


                    • #25
                      До: Топъл експедиционен Душ - Невероятно !

                      Няма ли да е по-удачен монтаж към тръбите на охлаждащата система през тройници с кранчета? Врътваш кранчетата, изолираш го и си караш и зиме и лете, като почустваш нужда от душ, врътваш ги на другата страна и си го ползваш.

                      Аз с Диското съм прецакан(Станко да не чете )... то на празен ход не загрява, а изстива
                      Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Топъл експедиционен Душ - Невероятно !

                        Първоначално публикуван от Тодор (Zaarin) Преглед на мнение
                        Няма ли да е по-удачен монтаж към тръбите на охлаждащата система през тройници с кранчета? Врътваш кранчетата, изолираш го и си караш и зиме и лете, като почустваш нужда от душ, врътваш ги на другата страна и си го ползваш.

                        Аз с Диското съм прецакан(Станко да не чете )... то на празен ход не загрява, а изстива
                        Вкарай топлообменника в ауспуха, на колекторите винаги е горещо
                        направо може да си спретнеш пароструйка
                        DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                        Skype: pach_bs

                        Коментар


                        • #27
                          До: Топъл експедиционен Душ - Невероятно !

                          Първоначално публикуван от PACH - Иван Тодоров Преглед на мнение
                          Вкарай топлообменника в ауспуха, на колекторите винаги е горещо
                          направо може да си спретнеш пароструйка
                          Ха това е принципа на утилизационните котли по корабите.
                          Николай Папазов

                          Коментар


                          • #28
                            До: Топъл експедиционен Душ - Невероятно !

                            Значи, за тройниците с кранчетата, годините проби и грешки показаха, че най-правилното решение са нормални водопроводни сферични. Просто да не са най-окаяните турскокитайски ментета. Има и разни всякакви по-малки, но понеже минават за лабораторни, парите стават безобразни.
                            Според снимките, за мене цилиндърът е по-скоро само монтажен детайл. Значи трябва да е какъв да е изолатор, който няма да пукне веднага на това място. Ама пустото, като гледам, тръбичките са бая по-дебели от моите десетки ...(((
                            И май верно се омитаме някъде при ауспуха. На разни японски коли парното е там, и на някакви фиати. Обаче не знам на кои. Така идва веднага, със запалването на мотора, не се чака да се стопли. Да го ..., от години ми виси и тая несвършена работа.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Топъл експедиционен Душ - Невероятно !

                              Първоначално публикуван от Тодор (Zaarin) Преглед на мнение
                              Няма ли да е по-удачен монтаж към тръбите на охлаждащата система през тройници с кранчета? Врътваш кранчетата, изолираш го и си караш и зиме и лете, като почустваш нужда от душ, врътваш ги на другата страна и си го ползваш.

                              Аз с Диското съм прецакан(Станко да не чете )... то на празен ход не загрява, а изстива
                              Такъв е замисъла.
                              С кранчета и тройници, а джаджата си стои перманентно закрепена под капака.

                              Тошко, ти на това прецакване ли му викаш ?
                              Питай Станко дали има къде да го сложи на "Панчаревото"
                              Защо мислиш експериментираме на Тойотата, на нея се монтира точно за 5 мин.

                              Коментар


                              • #30
                                До: Топъл експедиционен Душ - Невероятно !

                                Вместо да се мъчите с медни тръби опитайте с гъвкава неръждаема тръба

                                Поема всякаква геометрия и поради гофрираната си повърхност и тънката си стена осигурява много добър топлообмен. Работи се изключително лесно и то на ръка!


                                Само да се внимава чие производство е, че някои от тях са тънки като вестникарска хартия и се чупят при второто огъване.
                                ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X