Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вебасто термо топ бензин??

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Вебасто термо топ бензин??

    Здравейте.Купих кола,кояти монтирана въпросната печка ,но не работи!В смисъл като натисна бутона за включване не се случва нищо.Ходих при официалния вносител (РЕЯ) и ми направих диагностика,оказаха се две неща
    1 не работи помпичката за вода.
    2 не работи турбинката която подава въздух за горенето.
    Добрата новина в случая е че управлението е здраво,но лошата е че ми искат 600лв за ремонт.Ако някой може да ми помогне с инфо за двата елемента ще съм много благодарен,имам в предвид може ли да се търсят втора употреба и къде и дали може да се намерят по евтино.
    Поздрави.

  • #2
    От: Вебасто термо топ бензин??

    Качи снимки да видя кой точно модел на термо топ е !Или ми ги изпрати на gunov@abv.bg
    Имам някой части ,но трябва да уточним модела !

    Коментар


    • #3
      От: Вебасто термо топ бензин??

      Ами на печката пише termo top c 5kw бензин имам и документи за нея ей са отивам да ги взема

      Коментар


      • #4
        От: Вебасто термо топ бензин??

        Ето го моделът.термо топ c пише на табелката.



        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1010319.jpg
Прегледи:1
Размер:139.4 КБ
ID:5330999Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1010320.jpg
Прегледи:1
Размер:111.8 КБ
ID:5331000Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1010321.jpg
Прегледи:1
Размер:127.7 КБ
ID:5331001Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1010324.jpg
Прегледи:1
Размер:83.8 КБ
ID:5331002Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1010325.jpg
Прегледи:1
Размер:78.4 КБ
ID:5331003

        Коментар


        • #5
          От: Вебасто термо топ бензин??

          За жалост частите са скъпички:http://www.ebay.co.uk/itm/EBERSPACHE...item2c615cce83

          http://www.ebay.co.uk/itm/12-volt-eb...item4cfca49119

          Коментар


          • #6
            От: Вебасто термо топ бензин??

            Циркулационната помпа показана и в двата линка в предишния пост е по-поносима откъм цена, но в конкретния случай се налага да се смени и нагнетателната помпа за въздуха, а тя е почти двойно по скъпа. Все пак и двете помпи могат да се закупят от ebay.co.uk за около 150 паунда (изпращача е в Турция и ще пристигнат бързо), което пак е почти наполовина от цената им в РЕЯ МП, но пък там получаваш гаранция за вложените части и труд. Ремонт и на двете помпи е почти сигурна загуба на време. Втората употреба ще доведе до несигурен и краткотраен успех.
            My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

            Коментар


            • #7
              От: Вебасто термо топ бензин??

              нагнетателната помпа за въздуха,е имам !

              Коментар


              • #8
                От: Вебасто термо топ бензин??

                Ако е нова кажи цена, че един мой приятел също е зорлия. Ако пък не е нова може автора на темата да прояви интерес.
                My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                Коментар


                • #9
                  От: Вебасто термо топ бензин??

                  Значи след разглобяване на печката стигнах до следното заключение.Водната помпа е тотално зле,но пък вече имам нова на добра цена,взех я за 190лв.А нагнетателната турбинка не е много добре,но я закрепих да работи за сега(с Жоро сме се разбрали и ще взема неговата турбинка).Тая джажа има голям аксиален луфт и в едно положение опира долу в корпуса,но изтеглих малко винтелаторната част малко на горе и за сега работи.Идеята ми е да запали печката за да видя как работи и след това ще реша проблема с нея.Както и да е!Печката вече на колата ама не пали Дайте идеи!!!Като я пусна тръгват водната помпичка и турбината,но нищо след това не се случваВърти известно време и след това спира.ПО-принцип в понеделник имам час за диагностика,но приемам предложения всякакви....
                  Поздрави
                  ПС Забравих да спомена че така купих колата и не знам какво е положението с печката и за това се лутам

                  Коментар


                  • #10
                    От: Вебасто термо топ бензин??

                    Първоначално публикуван от fox1981 Преглед на мнение
                    Значи след разглобяване на печката стигнах до следното заключение.Водната помпа е тотално зле,но пък вече имам нова на добра цена,взех я за 190лв.А нагнетателната турбинка не е много добре,но я закрепих да работи за сега(с Жоро сме се разбрали и ще взема неговата турбинка).Тая джажа има голям аксиален луфт и в едно положение опира долу в корпуса,но изтеглих малко винтелаторната част малко на горе и за сега работи.Идеята ми е да запали печката за да видя как работи и след това ще реша проблема с нея.Както и да е!Печката вече на колата ама не пали Дайте идеи!!!Като я пусна тръгват водната помпичка и турбината,но нищо след това не се случваВърти известно време и след това спира.ПО-принцип в понеделник имам час за диагностика,но приемам предложения всякакви....
                    Поздрави
                    ПС Забравих да спомена че така купих колата и не знам какво е положението с печката и за това се лутам
                    Остават още две неща да се тестват !Подкачващата горивна помпа -и свеща за запалване /тя работи в два режима като запалителна свещ и след това минава в режим сензор на пламъка / Управлението така е направено че преди да започне да функционира тества всички компоненти !

                    Коментар


                    • #11
                      От: Вебасто термо топ бензин??

                      Ами може свещта да не работи. Но ако търсиш свещ я търси от вносители на свещи, а не от представител за печката. Аз така постъпих. А иначе и аз имах подобна дилема. Може да ти е интересно да прочетеш Това.
                      Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                      тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Вебасто термо топ бензин??

                        свеща за запалване /тя работи в два режима като запалителна свещ и след това минава в режим сензор на пламъка /Натиснете снимката за да я уголемите

Име:$(KGrHqR,!l!E64oy61-gBO7IC9vlYg~~60_12.JPG
Прегледи:2
Размер:74.1 КБ
ID:5333756

                        Коментар


                        • #13
                          От: Вебасто термо топ бензин??

                          Тази свещ като при дизелите нагревател ли е?Мога ли да и премеря съпротивлението?Също така ме интересува трябва ли да чувам дозиращата помпа,когато включа печката и тръгнат водната помпа и турбинката за въздух?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Вебасто термо топ бензин??

                            Първоначално публикуван от fox1981 Преглед на мнение
                            Тази свещ като при дизелите нагревател ли е?Мога ли да и премеря съпротивлението?Също така ме интересува трябва ли да чувам дозиращата помпа,когато включа печката и тръгнат водната помпа и турбинката за въздух?
                            Може да се замери съпротивлението !В режим сензор трябва да е в рамките на 1.5-1.8 ома.Но зада се тества в режим сензор -трябва да се заягрее свеща !Аз го правя със запалка !А когато е в режим подгряване 0-1 ома.Дано е наред свеща че цената и е доста висока

                            Коментар


                            • #15
                              От: Вебасто термо топ бензин??

                              Днес ходих пак на диагностика!!!!Сега пък ми казаха че управлението се е скапалоНе мога да ги разбера тия хора,Дават ти на час по лъжичка.......
                              Свеща е здрава,подкачващата помпа работи.... но не и не.На компютъра им видях че пише -40 градуса по целзи и нещо от сорта извън лимит или нещо такова.Естесвено не се ремонтира и компекта върви с целия корпус на долу.Аз свалих моята платка и не виждам нищо,но аз не разбирам.Утре ще я дам на един колега дето се занимава с тия работи......но не е добре работата.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X