Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Монтаж на климатик на диско 1 300 тди.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Монтаж на климатик на диско 1 300 тди.

    Здравейте,преди 1 месец си купих от Англия едно диско с климатик,ABS,SRS,.Проблема е че покупката стана чрез интернет и нябах го видял в действителнос.Сега като престигна се оказа малко порутено с липсващ преден кардан а и не ми се местрят пак лебедки,окачване а ми се иска да преместя климатика на другото ми диско и това да ми остане само за оффроад или ако продължи кризата ще е на части и то.Искам да попиотам някой слагал ли е климатик и лесно ли е или трябват доста преправяния.
    0885719173-Красимир

  • #2
    От: Монтаж на климатик на диско 1 300 тди.

    Премести железата. Моето мнение. Може и да не съм прав, ама........
    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

    Коментар


    • #3
      От: Монтаж на климатик на диско 1 300 тди.

      Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
      Премести железата. Моето мнение. Може и да не съм прав, ама........
      Ами да но пак трябва да регистрирам а и това дискавъри нещо не ме кефи защото е занемарено много отвътре,иначе си е с кожен салон и дори има щора на багажника.
      0885719173-Красимир

      Коментар


      • #4
        От: Монтаж на климатик на диско 1 300 тди.

        Някой не е ли извършвал подобна трансплантация?
        0885719173-Красимир

        Коментар


        • #5
          От: Монтаж на климатик на диско 1 300 тди.

          На Никой не му се занимава, трябва да разглобиш цялото табло. После и предницата. Което не е лека задача за сам човек.
          Като собственик на Дискавъри без климатик и аз имах такива идей, но отнема много време и работни часове.
          Което е за хора със повече свяободно време и свободен гараж за извършване на съответните операций.
          Ако ще се прави в сервиз в повечето случай не е рентабилно и излиза по евтино да смениш дискавърите с такова което има климатик.

          Коментар


          • #6
            От: Монтаж на климатик на диско 1 300 тди.

            Първоначално публикуван от Vasil Botev Преглед на мнение
            На Никой не му се занимава, трябва да разглобиш цялото табло. После и предницата. Което не е лека задача за сам човек.
            Като собственик на Дискавъри без климатик и аз имах такива идей, но отнема много време и работни часове.
            Което е за хора със повече свяободно време и свободен гараж за извършване на съответните операций.
            Ако ще се прави в сервиз в повечето случай не е рентабилно и излиза по евтино да смениш дискавърите с такова което има климатик.
            Аз имам донор,гараж и много свободно време,само чакам още малко воля.Само исках да знам дали има някакви усложнения.
            0885719173-Красимир

            Коментар


            • #7
              От: Монтаж на климатик на диско 1 300 тди.

              За Диско не знам, но аз си монтирах сам климатик на Пежо Експерт това лято и съм много доволен. Първо провери дали имаш всички букси по инсталацията на другото Диско - това може да е най-големият проблем, поне при мене беше така. Също трябва да видиш радиатори и перки дали съвпадат. Иначе работата е много, но в никакъв случай не те съветвам да ходиш по майстори - само ти създават допълнителни щети. Няма нищо сложно в цялата операция, просто е трудоемка!
              Honda XL600LM, 1987
              Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
              Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

              Коментар


              • #8
                От: Монтаж на климатик на диско 1 300 тди.

                Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
                За Диско не знам, но аз си монтирах сам климатик на Пежо Експерт това лято и съм много доволен. Първо провери дали имаш всички букси по инсталацията на другото Диско - това може да е най-големият проблем, поне при мене беше така. Също трябва да видиш радиатори и перки дали съвпадат. Иначе работата е много, но в никакъв случай не те съветвам да ходиш по майстори - само ти създават допълнителни щети. Няма нищо сложно в цялата операция, просто е трудоемка!
                Датчиците са различни може да липсват и някой букси но аз ще ги сваля от донора,незнам само дали няма много работа под таблото отпред при двигателя не ме притеснява нищо.
                0885719173-Красимир

                Коментар


                • #9
                  От: Монтаж на климатик на диско 1 300 тди.

                  Ако говорим за климатик, а не климатроник под таблото няма нищо особено, просто сменяш парното и няколко жици и датчици барабар с него. От цялата тази система в купето към двигателя отива само един управляващ плюс за компресора, всичко останало е при мотора. Щом буксите са различни ще падне доста работа докато ги уеднаквиш и те съветвам първо там да се подготвиш и като си сигурен че всичко ти е ясно, тогава да почнеш да разглабяш.
                  Honda XL600LM, 1987
                  Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                  Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                  Коментар


                  • #10
                    От: Монтаж на климатик на диско 1 300 тди.

                    Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
                    Ако говорим за климатик, а не климатроник под таблото няма нищо особено, просто сменяш парното и няколко жици и датчици барабар с него. От цялата тази система в купето към двигателя отива само един управляващ плюс за компресора, всичко останало е при мотора. Щом буксите са различни ще падне доста работа докато ги уеднаквиш и те съветвам първо там да се подготвиш и като си сигурен че всичко ти е ясно, тогава да почнеш да разглабяш.
                    Благодаря за съвета,малко да се позахлади и ще започна да разглобявам,че сега в тези жеги не е за предпочитане престоя в гаража.То ясно,че климатика ще е за другото лято,това вече си отива и няма да ми е нужен.
                    0885719173-Красимир

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X