Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отоплители (предпускови подгреватели за двигатели)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Re: Отоплители (предпускови подгреватели за двигатели)

    Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
    Не се бъзикайте със себе си бе. Това е просто бързовар 100 - 150 вата. Набутва се вместо някоя технологична капачка на блока. Струва стотинки.
    Като набримчиш 110 волтовия на 220 ще стане два пъти по-мощен. За да не стане беля не му трябва трансформатор, ми диод за половин лев. Къв да е изправителен за 500 волта и няколко ампера, че да не изгори никога.
    Много правилно го е описал Стефан-прост бързовар.


    Малко картинки да стане по-ясно


    Бързовар с кабелче
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:engineblockheater2.jpg
Прегледи:1
Размер:25.2 КБ
ID:5316714


    Аз бях в подобна ситуация заради уплътнението на болтчето(малък О-ринг, не знам на колко години е)
    Захващането е чрез перчатата гайка-като се навие болта и тя притиска/отваря пластината под нея и я притиска от вътрешната страна на блока.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1003dp_11+1987_ford_f250_buildup+zerostart_electric_block_heater.jpg
Прегледи:1
Размер:49.0 КБ
ID:5316715

    В блока на мотора

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:block_heater-lg.jpg
Прегледи:1
Размер:238.8 КБ
ID:5316716

    Разбира се има вариант за тамер/термо управление и т.н.


    Подобно на горното, но за инсталация към маркуч


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:GEH100.jpg
Прегледи:1
Размер:4.4 КБ
ID:5316717
    Toyota Land Cruiser BJ70 1985
    Lexus LS430

    Коментар


    • #32
      От: Re: Отоплители (предпускови подгреватели за двигатели)

      Първоначално публикуван от vento5 Преглед на мнение
      Много правилно го е описал Стефан-прост бързовар.


      Малко картинки да стане по-ясно


      Бързовар с кабелче
      [ATTACH=CONFIG]380525[/ATTACH]


      Аз бях в подобна ситуация заради уплътнението на болтчето(малък О-ринг, не знам на колко години е)
      Захващането е чрез перчатата гайка-като се навие болта и тя притиска/отваря пластината под нея и я притиска от вътрешната страна на блока.

      [ATTACH=CONFIG]380526[/ATTACH]

      В блока на мотора

      [ATTACH=CONFIG]380527[/ATTACH]

      Разбира се има вариант за тамер/термо управление и т.н.


      Подобно на горното, но за инсталация към маркуч


      [ATTACH=CONFIG]380528[/ATTACH]
      Колега колко вата е това за маркуча и колко струва в канада защото виждам по рег. си там, моето е 2000 вата. За мен най добрия вариант е на маркуч защото е универсално докато на тапа си е специализирано по марки.

      Коментар


      • #33
        От: Отоплители (предпускови подгреватели за двигатели)

        Моя опит със самоделни подгряващи устройства е на двигатели МТЗ-80 от трактор. Тъй като тези двигатели са "пълен дизел" при студено време палят изключително трудно. На единия двигател монтирахме нагревател от фурна на 220v в смукателния колектор. Ефекта беше добър в първите секунди, но ако не запали веднага, сдудения въздух охлажда колектора и се налага да чакаш да загрее отново. Другия двигател му монтирахме нагревател от бойлер "Юнга" на картера и след 30мин загряване и тестване (на ръка), за температурата на картера, обикновенно палеше без проблем.
        Сега имам Митсубиши Спейс Вагон с газов ижекцион и за по-бързото превключване от бензин на газ, е с монтирана електрическа помпа на малкия кръг. В случай, че реша да направя подгрев на 220v, само ще трябва да сложа и нагревателя след помпата. Според мен най-компактен варят за нагревател е от "Юнга". Само трябва един "буркан" с два извода. Остава да намеря мотивация.
        [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

        Коментар


        • #34
          Re: Отоплители (предпускови подгреватели за двигатели)

          Онзи ден набих дизелови подгревни свещи в изпарителя на колата на сина ми, за да не му гасне докато е студена и резултатът е повече от задоволителен.
          На едната жипка съм сложил водно Вебасто, не заради паленето (бензиново е) а защото се ползва и за кемпер
          При околна температура 5градуса, загрява малкия кръг до 60 градуса за около 15 мин.
          Понеже ми се стори, че от ауспуха на печката излиза много неизползвана топлина, го насочих към картера на двигателя.
          За тези 15 мин маслото се загрява до 42 градуса.
          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

          Коментар


          • #35
            От: Re: Отоплители (предпускови подгреватели за двигатели)

            По горе в темата написах, че имам Мицубиши Спейс Вагон с монтирана допълнителна помпа на малкия кръг и ако намеря мотивация ще си направя и бойлер за подгряване на 220В. След една седмица студ на -20 градуса мотивацията я получих. За един ден в домашната ми работилничка си направих това http://gbio.snimka.bg/automobiles/mitsubishi.652733. След тестовете направени на място, за 30мин. 1000W нагревател едва започна да се усеща, че е включен. Предполагам, че температурата на малкия кръг е стигнала не повече от 15-20гр. Според мен е е малка мощността за външен отоплител с работеща и допълнителна циркулационна помпа. Именно за това такива нагреватели ги монтират директно на блока. Така на термосифонен принцип за около 2-3ч. двигателите стоплят доволно.
            Последно редактирано от nola; 09-02-12, 12:26.
            [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

            Коментар


            • #36
              От: Отоплители (предпускови подгреватели за двигатели)

              http://dieselgiant.com/mercedesblockheaterinstall.htm



              Ето и един друг модел,не го знам колко струва.Бьрзоварите струват по около 40 долара
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #37
                От: Отоплители (предпускови подгреватели за двигатели)

                Здравейте колеги, преди около 8 години имах един стар Пасат дизел, зимата като падна живака до -18 се видях в чудо. Като се разрових в гаража намерих някакъв нагревател на който изводите му са залепени на фланец. Нагреватела беше от някакво проточно бойлерче нещо от рода на Юнгата но беше немско. От тръба Ф80 отрязах около 10 - 12 см. единия край го затворих с тапа на която заварих шпилка на центъра, после две тръби Ф 30 заварих под 45 градуса (за вход и изход на водата ).Вкарах нагреватела в готовата вече чаша затегнах шпилката , отрязах маркуча от водната помпа към главата, сложих го там и директно в контакта. Нагреватела беше 2 кв и за 20 минути не може да се пипа с ръка. После му сложих реле за време на 15 мин и сутрин палеше все едно преди малко съм изгасил. Така си я продадох и още го ползват .
                По добре късно от колкото никога .
                Нула89781нула019

                Коментар


                • #38
                  От: Отоплители (предпускови подгреватели за двигатели)

                  А дали някой вече ги внася и могат ли да се купят?
                  SUBARU FORESTER 2.0XT '03
                  УАЗ

                  Коментар


                  • #39
                    От: Отоплители (предпускови подгреватели за двигатели)

                    Първоначално публикуван от Biceps Преглед на мнение
                    А дали някой вече ги внася и могат ли да се купят?
                    Webasto i Eberchpacher има втора употреба !
                    За нови не ти споменавам понеже цените са над 1000 лв!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Отоплители (предпускови подгреватели за двигатели)

                      Това намерих в ибея http://www.ebay.com/sch/i.html?_from...All-Categories
                      Мисля лятоска и аз да направя тази интервенция.
                      RAV 4
                      F650GS

                      Коментар


                      • #41
                        От: Отоплители (предпускови подгреватели за двигатели)

                        Първоначално публикуван от Румен Милков - FREEFLYER Преглед на мнение
                        Това намерих в ибея http://www.ebay.com/sch/i.html?_from...All-Categories
                        Мисля лятоска и аз да направя тази интервенция.
                        Гледайте на колко волта е, че в Северна Америка са на 110
                        Toyota Land Cruiser BJ70 1985
                        Lexus LS430

                        Коментар


                        • #42
                          От: Отоплители (предпускови подгреватели за двигатели)

                          В по-новите съдомиялни има проточен нагревател,като този на снимката ограден с жълтоНатиснете снимката за да я уголемите

Име:att-4992f84436f681807.jpg
Прегледи:1
Размер:47.9 КБ
ID:5354622виждал съм тъкъв в ЗАНУСИ за вграждане.Днес звънах в един сервиз за бяла техника,от там ми обясниха -работи на 220V, около 1800W и срува около 60-70ЛВ.Струвами се че подгревателя от 30 пост е подобен ,да не кажа същия.
                          Трагичното не е смъртта, а животът, който
                          хората живеят или не изживяват до смъртта си.
                          Чарлз Буковски

                          Коментар


                          • #43
                            От: Отоплители (предпускови подгреватели за двигатели)

                            http://www.kenlowe.com/pre-heaters/cars/index.html
                            В момента е на промоция само 290 фунти без доставката, малко преди нова година мой човек там прави запитване.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Отоплители (предпускови подгреватели за двигатели)

                              [/QUOTE]Някой ползва ли отоплител за предварително подгряване на мотора? Какви са впечатленията ви?[QUOTE] Здравейте,съфорумци.Честит имен ден на именниците.Карам Витара 2.0 24v ДБ.Първа зима ми е.Витарата я купих лично от Германия .Останах приятно изненадан когато открих един щепсел върэан под радиатора.Светна ми и го пробвах-работи!!!Та сега всяка вечер си го вкл.в контакта и сутрин е топъл ДВГ.Мисля да му вържа една циркулационна помпа от МВ за да се върти и водата в парното.Ако има интерес мога да опитам да кача снимки.
                              Сузуки Витара ДБ 2.0 H20A

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X