Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отоплители (предпускови подгреватели за двигатели)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Отоплители (предпускови подгреватели за двигатели)

    Някой ползва ли отоплител за предварително подгряване на мотора? Какви са впечатленията ви?
    Къде в България може да се купи отоплител? Не ме интересуват автономните отоплители като тези на Wеbasto и Eberspächer, тъй като са доста скъпи. Интересуват ме тези, които се влючват към мрежата на 220 волта, от типа на предлаганите от Kenlowe, Defa, Temro, Zerostart, ProHeat и т.н.
    http://www.engineheaters.com/
    http://wup.defa.com/en/
    http://www.kenlowe.com/pre-heaters/cars/index.html
    http://www.phillipsandtemro.com/prod_ColdStart.asp
    ONROAD & OFFROAD ONLY WITH ALLWHEEL PERMANENT DRIVE

  • #2
    Re: Отоплители (предпускови подгреватели за двигатели)

    голяма част от американските джипки и камиончета имат такова нещо но реотана не е на картера а е в антифриза някаде в блока или в термостата. може да си купиш такова нещо от дилъра на крайслер примерно но е на 110В и с американски щепсъл.
    drive alive

    Коментар


    • #3
      Re: Отоплители (предпускови подгреватели за двигатели)

      Аз гледах за Ровъра в някакъв онлайн магазин и пак в към охладителната система се слагаше. Такова за картера бяхме взели на 12 волта, ама то себе си не може да стопли, а за 8 литра масло да не говорим.
      Иначе това, че са на 110 волта ще го разреша с един адаптор.
      По принцип Defa са норвежки, а Kenlowe са английски, така че са на 220 волта, но за да пазарувам онлайн ми трябва кредитна карта, а и дали ще оцеля правилния модел.
      В БалканСтар няма ли да е много висока цената?
      ONROAD & OFFROAD ONLY WITH ALLWHEEL PERMANENT DRIVE

      Коментар


      • #4
        Re: Отоплители (предпускови подгреватели за двигатели)

        Баща ми има тракторче - Владомировец (дизел - 2 цилиндъра), и когато се наложи да се пали зимата в голям студ, бащата гледам снага едно малко котлонче (електрическо) накартера отдолу леко да подгрява. Ама ми каза, че не било добре често да се прави така, защото се прецаквало нещо маслото.....
        Don't hunt IF you can't kill
        първо 0883 после 333 накрая 448

        LZ1BGD

        Коментар


        • #5
          Re: Отоплители (предпускови подгреватели за двигатели)

          Първоначално публикуван от go go go Преглед на мнение
          голяма част от американските джипки и камиончета имат такова нещо но реотана не е на картера а е в антифриза някаде в блока или в термостата. може да си купиш такова нещо от дилъра на крайслер примерно но е на 110В и с американски щепсъл.
          и едно трансформаторче 220/110 за 15лв. Това е по-добрия вариант.

          Иначе има някои ги и правят за по 20-30лв. Вграждат нагревател в една тръба, режат съединението и ги слагат. Но за колкото съм чул до сега за 5-10 включвания и изгарят. Въпрос на "майстор" може би....

          Коментар


          • #6
            Re: Отоплители (предпускови подгреватели за двигатели)

            Не се бъзикайте със себе си бе. Това е просто бързовар 100 - 150 вата. Набутва се вместо някоя технологична капачка на блока. Струва стотинки.
            Като набримчиш 110 волтовия на 220 ще стане два пъти по-мощен. За да не стане беля не му трябва трансформатор, ми диод за половин лев. Къв да е изправителен за 500 волта и няколко ампера, че да не изгори никога.

            Коментар


            • #7
              Re: Отоплители (предпускови подгреватели за двигатели)

              Премери си диаметъра на една от най-подходящите тапи на блока и ми кажи големина и мога да ти помогна. Едно време един добър човек от форума ми испрати от канада няколко бройки и то без пари... така че ако искаш мога да помогна! Те са естествено на 110 волта ама това нети е проблем. Те са втора ръка и трябва малко преработка за да оплътнят хубаво, но е съвсем лесно аз съм го прави за себе си!
              Лек ден и успех
              Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

              Коментар


              • #8
                Re: Отоплители (предпускови подгреватели за двигатели)

                Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                Не се бъзикайте със себе си бе. Това е просто бързовар 100 - 150 вата. Набутва се вместо някоя технологична капачка на блока. Струва стотинки.
                Като набримчиш 110 волтовия на 220 ще стане два пъти по-мощен. За да не стане беля не му трябва трансформатор, ми диод за половин лев. Къв да е изправителен за 500 волта и няколко ампера, че да не изгори никога.
                при мен има P600M 6A 1000V - 0,13лв/бр
                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                Коментар


                • #9
                  Re: Отоплители (предпускови подгреватели за двигатели)

                  ))
                  Направи го на кит. Отрежи му малко изводите, тури две шлаухчета, грам и половина тинол, тури го в пликче и влизаш в половината лев.
                  Етикет да не забравиш. "Тунинхув кумплек зъ вудугрейкъ".
                  Или "Конвертиращ кит за Евростандарт". Тогава може и лев да стане.

                  Коментар


                  • #10
                    Re: Отоплители (предпускови подгреватели за двигатели)

                    Някой да е пробвал с прожектор 250-500W вграден в (поставен на) пода на гаража+ таймер за включване и изкл. По такъв начин се облъчва картера и въздуха преминаващ покрай двигателя. Метода е прост и не изисква никакво пипане по двигателя. Разбира се метода с подгревателя ми харесва повече, но не ми харесва пипането по двигателя, щото практиката показва че след всяко пипане има проблеми от всестранно естество, най-вече течове, за оправянето на които отива повече време от монтирането на съответното у-во.
                    ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                    Коментар


                    • #11
                      Re: Отоплители (предпускови подгреватели за двигатели)

                      Масово го правят в Русия. Само че прожекторът е киловат - киловат и половина, и върху колата хвърлят брезент до земята да не бяга топлото. УАЗовете на север много обичат така.

                      Коментар


                      • #12
                        Re: Отоплители (предпускови подгреватели за двигатели)

                        Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                        Масово го правят в Русия. Само че прожекторът е киловат - киловат и половина, и върху колата хвърлят брезент до земята да не бяга топлото. УАЗовете на север много обичат така.
                        Е там при -40-60 е задължително, при нас не е чак такъв зора! В гаража е 0-10град дори и при най-големия студ навън.
                        ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                        Коментар


                        • #13
                          Re: Отоплители (предпускови подгреватели за двигатели)

                          и като отидеш да плащаш сметката за тока ще получиш сърцетуп....
                          Тапата е набита в блока и няма теч, въпреки че несе оплътнява. Реутана е направен когато се махне тапата да се застопори планка от вътрешната страна и съответно от външната има капаче и о-пръстен който непозволява грам теч... Подгряваш течността (антифриза) в двигателя и парното. Ставаш сутрин и когато запалиш имаш парно на 1-вата секунда! Какво по-хубаво от това... Да неговорим, че живота на двигателя е много по голям когато има топъл старт!
                          4ао
                          Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

                          Коментар


                          • #14
                            Re: Отоплители (предпускови подгреватели за двигатели)

                            нещо не сващам за к'фо иде реч. аз съм с нафтова печка вебасто, но тя грее антифриза/много добре се справя/.

                            а вие искате да греете маслото само?


                            та каде се слага тоз нагревател, аз мога ли да си тура?

                            Коментар


                            • #15
                              Re: Отоплители (предпускови подгреватели за двигатели)

                              Имам някои наблюдения над тези подгреватели. Не одобрявам тези, които подгряват само маслото, защото се образува един гаден кръг на кондензация в двигателя. Маслото е топло, а останалата част от двигателя студена. В маслото винаги има влага, която е резултат на горенето най-често в бензиновите двигатели. Влагата се изпарява в топлото масло и после кондензира многократно по стените на студения двигател защото няма вентилация както при работещ двигател.
                              Тези пък, които подгряват блока и антифриза в него не одобрявам защото веднага след като завърти двигателя той получава термичен шок поради рязката смяна на топлия антифриз от блока със студен такъв от радиаторите и тръбите.
                              Най-доброто решение пак е по-сложното и по-скъпото - нагревател + помпа в общ блок, монтирани на маркуч от късия кръг на охладителната система. По този начин върти течността в двигателя и парното, а като го загрее, отваря термостата и подгрява цялата система. Това, комбинирано с таймер за включване два часа преди тръгване е най-доброто решение, което съм виждал. Малко маниашко, но тръгваш от гаража с кола, която все едно току що е спряна!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X