Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пломба [ на километраж и други измерителни средства ]

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Пломба [ на километраж и други измерителни средства ]

    Имам идея да пломбирам таблата и километражите на няколко автомобила и тук изникват въпросите: От къде мога да си набавя пломби, тел, клещи/уникални ли ще са закупените от магазин/? Какви пломби да се ползват, аз си мисля за обикновени оловни, но има и пластмасови?
    Приемам всякакви препоръки и идеи в областта.
    Последно редактирано от Ясен; 25-08-08, 15:23. Причина: по-добро заглавие
    Танки грязи не боятся!

  • #2
    До: Пломба

    не се занимавай с глупости!!!!!! Ше пак ще те крадат!ВЯРВАЙ МИ!!!!!

    Коментар


    • #3
      До: Пломба

      Каквото и да правиш,свикнали ли са да си вземат
      полагаемото няма оправия.А оловните пломби
      много лесно се правят.

      Коментар


      • #4
        До: Пломба

        Сигурно си видял това:
        http://www.leadseal-bg.com/bg/products_.html
        http://www.debatin-bg.com/products/metalni/index.htm
        http://www.debatin-bg.com/products/plastic/index.htm

        не знам какъв ти е бюджета, но прегледай и това:
        http://tpms-bg.com/products_fms.php

        Коментар


        • #5
          До: Пломба

          Подкрепям по горе казаното-няма управия.Не си давай парите.
          Ако някой не е съгласен да каже как се контролира излишното гориво,което се връща в резервоара.

          Коментар


          • #6
            До: Пломба

            Мой приятел управител на голяма транспортна фирма наскоро ми каза че след като са сложили електронна система за контрол на разхода на горивото и пломбират резерварите разхода на гориво се бил се увеличил откакто шофьорите не зареждали сами камионите и нямали разходна норма винаги намирали начин да излъжат електрониката точели повече и никой нищо не можел да им каже нещо защото този разход го отчитала електрониката и сериозно обмисляли варянта да прежалят вложените в системата за контрол средсва да я демонтират и пак да минат на разходна норма.
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • #7
              До: Пломба [ на километраж и други измерителни средства ]

              Възможно е, човекът да не иска да контролира толкова горивото, колкото злоупотреба със самите автомобили.

              Поддържам, че механичният километраж е остарял и уязвим към измами метод. Въпреки това, не съм съгласен, че кражбите са неизбежни. Съществуват технически и организационни мерки, които могат решително да подпомогнат морала на шофьорите. Някои от тях са обсъждани и тук.

              Коментар


              • #8
                До: Пломба [ на километраж и други измерителни средства ]

                Някой ден ако няма какво да правиш и ти се пие кафе може да се дотъркаляш (сам или с приятели). Да ми поразкажеш за твоето виждане за нещата, а аз да споделя опит, може да сме си полезнино за писане във форума е дълго и сухо.
                0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                Коментар


                • #9
                  До: Пломба [ на километраж и други измерителни средства ]

                  Kaто цяло идеята е да се пломбират километражи и моточасовници. Става въпрос за строителни машини и ме притеснява идеята, че шофьорите са подложени на големи изкушения за превъртане на уреди с намиращите се близо дрелки, винтоверти и др. такива. Аз съм на ясно, че не може да се елиминира напълно кражбата при силно желание, но поне да се потрудят и напънат малко повече. Машините се обикалят постоянно и е по сложно да се направи някаква магия при постоянен контрол. Пломбите са за удостоверяване на уреда и някаква минимална защита от манипулации.
                  Имам и въпрос за моточасовете. Един моточас равен ли е на един час работа на двигателя или се отчита и натоварването по някакъв начин?
                  Танки грязи не боятся!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Пломба [ на километраж и други измерителни средства ]

                    Тези мото часовници които аз познавам отчитат дали мотора е бил включен или не. Не отчитат дали е работил на празен ход или под товар
                    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                    Коментар


                    • #11
                      До: Пломба [ на километраж и други измерителни средства ]

                      Един моточас е равен на 50 изминати километра. Това е стандарт!!!
                      NO EXCUSE for not driving a TOYOTA!!
                      Toyota Land Cruiser LJ70, 2L-T, KUMHO 31/10.5/15, 2,5" TrailMaster, SuperWinch 10000

                      Коментар


                      • #12
                        Всички моточасовници, които аз съм виждал, са броячи на оборотите, които двигателят извършва. Калибрират се така, че да покажат 1 час, ако двигателят се върти с някакви усреднени нормални обороти, написани в документацията, в продължение на 1 час. Отчитат се само броят завъртания на коляновия вал, натоварването по въртящ момент се пренебрегва.

                        Грубо казано, 1 час "нормална" работа с машината прави 1 моточас, а 1 час оставена на празен ход прави 10-15 мото-минути.

                        Ако естеството на машината е такова, че двигателят винаги работи с една определена честота на въртене, тогава естествено 1 работен час = 1 моточас.

                        Първоначално публикуван от mihailkurkiev Преглед на мнение
                        Един моточас е равен на 50 изминати километра. Това е стандарт!!!
                        Стандарт за какво? Един двигател в лека кола с един моточас може да измине около 200км, един минен 100-тонен камион ще измине около 35км, а един багер със същия този моточас ще мине примерно 10 метра, защото толкова е напреднал в дупката, която копае.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Пломба [ на километраж и други измерителни средства ]

                          Абе и аз си мислех че километражите които не са с жило а на електронен принцип били трудни за манипулиране ама ядец показаха ми устройство голямо колкото кибритена кутия което се включва на някаква букса и 12 волта което за нула време навърта километри и даже имитира променлива скорост за да не бие на очи на тахошайбата нещо като помпите на таксиджиите.
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • #14
                            До: Пломба [ на километраж и други измерителни средства ]

                            Преди няколко години един сърбин ми показа следното: на камион махна един предпазител и сложи една жица между други два. Тахографът заби на 0. След това с колата със 140 км/ч не можехме да го стигнем. А си мислят, че имат ограничение на 88 км/ч. Тахографът беше електронен, плюеше шайбите като CD.
                            Аз не вярвам в чудеса!
                            Разчитам на тях!

                            Коментар


                            • #15
                              До: Пломба [ на километраж и други измерителни средства ]

                              Първоначално публикуван от Иван Горчев Преглед на мнение
                              Преди няколко години един сърбин ми показа следното: на камион махна един предпазител и сложи една жица между други два. Тахографът заби на 0. След това с колата със 140 км/ч не можехме да го стигнем. А си мислят, че имат ограничение на 88 км/ч. Тахографът беше електронен, плюеше шайбите като CD.
                              Катастрофален дизайн по отношение на сигурността. Пълно е с такива контролни устройства по света. Това не значи, че не могат да се направят и добре.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X