Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тежести за фитнес

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Тежести за фитнес

    Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
    Ами да ти кажа - навремето си бях накупил готварски тепсии и оловото то отливах в тях , а после ги съединявах , като предварително бях пробил отвори и заварени втулки . Един стругар ми ги беше направил.Дори за да не тропат бях намерил гумени бандажи , които паснаха точно...
    ...изобщо идеята може да се развие и не е скъпо. Още повече че тежестите си ги правиш по собствено желание.
    Ти ми се смееш, ама като гледам си ме задминал
    Сега малко по-сериозно. Би ли описал процедурата по ваденето на олово от стар акумулатор и по топенето ? Опита при мен(преди бетона) показа, че нещата не са толкова прости, колкото изгеждат. Бих могъл да споделя и конкретните проблеми.

    Коментар


    • #47
      До: Тежести за фитнес

      Според мен е безпредметно да се занимавате с бетон,цимент да не говорим за олово.Това последното ще ви заведе след време при зъболекарите и ще ви излезе икономията през носа,и то ако имате късмет...Намерете си тежести от стари тренировъчни зали,бивши/остарели спортисти.Преди няколко месеца тука затвориха един фитнес и разпродадоха на безценица- лостове,дискове,дъмбели.Баща ми така е направил преди 30 години-взел си "бракувани" дискове и лост от залата на Миньор-Перник.Сега аз му конфискувах част от железата,примерно тези пудовки
      .
      Не си играйте с бетон,плочки и отровни метали,при положение че изпадат тежести почти за без пари.
      С "Фармахим" - непобедим
      Дизел - само дънки!

      Коментар


      • #48
        До: Тежести за фитнес

        Ако оловото беше толкова срашно, отдавна всички рибари да са без зъби...
        Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
        Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

        Коментар


        • #49
          До: Тежести за фитнес

          Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
          Ако оловото беше толкова срашно, отдавна всички рибари да са без зъби...
          Не е хич безобидно...Като лекарски син знам и съм виждал с очите си последиците от такова нехайство.Мой познат,занимаващ се дълги години с ремонт на акумулатори от 32 зъба има останали 7-8 (предните).А все още няма и 40 години...
          Последно редактирано от м20_маниак; 16-09-08, 12:05.
          С "Фармахим" - непобедим
          Дизел - само дънки!

          Коментар


          • #50
            До: Тежести за фитнес

            С риск да изместим разговора в страни от темата, продължавам да твърдя, че оловото не е толкова опасно... зер римляните са пиели вода от оловни водопроводи цял живот, та за това е имало и някакви последствия. По-опасни са парите на оловото, вдишвани при топенето му, но присъствието му край нас, както и докосването му, не... В случая, киселините са изиграли лоша шега на Вашия познат...
            Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
            Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

            Коментар


            • #51
              До: Тежести за фитнес

              Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
              С риск да изместим разговора в страни от темата, продължавам да твърдя, че оловото не е толкова опасно... зер римляните са пиели вода от оловни водопроводи цял живот, та за това е имало и някакви последствия. По-опасни са парите на оловото, вдишвани при топенето му, но присъствието му край нас, както и докосването му, не... В случая, киселините са изиграли лоша шега на Вашия познат...
              Ами именно за пАрите при топенето говоря,иначе като изстине не е толкова опасно,явно не се доразбрахме.Моя познат топеше оловото от тия акумулатори в една много тясна стаичка,малко по-голяма от селски нужник.Естествено нямаше никаква вентилация.Това го провали (по-скоро зъбите му).Та,да се върнем на темата,прощавайте за отклонението.Тези самоделки са неудобни и риска да се контузи ползвателят им се увеличава в пъти.А една контузия те изкарва за дълго време извън форма.Още повече организма,еле пък след някоя по-сериозна травма,далеч не се възстановява на 100%,както е бил преди нея,защото около мястото на засегнатите тъкани се образува съединителна тъкан (тук колегите лекари могат да обяснят с подробности).С две думи не правете безумни икономии и си потърсете правилни тежести.
              Последно редактирано от giorgio; 17-09-08, 07:38.
              С "Фармахим" - непобедим
              Дизел - само дънки!

              Коментар


              • #52
                До: Тежести за фитнес

                Първоначално публикуван от m20_maniqk Преглед на мнение
                Ами именно за пАрите при топенето говоря,иначе като изстине не е толкова опасно,явно не се доразбрахме.Моя познат топеше оловото от тия акумулатори в една много тясна стаичка,малко по-голяма от селски нужник.Естествено нямаше никаква вентилация.Това го провали (по-скоро зъбите му).Та,да се върнем на темата,прощавайте за отклонението.Тези самоделки са неудобни и риска да се контузи ползвателят им се увеличава в пъти.А една контузия те изкарва за дълго време извън форма.Още повече организма,еле пък след някоя по-сериозна травма,далеч не се възстановява на 100%,както е бил преди нея,защото около мястото на засегнатите тъкани се образува съединителна тъкан (тук колегите лекари могат да обяснят с подробности).С две думи не правете безумни икономии и си потърсете правилни тежести.
                Хубаво е когато пише нещо човек , да чете вече написаните постове преди това. Първо: Да си видял някъде да препоръчвам топене на олово в тясна като нужник стая ? Писах : на открито и с маска. Само дето Насов иска и маска да му нвамеря . И второ: Травми се получават както със самоделки , така и с техника "Кетлер". Това не зависи от материала на тежестите , а от съвсем други фактори , не касаещи тази тема.
                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                Коментар


                • #53
                  До: Тежести за фитнес

                  Първоначално публикуван от solenoid Преглед на мнение
                  Ти ми се смееш, ама като гледам си ме задминал
                  Сега малко по-сериозно. Би ли описал процедурата по ваденето на олово от стар акумулатор и по топенето ? Опита при мен(преди бетона) показа, че нещата не са толкова прости, колкото изгеждат. Бих могъл да споделя и конкретните проблеми.
                  Ами аз за това се смея . Не е в лошия смисъл. Винаги съм смятал , че все някъде има по-щури хора от мен .
                  Сега за оловото.Да потретя : на открито и с респираторна маска ! ( продават се във всеки магазин за защитно и работно облекло). Може и евтина. Щом може за циганите с казаните за топене на асфалт , значи може и за нас . За предотвратяване (поне на част ) от зловонните изпарения , идващи от киселината първо може да се направми неутрализация- изливаш електролите и наливаш разтвор , приготвен от сода за бъчви и вода . Тази сода си е разредена натриева основа. Само че внимателно , че кипи.После чупенето на пластмасата оставям на теб . В метален съд , който си прежалил предварително слагаш оловните клетки- желателно натрошени предварително . Стопяването става най бързо с горелка ( пърлачка за прасе ) с пропан-бутан.Аз го отливах първо на слитъци , а после повторно топене в самите форми за тежести. За форми за слитъците използвах наредени керемиди - те имат релефна форма и оловото се излива в тях на пръчки. Така бях направил към стотина кила.
                  Самите форми за тежестите при съвременната техника не сапроблем.
                  Е , ако искаш може да съсипеш и някоя друга тава , но за това отделно .
                  Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                  Коментар


                  • #54
                    До: Тежести за фитнес

                    Мерси, значи щом си го правил успешно, значи аз съм бъркам някъде.
                    Какво стана при мен. Беше началото на лятото някъде, на открито.
                    Изспах киселината, промих криво ляво и натроших с флекса един доста стар акумулатор. Отстраних пликчетата с "каша" между плочите, а самите плочи ги нарязах и ги пуснах директно в един чушкопек. като оставим настрана зловонието, резултата беше отчайващ. В началото блесна малко стопено олово и после всичко се окисли до нетопима твърда субстанция. Нагрявах до оранжево , но нищо. Предполагам заради шамота от чушкопека, или от твърде много примеси в оловото..

                    Коментар


                    • #55
                      До: Тежести за фитнес

                      Много си нагрял, оловото е изгоряло. То се топи при около 320 градуса, нагряването до жълто е около 800-1000.

                      Коментар


                      • #56
                        До: Тежести за фитнес

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Много си нагрял, оловото е изгоряло. То се топи при около 320 градуса, нагряването до жълто е около 800-1000.
                        Ами не знам. Аз през цялото време бях там , ровех и наблюдавах. От стайна температура до червено стопено олово не видях. А нагряването си беше поне 30 минути. Все трябваше да задържи няколко минути 300 - 350 градуса.
                        Тежести си имам , ама ще опитам пак, де. Този път по-внимателно и с чист съд и олово.

                        Коментар


                        • #57
                          До: Тежести за фитнес

                          Аз съм чистил олово от киселината и съм топил като дете. ! художник имах съсед. Топенето наистина направихме в не много голямата му кухня без маски. А чистенето на киселината направих за 1 карина заплата хехе. Значи, много лесно става с малко постоянство и 1 каучуково чукче да се очука киселината и да остане само оловна решетка . После се топи лесно и без такива зловония и кипежи от киселината. Лесно става на газов котлон в медна съдина. Маската наистина си е силно препоръчителен инструмент, както и ръкавици...

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X