Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

    Както и по-напред казах, едната ми кола е 19 годишна Хонда купувана от магазина. Каруцата свети от всякъде, ония ден и сменях ангренажен ремък /и не наби клапаните след това, много съм горд от себе си!/. Тая кола никога не е виждала гараж или каквито и да са пудри. И пак си изглежда читаво и си е в идеално техническо състояние.
    Около мен е пълно с точно такива Хонди. И изглеждат все едно талибаните са превземали Фалуджа с тях- тропа, лопа, боя се лющи... Как ХО постигат това хората, идея нямам. Та не е само от колата.
    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

    Коментар


    • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

      Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
      Както и по-напред казах, едната ми кола е 19 годишна Хонда купувана от магазина. Каруцата свети от всякъде, ония ден и сменях ангренажен ремък /и не наби клапаните след това, много съм горд от себе си!/. Тая кола никога не е виждала гараж или каквито и да са пудри. И пак си изглежда читаво и си е в идеално техническо състояние.
      Около мен е пълно с точно такива Хонди. И изглеждат все едно талибаните са превземали Фалуджа с тях- тропа, лопа, боя се лющи... Как ХО постигат това хората, идея нямам. Та не е само от колата.
      Искаш ли отговор?

      Изпратено от моят Nokia 5.1 Plus с помощта на Tapatalk
      После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

      Коментар


      • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

        Извинвам се за спама с две мнения, но дали не е по добре да се направи нова тема за гнилостта по марки, години и подобно.

        Изпратено от моят Nokia 5.1 Plus с помощта на Tapatalk
        После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

        Коментар


        • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

          Първоначално публикуван от Desert_Ant Преглед на мнение
          Искаш ли отговор?

          Изпратено от моят Nokia 5.1 Plus с помощта на Tapatalk
          Да, искам. Винаги съм се чудел как може чак такава разлика да има между моята кола и коли на същите или по-малко години. Моята е от първите за модела си. Видя ли друга такава, или е на моите години, или е по-нова. В гараж не е влизала, мия я 2-3 пъти в годината, преди десетина години брат ми донесе някаква паста, та я пастирахме /съвсем съм нямал какво да правя явно/. Никакви специални пудри и гевезелъци. От към механика съм безкомпромисен, там ясно. Ама как ще накараш боята да се лющи като полякиня на Златни Пясъци!? Или да съдереш седалките? Под капака нямам капка масло да тече, техните омазани /гледал съм ги по сервизите/. И да накараш гърнето да провисне, да не орът с тия Хонда бе?
          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

          Коментар


          • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

            Заявката за смяна на името, явно е плод на моментно умопомрачение. Все ми е тая, дали ще бъде удовлетворена, но ми е белязка да не си комуникирам много- много с теб. Това, че нещо ти е писнало, не значи че не е действителност.
            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

            Коментар


            • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

              Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
              Да, искам. Винаги съм се чудел как може чак такава разлика да има между моята кола и коли на същите или по-малко години. Моята е от първите за модела си. Видя ли друга такава, или е на моите години, или е по-нова. В гараж не е влизала, мия я 2-3 пъти в годината, преди десетина години брат ми донесе някаква паста, та я пастирахме /съвсем съм нямал какво да правя явно/. Никакви специални пудри и гевезелъци. От към механика съм безкомпромисен, там ясно. Ама как ще накараш боята да се лющи като полякиня на Златни Пясъци!? Или да съдереш седалките? Под капака нямам капка масло да тече, техните омазани /гледал съм ги по сервизите/. И да накараш гърнето да провисне, да не орът с тия Хонда бе?
              Не я караш. От 95 имат ревизия на боята, нещо променят, от 98 ги поцинковат ел. във вани. щатските по мои наблюдения са по-добре направени. Някой дилър може да си е свършил работата и да я парафинирал както трябва.


              Отделно страданието на сивиците до 8 са веждите и тъпото решение да ги ляпят отвътре, а да не уплътняват шева на арката отвън.. за капак слагат едно уплътнение като на ладова врата. Понеже сглобяват и лепят каросерията и след това я топят във вани - там между заварката и лепилото какво става, не е ясно. Живо покритие не съм виждал. Самото лепило пък е някво 'балончесто' като микропореста гума и пропуска влага.

              Ако живееш на топло без сняг и луга и щом я пастираш (лака е тъниък) е напълно нормално колата да си е ок. При рядко каране има по-редки температурни промени и се образува по-малко конденз.

              Изпратено от моят Nokia 5.1 Plus с помощта на Tapatalk
              После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

              Коментар


              • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                Заявката за смяна на името, явно е плод на моментно умопомрачение. Все ми е тая, дали ще бъде удовлетворена, но ми е белязка да не си комуникирам много- много с теб. Това, че нещо ти е писнало, не значи че не е действителност.
                Хах, глупости, чисто хумористично или просто осъвременяване на прякора в зависимост от решението на модераторите. Desert Ant ми е от 8 ми клас...ползвах го за регистрации тук итачм. Тоя форум просто е един от малкото живи след фейса. В останалите съм се ъпдейтнал вече. Нали не мислиш, че съм се нацупил и сега ще се правя на обиден.


                П.с. желаният никнейм е провокиран от поста на г-на с вършавата и един голЕМ смех дето падна с тия думички на руски и български

                Изпратено от моят Nokia 5.1 Plus с помощта на Tapatalk
                После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

                Коментар


                • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                  Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                  Чета, чета, и не мога да разбера рИкията ли е множко, или просто обичаш да обиждаш.
                  Да попитам, попадаш на кофти “майстор”, значи си мизерник? Нещо ми се губи. Я го обясни малко по-подробно.
                  Не обичам да обиждам, колега, но съм алергичен към писането на глупости.
                  Ако клиента винаги попада на такива майстори, има огромен шанс и той да е с подобни разбирания за нещата.Тук цените вървят около 100-120 лева за панел- кит боядисване и евентуално изправяне на някои леки дефекти.Винаги се намира някой да каже аууу 120 лева, тоя добре ли е?И си намира подходящ майстор, който боядисва колата на улицата(да и такива имаме), да и прасне една алкидна боичка, да укрепи висналите брони с 10см самонарезки и клиента е щастлив за малко пари.Пък после като минат 2 месеца и самоходната конструкция от кит и боя започне да губи красотата си, клиента започва да псува майстори и всички майстори като цяло.Та ако някой е попадал винаги на такива майстори и разбиранията му за ремонта на каросерии се заключават в кърпене и напудряне, явно нещо куца и в самия него като клиент.

                  Коментар


                  • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                    Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение

                    Така де. Ти изригна с пропуска във Ферари и даде много ценни технически данни.
                    Иронията ти е крайно неуместна. Ако беше чел внимателно,нямаше да се излагаш.Посочил съм по-назад в темата конкретни примери за конкретен автомобил(Дискавъри 3)
                    Виден столичен ихтиолог

                    Коментар


                    • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                      Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
                      Иронията ти е крайно неуместна. Ако беше чел внимателно,нямаше да се излагаш.Посочил съм по-назад в темата конкретни примери за конкретен автомобил(Дискавъри 3)
                      Аз ирония не виждам, мисля че съм съвсем праволинеен. Мрънкането ти за това колко бил някога технически този форум би трябвало да е след като си прегледаш собствените мнения в темата.

                      Коментар


                      • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                        Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                        Аз ирония не виждам, мисля че съм съвсем праволинеен. Мрънкането ти за това колко бил някога технически този форум би трябвало да е след като си прегледаш собствените мнения в темата.
                        Посипвам си главата с пепел и отивам наказан в ъгъла.Все пак,само за протокола , съм написал и нещо по конкретната тема. Бъди здрав
                        Виден столичен ихтиолог

                        Коментар


                        • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                          Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                          Аз ирония не виждам, мисля че съм съвсем праволинеен. Мрънкането ти за това колко бил някога технически този форум би трябвало да е след като си прегледаш собствените мнения в темата.
                          Колега, точно ти да правиш забележки за техническата насоченост на форума....

                          От много години спазвам едно просто правило в техниката, това е точна наука, базира се предимно на физика и математика.Преди също много години, учителят ми по математика, казваше, това е точна наука с точни резултати, няма аз така мисля, той така мисли, автора това искал да каже, а лирическия герой онова.
                          Последно редактирано от Kirilpm; 27-06-19, 21:00.

                          Коментар


                          • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                            Точността е много относително понятие. Теорията на игрите, например, показва че е напълно възможно следното: 2+2>4
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                              Точността е много относително понятие. Теорията на игрите, например, показва че е напълно възможно следното: 2+2>4
                              Какво имаш предвид?


                              Коментар


                              • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                                Първоначално публикуван от blago72 Преглед на мнение
                                Какво имаш предвид?
                                Алтруизъм, накратко
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X