Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

    Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
    Най-истинските не са спирани никога-в ОНД
    Май не .
    Е , те може да са истински ( измислени са още по времето на СССР все пак , нали ) , ама почнаха и там да ги осъвременяват: Слагат им радио . И часовник . Абе хваща ги еврогейщината и тях .
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

    Коментар


    • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

      Не само ги е хванала, ми ги друса яко. Нивата има климатик, УжАЗката има хидравлика на волана...
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

        Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
        Не само ги е хванала, ми ги друса яко. Нивата има климатик, УжАЗката има хидравлика на волана...
        Само дето са като във вица за малко синьо и не жмучи
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

          Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
          Впрочем след 99 страници мисля, че е крайно време някой да каже : до коя година са произвеждани истинските автомобили ?
          Ще ти отговоря по заобиколен начин.
          На въпроса "кога за последно сте правили секс?" истинския мъж отговаря със "за последно още не съм правил".
          Не чета коментари и не отговарям на такива.

          И коментаторите...

          Коментар


          • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

            Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение

            Понеже "съвременен" в нашенските условия се разбира този, който в днешни дни изобщо се движи и както се спомена - "върши работа" . Ама такива се търкалят и произведени още във времето преди "пластмасовизирането" . Т.е. от времето на "истинските" .
            ... и се получава противоречие : хем истински , хем съвременен . .

            Ако пък съвременен означава " произведен в днешни дни" , .
            Автомобила може да е съвременен (да не изостава в използваните актуални технически решения и да е "модерен") и да е истински ("изграден" от най- подходящите като качество материали ,а не с евтини заместители),но цената на подобни изделия ............................
            За мен няма противоречие,просто не може "масата" да си позволи съчетанието и избира едното "свойство".

            Коментар


            • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

              Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
              Да бе , без пари .

              Тука 1994 ОФА къса база с мотор С20NE - целия комплект за смяна на ангренаж - $90 със сЕ работата у сервиза . Части да искаш . И ми взимат колата отпред вратата и после там ми я връщат .

              ...ама друго при вас : да ти се намира капак за картер за ОМ 606 ? Щото Търтея за това питаше Ама и да не струва 1 500 кинта де .
              Качествен ремък за твоята фронтера струва 13 лева и при малко повече опит се сменя на пътя.Забрави да споменеш ужасните последствия, които настъпват след скъсване на ремък, а те се заключават в скъсан ремък.Нямаш после амнайсе набити повдигача за смяна, 5 строшени и 10 криви клапана, 7 строшени и 4 изгубени в картера кобилички и т.н.Преди години докато бяха масови опелите с този мотор доста от собствениците им си носеха и клинов и ангренажен ремък за резерва и в общия случай се караше докато се скъса.Преди има няма 6 месеца извадих оригинален ремък от такава фронтера, нов новеничък от 92-ра, и го извадих не за друго, ами защото сам реши да излезе на парчета, ремък на 27 години и над 300 хиляди километра.
              На всичкото отгоре ремъка се сменя без специален инструмент, без 2 комплекта за блокиране на зъбните колела, без нужда от индикаторен часовник, стробоскоп, осцилоскоп, барометър и т.н.

              Коментар


              • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                Ако всички коли бяха еднакво "истински", форумите с автомобилна тематика въобще нямаше да са това, което са...да не кажа, че някои вероятно нямаше да ги има въобще.

                А, бай ни Владо, провокира, намеквайки че тая тема е излишна, щото подозренията в нея не са основателни... Ама нЕкъде вече се изпуснА да каже(ако трябва има и конкретни цитати ), че от над четвърт век кара само Мерцедес(и по изключение Опел Фронтера). Като най-новите му возила не са баш последните или предпоследните модели на тая марка, при все че нееднократно е отбелЕзвАл, че е отдавнашен чорбаджия, та вероятно все би могъл да си позволи нещо от модерната им моделна гама... Но явно...за него си е отговорил на собствения си въпрос...
                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                Коментар


                • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                  Аз съм на мнение, че качествени автомобили има и до ден днешен и ще има докато се произвеждат автомобили въобще.Разбира се в наши дни за тях се доплаща, искаш табло дето не ти напомня за кофичка от кисело мляко - доплащаш си, искаш волан, дето не е направен от гъба за чинии, доплащаш си, да ама не.Може много да искаш, но дилъра иска да ти продаде тея неща в пакет, или с благинка като прибиращи се странични огледала да ти накачули още пет благинки, дето клиентите ги поръчват 1 на 1000.Чакам кога ще настъпи този момент и при механиката - искаш двигател, който не програря масло на 100 000км, долащаш си.

                  Коментар


                  • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                    Имам 4 коли, всичките са на няколко пъти над 100 000 км, нито една не пипа маслото... И не съм си доплащал нищо.
                    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                    Коментар


                    • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                      Имаш коли, не купчина от Халюмин, пластмаса и никасил. Последната ми играчка W208, реколта 2001 г. ...Взех я на майтап, беше с камара ръжди и други дребни забавления. Досега съм набил още толкова за щипки за корите, масла, филтри и разни други смехории, колкото съм дал за да я купя. Ама тая кола има душа и въпреки, че за същите пари мога да взема 10 г. по-нова не ме блазни. И аз ще си карам дъртите кошници докато клекнат, пък тогава ще му мисля. А то не се знае дали аз няма да ги предваря .... Днес на Митсубиша му взех 2 чисто новички никелирани джанти Мангелс, в кашончетата. За колосалните 50 паунда. И сега ме гложди откъде да намеря още 2 такива ....
                      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                      Неизвестен мъдрец

                      Коментар


                      • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                        Джанти... Купувам на жената каруцата, и намирам жестоки джанти за нея. Жената поглежда снимката и- “аз си искам старите, да мога да си ги дера на спокойствие!”. Неам думи...
                        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                        Коментар


                        • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                          А, то женската логика няма сравнение или обяснение ....
                          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                          Неизвестен мъдрец

                          Коментар


                          • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                            Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                            Аз съм на мнение, че качествени автомобили има и до ден днешен и ще има докато се произвеждат автомобили въобще.Разбира се в наши дни за тях се доплаща, искаш табло дето не ти напомня за кофичка от кисело мляко - доплащаш си, искаш волан, дето не е направен от гъба за чинии, доплащаш си, да ама не.Може много да искаш, но дилъра иска да ти продаде тея неща в пакет, или с благинка като прибиращи се странични огледала да ти накачули още пет благинки, дето клиентите ги поръчват 1 на 1000.Чакам кога ще настъпи този момент и при механиката - искаш двигател, който не програря масло на 100 000км, долащаш си.
                            Много си прав за доплащането и набутването на екстри, дето не ти трябват. Прост пример - от година си търся каручка, гледах и нови. Нямам големи изисквания - бензин, поне 140-150 коня, среден клас, климатик, ел.стъкла и огледала. Другото бонус.НО, като отворим ценовата листа, и докато стигнем до двигател от тази категория, и вече си минал поне трето ниво на оборудване, от което цената нагоре, а непотребните екстри са доста.
                            Ford Maverick II 2.3 XLT
                            Ford Mondeo MK5

                            Коментар


                            • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                              Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                              Имам 4 коли, всичките са на няколко пъти над 100 000 км, нито една не пипа маслото... И не съм си доплащал нищо.
                              Ти не си, ама тоя дето я е поръчал нова е плащал за доста неща. Колко 124-ки със задни ел.стъкла си виждал? А с ляво ел.огледало, не с подгрев, а ел.задвижване? И колко е струвало това навремето? Моята е поръчвана с голям резервоар, колко ли са наринали за това? Вени мисля имаше разни данни за тези екстри.
                              Ford Maverick II 2.3 XLT
                              Ford Mondeo MK5

                              Коментар


                              • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                                Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
                                Ти не си, ама тоя дето я е поръчал нова е плащал за доста неща. Колко 124-ки със задни ел.стъкла си виждал? А с ляво ел.огледало, не с подгрев, а ел.задвижване? И колко е струвало това навремето? Моята е поръчвана с голям резервоар, колко ли са наринали за това? Вени мисля имаше разни данни за тези екстри.
                                Стъкла и огледало - моята бивша
                                За резервоар не знам, май и той
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X