Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

    Само с обслужване-1 000 000 км.https://fakti.bg/avto/389571-1-mln-km-bez-remont

    Коментар


    • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
      ...
      Баси, явно съм наивник, щом вярвам, че все още качеството се търси и оценява.
      Ма който позволява на силно викащите да определят вкусът му-негов си проблем.
      Лошото е, че проблемът става все по-масов. Май
      Точно това е. Наистина е все по-масов.

      От една страна качеството вече доста трудно се оценява и разпознава на фона на общото зашумяване, от друга все пак най-малко косвено се водиш по акъла на тези, които викат най-силно, щото останалото общество, от което си част, се води по него.

      Колко е трудно да се оцени качеството, се вижда точно от тази тема и от посоката, в която тръгна. Ако беше проста работа, темата щеше да е кратка, ясна и отдавна вече всички щяхме да сме съгласни. Понеже очевидно не може, се плаща много на ония, които викат силно, за да ни казват какво да избираме.
      Последно редактирано от nissan_gr; 21-06-19, 14:48.

      Коментар


      • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

        Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
        Само с обслужване-1 000 000 км.https://fakti.bg/avto/389571-1-mln-km-bez-remont
        ...2003-та година, атмосферен 1.9SDI 64к.с. с VP37 помпа. Да ти кажа ли един съвременен автомобил колко общо има с това като двигател, или сам се сещаш?

        Шкодите нямат проблем с ръжди. Един голям плюс на фона на много други и съвременни, и не толкова, автомобили. Гнили такива фабии едва сега започват да се забелязват, ама те скоро ше навършат пълнолетие и са предимно войнишки канчета.

        Отдавна на един от тукашните автосалони имаше Tico на 1 000 000км.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

          Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
          Всички търсим пресечната точка на качество и цена. Включително и за колите, които си купуваме от автосалона на 0 км., щото за любимите тук 2-ра, 3-та и 40- та употреба, нещата са съвсем други.
          Ако мога да разчитам на колата, която карам, през всичките 365 дни в годината- 24/7- значи тя е моята кола. Ако закъсам, репатрират я до сервиза и ми дават оборотна, докато оправят мойта. Това не е кола. Това е обслужване и задоволяване на потребности. Лека- полека, стигаме до често спрягани, но някак недоразбрани понятия като качество на живот, култура на потребление, удовлетвореност от продукта... Колата е средство за предвижване и изобщо не ми пука, дали ще се придвижа с тая, дето съм я купил, или с оная, дето са ми дали за оборотна.
          Тук обаче има значение колко често се налага упражнението с оборотната, защото е занимавка - време, разправии и е дразнещо. Зависи колко и за какво разчиташ на (и зависиш от) нея.

          Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
          Отделно от това, драмите с качеството на колите, телефоните и кафемашините ни са леко преекспонирани. Същинското качество на тоя живот, дето го живеем са съвсем други неща. Въздухът, който дишаме; слънцето, което ни пече; храната, която ядем; водата, която пием; домът, в който живеем; хората, с които общуваме... Колите, телефоните, компютрите и прочее са само съпътсващи фактори и много съжалявам хората, които дават 70 % от доходите си за кола или телефон, а живеят на таван и ядат хляб с кашкавал.
          Тук естествено съм съм съгласен. Но донякъде. От колите, компютрите и телефоните вече сме станали зависими. Затова имат значение. Времето, с което разполагаме, нервите които хабим, спокойствието, на което се радваме, в някаква степен зависят от тия средства. Парите, които плащаме за тия средства, също ни костват време, нерви, пропуснато спокойствие и т.н. Колкото по-независими сме от тях, толкова по-добре, но отдавна не е съвсем.

          Често като синоним на "качествено" се ползва "безгрижно", което е показателно.
          Последно редактирано от nissan_gr; 21-06-19, 14:51.

          Коментар


          • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            ...ета.

            Отдавна на един от тукашните автосалони имаше Tico на 1 000 000км.

            Тикото беше първия що-годе съвременен автомобил с цена под 5000$ в магазина.

            Коментар


            • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              На Жигули и старата Нива няма как да ти горят крушки, защото до тях стигат между 9 и 11 волта. При това положение, на крушка предназначена за 13.5 волта животът и е повече от на Жигулата. Толкова и светят де. Недостигащите волтове са останали по клеми, ключове и снадки - които пък бяха редовна занимавка на собственика.

              На по-новите лади си горят крушки съвсем по график.
              Айде стига глупости. Клемите и жиците на жигули са си съвсем у ред, даже са преоразмерени. Не е единичен случай да слагам именно клеми на жигули на разни японЦки компости с косъмчета за жици. Друг е въпроса за алтернатора със своите 42 ампера
              После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

              Коментар


              • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                Само с обслужване-1 000 000 км.https://fakti.bg/avto/389571-1-mln-km-bez-remont
                Значи съм уцелИл, падна ми се такава, само че двойно по-мощна, и малко по-млада. Да изкара и "само" половин милион, аз ще съм доволен.
                Е, предвид, че в момента е на под 120 хиляди, реални километра, и че аз карам средно под 10км на ден, и доста под половин милион ме устройва. Щеше и SDI да ми върши работа, но в "магазина" изпадна RS.
                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                Коментар


                • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  ...2003-та година, атмосферен 1.9SDI 64к.с. с VP37 помпа. Да ти кажа ли един съвременен автомобил колко общо има с това като двигател, или сам се сещаш?
                  Аз не виждам сериозни конструктивни разлики в двигателите .Е, пришпорили са конструкцията с 300% претоварване ..................

                  Коментар


                  • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                    Тикото беше първия що-годе съвременен автомобил с цена под 5000$ в магазина.
                    Имаше пазар в бившите соц. страни, защото беше евтинджос. В западна Ойропа йок, на краш тестовете имаше една звезда...ВАЗ 2105 имаше две. Евтиното си е евтино.
                    Животът е харизан кон според мен...

                    Теди

                    Коментар


                    • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                      Кое му е евтиното струваше ок 5К гущера, а 2105 само ок 3,5. Вярно, в сравнение с 5цата, тикото с 5ск и климатик беше кеф
                      А тези простотии се правят от името на всички ни.
                      Даника
                      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                      Коментар


                      • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                        И пробег от 1,5 милиона км. Без ремонт на двигател и СК. Аскер аркадаш имаше таксиметрова фирма и първия му нов магазински автомобил.
                        После купи от една охранотелна фирма от Варна още 5-6 броя ама с вкарване на лимит за възраста на Таксиметровите коли се раздели с тях.
                        Беше много доволен от Тико-вците.
                        Ако можеш да помогнеш на един човек , направи го и веднага го хвърли в морето.
                        freelander 1,8 2001g.

                        Коментар


                        • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                          Потвърждавам това за милион километра без големи ремонти на такси. Мой приятел толкова му врътна, вярно после вече беше за скрап.

                          Коментар


                          • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                            Не се заблуждавайте по такситата. Те работят в съвсем друг режим, и има много примери на двигатели изкарали по милион.

                            Обаче тук тико-тата макар и със здрави двигатели, бяха вързани с тел и тиксо за да не се разпаднат. Обаче понеже бяха най-евтината фирма-народът ги търсеше, и тези колички бяха машини за пари, затова и не ги хвърляха. Макар и със здрав двигател-купе и ходова част бяха леш.
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                              Първоначално публикуван от Desert_Ant Преглед на мнение
                              Айде стига глупости. Клемите и жиците на жигули са си съвсем у ред, даже са преоразмерени.
                              Да съм нямал Лада и да не съм виждал десетки други - може.

                              Да, преоразмерени са кабелите на Жигули (това е поправено в 2108 и следващи - там чак лентови кабели са вкарали), ама клемите и контактите на всичко сделано (не само колите) са гола вода и създават занимавка от тук до другото дърво.

                              Коментар


                              • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                                Да съм нямал Лада и да не съм виждал десетки други - може.

                                Да, преоразмерени са кабелите на Жигули (това е поправено в 2108 и следващи - там чак лентови кабели са вкарали), ама клемите и контактите на всичко сделано (не само колите) са гола вода и създават занимавка от тук до другото дърво.
                                Друга тема, но се си прав. Клемите са месингови... вярно изолацията от влага я няма, та ако навреме се намаже с техн вазелин, няма грижи. С бягащи тоци не съм имал ядове.

                                Изпратено от моят Nokia 5.1 Plus с помощта на Tapatalk
                                После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X