Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор за гуми 12В

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Колеги след като използващ евентуално лепилото приемаме че то си е свършило работата и си се прибрал . Трябва ли после да изхвърлиш гумата ?
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • dancoo
      dancoo коментира
      Редактиране на коментар
      Аз съм ползвай от спрейовете за гуми. Не прави пяна вътре, а остава тънък слой лепило навсякъде по гумата и по джантата. Не е проблем и да не се изчисти. Това с пяната в гумата ще да е нещо друго.

    • Ясен
      Ясен коментира
      Редактиране на коментар
      Мърморят гумаджиите и може и някой лев отгоре да ти вземат ама я оправят.

      Иначе в инструкцията на спрея пише че трябва да я бракуваш.

    • petkov_bb
      petkov_bb коментира
      Редактиране на коментар
      Преди повече от 25г . карах един спортен Ескорт (1.6 турбо) с нископрофилни гуми и задните бяха като магнит за гвоздеи и види. Тогава от Петия километър на Шумен взех 4 флакона и според инструкцията ги изпразних в гумите. Резултата надмина очакванията-задните гуми изглеждаха като-"Цинтарки" и никакъв пропуск. Така го и продадох (не ставаше за каране-10 см. просвет).

  • Има 2 вида спрей за гуми.

    Едните са профилактични - слагат се в гумата преди да я спукаш и уж автоматично затварят по-малки дупки.

    Другите са аварийни - след като я спукаш.

    Аз съм ползвал само втория вид и горното впечатление е от него - на гумаджиите им се отваря чистене ама я оправят.

    С профилактичните не знам как е.

    Коментар


    • petkov_bb
      petkov_bb коментира
      Редактиране на коментар
      Даже не знаех ,че са две разновидности.
      Когато изливах "спрейовете" си спомням ,че вадих игличката и след изпразването на спрея- бързо напомпване и 10-15 км с над 80км..
      Самия материал беше нещо като лепилото за велосипедни гуми, дето ползвахме преди години.

  • Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение

    С профилактичните не знам как е.
    На няколко коли фабрично съм имал гуми с някакъв тип гел вътре. При "хващане" на пирон или нещо подобно само го вадиш и този гел запълва веднага дупката. Нещо подобно:
    https://www.continental.bg/leki-gumi...main/contiseal
    יעבור
    «И това ще мине»

    Коментар


    • И в гумите на Велосипедите почнаха да слагат профилактично някакъв препарат.Имало "файда".
      Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
      ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

      Коментар


      • В колелата е каучуков латекс с още няколко примеса, за да не се съсирва, замръзва и т.н. Запушва пробойни до 2-3мм, което при колелата е доста, при колите е нищо. Идеята е да се кара без вътрешна гума и на по-ниски налягания и дупките от трънчета и прещипвания да се замозапушват.

        Коментар


        • sek.1
          sek.1 коментира
          Редактиране на коментар
          И при колите рядко е над 2 - 3 мм . В повечето случаи пирон или някоя рапидка .

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X