Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хибриди

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Хибриди

    Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
    ... установили, че най-икономичната скорост е 40км/ч... Затова в началото на теста дори полицаите ги спрели - дали нямат някакъв проблем та се движат толкова бавно
    Дали има динамика - разбира се... Отлична при това... Обаче направиш ли 3-4 старта, и оставаш например със 100 мили по-малък пробег... Караш ли след камион - ще увеличиш пробега... Настъпиш ли я с 20км/ч по-висока скорост - ще го съкратиш геометрично пробега...
    Впрочем, всичко това с абсолютно същите пропорции важи и за кола с ДВГ. Даже и средно пробегът с един резервоар е някъде там.

    Иначе и за мен е важна тишината. А в България няма нито бързи, нито твърде много бавни зарядни станции.

    Коментар


    • От: Хибриди

      Първоначално публикуван от tihony Преглед на мнение
      В други случаи помагат слънчевите панели и ветрогенераторите.
      Това поне в България си е една голяма далавера за някои без съществен принос в енерго системата .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: Хибриди

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        При батерия 85 или 100 киловатчаса и пътуване което трае в най-лош случай 6 часа сме изхарчили 5+/- киловатчаса. Не виждам трагедията.

        При класическия автомобилен климатик необходимата механична енергия е около 10% от мощността на мотора при круизен режим на въпросния мотор, т.е. 20 киловата да речем. Значи 2 - приблизително с толкова процента се качва и разходът. Ама класическият климатик е в много по-лошо положение и много по-ниско ефективен.
        Или аз нещо не разбирам, защото приемам буквално написаното, или Вие нещо се изказвате неподготвен.
        Основната част от климатичната система, която консумира енергия е компресора. Обикновено неговата мощност е до 3 кв. Има вентилатор на купето който "бозае" до 10 А. и вентилатори на кондензатора, които на макс. могат да "дръпнат" до 30А. Или грубо казано 3,5кв на максимален режим като в действителност при движение на автомобила вентилаторите не работят на пълна мощност а компресора ако е от по-старите видове включва и изключва, а при по-новите системи работи с намалена мощност.
        А ако 20 кв. са 10% от мощността при круизен режим-това означава че "нормалния" двигател е с мощност 200 кв. Е, на моя джип е и по-мощен, но в общия случай ДВГ е под 100 кв. и този автомобил за да се движи в круизен режим му трябва мощност 20-30 кв., а на климатика-по-малко от 3 кв. при най-големите купета и тежки условия до 1 кв. при сравнително нови автомобили нисък/среден клас.
        За Теслата сте прав, но при ДВГ е с 50-60% повече.
        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

        Коментар


        • От: Хибриди

          Ами не разбираш, а аз съм даже доста подготвен.

          Нормален автомобил за да се движи с около 100км/ч му трябват между 15 и 30 киловата. Нормален климатик харчи още 1-3 киловата усреднено. Той е доста ниско ефективен, защото е оптимизиран за други неща.

          Климатикът на електрическите и хибридните коли е съвсем друга конструкция и по-скоро прилича на домашните хипер-инвертори с ефективност 4-6. Повече от половин киловат средна консумаци просто няма къде да дене.

          Коментар


          • От: Хибриди

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Ами не разбираш, а аз съм даже доста подготвен.

            Нормален автомобил за да се движи с около 100км/ч му трябват между 15 и 30 киловата. Нормален климатик харчи още 1-3 киловата усреднено. Той е доста ниско ефективен, защото е оптимизиран за други неща.


            Климатикът на електрическите и хибридните коли е съвсем друга конструкция и по-скоро прилича на домашните хипер-инвертори с ефективност 4-6. Повече от половин киловат средна консумаци просто няма къде да дене.
            Да, с този пост съм напълно съгласен.
            Но не и с поста, който вече цитирах.

            За електричките не знам как е реализирано отоплението, климатика може зимата да охлажда батериите, за да топли купето.
            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

            Коментар


            • От: Хибриди

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              Впрочем, всичко това с абсолютно същите пропорции важи и за кола с ДВГ. Даже и средно пробегът с един резервоар е някъде там.

              Иначе и за мен е важна тишината. А в България няма нито бързи, нито твърде много бавни зарядни станции.
              Доколкото си спомням 'най-икономичната' скорост на автомобил с ДВГ е около 60-65км/ч (долната част на кривата)...
              Извънградско ще ти е трудно да намалиш пробега на съвременен автомобил под 600км извънградско (моя при нормално извънградско темпо е между 1000 и 1200км).. Докато Теслата при такива условия е с пробег около 120мили. При обичаен маршрут 500км, и средна скорост 100км/ч ми отнема 5 часа за да стигна...
              Ако си взема Тесла, то при същата средна скорост би трябвало да зареждам два пъти x около 45 минути при бърз заряд и съответно пътя би бил около 6.5 часа...
              Ако нямам бърз заряд, май ще трябва да се пътува с нощувка на такава дистанция
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • От: Хибриди

                Всъщност, с какво блестят Теслите, че толкова им се прехласвате? Технологично. Дизайнът и кожения салон не са интересни. Предлагат го и китайци и индийци.
                Дори се самозапалват като най-обикновен смасунгски таблет...

                Това може да се каже че е било интересно като постижение за времето си. Абстрахираме се от ужасния дизайн...
                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                И коментаторите...

                Коментар


                • От: Хибриди

                  Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                  ...
                  За електричките не знам как е реализирано отоплението, климатика може зимата да охлажда батериите, за да топли купето.
                  Зимата (конкретно при Тесла) ти е проблем да стоплиш батериите, а не да ги охладиш. Като са студени работят зле.

                  Иначе отоплението и охлаждането на купето е реализирано с инверторен климатик с висока ефективност. Конкретно при Тесла. При корубата дето kirech я коментираше из Форума, отоплението не беше реализирано въобще.

                  Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                  Доколкото си спомням 'най-икономичната' скорост на автомобил с ДВГ е около 60-65км/ч (долната част на кривата)...
                  Амиииииии, зависи кой автомобил. Но на повечето е под 50, на някои товарни - и надолу. Явно и на Тесла.

                  Мен пробег от 500км при 90км/ч ме устройва, с него се минава България по диагонал а аз толкова дълго и не мога да шофирам. Ще се зарежда нощем, имам си дълъг разклонител.

                  Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                  Всъщност, с какво блестят Теслите, че толкова им се прехласвате? Технологично. Дизайнът и кожения салон не са интересни. Предлагат го и китайци и индийци.
                  Дори се самозапалват като най-обикновен смасунгски таблет...
                  Чак блясък не. Просто е първият практически използваем масово електромобил. За съжаление споделя и доста от технологичните недостатъци на таблета. Да почнем от непрекъснатата връзка с родния завод и непрестанната нужда от ъпдейти след всеки от които НЕЩО вече работи другояче.

                  Коментар


                  • От: Хибриди

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    ...Да почнем от непрекъснатата връзка с родния завод и непрестанната нужда от ъпдейти след всеки от които НЕЩО вече работи другояче.
                    Да кажем че това е модно залитане, наследено от останалите модерни техники.
                    Явно според създателите им, основното им предназначение е ъпдейт на устройството, а не възможността да бъде използвано.
                    Не чета коментари и не отговарям на такива.

                    И коментаторите...

                    Коментар


                    • От: Хибриди

                      Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                      Да кажем че това е модно залитане, наследено от останалите модерни техники.
                      Явно според създателите им, основното им предназначение е ъпдейт на устройството, а не възможността да бъде използвано.
                      Аз знам откъде е наследено ама искат прекалено много пари за нещо с което мога да се разпореждам условно. На телефона и таблета поне мога да изтрия всичко от производителя и да си сложа каквото искам. Е, и там не на всички.

                      Коментар


                      • От: Хибриди

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        .....Амиииииии, зависи кой автомобил. Но на повечето е под 50, на някои товарни - и надолу. Явно и на Тесла.

                        Мен пробег от 500км при 90км/ч ме устройва, с него се минава България по диагонал а аз толкова дълго и не мога да шофирам. Ще се зарежда нощем, имам си дълъг разклонител.
                        На повечето леки автомобили... Точно това ми направи впечатление в графиките, че скоростта бе над 60км/ч...
                        Явно при по-ниска скорост голяма част от енергията на ДВГ отива за въртене на карантиите... Докато при Тесла навярно прогресията е по-пропорционална на скоростта..
                        Пробег 500км трудно ще направиш с Тесла при 90км/ч... Предполагам ще си спрял някъде под 300км за зареждане.. И аз имам разклонител, че няма и нужда да е много дълъг, но все още не мога да се реша...

                        А ъпдейтите - това си го има всеки съвременен автомобил Досега са ми правили поне 5-6 ъпдейта, и сега гледам ме чака още един
                        То не бяха Body control module, ECU, Transmission control module и още няколко модула, които дори не им запомних имената (като включа блутут бъзикнята излизат модули от рода PDM и DDM - едва ли ще познаете за какво са - едното е модула за управление механизмите, ключове и лампи на пасажерската врата, а другото - шофьорската )
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • От: Хибриди

                          Тее, другите ми таратайки на основното си гориво изминават някъде 300. Ама засега ще се придържам към тях.

                          Коментар


                          • От: Хибриди

                            Е, и китайците не са за подценяване... вече...
                            Примерно: Китайската Geely собственик на Volvo, планира по-евтина марка, която ще се казва "Lynk & Co", моделите се очакват тази година 1/2 електрически среден клас SUV (*на снимката долу)- ще е базиран на платформата 01 на Volvo XC40, с 3 и 4 цилиндъра мотори както и един Plug-in-Hybrid.
                            Иначе за цените:

                            И още за цените по клас:
                            Audi A3 Sportback e-tron
                            Прикачени файлове

                            Коментар


                            • От: Хибриди

                              Интересна таблица. На пръв поглед забелязвам, че Ярис Хибрид е най- евтиното возило, но пък има някакви разходи от литър, два, три на 100 км, които за мен са нереално ниски.
                              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                              Коментар


                              • От: Хибриди

                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                                Аз знам откъде е наследено ама искат прекалено много пари за нещо с което мога да се разпореждам условно. На телефона и таблета поне мога да изтрия всичко от производителя и да си сложа каквото искам. Е, и там не на всички.
                                Тоя проблем би трябвало да е лесно решим - прекъсва се комуникацията с кораба-майка и драмата приключва...
                                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                                И коментаторите...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X