Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хибриди

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Хибриди

    Това е по-ефективната стратегия.

    Ако напиняш много ще трябва да спреш на зарядна станция, където ще изгубиш 20-50 минути на токоизправителя - и язък че си бързал.

    Коментар


    • От: Хибриди

      Виж, това че седят на студено в колите ми е малко странно. Отоплението им е с доста ефективен климатик и не би отнело много от пробега.

      Коментар


      • От: Хибриди

        Абе тия ТеслИ сигурно са много гадни, гледам не ги карат много в България?

        Коментар


        • От: Хибриди

          Първоначално публикуван от MFr Преглед на мнение
          Абе тия ТеслИ сигурно са много гадни, гледам не ги карат много в България?
          Има доста коли, които са направени скъпи просто за да са скъпи, а особена полза от вложените пари (като удобство при пътуване да речем) няма.

          Тесла си е направена да се ползва.

          Коментар


          • От: Хибриди

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Има доста коли, които са направени скъпи просто за да са скъпи, а особена полза от вложените пари (като удобство при пътуване да речем) няма.

            Тесла си е направена да се ползва.
            Я това го знам, ма ми е смешно как от 10 кладенеца вода се носи, за да се обясни колко е гаден автомобил, признат за революционен в много отношения и от много по-големи капацитети от тук списващите. Колкото до това колко струва, всяка стока струва толкова, колкото клиентът е готов да плати за нея. Не съм прочел Тесла да имат проблем с продажбите, напротив. Като това важи и за споментаите от теб неудобни творения, ако нямаше пазар и клиенти за такива нямаше да бъдат създавани и продавани.

            Коментар


            • От: Хибриди

              Първоначално публикуван от MFr Преглед на мнение
              Я това го знам, ма ми е смешно как от 10 кладенеца вода се носи, за да се обясни колко е гаден автомобил, признат за революционен в много отношения и от много по-големи капацитети от тук списващите. Колкото до това колко струва, всяка стока струва толкова, колкото клиентът е готов да плати за нея. Не съм прочел Тесла да имат проблем с продажбите, напротив. Като това важи и за споментаите от теб неудобни творения, ако нямаше пазар и клиенти за такива нямаше да бъдат създавани и продавани.
              Това че нещо е скъпо, само по себе си е качество в някакъв контекст така че аз проблеми с производството и продажбата на такива неща нямам.

              Тесла даже бих си купил ама ми е толкова назад в приоритетите че не знам дали изобщо ще стигна до това.

              Коментар


              • От: Хибриди

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Виж, това че седят на студено в колите ми е малко странно. Отоплението им е с доста ефективен климатик и не би отнело много от пробега.
                Колко да е ефективен?
                Поне едни 500-800 вата ще дърпа ... "отгоре", колко време ще работи или няма да работи е друга тема.
                За аналог при малък бензинов или дизелов мотор, под 100 коня ... необходимата механична енергия е около 10% от мощноста на мотора ..
                На практика изключваш климата за да изпревариш.
                Та колко да е ефективен ... явно е инвертор и ко се сетим, ама все пак някаква механична енергия ... требе да дойде от .... Некъде, и не е малко ...
                Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                Коментар


                • От: Хибриди

                  Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                  По принцип електромобилите са си голяма тесла . Електроенергията която е нужна за зареждането на акумолаторите от къде идва ? Щото не виждаме пушека от комина на ТЕЦа та ни е чиста съвестта че пазим природата .
                  В други случаи помагат слънчевите панели и ветрогенераторите.
                  HONDA CR-V RD1 126 hp Auto JDM
                  Mitsubishi Pajero 2.5 intercooler turbo EX

                  Коментар


                  • От: Хибриди

                    Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                    Колко да е ефективен?
                    Поне едни 500-800 вата ще дърпа ... "отгоре", колко време ще работи или няма да работи е друга тема.
                    За аналог при малък бензинов или дизелов мотор, под 100 коня ... необходимата механична енергия е около 10% от мощноста на мотора ..
                    На практика изключваш климата за да изпревариш.
                    Та колко да е ефективен ... явно е инвертор и ко се сетим, ама все пак някаква механична енергия ... требе да дойде от .... Некъде, и не е малко ...
                    При батерия 85 или 100 киловатчаса и пътуване което трае в най-лош случай 6 часа сме изхарчили 5+/- киловатчаса. Не виждам трагедията.

                    При класическия автомобилен климатик необходимата механична енергия е около 10% от мощността на мотора при круизен режим на въпросния мотор, т.е. 20 киловата да речем. Значи 2 - приблизително с толкова процента се качва и разходът. Ама класическият климатик е в много по-лошо положение и много по-ниско ефективен.

                    Коментар


                    • От: Хибриди

                      Имам впечатления само от една Теслъ, почетох малко и ми се затвърди мнението!
                      Напълно заредена батерия да речем 300 мили преход.
                      При студ ... около -10 ... и съответно ползване на отопление .. поне 80 -100 мили По-малко .. преход.
                      Това са сметките и мненията на поне 20 източника.
                      Колко да е малко ....
                      Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                      Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                      Коментар


                      • От: Хибриди

                        Тя на студено има по-малък пробег даже и да не включваш топлото. Защото батерията така пък онака.

                        Абе има още какво да им се подобрява.

                        Коментар


                        • От: Хибриди

                          И най-вече:Гроздето е кисело...

                          Коментар


                          • От: Хибриди

                            Първоначално публикуван от goiko Преглед на мнение
                            И най-вече:Гроздето е кисело...
                            Мислиш ли?

                            Ако много исках щях да си купя Тесла.

                            Коментар


                            • От: Хибриди

                              Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                              Защо като си вложил 100 000 долара за електричка ще икономисваш от гориво и електричество?
                              Ами щото ако я напънеш - няма да стигнеш до целта Ако искаш вярвай - приеми факта, че наистина така карат ТЕСЛИ-те (трябва да разровя харддиска от пътуването ми там - 100% камерата е хванала доста от 'круизите' по магистралата)...
                              Да, наскоро поставиха рекорд за пробег с Тесла 100... Някъде над 700км... Докато правят тестове готвейки се за рекорда установили, че най-икономичната скорост е 40км/ч... Затова в началото на теста дори полицаите ги спрели - дали нямат някакъв проблем та се движат толкова бавно
                              Дали има динамика - разбира се... Отлична при това... Обаче направиш ли 3-4 старта, и оставаш например със 100 мили по-малък пробег... Караш ли след камион - ще увеличиш пробега... Настъпиш ли я с 20км/ч по-висока скорост - ще го съкратиш геометрично пробега...
                              Дали гроздето е кисело - едва ли (гледам Тесла S85 2014г e по-евтина от джипката)...
                              Дали искам Тесла - в момента твърдо нье Дочух, че на приятел теслата му се строшила (изключила) пред къщата - проблем със силовите кабели... Ремонта - качване на платформа и водене в чужбина...
                              Зареждането - също проблемно (не знам дали има бързи зарядни станции из БГ все още)... Та за какво ми е да влизам в цирк?
                              Между другото имаше интересно филмче на един руснак, който измина 3000 мили из щатите на Тесла... Общо взето - 'гонка' от зарядна станция до зарядна станция
                              Иначе ако имаше начесто зарядни станции - навярно бих се замислил... Поне за в града ще е добре (особено ако е по-малка)
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар


                              • От: Хибриди

                                За мен в момента най-голямото предимство на теслите и други подобни е тишината.
                                Всеки трети е шести

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X