Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хибриди

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Хибриди

    Според мен пък лошото е, че в темата пишат и фантазират хора дето нямат хибриди и нямат идея от хибриди, а тези които имат си мълчат. Това обезсмисля темата. Генади къде ги видя тия умрели батерии?

    Аз вече си поръчах хибрид и вероятно, като го взема ще пусна тема за него с цел натрупване на информация. Пък и да има къде да ме сикдирдосвате на воля.

    TOYO и ivied не са писали скоро за техните хибриди. Може би има и други собственици на такива коли. Освен Кольо и Ясен разбира се които нямат пропуски в знанията си.
    Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

    Коментар


    • От: Хибриди

      Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
      Генади къде ги видя тия умрели батерии?
      Става въпрос за втора употреба. Аз вече питах в темата за отзиви от хибридите втора употреба, но за сега няма такива от собственици. Ако имаш опит или информация ще е хубаво да споделиш, аз имам интерес към приус 2, както вече казах бюджет около 10хил.лв, за използване като ежедневен автомобил в града, разход 5/100 и през половината време да се движи на ток. Радващо би било ако всички колеги във форума имат възможности да си закупят хибрид от магазина.
      Всеки трети е шести

      Коментар


      • От: Хибриди

        Преди 5 г.имах Тойота Авенсис 2003г. 1.8 бензин.Тогава четях редовно форума на Тойота.Срашно много ми харесваше Приус и пуснах тема със запитване към собствениците на такива.Условията ми бяха такива-живея в малък град градско шофиране клони към нула но работата ми е свързана с пътуване на дълги разстояния каво да очаквам като икономия?
        Двама Софиянци ми отговориха конкретно-
        градски разход 3.5-4.0л.
        извън града 6.0-6.5л. при положение че не надвишаваш скорост от 110-120км.в час.
        Това конкретно за Приус.
        Авенсиса ми даваше разход от 6.5-7.0л.
        Оказа се че това за което ми трябва не ме устройва.Просто няма да мога да му ползвам икономията за която е създаден.
        Та най голяма полза ще има човек който повечето от километража го навърта в градски условия.
        Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

        Коментар


        • От: Хибриди

          На дълъг път няма логика по която хибридът да е по-икономичен. И не е.

          Коментар


          • От: Хибриди

            Може ли някой да обясни на незнаещите като мен, има ли полза и риск, при закупуване на хибрид?
            То е ясно че батерията не е нова, но все пак като гледам колко се карат около мен разни хибриди, и то не първа младост, явно не се предават толкова лесно. Като гледам цените на РХ серията около 10 години, дали си заслужава човек да погледне и в тази посока, или е неоправдано.
            Благодаря!

            Коментар


            • От: Хибриди

              Трябва да каже някой който си е купил хибрид.

              Коментар


              • От: Хибриди

                При нас на работа тестваха една Тойота две седмици,и не я одобриха.
                Не знам даже и какъв модел е,но не им хареса нещо.
                Преди това бяха вземали и едно Нисанче само на ток,голямо колкото Тойота Ярис.
                Имах късмета да го покарам малко,и как се изстрелваше само нямам думи.
                Малък капацитет на батериите,и него върнаха.За градска кола е супер автомобил.
                Последно редактирано от georgipetkov64; 08-02-17, 15:18.
                .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                Киа спортаж2000тди 98г
                Ауди А3 1.9ТДИ
                Каравана Аdria 390Q

                Коментар


                • От: Хибриди

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  На дълъг път няма логика по която хибридът да е по-икономичен. И не е.
                  Според мен трябва да е по-икономичен, защото при спиране енергията се акумулира, вместо на става на топло в спирачките. Ефекта ще е малък или нулев при равен път и плавно каране.
                  При нервно каране с много спирачки и изправярвания също трябва да има файда, ако не при разход на гориво то при ускоряване, където електромоторите значително подпомагат ускорението.

                  При сегашното ниво на развитие, Тойота са успели да направят динамичен автомобил-хибрид. Което при предишните 3 поколения го нямаше.
                  Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                  Коментар


                  • От: Хибриди

                    Ефектът от регенеративното спиране го има ама на дълго пътуване го засенчва допълнителната маса която влачиш. Не знам колко нервно трябва да караш за да има полза от хибрида на дълго.

                    Коментар


                    • От: Хибриди

                      Вероятно е по-икономичен при магистрално каране до определена скорост.Съпоставим с бензинов автомобил с подобни характеристики (кубатура на мотора, маса на автомобила).Проблема при Prius II е т. нар. "Циркулация на мощност" - поради конструкцията си над определена скорост (110-120 км/ч) хибридите стават неефективни.При Lexus хибридите тази скорост е доста по-висока, защото имат допълнителни планетарни механизми.
                      Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
                      0887/осемпет 66 4осем

                      Коментар


                      • От: Хибриди

                        Ако не караш както Русев разправя (то не знам кой реално кара така, сигурно колите с охрана дето карат отзад и отляво на шефчето) на дълъг път рано или късно стигаш до положение в което всичката мощност идва от ДВГ а батерийката не участва. Помага само при изпреварване и събира енергия само от стръмни спускания каквито по магистралите няма.

                        Коментар


                        • От: Хибриди

                          Това са цените (официалните) за замяна на акумулаторния пакет за Тойота в Щатите:

                          2001-2003 Toyota Prius (1st generation) - $3,649
                          2004-2009 Toyota Prius (2nd generation) - $3,939
                          2010-2011 Toyota Prius (3rd generation) - $4,080
                          2012-2015 Toyota Prius Liftback - $3,939
                          2012-2016 Toyota Prius V - $3,939
                          2012-2016 Toyota Prius C - $3,807
                          2007-2011 Toyota Camry Hybrid - $4,892
                          2012-2015 Toyota Camry Hybrid - $4,892
                          2013-2015 Toyota Avalon Hybrid - $4,892
                          2006-2010 Toyota Highlander Hybrid - $6,198
                          2011-2015 Toyota Highlander Hybrid - $6,353

                          При всички случаи се смъкват 1300$ като върнеш стария пакет.
                          За неоригинални пакети в специализирани сервизи съм чувал че е под два бона.

                          При повечето производители пакета е гарантиран поне 8 години и 160000км.
                          Според производителите, разчетен е да "изкара колкото автомобила".

                          Някога новичките и лъскави таксита които се появиха в Ню Йорк когато хибридите станаха де факто задължителни при такситата вече са очукани колкото и старите фордове осмаци, и си се движат. Форд Ескейп (май бяха с пакет на Тойота) разправят изкарват без проблем до бракуването си на около 500000км когато заминава самата кола по "не-акумулаторни" причини.

                          Това което споделяха моите гайкаджии преди години беше че повече от нормалното им заминават компресорите на климатиците, понеже при топло време въртят без почивка (цикъла "включване/изключване" на компресора който не усещаме в обикновените коли при хибридите е цикъл "охлади купето / охлади акумулаторния пакет"). Не помня при кой точно модел беше.

                          Естествено - тук лятото е прелест, лепкава влажна жега.
                          Издъних се на Тюринг теста

                          Коментар


                          • От: Хибриди

                            Не само спускането регенерира енергията.Самото спиране на подаване на газ също обръща цикъла.А това го има дори на равно, дори и на магистралата.
                            При спускането ако си свикнал можеш да събереш повече енергия в батерията ако сложиш лостчето на "В".
                            Съвсем отделен е въпроса, че само около 15% от кинетичната енергия автомобила може да я "складира".Останалите просто не съумява да ги събере - по електрически, или механични причини.
                            Дългото шофиране с висока скорост не "източва" батерията до абсолютен минимум.Много по-добре от мен знаеш, че тове не е препоръчително, да не кажа вредно.В един прекрасен момент просто електрониката казва "Батерията вече само ще се зарежда", и се чака удобен за това момент.До идването на този момент наистина се разчита само на мощността на ДВГ.А производителя е разчел автомобила така, че двигателят е достатъчен за поддръжка на близка до максималната заложена от конструктора скорост по равен път.
                            Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
                            0887/осемпет 66 4осем

                            Коментар


                            • От: Хибриди

                              Гоблински,

                              Преди няколко години като бях по щатско , по тв-то гърмяха реклами, че батериите на Хюндай били с доживотна гаранция.
                              Има ли го още или има и скрити "врътки" ?

                              Коментар


                              • От: Хибриди

                                Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                                Генади къде ги видя тия умрели батерии?
                                Видях я на един Приус на приятел, втора генерация,над 8 години и не е умряла още, но според мен е пред умиране,защото като тръгне минава 20-30 метра на ток и пали двигателя и то без да му се подава рязко газ.Човека е маниак на тема икономия и го е газифицирал и не му се разделя с него,затова си е намерил клетки за акумулатора и е готов да ги подменя частично.От него знам,че умре ли този акумулатор колата остава там където е умрял, до подмяната му. Та аз не говоря за хибриди под 8 години,а за по-стари.Ще следя този Приус кога ще спре да пали и ще докладвам.Ще чета и твоите впечатления.Най ме интересува дали и Лексуса в дълбок сняг изчерпва бързо батерията заради задвижването и евентуално буксуване на задния мост,както сподели Тойо и един мой познат също с РАВ потвърди на 100 процента.Ако е така хибридното 4х4 не е моя автомобил.
                                Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                                Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                                Враца

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X