Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хибриди

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Хибриди

    Честито и много безаварийни километри !

    Коментар


    • От: Хибриди

      Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
      Вече няма да говоря/пиша само... Вече карам: хибрид RAV 4 от няколко дни...
      Досега разхода е най-малкото (защото всички само за това се хващат - и с основание, де) което ме впечатлява...
      Тия дни ще взема да кача някой клип...
      Усещането е... абе, като за Лексъс (NX300 с който са почти идентични - технически на 100%)
      и разхода ми е средно 5.6 л/100 км - 50%-50% градско/извънградско - това, ако някой ми го беше разправял преди, щях...
      (за 197 к.с. и 1800 кг)
      Как да напиша, че не завиждам? КАК?!?
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • От: Хибриди

        Честито със здраве да си го караш !

        Коментар


        • От: Хибриди

          Благодаря за пожеланията! Но още не е моя - служебна е, макар, че я ползвам и като лична, аз си я зареждам, разхода го отчитам за отчисления за фирмата - с опция за закупуване след 2 години, като изтече фирмения лизинг, шефа ми - който като "почти" типичен германец, пардон баварец не се поддава на уговорки, но след като "бавно стигна" до извода, че струва по-малко от Пасат с 1/2 екстри, и 2-ти по-малко от неговия среден Мерецедес Е класа... и като откри, че освен ДДС-то има и 5000 Е еко-отстъпка и му трябваше още малко, т.е. след като я взех за тест драйв преди месец и се качи отсече: "не може да бъде"... от "еко" модуса минахме на "спорт" и тогава хлъцна... Сега вече взе да се точи, ама на по-големия брат Lexus RX 450 h с 300-та коня (снимка 2)... Досега беше с E класа... ама му станала тромава... Нека, аз искам да съм като беден роднина с Rav-a... и "моя" си е с full екстрите...
          Изпълнението е Limited, с интериора от снимка 1.
          Но най-впечатляващо е, и за мен, е движението в града, чак взех да изпитвам кеф от задръстванията, щото си зарежда батерията от тръгни-спри, като стой - та гледай... Кой каквото ще да разправя - ако не се качите и не пробвате, няма как да усетите разликата с конвенционалните коли... Тази определено не е!
          Прикачени файлове
          Последно редактирано от ivied; 22-04-16, 21:05. Причина: 2 пъти по-малко от Е класа

          Коментар


          • От: Хибриди

            Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
            Изпълнението е Limited, с интериора от снимка 1.
            Нали се сещате, че няма как "портокаловите обелки" или "разлятия портокалов сок" по таблото и седалките да са поръчани от нормален ... закачка бе, не, че аз съм.
            Или в служебен автомобил... Не, стандартното цветово изпълнение си е, почти няма за какво друго да се хванеш, (е, за нашего брата винаги има, малко ме дразни, евтината пласмаса на централната плочка на волана - не е като при Лекхус (ама брата близнак NX си е 20 бона нагоре) - но иначе всичко си е там където трябва, и си е както трябва... дори "радар круиз контрола" си действа... И на магистралата и в града...
            Не съм пробвал (засега) с пещеходци дали ще спре напълно, но... май нямам и намерение...
            Друга (глупост) екстра, която малко ме дразни е разпознаването на знаците, когато почва да подпиуква, ако имаш примерно ограничение, а ти си с над разрешената скорост.
            Различните модуси на дисплея се сменят перфектно - списъците, статистиките, анализите на еко модуса - ако искаш да се занимаваш с тях де, са толкова много, че направо стават за доклад на ООН "За/против отглеждането на добитък или шофирането на автомобили" или дисертация на тема "Модел на екологичната компетентност в унисон с Европейската референтна рамка"..."
            и се сетих за "ако конете бяха гласували, никога нямаше да има автомобили."
            та след първоначалния интерес ги разкарах...

            (апропо най-високия моментен разход на магистрала- с дата, час, изминати километри, максимална скорост (180 - повече не може - ограничена е софтуерно), време и т.н. е била 13 л. най-ниската е в града - 0,5 л.!!!)
            Гумите са 18 цола, Бриджстоун Dueler - всесезонни.
            Багажника е голям и почти равен, отсека на батериите отдолу не пречи изобщо на обема.
            Какво друго да споделя засега, в началото съм, и след първоначалната тръпка, позната на всеки мъж от запознаването с нов автомобил (помислили са за това, първите 2 дена имаше доста ръчкане в менютата, докато си напаснеш настройките)
            нататък ще споделям и друга конкретика за автомобила.

            P.S. Споделиха, ама не знам дали не е част от нововъзникналия хибриден фолклор, че компютъра регистрирал всяко отваряне на капака - сега дали, на предния, или на отсека на батериите, и/или на двата не знам - но ще проверя при първото обслужване
            тук съм сериозен, не като при портокаловите обелки
            Последно редактирано от ivied; 23-04-16, 10:10. Причина: апропо и PS

            Коментар


            • От: Хибриди

              Мен лично ме интересува дали са достатъчно икономични хибридите за дълги пътувания? Живея в малък град и не ми е нужен за градска икономия.
              Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

              Коментар


              • От: Хибриди

                Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
                .....Не съм пробвал (засега) с пещеходци дали ще спре напълно, но... май нямам и намерение.......
                Бъди винаги нащрек Преди няколко дни колата наби спирачки заради ято гълъби (навярно е сработил ПВО-радара )
                Супер си е колата - време беше да я 'наелектризират' РАВ-ката...
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • От: Хибриди

                  Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
                  Мен лично ме интересува дали са достатъчно икономични хибридите за дълги пътувания? Живея в малък град и не ми е нужен за градска икономия.
                  На дълго са по неикономични от същия автомобил с дизелов двигател.
                  Реално свърши ли батерията си остава автомобил с малък по обем и мощност двигател - ако го настъпваш ще харчи още повече.
                  Предимството на хибрида е при преходни режими спри тръгни и там дава огромни икономии сравнен със нормални автомобили.
                  Land Rover Discovery II, V8 4.0
                  VW Golf VI variant
                  Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                  Коментар


                  • От: Хибриди

                    Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                    ...Реално свърши ли батерията си остава автомобил с малък по обем и мощност двигател...
                    Бих добавил, и с някакво наднормено тегло спрямо обикновените автомобили.
                    Не чета коментари и не отговарям на такива.

                    И коментаторите...

                    Коментар


                    • От: Хибриди

                      Въпроса доста сме го дискутирали в Тойота форума... Относно тегло - нещата са на кантар... Да, имаш наднормено тегло, но то се компенсира в голяма степен от мощността/функциите...
                      Просто трябва да се сравнява с автомобил с еднаква мощност/въртящ момент, а не според мощността на ДВГ..
                      Извън града преимуществата на хибрида рязко намаляват, но въпреки това хибрида остава по-икономичен заради аткинсъновия ДВГ...
                      Да, възможно е при гранични режими да паднат другите параметри (например общата мощност да бъде ограничена само до тази, която дава ДВГ), но ДВГ ще си остане икономичен заради конструктивните си дадености проектиран не за максимална мощност, а за максимална икономия (все пак съвременен 1.8 ДВГ да ти дава максимална мощност 99к.с. не е 'бигачка' )
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • От: Хибриди

                        Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                        с малък по обем и мощност двигател
                        Малък ли? 2494 ccm от Лексъс? kW - 114/5700 + Elektromotor: kW - 105
                        Elektromotor: Maximales Drehmoment - въртящ момент - 270
                        Hybrid Synergy Drive System: Motorleistung in kW - 145
                        Hybrid Synergy Drive System: Motorleistung in PS - 197

                        Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                        Бих добавил, и с някакво наднормено тегло спрямо обикновените автомобили.
                        0 - 100 km/h - 8,3 Sek
                        при тегло 1860 кг... във варианта 4Х4 Еxecutive Limited...
                        засега съм още на 1-ви резервоар... 583 км... повече от половината е пълен, събира 56 л...
                        като свърши - на принципа - пълен-пълен... ще го засека точно...
                        Моментния е 5,6 л.
                        Последно редактирано от ivied; 23-04-16, 17:19. Причина: 5,6

                        Коментар


                        • От: Хибриди

                          Коментарът ми беше в контекста на цитата който е в същия пост. Засягаше се въпроса, какви са предимствата на дълъг път, след изчерпване на енергията в акумулаторите.

                          Което ме подсеща за друго - каква е калкулацията за стойността на ниския разход на гориво, като в сметката включим смяна на акумулаторите, след като сдадат багажа? Говорим за нормалния им срок на замяна, да кажем тоя който е описан от производителя и някакъв усреднен пробег за тоя период.
                          Не чета коментари и не отговарям на такива.

                          И коментаторите...

                          Коментар


                          • От: Хибриди

                            Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                            Което ме подсеща за друго - каква е калкулацията за стойността на ниския разход на гориво, като в сметката включим смяна на акумулаторите, след като сдадат багажа? Говорим за нормалния им срок на замяна, да кажем тоя който е описан от производителя и някакъв усреднен пробег за тоя период.
                            Този въпрос не е особено актуален. Болшинството хора които сега си купуват нова кола, включително електричка/хибрид, ще я карат 3-5 години и за тях въпросите по смяна на акумулатора не възникват въобще. Които си купува кола втора ръка няма да избере електричка/хибрид, защото стария автомобил по принцип предполага смяна на части и разходи, та допълнителната огромна сума за акумулатор е абсурд да влезе в сметката. Остават някакви малцина ентусиасти които ще са готови да поемат солидната цена на нов акумулатор, защото са безкрайно влюбени в настоящия си автомобил, по някаква причина - за тях въпросът за "колко ще спестя с електричката" очевидно не същесвува, приоритетите им са другаде. И не виждам кой остана заинтересован от "колко ще спестя от бензин, като включим цената на нови батерии".


                            Извън горните чуденки, измислен е лизинг за акумулатора, при който се плаща месечна вноска (при нас излиза колкото цената на 1-2 резервоара бензин) и това ти е целия разход. Т.е. разходите са все едно харчиш два пъти повече за гориво - има сметка ако електромобила разходва под 50% от разхода на ДВГ еквивалент. С лизинга обаче си вързан за около 3г, и има ограничение колко километри можеш да навъртиш. Ако не искаш лизинг, плащаш няколко хиляди за акумулатора - очакванията при нормална употреба е той да изкара 10г или 150хил км. Цената на новия акумулатор в този случай, излиза колкото половината от цената на евентуално похарчения за 10г/150хил км бензин. Ако акумулатора изфиряса по-рано, изгодата се стопява. Пък и за 10г цената на бензина се мени, има инфлация, съотношението заплата/цена на акумулатор също се мени, и подобни изчисления се размиват още повече.

                            Коментар


                            • От: Хибриди

                              Toyota yaris 2014г. 1.5 хибрид извънградско по европейските магистрали 4.7л /100км ,през летния сезон ,пълна кола , с работещ климатик и със скорост : 100 - 120 през повечето време и 130-140 в Германия ! Ел двигател помага и при висока скорост !!! Колата е на мой приятел който не обича да кара по най икономичния начин !

                              Коментар


                              • От: Хибриди

                                Добре де в крайна сметка какво излиза? Хибридите са измислини да са екологични а не икономични.
                                Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X