Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питайте ! Тошо ще ви каже !

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Питайте ! Тошо ще ви каже !

    Да дупчиш за вода, е безкрайно просто.
    Но вода трябва да имаш.
    Всички които имат машини, и имат хидравлики, ще ги разочаровам, но са тъпанари.
    Въздухът е лош енергоносител. Направил съм ред пневматични машини, въпреки че е лош енергоносител. Хидравлика, който вложил в сондираща машина, трябва да му се смеете.
    Работят или оборотите, или ударите, разбирай долна ударна глава с въздушно захранване, или ударно, cable percusion drilling, ако нямам някоя буква грешка, щото е на английски, или на руски, ударно канатное бурение. Това за вода 20- 50 метра.
    Всички с хидравлика, просто не са били в час, на точно този урок.
    Ама плащащият се впечатлява от думата хидравлика.

    Та за хидравликата ми е думата !

    Кой ще плашиш ти, с термина хидравлика ?

    Че ний от малки сме отраснали с по тежки и авторитетни термини.

  • #2
    Ма той на бентонитна промивка , и върти на хидравлика.
    Ами нали като опреш на скала, ти трябват обороти, кво правим с таз хидравлика господине ?

    Ако си на въздух, с долен ударник, да ! въртиш си бавно, но аз питам тия на водната промивка ?

    Коментар


    • #3
      Амиии... питам. Едно по едно.

      На педесе -седемдесе метра от река, почти на нивото и или два метра по-високо. Ток няма, как?
      Друго, на пак толкова, но от езеро, и на поне пет над него. С тока пак така.
      И? Щото да дупчиш е лесно, да кажем, ма как да преценя струва ли си?

      Коментар


      • To6o
        To6o коментира
        Редактиране на коментар
        Ако водата е на плитко, тоест, до 8 метра. Тоест можеш да я теглиш с горна помпа, зла, мрънкаща жена, вечно недоволна, пригласяща тъща, гледаща лошо балдъза, и всички тия ти викат че си мухльо. Ей Бога ми за два дена си ги изкопал тия 8 метра.
        Тоест дразнителят е важен, много е важен, копането, дупченето е лесно..

        Лао Дзъ, както казал,- чедеса от бойна слава ще извърши войска коя до войника мобилизирала в окопа, жена, тъща, и балдъза !

      • сто
        сто коментира
        Редактиране на коментар
        Осем метра ще ги изкопая за поне четири-пет дена. Сам, с къса права лопата и една кофа, даже нямам нужда от дразнители. Ма някой друг трябва да вади изкОпаното, че и да го хвърля настрани. И ще е перфектна дупка за септична яма, не кладенец.
        Лао Дзъ не го знам, ма ако това е казал - не ми и трябва.

      • To6o
        To6o коментира
        Редактиране на коментар
        Тока идва от генератор.
        Току слагам плочка за газ, на генератор асинхронен на AEG, куплиран с четиритактов, не помня, или 5 , или 5.5 киловата ли, конски сили ли. Ами не става за сега, не е лесно просто. Ще захранва UPS 2.2 VA, което е по малко от 2200 WA, да кажем 2000 вата.
        Ами зор виждам, но ще стане.

        Падащ чук, е най простият и евтин подход. Какво ще ми въртиш, и ще ми се правиш на пич с тонове железа, щом говорим до 50 метра.

        Тошо е изчел всичката литература на темата, как без да даваме пари на доценти по сондиране, ако имаме вода в обозрим вертикален околовръст, да си я качим в хола !

    • #4
      Ток, ала бала...това са глупости.
      Информацията е злато, сигурността че има вода на някакви метри, е съкровище !
      Сподели твоите убеждения прецедент !
      Някой в съседство извадил вода.
      Дупка се копае лесно. Трагичното е да копаеш в сушава зона.

      Ток нямало ! Човек ! една комшийка, гащи нямаше !

      Коментар


      • #5
        Три метра се копаят на три бири, да, няма вода, още четири метра, литър ракия.
        Горна помпа, 8.60 м. е вакуумен срив, на морското равнище. Да знаеш, да си чул, да си убеден, че вода имаш но 25 метра, че при тия цени на кубик, с зъби и вилица ще го изкопаеш. Миньорите питаш ли ги с тия хоризонти ?

        Хора ! Мъже ! Да се ебе е по трудно, отколкото да се копае !

        Коментар


        • #6
          Не са глупости.
          С ток ще си го правя даже сам. И да не извадя, ще съм хвърлил почти нищо съществено, само ще съм загубил време и усилия. Дето и без друго ги харча да мъкна вода от извора в туби. Нула цена на кубик, тя просто си тече и трябва да я събираш само

          Коментар


          • #7
            Тошо е твоята пътеводна звезда. Само ми развий казусът ти. Да разбираме, че вода има ? Метри, дълбочина ?

            Водата, е едно на страна. Явно си добър човек, ако искаш да забогатееш, май пак Тошо трябва да питаш щото Тошо е бил беден, и не му хареса.

            Коментар


            • #8
              Добре...
              Не знам какво е да забогатееш,ма едва ли това искам. Трябва ми вода. За сега за поливане.
              Обаче за парите се гърбя, няма как да са ми през онова

              Коментар


              • #9
                Нещо аз ли не схващам темата или просто съм прекалено сънен да вникна в разговора на темата . И аз се интересувам по темата за сондажите, ама хайде малко по-сериозно. До тук съм направил:
                1) проучване чрез някакъв познавач с багети.. Уж на 25-30 метра ще има много вода.
                2) хидрогеоложко проучване с апаратура, на 3-метра до човека от т1. би следвало да има вода пак така 25-30м. Голям дебит, уж..
                3) намерил съм сондьори дето се навиха да работят, чакам ги да дойдат, от мен се искаше да си осигуря дебелостенни безшевни тръби с конкретен размер и конкретна машинна обработка - направено.

                Сега по темата, ако (дано дай Боже) намерим вода, какво да направя преди да шмугна помпата вътре ?
                - има ли вероятност водата да тръгне нагоре по тръбата и да излиза на самотек
                - при положение, че дупчим сега (сух сезон), практиката показва ли запазване на водоизточника и през зимния сезон със сходни стойности като есенните ?


                Благодаря

                Коментар


                • bogilloff
                  bogilloff коментира
                  Редактиране на коментар
                  Намерил си черква да се прекръстиш. Тошо е сондьор, колкото аз космонавт.
                  Между другото, "истинските сондьори" лъжат повече и от рибарите. И ако рибарските лъжи не струват пари, сондьорските ,..........

              • #10
                Имам заклещена помпа в сондаж. Как да я премахна?
                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                Коментар


                • To6o
                  To6o коментира
                  Редактиране на коментар
                  Диаметър на тръбата ? Само падащ чук.

                • s_s1
                  s_s1 коментира
                  Редактиране на коментар
                  110 мм

              • #11
                И аз не разбирам за какво е темата, а вероятно тоШо е пийнал някоя ракия снощи и не е могъл да обясни добре.

                Коментар


                • To6o
                  To6o коментира
                  Редактиране на коментар
                  Поне си добронамерен.

                • I.Stoyanov
                  I.Stoyanov коментира
                  Редактиране на коментар
                  Хайде утре като се събудиш да прочетеш темата от начало до край, ако разбереш повече от 30% смислово това което си написАл, тогава ще те помоля да ме упровергаеш, написвайки го ясно и за останалата част от форума

                • To6o
                  To6o коментира
                  Редактиране на коментар
                  Какво правим, с вибрационна помпа, с корпус от алуминий, когато средата е алкална, и ухото, за което е вързано въжето го няма. Няма го, защото алуминият в чист вид не съществува, и слабите алкални среди си го изяждат.
                  Тошо казва,- помпата не е важна, тръбите не са важни, важен е фактът, ако го има, че вода има ! Там, доле, на колко метра ? Осем е едно, двайсе е друго, петдесет е друго, 140 метра е друго. Как пък все Тошо е прост, и не задава правилните въпроси.

              • #12
                Тоше я кажи за това нещо :

                https://www.youtube.com/watch?v=lkR9i2Qg7YI&t=464s

                Има ли някаква фомула да се смята , например колко голям бидон на каква дълбочина може да извади вода ?
                Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                A1+

                Коментар


                • To6o
                  To6o коментира
                  Редактиране на коментар
                  Има Закон за запазване на енергията, а Тошо я доктор по физика, или поне така са чЮства !

                  Ебането е по трудно от сондирането, и нека мастити сондьори ме подкрепят !

                • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
                  ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
                  Редактиране на коментар
                  Тоест не знаеш как да сметнеш уравнението на Бернули

              • #13
                Писах дълго и напоително. В един миг, всичко изчезна.
                Водещото е генерал Ромел в Северна Африка, и китайците преди хиляда години, как са стигнали хиляда метра, и за тока писах, но не съм готов отново, и относно колко пиян е Тошо. Ама ще продължим де, утре, в другиден. Вий само питайте. Отговори има всякакви, въпросите са важни. Той, Тошо ако не знае, кой ве !

                Коментар


                • #14
                  Тошесто па' се е накъркАл...
                  Не чета коментари и не отговарям на такива.

                  И коментаторите...

                  Коментар


                  • #15
                    Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                    Тошесто па' се е накъркАл...
                    ТоА чиляк дали не е сдупчил някоя бъчва Фместо земята

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X