Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сондажни машини,автосонди.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Сондажни машини,автосонди.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:08032009(002).jpg
Прегледи:4
Размер:133.2 КБ
ID:5434022Натиснете снимката за да я уголемите

Име:08032009.jpg
Прегледи:9
Размер:137.0 КБ
ID:5434023

    Коментар


    • От: Сондажни машини,автосонди.

      Честита Нова Година на всички!
      Много радост,здраве ,щастие ,успехи, нови предизвикателства по-малко аварии и ядове през новата година !

      Коментар


      • От: Сондажни машини,автосонди.

        Честита нова година и от мен.Здраве и щастие и нови професионални успехи.

        Коментар


        • От: Сондажни машини,автосонди.

          Колеги издирва се едно парченце тръба;ф от 800 до 840мм ;дебелина до 10мм;височина 50-60см.

          Коментар


          • От: Сондажни машини,автосонди.

            Първоначално публикуван от antonow Преглед на мнение
            Искам да попитам колко може да струва импрегнирана 36 каратова белгииска диамантена корона.
            Преди доста години цената на техническите диаманти в зависимост от качеството им беше $15 до $25-30 на карат сега не знам колко е. Отделно изработката. Това за еднослойни корони за импрегнираните е около $10 на карат.

            Коментар


            • От: Сондажни машини,автосонди.

              Здравейте въпроса ми е има ли надежда в този модел сонди,някой който разбира ако може да ми каже до колко метра горе-долу сондира и други данни за нея.С две думи заслужава ли
              Прикачени файлове

              Коментар


              • От: Сондажни машини,автосонди.

                Имам подозрения от къде е тая сонда .Дали не е от пловдивско? Все пак инфото от тебе трябва да дойде .Ако изкаш съвет дай повече инфо!
                Ако кажеш каво изкаш да направиш може би ще е по лесно да ти дадем съвет (ако го изкаш де ) .

                Коментар


                • От: Сондажни машини,автосонди.

                  Да грешката е в мене,за което се извинявам.
                  Тази сонда,която съм показал на снимката незнам от къде е просто я дадох за пример.А тази която аз искам да купя е същата само че е с бензинов двигател.Искам да купя сонда като тази с цел да изкарвам по някой лев допълнително ако е възможно с тази техника.Значи човека от който искам да я купя ми дава нея обурудвана за работа и още една същата само че да си я сглобя.Цената която иска е 9 000лв.Струва ли си защото от едно место научавам че са доста леки и се чудя дали ще върши работа или не.
                  И да колега искам съвети колкото се може повече и всякъква информация относно сонди и сондиране.
                  Благодаря ти.

                  Коментар


                  • От: Сондажни машини,автосонди.

                    Незнам дали е на сметка 9 000 ,но сондирането е скъпо занимание приготви се да похарчиш няколко пъти по толкова .И да ,лека е !
                    Това до колкокото мога да преценя е някаква преработка на Биолер . Каква дълбочина и диаметър на сондажа целиш ? Така зададен въпроса ще върши ли работа или не е много относителен.В кой регион смяташ да работиш-заради геологията ? След това може да се даде някакво мнение и съвет ,става или не .

                    Коментар


                    • От: Сондажни машини,автосонди.

                      Ами дълбочината до 30-тина метра, диаметъра до 300.
                      Софийски регион.
                      А защо казваш да се приготвя да похарча няколко пъти по толкова?Какво имаш впредвид?

                      Коментар


                      • От: Сондажни машини,автосонди.

                        Ами без инструменти;оборудване и пр. всяко води след себе си още и още.

                        Коментар


                        • От: Сондажни машини,автосонди.

                          Първоначално публикуван от suzuki12 Преглед на мнение
                          Ами дълбочината до 30-тина метра, диаметъра до 300.
                          Софийски регион.
                          А защо казваш да се приготвя да похарча няколко пъти по толкова?Какво имаш впредвид?
                          Защото много пари отиват за консумативи също и за резервни части. Освен това сондирането не е само сондата, трябват лост, длета, аварийни инструменти и още много. Цените са изпилени до край, защото когато се ликвидираха бившите ГПП /Геологопроучвателни предприятия/ колегите взеха сондите и останалото почти на цената на старо желязо, много сонди бяха и настъпи страшна конкуренция което смъкна цените. И да, сондата е лекичка върни се назад по темите и виж истинска сонда. По принцип може да се върти и на ръка но производителността е страшно ниска и не за всяка скала и сондаж става. Ако наистина искаш да се занимаваш със сондирането хвани се чирак при някой стар сондьор и след 2-3 г вече ще ти е ясен занаята.

                          Коментар


                          • От: Сондажни машини,автосонди.

                            Това с чирака ми хареса ,даже 1 година да чиракуваш тези няколкоко по 9 бона ще станат на половина .Ама този тип сондичка ме съмнява диаметър 300мм до 30 метра. Може де а е правила такъв сондаж ,но ще е на късмет .Да не говорим че не е безопасна ще трябва да я връзваш за веки случай с въже към някой дърво (въжето да е по дебело че двигатела е големичък) .Да не се завърти като натиснеш повече ! Като гледам двигателя завърти ли се ни сондьор ни помошник сондьор . Претиснява ме ,че е електрическа самоделката от гледна точка на безопасността .

                            Коментар


                            • От: Сондажни машини,автосонди.

                              Аз още като я видях че е електрическа и се захилих, то бива самоделки но електрическите надминават всичко. И автономност няма, и при тази промивка която блика отвсякъде да се чудиш от токов удар ли да се пазиш или от късо съединение... Все пак човека каза че ще му сложат бензинов двигател. За всички които искат да се заемат по-сериозно със сондиране за вода 3 съвета - ниски обороти, висок въртящ момент и висока товароподемност. Което пък означава яка конструкция.

                              Иначе наистина може и с 1 година чиракуване като начало но го закръглих на 2-3 за да уважава майсторите Аз обичам да се шегувам но като го правя съм и много сериозен. Нищо не може да замени опита който се придобива от чиракуване при майстор. Или както го е казал народа ни "Ако със гледане се става майстор кучетата щяха да са най-добрите месари"

                              Коментар


                              • От: Сондажни машини,автосонди.

                                Направи му контра предложение 3500 при условие ,че направи първия 30 метров на 300мм диаметър .
                                Той ще е на сметка че ще продаде 500кг модифицирано желязо (тип свободна формация). Ти ще си на далавера ,че ще разбереш с какво се захващаш.
                                Забележка : Понякога малката загуба е голяма печалба !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X