Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сондажни машини,автосонди.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Сондажни машини,автосонди.

    Първоначално публикуван от stangata Преглед на мнение
    Колеги здравейте. Онзи ден бях в Дерманци на сондаж и до 17-18 метра е глина .После излиза чакъл и там е водата. Аз го пробивах ударно.Разказа ми играта. Айде безаварийно
    Вие със Слави там да не сте комбина
    Ей изкопахте Вита , ако я карате така ще изтеглите реката .
    Колко сонди сте в Дерманци да няма конгрес и на никой не казвате дупчите и пиете бири .

    Коментар


    • От: Сондажни машини,автосонди.

      Не сме. Ами просто случайно се е получило..както и да е

      Коментар


      • От: Сондажни машини,автосонди.

        Незнам дали това е колегата където сондирах на неговата дупка--един от гераните водата излезе на 15м и след около метър минах един варовик който небеше много здрав и кофата пропадна изедин веднъж.Обсадихме го и въртяхме до 18м защото вървеше пясък и след това излезе баластра но от по добрата.Пуснах бибото и кво стана--Удавихме чаршията--3цола шланг върви нон стоп.И все пак вие ли сте с жълтата виетнамка?

        Коментар


        • От: Сондажни машини,автосонди.

          Добри отворихме бибото от долу .Бяха улабени всички болтове--даже има и с убита резба.За сега работи перфектно но ще трябва да му се обърне внимание.От 18м няма проблем ще видим на една друга дупка която може да излезе доста по длибока как ще се представи.

          Коментар


          • От: Сондажни машини,автосонди.

            Може ли да снимаш , отварах я отдавна и вече не помня кое как е било.За болтовете , съм напълно сигурен ,че не е имало проблеми,единствено на капака имаше 2калпави ,но там може и без тях, все пак тогава я правих като за мене си ,немислих за продаване.
            Ето това са снимките от тогава .Ако има нещо питай-няма проблеми.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:016.jpg
Прегледи:1
Размер:79.8 КБ
ID:5287130Натиснете снимката за да я уголемите

Име:009.jpg
Прегледи:1
Размер:141.3 КБ
ID:5287131Натиснете снимката за да я уголемите

Име:010.jpg
Прегледи:1
Размер:173.5 КБ
ID:5287132Натиснете снимката за да я уголемите

Име:008.jpg
Прегледи:1
Размер:165.3 КБ
ID:5287133Натиснете снимката за да я уголемите

Име:014.jpg
Прегледи:1
Размер:122.1 КБ
ID:5287134

            Коментар


            • От: Сондажни машини,автосонди.

              Ние сме да. Голям зор беше , но все пак ние работим повече в скала . Мисля , че е важно да бъдем коректни с хората и да направим всичко по силите си помогнем.

              Коментар


              • От: Сондажни машини,автосонди.

                Колега,ако не те затруднява ,дай някоя снимка на машината да я огледаме.

                Коментар


                • От: Сондажни машини,автосонди.

                  Ще пусна няколко като я снимам ,иначе с колегата Славчо се познаваме . Ако ви вълнува някаква информация това ми е тел.0887 990 994 Иво

                  Коментар


                  • От: Сондажни машини,автосонди.

                    Кажи откъде се познаваме

                    Коментар


                    • От: Сондажни машини,автосонди.

                      Слави с твоята машина мергела сондираш ли го ? С тия зъби дето каза че са се изпочупили .
                      До къде я докара с мергела ?

                      Коментар


                      • От: Сондажни машини,автосонди.

                        Не знам как се оправяте вие които си правите доста неща самички но се оказа, че нещата в машиностроенето са много по-лоши отколкото си мислех. Ето един линк на тази тема

                        http://www.dnevnik.bg/pazari/2011/06...o_na_strugove/
                        "Машстрой" спира производство на стругове

                        В Машстрой-Троян /който навремето беше столицата на машиностроенето ни/ миналата година са работили 28!! души. А в едно от мненията под тази тема е написано "... Наскоро ми трябваха едни неща и с ужас установих, че в цяла София има само няколко добри стругари."

                        По този повод си спомних, че преди няколко години се оформи една голяма поръчка от чужда фирма. Ставаше дума за няколко хиляди диамантени корони, стотици двустенни ядкови тръби и т.н. Заведох съответните хора до Асеновград където навремето разработихме тези неща. Цеховете със струговете бяха абсолютно празни, никакъв работник не се мяркаше и си стояха на това положение което го помня от преди 30 години. На портала ни посрещнаха със въпросът "Цех ли сте дошли да купувате?", на тях въобще не им идваше на ум че някой нещо друго ще иска от тях. Поръчката естествено не беше приета, собственикът честно ми каза "Аз ще трябва да наема стругари и 6 месеца да ги обучавам".

                        Преди около месец една друга фирма се обърна към мен с питане дали не мога да направя някакво съоръжение с което да ликвидират загубите на промивна течност. Бяха чули, че навремето съм разработвал пакери за Горубсо-Мадан. Аз наивникът бях започнал да мисля по въпросът а въобще не ми дойде наум, че това ще трябва и да се изработи. Чувал съм, че в Асеновград има нещо останало, те дори сонда направиха. Имам там приятели от едно време с които 10 г сме работили заедно в БРВ-то но последните години не сме се виждали и не знам какво е положението там.

                        Коментар


                        • От: Сондажни машини,автосонди.

                          В Дерманци тази баластра ми разказва и на мене играта но се справям.На свредела му изпотроших всички зъби.Вчера хванах мергел и опитах със него но без тези зъби и нищо.Водата на този геран не е много и аз му обяснявам ама айде ходи да те разбира--иска да въртим надолу в мергела.Копах 2м баластра и има 2м воден стълб;набира бавно но толкоз дал господ в неговият двор.Абе мергела за мене предполагам ще си остане проблем.Ударното сондиране все още несъм го пробвал по много причини на този етап.Има нещо много интересно което се случи при мене и ще го покажа със снимки тези дни.Онзи ден един от гераните беше с много едра баластра и го копахме с багер и попитах човека за зъби откъде може да се намерят но неможа да ми отговори.Днес скъсах въже;избиха пръстени на спирачки и др проблеми ама ша са опривим.За мене това което ще покажа има стойността на злато.

                          Коментар


                          • От: Сондажни машини,автосонди.

                            Издирваме ;питаме;и тн.т за неща произведени преди и направо казано откраднато от хора работели в този бранш--режеме;заваряме;късаме;пак заваряме и така вперьод.

                            Коментар


                            • От: Сондажни машини,автосонди.

                              Геомин АД. Са от Асеновград един приятел работи за тях , като сондажен инженер -много кадърен (на изчезване са тия специалисти) сондите им са доста прилични .Мисля че работят ядково сондиране предимно , ако не се лъжа са в Сърбия в момента . А Вальо от Горубсо разбрах е хванал за Йемен .
                              Аз познавам много кадърни стругари и мисля не са малко в БГ те поне от работа не могат да се оплачат , обаче друг е въпроса с металурзите тия , които познават сплавите ,металите , как се обработват свързват и се интересуват от новите неща , а в нашия бранш стомана 20 е да не кажа кашкавал амаааааа .
                              Тея хора станаха на по 50-60 години , а никой не ги сменя няма вече тежка промишленост . След бай Тошо новата власт (на кого беше незнам) казаха че не сме имали нужда от такава (тежка промишленост) и следващите и те и те и те . И сега ядец.
                              Като днес си го спомням това ,тъй като всички в семеиството до девето коляно работеха в металургията и машинопроизводството . Голям шок беше за всички .
                              Какво да правят машинни инженери да продават на хайван пазар - как са се чуствали добре си спомням , тая криза мина през къщи като товарен влак .
                              Последно редактирано от монио; 29-06-11, 21:36.

                              Коментар


                              • От: Сондажни машини,автосонди.

                                Първоначално публикуван от Фред Преглед на мнение
                                ...
                                Всъщност собственото ни машиностроенето е сведено да производство на метални конструкции, ЗММ Силистра и Балканкар Подем Габрово... Слава богу - тук таме има и по някое по-сериозно чуждо предприятие като Палфингър в Ямбол, и тук таме по нещо дето прави машини за ХВП

                                ...иначе, достатъчно е само да се види гамата селскостопански инвентар произвеждан от Мадара - нема ни една машина която да има некво движение по нея - било то от силоотвдоен вал, било то от хидравлика - само елементарни заварени конструкции...

                                С прекъсването на отрасловите връзки - друго и не може да се очаква.

                                Аз съм започнал кариерата си от фирма издънка на Балканкар - машиностроене или се прави с преписване и с вътрешен пазар...или с купуване на технологии и външен пазар. За първото ни липсва вътрешния пазар, за второто ни липсват парите за купуване на технологията, а май и мениджърския капацитет да развием външни пазари...

                                Иначе казано - трудно се оправя врабче в полет...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X