Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сондажни машини,автосонди.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Сондажни машини,автосонди.

    Момчиле ти беше споменал за някакъв лиценз към края на годината--той е в сила от 26 04 2011г за автомобили над 12т--поредният абсурд на правителството на Бойко Борисов.В края на годината влиза в сила лицензия за автомобили до 3.5т.Аз съм в кюпа.ООООООООООООООООхххххх.

    Коментар


    • От: Сондажни машини,автосонди.

      Първоначално публикуван от slavchovt Преглед на мнение
      Момчиле ти беше споменал за някакъв лиценз към края на годината--той е в сила от 26 04 2011г за автомобили над 12т--поредният абсурд на правителството на Бойко Борисов.В края на годината влиза в сила лицензия за автомобили до 3.5т.Аз съм в кюпа.ООООООООООООООООхххххх.
      Ти се водиш специализиран транспорт (ако си така регистриран де...)

      Коментар


      • От: Сондажни машини,автосонди.

        Всички са в кюпа. Дето се вика ако имаш тахограф и лиценз трябва да имаш. Но 3,5 т общо тегло , бусове , малки камиончета-- всички .

        Коментар


        • От: Сондажни машини,автосонди.

          Не съм регистриран като специализиран и имам тахограф.За регистрация като специализиран ще трябва явно да минавам техно тест.Но като специализиран да неби да има пък други шантавии и дали ще си заслужава пререгистрация.

          Коментар


          • От: Сондажни машини,автосонди.

            Първоначално публикуван от slavchovt Преглед на мнение
            Не съм регистриран като специализиран и имам тахограф.За регистрация като специализиран ще трябва явно да минавам техно тест.Но като специализиран да неби да има пък други шантавии и дали ще си заслужава пререгистрация.
            Нямаш избор. Ако не се водиш "специален автомобил", вероятно си бордови. Много ще ти се радват от ДАИ. Не мо'ш им обясни, че си бордови, а сондата си я натоварил и само я возиш. Така че Технотест не ти мърда. Ще ти теглят камиона, като го гледам ще имаш проблем с товара на задната ос. Огледай се за технотест в Шумен - там е частна фирма и документите са им валидни в КАТ. Частна...сещай се.
            За да ти дадат лиценз, трябва да имаш т.нар. професионална компетентност в областта на автотранспорта - курс - 400 лв в ДАИ. Ще си станеш ръководител транспорт в собствената фирма. По-нататък и счетоводител, личен състав, ТРЗ, ако ти остане време, ще сондираш.
            Евростандарти, няма начин. Сега разбираме защо цените там са такива, каквито са.

            Коментар


            • От: Сондажни машини,автосонди.

              Извадих телефони на техно тест София и в понеделник ще звънкам до София и Плевен да видиме къкво ще ми кажат.Казаха ми че тези от София идвали и в Плевен.

              Коментар


              • От: Сондажни машини,автосонди.

                Добри намерих 2шланга за бибото по 25м--тези които ползвахме когато ми беше го дал и човека се съгласи и си стиснахме ръцете.Според тебе ако се слезе на по малък диаметър на шланга да ли ще може да вдига по от дълбоко--25м--35м.Иначе го пробвах със генератора и работи без проблемно--бибо 4 кв генератор 5.5кв трифазен.

                Коментар


                • От: Сондажни машини,автосонди.

                  Ами то на табелката ако не се лъжа беше от 0-40метра. с тоя шланг.С по малък,най -много да извадиш по високо налягане , и да вадиш от по дълбоко.
                  Като минаваш насам с буса или камиона,се обади да ти дам коляното,така и не се сетих оня ден , а и едва ли щеше да се сбере.
                  Ако ти трябва малкия размер, имам едно руло.

                  Коментар


                  • От: Сондажни машини,автосонди.

                    Първоначално публикуван от slavchovt Преглед на мнение
                    Извадих телефони на техно тест София и в понеделник ще звънкам до София и Плевен да видиме къкво ще ми кажат.Казаха ми че тези от София идвали и в Плевен.
                    Имат си разписание в сайта им. Капризни са. Не идват по покана, пробвал съм. Ще има 2 дати за Плевен, вероятно едната ще е минала. Мене ме върнаха един път. Ще ти пожелая късмет!

                    Коментар


                    • От: Сондажни машини,автосонди.

                      В Шумен има както каза Даракчиев фирма за узаконяване на такива реконструкции ТИАТ , печени са ако нещо не ти е наред си го оправяш и си готов.
                      Аз си мисля , че като специализиран изискванията са по големи. Естественно че БА 15 или 2А2 примерно трябва да е специализиран .
                      На Славчо "Европата" може да мине без да я специализира . Първо на кантара я сложи 10% претоварване е допустимо после се набутвай при специализираните да не стане от трън на глог .
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:kamio i pateki015.jpg
Прегледи:1
Размер:66.6 КБ
ID:5281752
                      Последно редактирано от монио; 29-05-11, 09:06.

                      Коментар


                      • От: Сондажни машини,автосонди.

                        При преминаването през инспекцията се доказва, че МПС е годно да се движи безопасно по пътищата. Не е въпроса дали ще се нарече "специален автомобил-автосонда" или по друг начин. Когато прекарвах УРБ-тата от бордови, гледаха закрепването на двигателя(сменен с МБ) - оригинални тампони, закрепването на апаратурата - искаха две планки м/у шасито на камиона и рамата на апаратурата, двигателя да не е с повече от 10% по-мощен от фабричния, общото тегло и натоварването на ос - трябва ти кантарна бележка. Дали и как работи апаратурата не ги интересува. С оглед по-леката конструкция можеш да демонтираш някои стърчащи и тежки неща. Важни са и габаритите. При мен помогнаха оригиналните технически документи на заводско УРБ - гледаха, сравняваха. При Славчо ще е по-трудно (или по-лесно) :-)
                        Не може да не я специализира. Няма избор. Тя си е автосонда. Това трябва да пише и в талона. Минаха ония времена... Всички пътни инспектори в ДАИ са вече с висше образование, повечето - инженери.

                        Коментар


                        • От: Сондажни машини,автосонди.

                          Дума няма че такива неща гледат .
                          Специализирания транспорт е с различен режим на движение , както такси ,данъци и бумащина.
                          А спрът ли те ДАИ могат да те направят дар-пир ,като ти е всичко наред и без да са вишисти. А това за вишистите в ДАИ си засилил малко .

                          Коментар


                          • От: Сондажни машини,автосонди.

                            Днес бях по София и обсъждах моя проблем с познати.Казаха ми че били 2 фирми от софия които правят теста в Плевен.От утре почвам ходене по мъките има и работа --ще се крием и ще трърсим начини да стигнем до обекта ;това е България--както беше казала една женица скоро по новините на БТВ че;ИСКАМ ДА СЪМ РОБ В БЪЛГАРИЯ.

                            Коментар


                            • От: Сондажни машини,автосонди.

                              Добри колко мм ешланга?Утре ще ходя до Плевен и някъде срещу пожарната имало магазин и продавали редукции--за мене от голям към малък.Само немога да разбера как вървят стандартите;един казва 72 друг 75;50 или 54;някой ми беше подметнал и за 37.

                              Коментар


                              • От: Сондажни машини,автосонди.

                                Този мисля че се води 50мм. но трябва да премера , той е горе на селището ,един авер го донесе да поливаме , и така остана при мен...
                                Незнам за тоя магазин ,преди когато взимах помпата търсих под дърво и камък шланг и преходи-на помпата имах само 1. Един пенсионер ми даде бронзова връзка , стръгнах едно вътрешно тяло-виж го на помпата е завито.А оригиналното на помпата,от което гледах размерите ми е на това коляното .
                                Ако не намериш редукции ,казвай какво трябва и да паля машините горе

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X