Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сондажни машини,автосонди.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Сондажни машини,автосонди.

    Някъде видях и вариант с кладенец с водочерпене и после изливане на оползотворената вода в канализацията, както и вариант с хоризонтална решетка от полимерни тръби, но ми се струва по-непрофесионално решение (но сигурно по евтино в началото).
    Радвам се, че се правят такива системи, а не само да се говори - значи мислят хората все пак...

    Коментар


    • От: Сондажни машини,автосонди.

      Всеки гледа да избегне сондирането! Ако изливаш водата в канализацията би следвало по закон да си плащаш и такса "канал" на куб.м.! Ако отвеждаш топлината по някакви вкопани хоризонтални топлообменници, най-много да си прегрееш райграса. Докато се научим, в някои държави (Швейцария например) ограничават ползването на термопомпи, защото им се стоплили (или охладили зимата) подземните води, чувам. Не мо'ш се бъзика с природата!

      Коментар


      • От: Сондажни машини,автосонди.

        Ха - хе ... тия са прекалили с термопомпите явно.
        А иначе - най-екологосъобразно е да живееш в землянка и да се миеш с утринна роса, но не е комфортно някак си...

        Коментар


        • От: Сондажни машини,автосонди.

          Забрави! Имаш ли идея колко местообиталища на буболечки ще унищожиш със землянката и колко застрашени вида ще лишиш от традиционното им сутрешно пиене на роса! Да не си посмял, иначе природозащитниците ще ти се изсипят на главата, мачкайки природата в пъти повече от тебе, за да ти се карат! Най добре е да си ходим...

          Коментар


          • От: Сондажни машини,автосонди.

            Някой има ли идея тази джаджа от каква сондажна машина е?

            http://img245.imageshack.us/img245/3206/p1030570w.jpg

            http://img245.imageshack.us/img245/82/p1030569b.jpg

            Коментар


            • От: Сондажни машини,автосонди.

              На снимките са български пневмоударник, произведен в Монек-юг Кърджали и част от планетарния редуктор на сонда БМК, правена също там.

              Коментар


              • От: Сондажни машини,автосонди.

                A случайно да можеш да дадеш линк към снимки на сондата и най-вече редуктора?
                И другия ми въпрос е:
                Колко са сателитните колела на този редуктор?
                3 или 4?
                И предполагам са неподвижни спрямо корпуса.

                Коментар


                • От: Сондажни машини,автосонди.

                  Това предприятие работи ли напоследък?

                  Коментар


                  • От: Сондажни машини,автосонди.

                    Oх...забравих да попитам - някой знае ли предавателното отношение на този редуктор.

                    А завода явно нещо....дори сайта не му работи.

                    Коментар


                    • От: Сондажни машини,автосонди.

                      Предавателното отношение е 31:1 (ако не бъркам). Сателитните колела май са 3, не са фиксирани към корпуса. Имат едни шибани иглени лагери. За завода не знам, утре ще потърся телефони, май имам някакви.

                      Коментар


                      • От: Сондажни машини,автосонди.

                        Много странно. Попаднаха ми някой части явно от въпросния редуктор, но аз съм лаик в областтс на планетарните предавки и не ми са ясни много неща.
                        Частите които имам са един вал с 18 зъба - предполагам входящия, 4 сдвоени зъбни колела с 21 и съответно 27 зъба и изходящият вал (онова от снимката) с 66 зъба.
                        Единствения начин да ги сглобя е следния:
                        18:27 и 21:66
                        Според мен за да работи този планетарен редуктор, сателитите му трябва да са блокирани неподвижно спрямо корпуса - иначе се получава според мен нещо като диференциал и няма как да се предава мощност към изходящият вал. Сега обаче щели да ми дадът и нек'ва гривна, която аз не съм сигурен че е от механизма.
                        Ако сателитите са блокирани получавам предавателно отнощение 4,72:1
                        Дайте идеи правилно ли разсъждавам?

                        Коментар


                        • От: Сондажни машини,автосонди.

                          За малко да ви въведа в голяма заблуда! А бе направо си ви въведох. Вярно има един зъбен венец, фиксиран към корпуса, вероятно въпросната гривна. Сателитите може и да са 4, спомена ми е от преди години. Телефонба на МОНЕК е 0361 60321.

                          Коментар


                          • От: Сондажни машини,автосонди.

                            За съжаление ми разби всички мечти - оказа се прав.
                            Сателитите са свободни и когато ги монтирах приблизително с гривната, която дойде в последствие се оказа, че наистина предавателното число на редуктора е около 30:1.
                            Лошото, е че на мен ми трябва около 2:1 или 3:1.
                            Дайте идеи за подобен редуктор.

                            Коментар


                            • От: Сондажни машини,автосонди.

                              Еееее забравих снимките, моля който модерира да ме извини и закачи към предходното мнение.

                              http://img715.imageshack.us/f/p1030584g.jpg/

                              Коментар


                              • От: Сондажни машини,автосонди.

                                Сонда БМК изглежда така:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1010093.jpg
Прегледи:1
Размер:155.5 КБ
ID:5205767

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X