Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ПОМПА ЗА СОНДАЖ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: ПОМПА ЗА СОНДАЖ

    Влиза,влиза!! С шахта и капак ще му е трудно,но масово се заебва така,гола тръба!Бутат найлони и секакви балатуми! Вадил съм помпа,задръстена от косми и кожа на плъхове и мишки!Ама като му кажеш-еди колко си за шахта и други ектри.......вика-майната му,тоя сондаж ми излезна 4000лв.нема да дам още 150.....примерно!!!
    088пет722пет99
    http://www.hydropompi.com/

    Коментар


    • #62
      От: ПОМПА ЗА СОНДАЖ

      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
      Аз нещо не разбирам. Сондажа не трябва ли да излиза в някаква шахта с капак и някаква топлоизолация?

      Как ще влезе мишка или плъх?
      Влиза с отскок, само да подуши вода. Един от съседните парцели сега го готвят за "затворен комплекс"-къщички. Има водопровод, но е пуснат сондаж за външни консуматори- миене, пожарогасене, поливна система и т.н. Сондажа го направиха с яка метална тръба отвън, вътре пуснаха дебела пластмасова тръба...там работна колона ли, как се казва, укрепено е с бетон, отгоре на металната има метален капак....Металнта тръба стърчи от земята на половин метър. И всичко си беше наред докато не дойдоха някакви мангалоиди да копат кабелно трасе. Оставили капака отворен. Смятай, за два дена, 5-6 парчета бяха вътре-запушиха помпата и се наложи да се вади. Плъха види ли вода-вътре е.
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • #63
        От: ПОМПА ЗА СОНДАЖ

        Аз го направих с пластмасова шахта. Нещо като 50/50/50 и отвън и отдолу я залях с бетон. Отгоре си има капак с винтове. Върху капака дебела ламарина, винил някакъв и зарових с пръст. В момента не си личи къде е дупката.
        Замислих се за входящ въздух,но според мен е по+добре да няма. Веднъж заради гадините и второ заради лекото подналягане в сондажа. На теория трябва да дърпа водата една идея по-добре.
        Sent from my Nokia s fenerche

        Коментар


        • #64
          От: ПОМПА ЗА СОНДАЖ

          Подналягането всъщност пречи.
          Изпомпването на водата се обляга на атмосферното налягане.
          Или въобще-на налягането което се оказва върху повърхността на водата в сондажа.
          И ако налягането е повече-помпенето е по-лесно, и обратно.
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #65
            От: ПОМПА ЗА СОНДАЖ

            Вярно е че пречи на помпата,но трябва да помагана просмукването на водата според мен.
            Sent from my Nokia s fenerche

            Коментар


            • #66
              От: ПОМПА ЗА СОНДАЖ

              Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
              ,но трябва да помагана просмукването на водата според мен.
              И това може да е вярно, пробвал съм обратното - с налягане в сондажа да избутам водата по тръба нагоре. Е,стана, но не е ефективно и забелязах, че после по-бавно запълни сондажа, може би именно заради навлязлия въздух в пластовете..

              Коментар


              • #67
                От: ПОМПА ЗА СОНДАЖ

                Първоначално публикуван от dragozow Преглед на мнение
                Няма търсене, толкова години и толкова помпи съм продал и са ме питали няколко пъти. При мен пазаруват и много сондьори, с повечето се познаваме лично. Обещавам ще внеса до месец и не съм убеден колко ще се продава.
                Обучи пазара и ще се продава Стига да е на достъпна/приемлива цена.
                Иначе относно тази глава, при положение че се правят толкова много сондажи в България, направо не мога да разбера защо го няма при нас. Отделно не искам да си помислям какви "цигании" правят хората, за да си монтират помпата в сондажа.
                За мен лично това е логичния начин да закрепя цялата система от въже, тръба и захранващ кабел към помпата и тръбата. Като това не изключва ревизионна шахта, където да се разположат всички останали компоненти - табла, управление и т.н.

                Коментар


                • #68
                  От: ПОМПА ЗА СОНДАЖ

                  Отделно не искам да си помислям какви "цигании" правят хората
                  Масово не слагат защити по помпите, връзват си с ръждясващи метални въжета вместо с неръждаеми, ползват кабели за удължаване с неподходяща квадратура, правят все по-тесни сондажи за да им излезе по-евтино, съединяват кабела със скоч и всякакви други магарии.

                  Коментар


                  • #69
                    От: ПОМПА ЗА СОНДАЖ

                    Привет,
                    Внесе ли вече от тези защитни капаци или да си поръчвам от Русия?

                    Първоначално публикуван от dragozow Преглед на мнение
                    Масово не слагат защити по помпите, връзват си с ръждясващи метални въжета вместо с неръждаеми, ползват кабели за удължаване с неподходяща квадратура, правят все по-тесни сондажи за да им излезе по-евтино, съединяват кабела със скоч и всякакви други магарии.

                    Коментар


                    • #70
                      От: ПОМПА ЗА СОНДАЖ

                      През Септември ще ги има, почиват през Август повечето фирми в Европа. Ще има три вида, 110, 125 и 160 мм на цени 149, 169 и 189 лв. Издържат до 200 кг тегло. Има ги на сайта ни вече, няма да давам линк тук.

                      Коментар


                      • #71
                        От: ПОМПА ЗА СОНДАЖ

                        Здравейте

                        Искам да си направя сондаж за вода и имам няколко въпроса, на които все още търся отговор и ще бъда много благодарен, ако ми разрешите проблема.
                        1.Комшията си сложи сонда и водата излезна на 14м , но сондьора който аз ще ползвам ми каза, че по-малко от 20м не си заслужава да се прави и това е минимума.
                        2.Каква да е ширината на тръбата?Той предлага някаква румънска с диаметър Ф140. Сондажа ще се ползва за поливане на 100кв/м градина и един басейн от 5-6 кубика.
                        3.Какъв модел и марка потопяема помпа да си купя, ако сондажа наистина е 20м?
                        Благодаря предварително на всички за отделеното време.

                        Коментар


                        • #72
                          Здравейте,предстои ми сондаж/около 30 метра,да допуснем/,и ми е нужен съвет за избор на сондажна помпа.Спрях се на няколко модела и марки с мощност 0,5-0,7 KW,монофазни и с дебит 6000-9000 литра на час и напор около 50 метра.Имам и електрогенератор,който е 2,8 KW.Въпроса ми е ще може ли този генератор да запусне помпа от 0,75 киловата/предвид,че пусковото напрежение е в пъти по голямо от работното/.И другия въпрос е коя марка помпа да избера и по какъв критерий.Цената не е определяща в случая,мога да си позволя малко по-голям разход ,но да купя нещо качествено.Имате ли мнение за марките Pedrollo,Lowara ,City pump,Grundfos/която обаче е наистина скъпа/.За китайските,предполагам,няма смисъл да отваряме приказка.Благодаря на отзовалите се,с уточнението,че съм шофьор по професия и от тези неща не разбирам почти нищо...

                          Коментар


                          • Пенчо
                            Пенчо коментира
                            Редактиране на коментар
                            Аз бих се консултирал със сондьора.
                            И като за начало / преди да се изчисти сондажа/ по-добре някаква вибрационна за 50-60лева.
                            Иначе за генератора не би трябвало да е проблем да подкара 5-700вата, че и киловат. Стига да не е изпилен китаец.

                          • gy6ter
                            gy6ter коментира
                            Редактиране на коментар
                            Не само да го изчисти ,но и да се провери какъв дебит има . Купуването на помпа е свързано и с дебита на сондажа .Ако сондьора може да я свърши тази работа е най-добре . Те си имат някаква практика на водочерпене ,мерят нивата и получаваш сравнително точна изходна информация за параметрите на помпата .Примерно ,ако сондажа е с по-малък дебит от 6000 литра на час тази помпа ,ще е голяма и в най-добрия случай ,ще харчи необосновано повече енергия ,а в лошия случай е да ти източва сондажа и да спира за ниско ниво .Опит имам основно с Грундфос и съм много доволен .

                          • dinitor
                            dinitor коментира
                            Редактиране на коментар
                            За селата около гр.Кюстендил имате ли идея някой СЕРИОЗЕН сондьор,защото,гледам и чета,много ментета има .Има ли някой мнение за инж.Бонев от Перник.Гледам работи със сериозна нова италианска техника за по 300 000 евро сондата ,.а и цените от 120-140 лева на метър ми се струват нормални според пазара.Предлага цялостно завършен сондаж за тези пари,вкл. и тръби и еърлифт.Явно ще направя,както ме съветвате,да се консултирам със сондьора и после да купувам помпа.Предложете 3-4 марки,като започнете от най добрата и така напред.Благодаря..

                        • #73
                          Благодаря,Пенчо,въпроса е как да вкарам вибрационна помпа в отвор 110-120,какъвто мисля да е диаметъра на сондажа??? И друго,аз ще изпомпвам от около 20-30 метра,вибрационната няма да работи на такава дълбочина,а и дебита......

                          Коментар


                          • Пенчо
                            Пенчо коментира
                            Редактиране на коментар
                            На вилата ми сондажа е 55 метра Ф140.
                            Вехта СССР помпа, май Водолей или нещо подобно вади вода вече над 20 години. С 2 бара налягане на повърхността. Та и хидрофор съм и сложил.

                        • #74
                          Заложи на китайското, под 400лв има читави. Задължително сложи възвратен клапан веднага след помпата и един на кота 0. Ако си от София има един специализиран магазин след паметника Левски, преди бул. Дондуков вдясно.

                          Коментар


                          • #75
                            Първоначално публикуван от dancoo Преглед на мнение
                            Заложи на китайското, под 400лв има читави. Задължително сложи възвратен клапан веднага след помпата и един на кота 0. Ако си от София има един специализиран магазин след паметника Левски, преди бул. Дондуков вдясно.
                            Тъй като съм в Италия,какво ще кажеш за Pedrollo,Lowara,City pump???

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X