Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ПОМПА ЗА СОНДАЖ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ПОМПА ЗА СОНДАЖ

    Здравейте, колеги имам една дилема за разрешаване и тъй като изчетох доста информация не мога да разбера каква помпа за моя сондаж да купя. Сондажа ми е на вилата и е дълбок 21 метра, а дълбочината до водното огледало от кота нула е 9 метра. Това лято купих вилата и не знам дали сондажа е разработен или не е защото разбрах, че е правен наскоро. Искам да взема подходяща помпа за около 200 лева. Също так от прочетеното по останалите форуми разбрах че вибрационна помпа не е подходяща. От начало ще ползвам помпата за поливане а по натам мисля с нея да пълня един резервоар 500 или 1000 кг. и от него да тегля вода за къщата посредством хидрофлорна помпа. Моля помагайте с избора.

  • #2
    От: ПОМПА ЗА СОНДАЖ

    Дай малко повече информация,колко е широк сондажа,как измери дълбочината,най добрия вариант е да намериш човека ,който го е направил.12 метра воден стълб е предостатъчно . Може да започнеш опити и с бибо,най малките влизат в тръба 110мм,връзваш го здраво и го пускаш на средата на водния стълб да работи 1 час,след това мериш колко е спаднал и за, колко време ще се възтанови. Може и с всякаква потопяема помпа да направиш измерването,по скъпи са.след това може да се мисли ,как да се построи водната инсталация.

    Коментар


    • #3
      От: ПОМПА ЗА СОНДАЖ

      Помпата трябва да е многостъпална , най подходяща е за сондаж но е по скъпа от 200 лв.

      Коментар


      • #4
        От: ПОМПА ЗА СОНДАЖ

        Здравей
        Много точно и пълно мога да ти отговоря , но задай параметри..Какъв дебит ти е необходим за ползване и съответно какъв е дебита който може да ти даде сондажа.Имаш ли идея за статично и динамично ниво?Каква помпа може да се ползва-Монофазна или трифазна?После ще ти дам цялата схема на свързване(електрическа) с необходимите датчици и автоматика.Ще ти направя и схемата на водната инсталация.Направо ме уцели в десятката!Миналото лято към 70 помпи съм пуснал.Най дълбоката беше на 185м.А най-мощната 75kW.
        УАЗ 452Д,ML270CDI,Ford Transit, DAIHATSU Terios, Волга 2410 GSM 0898677185

        Коментар


        • #5
          От: ПОМПА ЗА СОНДАЖ

          Става интересно!70 помпи за 90 дни!
          Ще следя темата с интерес!
          Иначе по темата-200 лева до никъде няма да стигнат!
          Трябва да се изработи хидрофорна шахта!
          Да се изследва и разработи сондажа,но не с вибрационна помпа!Обрушва се!
          За постоянно ползване-единствено грундфос!
          Иначе може да допуснеш най-честата грешка-да купуваш помпа след помпа от една до друга все по-скъпи и накрая да стигнеш и минеш сумата която ти трябва за истинската помпа!
          Ако ти трябва за поливане на 5 китки си вземи райдер,ако ще си захранваш битово къщата.....горе написах!
          МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

          Коментар


          • #6
            От: ПОМПА ЗА СОНДАЖ

            Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
            Става интересно!70 помпи за 90 дни!
            Ще следя темата с интерес!
            Иначе по темата-200 лева до никъде няма да стигнат!
            Трябва да се изработи хидрофорна шахта!
            Да се изследва и разработи сондажа,но не с вибрационна помпа!Обрушва се!
            За постоянно ползване-единствено грундфос!
            Иначе може да допуснеш най-честата грешка-да купуваш помпа след помпа от една до друга все по-скъпи и накрая да стигнеш и минеш сумата която ти трябва за истинската помпа!
            Ако ти трябва за поливане на 5 китки си вземи райдер,ако ще си захранваш битово къщата.....горе написах!
            Под "пуснах" визирам електрически-муфа,кабели,табло управление, пресостати,датчици ниво и т.н..Не става въпрос за самото физическо спускане на помпата в сондажа, при някой случай и в това участвам.
            Но както вече казаха 200лв е до никъде.
            УАЗ 452Д,ML270CDI,Ford Transit, DAIHATSU Terios, Волга 2410 GSM 0898677185

            Коментар


            • #7
              От: ПОМПА ЗА СОНДАЖ

              Първоначално публикуван от dragon_hifi Преглед на мнение
              Под "пуснах" визирам електрически-муфа,кабели,табло управление, пресостати,датчици ниво и т.н..Не става въпрос за самото физическо спускане на помпата в сондажа, при някой случай и в това участвам.
              Но както вече казаха 200лв е до никъде.
              При всички случаи си в час и си технически грамотен!
              МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

              Коментар


              • #8
                От: ПОМПА ЗА СОНДАЖ

                Първоначално публикуван от rosene66 Преглед на мнение
                Дай малко повече информация,колко е широк сондажа,как измери дълбочината,най добрия вариант е да намериш човека ,който го е направил.12 метра воден стълб е предостатъчно . Може да започнеш опити и с бибо,най малките влизат в тръба 110мм,връзваш го здраво и го пускаш на средата на водния стълб да работи 1 час,след това мериш колко е спаднал и за, колко време ще се възтанови. Може и с всякаква потопяема помпа да направиш измерването,по скъпи са.след това може да се мисли ,как да се построи водната инсталация.

                Дълбочината я измерих като пуснах въже с една кука първо до водното огледало и после до дъното на сондажа. Тръбата на сондажа е 160 мм. Мислех да купя от руските помпи бибо като за начало но от прочетеното по форумите се оказва че не са подходящи защото са вибрационни.

                Коментар


                • #9
                  От: ПОМПА ЗА СОНДАЖ

                  Здравей, трябва ми не много голям дебит защото идеята ми е да пълня друг разширителен съд 500 или 1000 кг. и от него с хидрофлор. Нямам идея за статично и динамично ниво тъи като не съм се занимавал с това до сега и за това питам вас.Помпата трябва да е монофазна.

                  Коментар


                  • #10
                    От: ПОМПА ЗА СОНДАЖ

                    Автора на тази тема http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=210596 ще ти свърши работа. Но, както ти казаха и колегите по-горе, 200 лева са малко за читава помпа.
                    www.occ.bg - Преносими газови бойлери и Мобилна баня за къмпингуване
                    0898777327

                    Коментар


                    • #11
                      От: ПОМПА ЗА СОНДАЖ

                      Еха и на мене ми стана интересно,Светкавицата има начални параметри и определен бюджет,трябва му решение.изчел е всичко което е намерил в нета и има някаква представа.Остава да си направи монтажа,или да намери приятел на помощ ,и е готов.Дайте вашите решения.Вибрационна помпа,или бибо по народно пусната в сондаж,който има обсадна тръба в средата на водния стълб няма какво да обруши.

                      Коментар


                      • #12
                        От: ПОМПА ЗА СОНДАЖ

                        Начертах ти Примерни схеми за изпълнение.Мисля, че ще ти стане ясно.
                        Прикачени файлове
                        УАЗ 452Д,ML270CDI,Ford Transit, DAIHATSU Terios, Волга 2410 GSM 0898677185

                        Коментар


                        • #13
                          От: ПОМПА ЗА СОНДАЖ

                          Здрасти, аз внасям сондажни помпи към 15 вида. За 200 лв няма да купиш хубава помпа. Да не говорим че не ти трябва само помпа.

                          Коментар


                          • dinitor
                            dinitor коментира
                            Редактиране на коментар
                            Какво мислиш за тази,при положение ,че ще помпя от около 25-35 метра и се нуждая от около 6000 литра на час/за поливhttps://www.emag.bg/potopjaema-pompa...o_ID=52ане/.

                        • #14
                          От: ПОМПА ЗА СОНДАЖ

                          Дълго време се кълнах в Грундфос. Напоследък си падам по Педроло. Бих ти предложил да монтираш някоя Педроло с дебит 3 куб.м. на час и напор около 50-60м, да я защитиш с датчици за горно и долно ниво и да разработиш сондажа. Ако поддържа работата на помпата постоянно, буферен съд с втора помпа само ще оскъпят инсталацията. 3 куб.м. на час е достатъчно за повечето еднофамилни къщи и градини. Дръж ни в течение и питай смело.

                          Коментар


                          • #15
                            От: ПОМПА ЗА СОНДАЖ

                            Аз съм с Грундфос.Вече съм забравил как изглежда и какъв модел е(сложихме я преди десетина години)помня само че имаше защита да не върти на сухо,беше дълга,лъскава (и бая пари струваше навремето.Не помня точно колко )Имам съсед с бибо сменя по-3,4 на година и съсед с някаква Вило ако не се лъжа.Държи повече от бибата горе долу на 3 години я сменя.С две ръце съм за Грундфоса.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X